Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idős lélek teszt

+3
Rhea Sylvia
Mayra1
fortis
7 posters

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 10:39

nofertiti írta:
efi írta:
fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Ó, és igen!!! Eljutottál a hármassághoz magad is.  öröm 
Lécci-lécci, most a fogalmak kialakulásának a kezdetén ne kezdjük el homlokegyenesen ellenkező értelemben használni a szavakat, ahányan vagyunk, annyiféleképp, mert akkor örökké bajban leszünk egymás megértésével.
Nem lehetne, hogy léleknek nevezzük azt, amivel a lélektan foglalkozik, és az isteni résznek valami más nevet adunk? Javasolnám a szellemet, (lehet a Szent Szellemre is gondolni, mint támpontra), annál is inkább, mert  már létezik ez a szóhasználat pl. az antropozófiában.

Én nem tudom ezt  megtenni, mivel én a szentháromságból idnulok ki, ahol

Isten egylényegű a szentlélekkel és a szent szellemmel

amikor a teremtés volt az ember is hasonlatos volt Istenhez
azonban megtörtént, hogy az Isten székébe akart ülni, ne kérdezd, hogy miért

ezután a szentlélek és szent szellem az emberben lélekké és szellemmé süllyedt

hohóóó viszont jó a felvetésed, csak nem tudom hogy lehetne kivitelezni
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:41

Rhea Sylvia írta:évszázadokon át nem az emberek lelkét, hanem és leginkább az igét hirdetők vagyonkáját volt hivatva szolgálni!!!!

Na, EZ a lélek szintje. Az egész történelem a lélek szintje. A beszennyeződött lélek tevékenysége. Az igazságot ezen a szinten valóban nem lehet megtalálni, mert nem ott van.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:43

Nos, a válasz igen egyszerű.
Kanyarodjunk vissza a MŰ fogalmához.
Ha, nem tesszük csak bolyongani fogunk, olyanokká leszünk ami valójában mint hús testek - vagyunk is. Bűn-é...halál-á! ...> ( sorry a nyelvtani káoszért!))
A MŰ magában hordozza a szeretet örök létezését és annak próbáját a megbonhatóságát.
Meg is lett, megbontotta önön magát, hogy örökké lehessen!
Tehát a szeretet ebben is szeret, úgy, hogy esélyt adott a NEM-nek is!
-
Következésként a lélek- maga az esély, a "nem", s ennek megfelelően esik ítélet alá, azaz mérlegelés alá - egykor az adott időben, pillanatban Isten előtt!
Ez a lélek sem istentelen lélek de, egy megszált lélek, igában lévő lélek -> értelem, érzelem és akarat!
Egyik sem szabad ám de, befolyásolt egy külső tény által. Ez a külső tény azok a szellemi erők amelyek a NEM szellemei!...stb...stb...!
Maradjunk akkor most oda lépve a szellem részhez!
A szellem, holt vagy ha úgy tetszik a bibliai nyelvben alvó szellem. Itt szét kell választani a Nem uralmát lépviselő tagadó hústesti szemléletet az Isten szemlélettől. Persze, erő-lteti a bukott a maga igazát míg az Isten szellemi rész - HÍV IGAZSÁGÁVAL! - ÉBRESZT! - Fel is támaszt - döntésed szerint.
Tehát a szellemi részed is feltámad, azaz elszáll egykor Isten elé és ez ténylegesen a te  döntésed szerinti felállásban, annak megfelelően.
Azaz itt, a földi rész szerinti megoszlás szerint, hagyod - e ébredté lenni úgy, hogy "beemeltetik" az igaz szellemi testbe -> Istenbe avagy a bukott szellemi részbe az örök alvó egykori földi hústesti megfelelőjének szintjébe...
-
Nekem így jön át Isten, Jézus és a SztSz - együtt Igazságban!
Én nem zárom ki a tévedés lehetőségét de, ne feledjük - ezer példát hoztam már bizonyságnak - elétek...."tálcán" - vegyétek, ingyé adom és is úgy kaptam - Jézustól.... Very Happy  leborulós

Ui; a szellemi megkülönböztetését, gyakorlatilag a - nem tiszta és az egyetlen tiszta szellemi adja.
A lélek megkülönböztetését - hamis, megvezetett jelzők látják el, szent lelkű-vé és tisztátalan lekű-vé választva.
Mind a két - két álláspont tényszerű!
Beállítottságának megfelelően.
Bukott a bukottal - igaz az igazzal azonosúl.


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 11:05-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 11:00

efi le tudnád rajzolni, amire ki szerettél volna térni?

Látom, hogy a bukás szót nem kellett volna használnom, meg más szavak is, ahogy Tolle írja már beégtek a dns infók közé tévesen, megpróbálom én is inkább lerajzolni.

Csupán azért, hogy legalább lássam mi van benned.
Megismerni, hogy mit szerettél volna azzal, hogy egy dologra egy szót használjunk?

Megpróbáljuk?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 11:09

"Na, EZ a lélek szintje. Az egész történelem a lélek szintje. A beszennyeződött lélek tevékenysége. Az igazságot ezen a szinten valóban nem lehet megtalálni, mert nem ott van."

-

 thumb  thumb  thumb 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 11:12

No, én -> mentem...egyszer talán még jövök, újra...békesség! Very Happy !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 11:17

nofertiti írta:efi le tudnád rajzolni, amire ki szerettél volna térni?

Látom, hogy a bukás szót nem kellett volna használnom, meg más szavak is, ahogy Tolle írja már beégtek a dns infók közé tévesen, megpróbálom én is inkább lerajzolni.

Csupán azért, hogy legalább lássam mi van benned.
Megismerni, hogy mit szerettél volna azzal, hogy egy dologra egy szót használjunk?

Megpróbáljuk?

Én ezt a lélek és a szellem összecserélésére értettem.

A bukással nincs bajom, hanem azzal nem értettem egyet, hogy az ember az isten székébe akart volna ülni, vagy hogy mondod. Ebben a szavak helyükön vannak, csak olyasmit fejeznek ki, (ami az én tanulmányaim alapján) nem történt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Hétf. 28 Júl. - 11:24

Szerintem a test és a lélek ugyanaz. A test a lélek része,kivetülése,megjelenése. Energiahalmaz.
...szerintem a lélek energiája így tud megjelenni tartósan ebben a dimenzióban/világban.
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 11:49

efi írta:
nofertiti írta:efi le tudnád rajzolni, amire ki szerettél volna térni?

Látom, hogy a bukás szót nem kellett volna használnom, meg más szavak is, ahogy Tolle írja már beégtek a dns infók közé tévesen, megpróbálom én is inkább lerajzolni.

Csupán azért, hogy legalább lássam mi van benned.
Megismerni, hogy mit szerettél volna azzal, hogy egy dologra egy szót használjunk?

Megpróbáljuk?

Én ezt a lélek és a szellem összecserélésére értettem.

A bukással nincs bajom, hanem azzal nem értettem egyet, hogy az ember az isten székébe akart volna ülni, vagy hogy mondod. Ebben a szavak helyükön vannak, csak olyasmit fejeznek ki, (ami az én tanulmányaim alapján) nem történt.

Igen, itt van valami félreértés, mert nem azt írtam, hogy az ember az Isten székébe akart volna ülni. Visszaolvasom, hogy ezt írtam volna?
Szerintem a szavak ha neked és nekem mást jelentenek hiába vannak helyükön, mert mást fejeznek ki.
Ha van időnk vagy kedvünk egyeztethetjük őket vagy éppen megtudjuk neked ez nekem az.
Különben nem nagyon fogunk tudni beszélgetni ilyenekről, mert nem tudjuk alapvetően mit szeretne kifejezni a másik.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 12:02

efi írta:

Én ezt a lélek és a szellem összecserélésére értettem.


Akkor visszavontam mindent, amit írtam, mert én meg ja azért hoztam fel, hogy a rajzok megmutatnák kiben hogy áll. Az én szempontomból eleve mást jelent a szellem, amit te léleknek nevezel és szerinted össze van cserélve. Úgy értem nálam nem áll fenn a "veled szemben", hogy össze van cserélve, ha ezt kéred:

"Nem lehetne, hogy léleknek nevezzük azt, amivel a lélektan foglalkozik, és az isteni résznek valami más nevet adunk? Javasolnám a szellemet, (lehet a Szent Szellemre is gondolni, mint támpontra), annál is inkább, mert már létezik ez a szóhasználat pl. az antropozófiában."
Mert nem mindegy szent szellem vagy szellem.
Ha én nálam fel van cserélve a szellem a lélekkel az annyit jelent felcserélve !, hogy a szellem az energia, ami befogad és annak örökkévalóvá tisztult formája a szent lélek és a lélek a ható, aminek örökkévalóvá tisztult formája a szent szellem

vagy pl: alapból más dimenzió a lélektan (az számomra fizikai)
a lélek és a szellem dimenziója pedig fizikait éltető vagy fizikaira ható de egyes fizikai törvényektől eltérő közeg mégis kvantumszinten hasonlatos
bocsánat a kukacokért


A hozzászólást nofertiti összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 12:43-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 12:06

Vega-42 írta:Szerintem a test és a lélek ugyanaz. A test a lélek része,kivetülése,megjelenése. Energiahalmaz.
...szerintem a lélek energiája így tud megjelenni tartósan ebben a dimenzióban/világban.

na és hogy utolsóként legyek még egy kicsit sok
számomra sosem ugyanaz, ha valami valaminek a része
az esszenciát hordozhatja, de nem ugyanaz
és itt már szerteágazik mindannyiunk egy-egy szó jelentése

Azt a kérdést is felveti, hogy van-e egyenes arányosság abban, hogy ugyanaz a lélekminőség betölthet-e esetleg sűrűbb vagy finomabb fizikai testet. Pl.
De nem akarok ugrálni, ez már egy messzebb eső téma. Ha beszélgetnénk tovább erről, akkor az alapoknál kéne kezdenünk, ahogy ezt már felvetettétek.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 12:38

Vega-42 írta:Szerintem a test és a lélek ugyanaz. A test a lélek része,kivetülése,megjelenése. Energiahalmaz.
...szerintem a lélek energiája így tud megjelenni tartósan ebben a dimenzióban/világban.

Erre mondjuk igaz lehet , hogy a szem a lélek tükre . De ha tüköre , akkor mégsem lehet a test és a lélek ugyan az .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 12:42

Én azt hiszem megmaradnék a lélek tisztaságánál azért , mert ha a lelkünket Istentől kaptuk akkor az a bennünk lévű Isteni részecskénk és ez valószínűleg maga az élet energia . Az élet energia meg nem hiszem , hogy bemocskolható .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Hétf. 28 Júl. - 12:55

fortis írta:
Vega-42 írta:Szerintem a test és a lélek ugyanaz. A test a lélek része,kivetülése,megjelenése. Energiahalmaz.
...szerintem a lélek energiája így tud megjelenni tartósan ebben a dimenzióban/világban.

Erre mondjuk igaz lehet , hogy a szem a lélek tükre . De ha tüköre , akkor mégsem lehet a test  és a lélek ugyan az .

Miért,ezt ki mondta? töpreng lányvigyor 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 14:04

Rhea Sylvia írta:Tekintve, hogy lassan-lassan hitvitává kezd a gondolkodás menete eltolódni, én megállok.
Teszem azért, mert nem érzem magamat annyira avatottnak, hogy egy határon túl bármit is hozzátegyek, másrészt az én felfogásommal ellenkezik.

Azonban továbbra is figyelmesen olvasom a következtetéseiteket.

Én sem hitvita szempontjából közelíteném meg, és főként nem annak is azon oldalával, hogy kinek van igaza vagy valaki legyőzzön valakit.
Én pusztán szeretném, ahhoz, hogy beszélgetni tudjunk erről, majd ezután másról, ismerni az itt felsorakoztatott szavak mögötti jelentést. (ja ez korántsem jelenti azt, hogy meg is fogom érteni vagy más megérti a másikat, akárkit). De úgy, mint a felhős dolognál, megmutatjuk egymásnak mit látunk esetleg mit tanultunk.
Pl van egy ötletem, hogy mint a játszótéren összegeznénk, akkor kiben mi van az adott kérdéssel kapcsolatban.

Megpróbálom összefoglalni. És akinél még valami nincs kifejtve hozzáteszi. Ha szeretné. És, aki még nem fejezte ki az is.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 15:20

Eddig sem éreztem hitvitának, én se azt látom.
Tételezzük fel, hogy hit vita, az miben nyílvánúlna meg?
Szerintem ha, mérlegre helyeztük volna pld. Buddha tanaival vagy más tanokkal együtt de, koránt sem ez történt!
Amúgy az sem elvetendő hiszen nem oktalanság - kalandozni - "ott".....szabad...nem?
Kedves Sylvia, tévedtél.... Very Happy ...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 15:59

Rhea Sylvia írta:Tekintve, hogy lassan-lassan hitvitává kezd a gondolkodás menete eltolódni, én megállok.
Teszem azért, mert nem érzem magamat annyira avatottnak, hogy egy határon túl bármit is hozzátegyek, másrészt az én felfogásommal ellenkezik.

Azonban továbbra is figyelmesen olvasom a következtetéseiteket.

Magyar Katolikus Lexikon > H > hitvita


"hitvita: 1. →disputa. ......Többnyire egyes dogmák, vallásos szertartások, szokások, hagyományok vagy nézetek kérdéseiben alakultak ki. A hitviták hangja gyakran gúnyos, szatirikus, olykor szenvedélyes vagy személyeskedve támadó. ....."


Bitskey István: Hitviták tüzében. Bp., 1978. phew


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 17:10-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 16:13

Olvastad, olvashattuk  a nevem - közöttük?
fortisét? efiét? a tiéd?
-
Ez nem magyarázat, szerintem egyáltalán nem közelít rá az igazságra.
Ezek az emberek valóban a dogmák harcosai lehettek és kevésbé Jézusé de, még a humán szemléleté sem!
Ma, nem egyébb világít, ebben a mérhetetlen sötétségben mint az a szó; ÉLET!
Ez lehet lámpás és az élet - jog!
Vagy kihal a föld de, még előtte behúzza fülét-farkát a HITVITAELLENZŐK előtt! Meghunyászkodva!
Érted - e kedves Sylvia?
Amennyiben szív dobog az emberiségben és nem a bűn mozgató rugója - van tennivaló!
Látogass el velem szembe -Bözsinéni kórházába, s mérlegelhetsz....sorba ott sétált a halál a folyosón, akivel sétált, akit már hanyatt nem vágót agóniájában! Bözsikém a drága még azért él mert; szeretem! Gyereke el nem mén hozzá, fingja nincs a megbocsátásról de, még az anyai szülőszobáról se. ÉL AZ EGÓJA! Helyette!
EZ MÁR HIT - VITA!
EZ MÁR - INDOK!
-
Higyjétek csak el amit mondok, ez a fórum a kiváltság fóruma!
Itt a mag már ki van kélve rég és pang a zsákokba. Az egérkék rágicsálják azt, ahelyett, hogy a malomba érkezne.....KENYÉRNEK!
Hát, ennyike, röviden - csóró szegény Bözsi nénike...a drágám....+ még túl sokan ...is.....


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 16:15-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 16:14

Elek írta:Eddig sem éreztem hitvitának, én se azt látom.
Tételezzük fel, hogy hit vita, az miben nyílvánúlna meg?
Szerintem ha, mérlegre helyeztük volna pld. Buddha tanaival vagy más tanokkal együtt de, koránt sem ez történt!
Amúgy az sem elvetendő hiszen nem oktalanság - kalandozni - "ott".....szabad...nem?
Kedves Sylvia, tévedtél.... Very Happy ...

Szerintem arra utalhatott, hogy abban különbözik, hogy kihangsúlyozzuk és erőltetjük, hogy csak a mi általunk meglelt igazság a végső és abszolút igazság és közben a másikét le - féligazságozzuk, ahelyett, hogy a megismerés vezérelne.

Eldönthetjük, hogy most azért jelentünk ki valamit, mert a saját hitünket megvalljuk és minden más, ami eltér arról kijelentjük, hogy tévedés vagy éppen ismerkedünk a másik hitével.
Szerintem ennyi lehet.



nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 16:26

Nem! Kérlek....Jézus jelentette ki magáról...és így én nem tehetek mást.....mint mondom amit mondott!
Itt a "belefeszülés" van kiemelve - mint gondot okozó. Azaz megálljt akar parancsolni a szellemi háttér!
Mert Jézust meg nem kötözheti már. Megkötözni igyekszik "követőjét" ( a követni igyekvőket )) till. az elvetett mag biblikusan termett 30. 60 és 100 annyit, s még van ideje a bűnnek  kapkodásra - éppen! - DE,  HÁT -HOGYAN? Sima mérlegelés alapján is....
Nem tudjuk - é Jézus nélkül is - ennek a világnak - LŐTTEK?
-
Így arra a mérlegelésre jutottunk, még a visszahúzó erők is erejüket vesztik néha, s kínjaikban - MUTOGATNAK!
Én pedig úgy teszek mint Agárdi Gábor az Egri csillagokban c. filmben....letolom a gatyám és farral kifelé állok a vár magaslatán, s integetek az ellenség felé...... Very Happy !
JÉZUS GYŐZÖTT!
És az Igazság fájdalma az ÖRÖM!
Pereljen a perlekedő - Jézussal....fusson panaszra - Istenhez!
-
Mi a konklúzió?
Minden ember el kell jusson a szembesülés tényéhez!
Ne akarja senki, hogy ne így legyen.....egyszerűen = "hülyeség"....kő keményen - "hülyeség".....

Sylvia bizony most megtévedett, közel semmi köze a hitvitához az egésznek...


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 16:30-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 16:29

nofertiti írta:

Szerintem arra utalhatott, hogy abban különbözik, hogy kihangsúlyozzuk és erőltetjük, hogy csak a mi általunk meglelt igazság a végső és abszolút igazság és közben a másikét le - féligazságozzuk, ahelyett, hogy a megismerés vezérelne.

Itt a pont!

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 16:35

NEM!
-
Tagadom - teljes elmémmel és mindenemmel...NINCS ITT A PONT!
Mert nem erőltettem senkire semmit.
Hogyan tehetném?
Gondolkozz - kedves fórumozó társam...MI ERÖLTETŐDIK ÉPPEN?
-
Gyakorlatilag az "én" vádoltatásom!
Hogy annak tűnjek ami nem vagyok...EZ MIND A SZELLEMI ERŐK FORDULATAIT közlő állapot!
Közlik azt ami nincs is!
MIÉRT!
Mert az igazság megjelenése - forrás!
Sok a szomjazó, s eredeténél igyekszik - megkeseríteni!
-
Ennyi....

amúgy hányan is szólottunk hozzá?
Erre tekintve mind más személyiségek vagyunk, keresők, egy hosszú sorban....keressük! - Mit keresünk?
Eredetünket!
A FORRÁST!
A forrás mint tudjuk odafönn - ÁLL!
Minden fellelt írat és szájhagyomány - tudósítás, annak tudósítása mi az Igaz és mi a valótlan. Nézz egy ásatási eredményre, nézz a Naska vonalakra, nézz a piramisokra, nézz akármerre....a kedves Sylvia által kimondott "állítás" lezuhant a szakadékba....vagy figyelembe vehető vagy nem.....tehetem, teszem, szabad!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 16:42-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 16:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 16:40

Elek írta:Nem! Kérlek....Jézus jelentette ki magáról...és így én nem tehetek mást.....mint mondom amit mondott!
Itt a "belefeszülés" van kiemelve - mint gondot okozó. Azaz megálljt akar parancsolni a szellemi háttér!
Mert Jézust meg nem kötözheti már. Megkötözni igyekszik "követőjét" ( a követni igyekvőket )) till. az elvetett mag biblikusan termett 30. 60 és 100 annyit, s még van ideje a kapkodásra - éppen! - DE,  HÁT -HOGYAN?
Nem tudjuk - é Jézus nélkül is - ennek a világnak - LŐTTEK?
-
Így arra a mérlegelésre jutottunk, még a visszahózó erők is erejüket vesztik néha, s kínjaikban - MUTOGATNAK!
Én pedig úgy teszek mint Agárdi Gábor az Egri csillagokban c. filmben....letolom a gatyám és farral kifelé állok a vár magaslatán, s integetek az ellenség felé...... Very Happy !
JÉZUS GYŐZÖTT És az Igazság fájdalma az ÖRÖM!
Pereljen a perlekedő - Jézussal....fusson panaszra - Istenhez!
-
Mi a konklúzió?
Minden ember el kell jusson a szembesülés tényéhez!
Ne akarja senki, hogy ne így legyen.....egyszerűen = "hülyeség"....kő keményen - "hülyeség".....

Ez így is van Elek, hogy Jézus Krisztus jelentette ki magáról, de az, hogy te mit szűrsz le belőle és más mit szűr le belőle, és te hogyan adod tovább és más hogyan abból ordítanak a másságok. Namost mondod-e ezek szerint, hogy te vagy a VÉGSŐ IGAZSÁG TUDÓJA? Én meg mondom, hogy más tolmácsolja tisztán.



nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 16:45

Áprilia írta:
Elek írta:NEM!
-
Tagadom - teljes elmémmel és mindenemmel...NINCS ITT A PONT!
Mert nem erőltettem senkire semmit.
Hogyan tehetném?
Gondolkozz - kedves fórumozó társam...MI ERÖLTETŐDIK ÉPPEN?
-
Gyakorlatilag az "én" vádoltatásom!
Hogy annak tűnjek ami nem vagyok...EZ MIND A SZELLEMI ERŐK FORDULATAIT közlő állapot!
Közlik azt ami nincs is!
MIÉRT!
Mert az igazság megjelenése - forrás!
Sok a szomjazó, s eredeténél igyekszik - megkeseríteni!
-
Ennyi....

 like 

Benne vagyok, készítsünk egy IGAZSÁG topikot.
Mindennek helye van.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 16:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 16:49

Nem értlek.
Mond el kérlek az én nyelvemre lefordítva is - legyél oly jó...!
-
Nos, magyarúl...aztán én teszek pontot a végére!
-
Még nem jött el az idő!
De, elfog jönni...amint mondja az ige, utánam jőni fog, akinek saru szíját sem oldhatom meg - meg nem érinthetem!

AZT VÁRJÁTOK? Intelmével?
-
Miféle nyelvezet az amit most a kedves Sylvia és a pártoskodók megérthetnének? ( ha kicsit is akarnák)
NEM LÁT - é SZEMED?
NEM HALL - é FÜLED!
-
ÍTT "A" "PONT" !...és kapaszkodj...ha, bírsz!
Ha, nem? - Úgy jártál....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 16:50

Elek írta:NEM!
-

-
Gyakorlatilag az "én" vádoltatásom!
Hogy annak tűnjek ami nem vagyok...EZ MIND A SZELLEMI ERŐK FORDULATAIT közlő állapot!
Közlik azt ami nincs is!
MIÉRT!
Mert az igazság megjelenése - forrás!
Sok a szomjazó, s eredeténél igyekszik - megkeseríteni!

Bocsáss meg kedves Elek, de úgy nézem fordítva ülsz a lovon. Elkezdtünk egy ártalmatlannak tűnő beszélgetést, ami közben úgy döntöttem, én elérkeztem ahhoz a ponthoz, ahonnan én már nem kívánok tovább lépni. Ez az én szabad választásom volt, és amiről azt hittem, amíg én tiszteletben tartom mások szólásszabadságát és véleményét, az enyémet is ugyanúgy tiszteletben tartják. Ahogy én senkit nem kívánok befolyásolni sem a véleményalkotásában, sem pedig a további megszólalásában, ugyanezt feltételeztem a fórumtáraimról is.
Azonban úgy tűnik, hogy mindenáron olyasmibe szeretnél belekényszeríteni, amit én nem óhajtok, ezért kérlek tisztelj meg azzal, hogy ezt elfogadod.
Ettől még lehet véleményed, és nekem is szabadságom!

A személyeskedés pedig nagyon rossz irányba fordít, ebben pedig sajnálom, de nem leszek partner!

További szép napot!  peace 

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 16:58

Áprilia írta:(Nofertiti, Elek épp amellett szólalt fel, hogy NEM hitvita, amit folytattok. Ebben pedig egyetért veled. Hiszen fentebb te is ezt írtad.)
(Észrevettétek, hogy Mayra hozott egy másik tesztet? "Hány éves vagyok valójában?")

Nem Áprilia, én azt mondom a hitvitának máshol a helye, és hogy SZERINTEM MI a hitvita, de én nem ellenzem a hitvitákat sem. Sőt részt szoktam benne venni, mindenesetre igyekszem nem a személyeskedéshez nyúlni, de nem vagyok tökéletes.

Igen észrevettük, de jó lenne ha nem terelnéd el a figyelmet.
Tiszteletben tartom azokat, akik sem hitvitában sem más nézőpontok beszélgetéseiben nem vesznek részt, de nem hiszem egyik több lenne a másiknál.

Mindkettőnek LEHET helye, én csak rámutattam mire utalhat Sylvia. ENNYI
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 16:59

Sylvia - kérlek...

Nos, igyekszel kihátrálni.
Tedd!
Akkor sem fogadom el és mért tagadnám - azt aminek hangot is adok.
Erőltetés?
Simán modtad de, csak félig, s aztán ismét megcsavartag a személyeskedést ide rángatva, hitvita!
NEM HITVITA!
Hoztál példát is, a hittudományok embereitől, holott ismétlem - semmi köze az egészhez!
-
Nem egyszerűbb kimondani; tévedtem?
Én a Wanderer "ügy" kapcsán csupán azért mentem el mert előttem lebegett a "Jézust" követő szemlélet egyik alapelvűsége...till. mond és menj tovább!
Nem vakargattam cseréppel sem nem piszkálgattam bottal, sem nem dobáltam kővel.
Elmondtam az igazat - pld. így....NEM HIT VITA!
Ha mész, menj békesség néked!
Maradok eztán is tisztelettel - Elek!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 4 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.