Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idős lélek teszt

+3
Rhea Sylvia
Mayra1
fortis
7 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Szomb. 26 Júl. - 10:12

efi írta:
De hát te írtad Sólyomnak, hogy "elég jó lett az arányod." !
Miért lett akkor "jó" az aránya? Mitől jó az egyik arány és mitől kevésbé jó a másik?

Azt hiszem Fortis arra gondolt, hogy minnél közelebb van valaki a hibátlan megfejtéshez, annál inkább jellemző rá az "öreg lélek" jelző. Tehát ezért volt Sólyomnak "elég jó az aránya".

Persze ez megint csak egy elvi és nem kellően megalapozott teszt volt. Igazából akár játéknak is vehető. Amúgy meg azt gondolom, valahol a lelke mélyén valahol mindenki sejti/érzi, hogy volt-e, illetve ha volt sok/kevés előző élettel rendelkezik.
Van akinek az elméje kézzel lábbal tiltakozik az ilyen felvetések ellen, de azért a kétség magja benne él!

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 10:24

Persze csak játéknak tekintettem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 10:26

Amúgy úgy látom Vega nyerte el az öreg lélek címet , mert neki minden pont egyezett . Mondjuk nem tudom miért pirosította ki egyiket másikat , hisz mind egyezett .

Vega beillesztettem a tesztes oldaladra az alap válaszokat felülre .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 26 Júl. - 10:56

fortis írta:Amúgy úgy látom Vega nyerte el az öreg lélek címet , mert neki minden pont egyezett . Mondjuk nem tudom miért pirosította ki egyiket másikat , hisz mind egyezett .

Vega beillesztettem a tesztes  oldaladra az alap válaszokat  felülre .

Azért a szín,mert nem olvastam el a megfejtést,csak a feladatot,és azt hittem az igen/nem száma a lényeg. Csak segíteni szerettem volna az összesítésben. girlsayyes 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 11:10

Vega-42 írta:
fortis írta:Amúgy úgy látom Vega nyerte el az öreg lélek címet , mert neki minden pont egyezett . Mondjuk nem tudom miért pirosította ki egyiket másikat , hisz mind egyezett .

Vega beillesztettem a tesztes  oldaladra az alap válaszokat  felülre .

Azért a szín,mert nem olvastam el a megfejtést,csak a feladatot,és azt hittem az igen/nem száma a lényeg. Csak segíteni szerettem volna az összesítésben. girlsayyes 

Értem . Nos az alap válaszoktól való eltérés volt a színes . Te egy öreg lélek vagy Vega a teszt szerint . Föntebb az összesítőnél megnézheted a többieké között .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 26 Júl. - 11:13

fortis írta:

Értem . Nos az alap válaszoktól való eltérés volt a színes . Te egy öreg lélek vagy Vega a teszt szerint .

Ezt gyerekkoromtól így érzem.  iggen 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Szomb. 26 Júl. - 15:15

Én is gyermekkorom óta érzem, hogy a lelkek útjába beleláthattam, tapasztalatok sorába, de ezt korántsem nevezik szellemileg öreg állapotnak mifelénk.

smile főként mivel, ha itt a "szellemileg" szóval a szellemvilági oldalát szeretted volna kifejezni, akkor meg pláne nincs fizikai fáradtság és öregség, úgy érzem itt is összemosódott vagy inkább össze lett keverve a fizikai és a szellemi. Persze csak, mint egy másik szemszög írtam le.
Pedig nem mindegy melyik-melyik. Játéknak viszont jópofa volt.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 15:54

nofertiti írta:Én is gyermekkorom óta érzem, hogy a lelkek útjába beleláthattam, tapasztalatok sorába, de ezt korántsem nevezik szellemileg öreg állapotnak mifelénk.

smile főként mivel, ha itt a "szellemileg" szóval a szellemvilági oldalát szeretted volna kifejezni, akkor meg pláne nincs fizikai fáradtság és öregség, úgy érzem itt is összemosódott vagy inkább össze lett keverve a fizikai és a szellemi. Persze csak, mint egy másik szemszög írtam le.
Pedig nem mindegy melyik-melyik. Játéknak viszont jópofa volt.

Az eredeti szöveg amiből a kérdést alkottam így szólt .

" Egyszerűen öregnek „érzed” magad
Annak, hogy belül idősnek tartod magad, vannak bizonyos érzékelési formái. Ezek általában az óvatosság, szellemi fáradtság, körültekintő türelem és páratlan nyugodtság. Sajnos ez néha zárkózottságnak és ridegségnek fogható fel.
Ahogy néhány idős ember fiatalnak érzi magát belül, ugyanúgy érezhetik magukat belül idősnek a fiatalok is. "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 26 Júl. - 17:12

Vega-42 írta:
fortis írta:

Értem . Nos az alap válaszoktól való eltérés volt a színes . Te egy öreg lélek vagy Vega a teszt szerint .

Ezt gyerekkoromtól így érzem.  iggen 
Nem emlékszem semmi régebbi életre, emlékre stb. 
Innen.
Az öreg kifejezés tényleg faramuci  töpreng  Very Happy
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 19:10

Az hogy valaki öreg lélek , szerintem nem jelenti azt , hogy itt ebben a közegben kellett , hogy megöregedjen . Miért ne tehetné öreggé a más világokbeli tapasztalatok ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 13:52

Ez most hogy jött ide?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 14:00

nofertiti írta:Ez most hogy jött ide?
Innen :
Vega írta " Nem emlékszem semmi régebbi életre, emlékre stb.
Innen. "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 14:06

ó ó ó fura

én meg azért írtam, hogy fura az öreg kifejezés, mert bár hatalmas mennyiségű emlék hordaléka jöhet olykor a felszínre, életeken át húzódó történetek hozadéka, mégsem követi azt fáradtság, mint ami az öregséggel jár ha azt az öreg lélek érzékeli

számomra a szellemi öregség felszabadító

viszont most jöttem rá, hogyha ezt emberi aggyal érzem át, akkor érzékelhető fáradtságos öregségnek

de én nem erre asszociáltam, mivel egy öreg lélek kérdéseként öreg lélek válaszol, akkor nem érzi magát olyan öregnek, aki fáradt, hanem egyre élénkebb

ez olyan, mint az agyalás
egy öreg lélek mifelénk nem agyal, hanem elmélkedik a fizikai agy - agyal
de ezt csak érdekességképp írom
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 14:09

Jó meglátások .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 14:34

efi írta:
fortis írta:
Sólyom írta:Rendben, köszi!

Elég jó lett az arányod .  
Már ha az jó, ha valaki öreg lélek, és kevésbé jó, ha fiatal.

Akkor ebben legyőztél, Fortis, a való életben meg én győztem, mert idősebb vagyok nálad.  öröm 

 lányvigyor 

jaja nemhogy még nem lóverseny, de totál szubjektív a dolog smile mármint egy öreg léleknek főleg szellemvilág törvényei szempontjából meg plána
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Júl. - 14:39

fortis írta:
nofertiti írta:Ez most hogy jött ide?
Innen :
Vega írta " Nem emlékszem semmi régebbi életre, emlékre stb.
Innen. "

Mintha feltétlenül kellene emlékezni régi életekre. Nem kell. Attól még lehet öreg. És lehet úgy öreg, hogy a tapasztalatokat nem álmokban szerezte. Amit én erősen megkérdőjelezek amúgy is. Mármint hogy bölcsebbé tesz-e az, amit álmokban látunk? Van-e bármi köze az életünkhöz? Már ha igaz, hogy álmokban más világokba jutsz, túl a saját elméd alkotta világokon.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 14:41

ja ez lett volna a következő felvetésem smile
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Vas. 27 Júl. - 15:12

...ez felveti azt a kérdést,hogy a lelkek folyamatosan "születnek", vagy a nagy kezdet óta teljes a létszám?
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 16:09

igen, ez meg a másik - másik felvetésem lett volna

 heureka 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 16:23

Én azt sem tartanám kizártnak ,hogy abban az esetben ha minden lélek egy időben született volna , hogy az úgy nevezett öregség a megélt tapasztalatok aránya volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 16:24

efi írta:
fortis írta:
nofertiti írta:Ez most hogy jött ide?
Innen :
Vega írta " Nem emlékszem semmi régebbi életre, emlékre stb.
Innen. "

Mintha feltétlenül kellene emlékezni régi életekre. Nem kell. Attól még lehet öreg. És lehet úgy öreg, hogy a tapasztalatokat nem álmokban szerezte. Amit én erősen megkérdőjelezek amúgy is. Mármint hogy bölcsebbé tesz-e az, amit álmokban látunk? Van-e bármi köze az életünkhöz? Már ha igaz, hogy álmokban más világokba jutsz, túl a saját elméd alkotta világokon.

Természetesen bár mit meg lehet kérdőjelezni Efi .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Vas. 27 Júl. - 16:42

nofertiti írta:ó ó ó fura

én meg azért írtam, hogy fura az öreg kifejezés, mert bár hatalmas mennyiségű emlék hordaléka jöhet olykor a felszínre, életeken át húzódó történetek hozadéka, mégsem követi azt fáradtság, mint ami az öregséggel jár ha azt az öreg lélek érzékeli

számomra a szellemi öregség felszabadító

viszont most jöttem rá, hogyha ezt emberi aggyal érzem át, akkor érzékelhető fáradtságos öregségnek

de én nem erre asszociáltam, mivel egy öreg lélek kérdéseként öreg lélek válaszol, akkor nem érzi magát olyan öregnek, aki fáradt, hanem egyre élénkebb

ez olyan, mint az agyalás
egy öreg lélek mifelénk nem agyal, hanem elmélkedik a fizikai agy - agyal
de ezt csak érdekességképp írom

nem jól fejeztem ki magam, nálunk nincs is olyan, hogy öreg lélek, mivel a lélek örök
öreg lélek helyett a végtelen lelket akartam írni

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 16:50

nofertiti írta:

nem jól fejeztem ki magam, nálunk nincs is olyan, hogy öreg lélek, mivel a lélek örök
öreg lélek helyett a végtelen lelket akartam írni


Erre meg megint csak jellemző lehet amit írtam : " Én azt sem tartanám kizártnak ,hogy abban az esetben ha minden lélek egy időben született volna , hogy az úgy nevezett öregség a megélt tapasztalatok aránya volna . "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Júl. - 18:16

Jó, gondoljuk tovább. Ha minden lélek egyszerre született, akkor miért él meg az egyik jóval több tapasztalatot, mint a másik? Az egyik minden életében aktív, kalandozó, a másik meg egyikben sem? Folyton bezárkózik a komfortzónájába? És/vagy az egyiket a sors folyton hányja-veti, a másikat meg sose, vagy jellemzően csak ritkán?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Mayra1 Vas. 27 Júl. - 18:27

efi írta:Jó, gondoljuk tovább. Ha minden lélek egyszerre született, akkor miért él meg az egyik jóval több tapasztalatot, mint a másik? Az egyik minden életében aktív, kalandozó, a másik meg egyikben sem? Folyton bezárkózik a komfortzónájába? És/vagy az egyiket a sors folyton hányja-veti, a másikat meg sose, vagy jellemzően csak ritkán?

Ez magyarázható a tapasztalatok milyenségével. Aki egyik életében jazzbalettet tanult és kihozott magából mindent, az talán a kövi életében belekóstol az állattartási szakmunka rejtelmeibe. Lehet, hogy egyik másik élet olyan mély nyomokat hagy, hogy ugyanazokat a stilusjegyeket képviselve ugyanabban a szakágban több életet is elidőzünk. Holott például az atomfizikához közünk nem volt eddig. Ezt azért merem felhozni, hiszem nem ez az első  életem, amikor a kártya és egyebek használatával bíbelődöm,.....csak minőségileg más. Ettől még a fejlődés megy a maga útján. Vagyis, az talán a lényeg, hogy mikor jutunk el ahhoz a pillanathoz, amikor betekinthetünk a már felszedett tudásanyagba. Szeretem látni, hogy időközben nemcsak a por ragadt rám.  lányvigyor

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 19:15

efi írta:Jó, gondoljuk tovább. Ha minden lélek egyszerre született, akkor miért él meg az egyik jóval több tapasztalatot, mint a másik? Az egyik minden életében aktív, kalandozó, a másik meg egyikben sem? Folyton bezárkózik a komfortzónájába? És/vagy az egyiket a sors folyton hányja-veti, a másikat meg sose, vagy jellemzően csak ritkán?

Erre két gondolatom is lenne . Olvastam olyat , hogy nem biztos , hogy az ember az úgynevezett halála után azonnal újra megszületne . Ez esetben lehet valaki két földi életet is lenyomat , míg más lélek egyet sem .  Így egyértelmű , hogy melyik lesz a tapasztaltabb , más szóval élve öregebb , bár ez esetben én is ódzkodnék már ettől a kifejezéstől .
És akkor nézzük a másik esetet . Két lélek születik ugyan azzal a feladattal , az egyik tanult a régi esetből , a másik nem . Ezért az egyik tovább jut , míg a másik ugyan azokat a köröket futja újra és újra . Na vajon melyik lehet a tapasztaltabb , aki tovább jut , vagy aki köröket fut , mint a saját farkát kergető kutya ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Vas. 27 Júl. - 20:30

fortis írta:

Erre két gondolatom is lenne . Olvastam olyat , hogy nem biztos , hogy az ember az úgynevezett halála után azonnal újra megszületne . Ez esetben lehet valaki két földi életet is lenyomat , míg más lélek egyet sem .  Így egyértelmű , hogy melyik lesz a tapasztaltabb , más szóval élve öregebb , bár ez esetben én is ódzkodnék már ettől a kifejezéstől .
És akkor nézzük a másik esetet . Két lélek születik ugyan azzal a feladattal , az egyik tanult a régi esetből , a másik nem . Ezért az egyik tovább jut , míg a másik ugyan azokat a köröket futja újra és újra . Na vajon melyik lehet a tapasztaltabb , aki tovább jut , vagy aki köröket fut , mint a saját farkát kergető kutya ?

Miért is kellene a halál után azonnal újból leszületni? Lélekállapotban is létezik olyan, hogy számvetés a legutolsó földi életről, áttekintés a korábbi életek tapasztalásairól, és  tervezés a következő földi leszületéséről, az abban vállalásra kerülő feladatokról. Miután lélekállapotban nem létezik az  idő fogalma, ezért a lélek maga  dönti el, mikor érzi szükségét elindulni egy újabb földi lét vállalásának.
Ha abból indulunk ki, hogy az előző életek hibáinak a kijavítása a következő élet/ek feladata, akkor azt a lélek maga dönti el, milyen ütemben hajtja végre. Ha kevesebb feladatot vállal, hosszabb ideig (akár több életen át) tart egy-egy hiba helyrehozatala, kijavítása, illetve az adott hibák tanulságainak rögzülése. Ha gyorsabban halad, akkor akár egy életidő alatt több feladatot is bevállalhat - feltéve, hogy a segítői, a mesterek, a égiek tanácsa ezt milyen formában engedélyezik.
És ha azt is számításba vesszük, hogy minden földi életben követünk el kisebb-nagyobb hibákat, a megoldandó/kijavításra váró feladatok sora igencsak távolba tűnő.

A tapasztalatok (véleményem szerint)  nemcsak a hibák kijavításának okán szerezhetők meg, hanem a vállalt feladaton túl a földi élet alatti szabad akarat alapján választott és megélt életminőség szerint is. Ha egy életút alatt nem tudott a vállalt feladatát illetően mélyebb tapasztalatot szerezni, a léleknek lehetősége van az adott feladatot újból bevállalni, így még több tapasztalatot szerezni és bővíteni a tanulságok tárházát. (Ezért van az, hogy egyesek már gyermekkorban "veleszületett tehetségként" kiemelkedő ismereteket mutatnak egy adott területen, vagy birtokában vannak megdöbbentő tudásnak, vagy "zseniként" rohamtempóban válnak kiváló művelői egy-egy témakörnek).

Legalábbis szerintem az "öreg lélek" fogalma valahol így nyer  értelmet a számomra ...


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 27 Júl. - 20:50-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Júl. - 20:46

fortis írta:
efi írta:Jó, gondoljuk tovább. Ha minden lélek egyszerre született, akkor miért él meg az egyik jóval több tapasztalatot, mint a másik? Az egyik minden életében aktív, kalandozó, a másik meg egyikben sem? Folyton bezárkózik a komfortzónájába? És/vagy az egyiket a sors folyton hányja-veti, a másikat meg sose, vagy jellemzően csak ritkán?

1/ lehet valaki két földi életet is lenyomat , míg más lélek egyet sem . ...

 2/ Két lélek születik ugyan azzal a feladattal , az egyik tanult a régi esetből , a másik nem . Ezért az egyik tovább jut , míg a másik ugyan azokat a köröket futja újra és újra
Az elsővel nem jutottunk előbbre, mert akkor az a kérdés, mért nyomat le az egyik csak egyet, a másik meg kettőt.

Kettes számú, az magyarázat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Júl. - 20:48

Sylvia, teljesen egyetértek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Vas. 27 Júl. - 20:56

fortis írta:
És akkor nézzük a másik esetet . Két lélek születik ugyan azzal a feladattal , az egyik tanult a régi esetből , a másik nem,

Ezzel csak azért nem tudok egyetérteni, mert ha minden ember individuumnak tekinthető, akkor két egyforma élet sem létezhet. Emiatt a lélekállapotban vállalt feladatuk sem lehet teljesen egyforma, legfeljebb hasonló.

Ha az életútjaik végén az értékelés/számvetés során az , teljesítette a vállalt feladatát, akkor előbbrejutott. Ha a másik csak részben teljesítette a vállalását, akkor Ő majd egy újabb életében - akár majd a távolabbi létezéseinek valamelyikében - ismét felveheti a feladatai közé.

Szerintem....

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 2 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.