Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idős lélek teszt

+3
Rhea Sylvia
Mayra1
fortis
7 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 17:03

Nofertiti - közelít gondolatunk egymáshoz...mért ne lehetne hit vitázni?
Jéghokizni is - lehet, sőt sósavval autót lelocsolni is lehet és embert ölni is lehet, gondolattal, szóval és cselekménnyel is....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 17:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 17:09

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:02-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 17:19

nofertiti írta:Ha én nálam fel van cserélve a szellem a lélekkel az annyit jelent felcserélve !, hogy a szellem az energia, ami befogad és annak örökkévalóvá tisztult formája a szent lélek és a lélek a ható, aminek örökkévalóvá tisztult formája a szent szellem

Nem nálad, Fortisnál. Az ő valamelyik hozzászólására mondtam. Igaz, nagyon le voltam maradva a ti beszélgetésetektől, ahogy olvastam az elejéről, úgy írtam a kommentjeimet hozzájuk, nem láttam még, mi van írva lejjebb, lehet, hogy ezért gondoltad, hogy neked van címezve.

A szellem és a szent szellem akkor szerinted az, ami az emberben van? (Már akinél van a szent szellem)
Mert csak az embernél megy a folyamat az egyre tisztultabb felé. Az isteni világ (már nem tudom, hogy nevezzem, hogy ne használjam a szellem szót, szóval legyen akkor isteni princípium) eleve maga a legtisztább. Az csak sűrűsödni tud (a teremtés folyamán), tehát ott ha minőségi változások mennek végbe, akkor a letisztult halad a sűrűbb, nehezebb felé.

alapból más dimenzió a lélektan (az számomra fizikai)
a lélek és a szellem dimenziója pedig fizikait éltető vagy fizikaira ható de egyes fizikai törvényektől eltérő közeg mégis kvantumszinten hasonlatos
A gondolataid, az fizika? Meg az érzelmeid? Meg a vágyaid, akaratod, a fogalmak, amiket alkotsz a világról?
Elfogadom, ha a mulandóhoz sorolod ezeket, de a kavicstól érdemes lenne külön választani, nem? Vagy akár a bőrtől vagy a szempillától. Nekem az a fizikai.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 17:22

efi írta:
nofertiti írta:Ha én nálam fel van cserélve a szellem a lélekkel az annyit jelent felcserélve !, hogy a szellem az energia, ami befogad és annak örökkévalóvá tisztult formája a szent lélek és a lélek a ható, aminek örökkévalóvá tisztult formája a szent szellem

Nem nálad, Fortisnál. Az ő valamelyik hozzászólására mondtam. Igaz, nagyon le voltam maradva a ti beszélgetésetektől, ahogy olvastam az elejéről, úgy írtam a kommentjeimet hozzájuk, nem láttam még, mi van írva lejjebb, lehet, hogy ezért gondoltad, hogy neked van címezve.

A szellem és a szent szellem akkor szerinted az, ami az emberben van? (Már akinél van a szent szellem)
Mert csak az embernél megy a folyamat az egyre tisztultabb felé. Az isteni világ (már nem tudom, hogy nevezzem, hogy ne használjam a szellem szót, szóval legyen akkor isteni princípium) eleve maga a legtisztább. Az csak sűrűsödni tud (a teremtés folyamán), tehát ott ha minőségi változások mennek végbe, akkor a letisztult halad a sűrűbb, nehezebb felé.

alapból más dimenzió a lélektan (az számomra fizikai)
a lélek és a szellem dimenziója pedig fizikait éltető vagy fizikaira ható de egyes fizikai törvényektől eltérő közeg mégis kvantumszinten hasonlatos
A gondolataid, az fizika? Meg az érzelmeid? Meg a vágyaid, akaratod, a fogalmak, amiket alkotsz a világról?
Elfogadom, ha a mulandóhoz sorolod ezeket, de a kavicstól érdemes lenne külön választani, nem? Vagy akár a bőrtől vagy a szempillától. Nekem az a fizikai.

Igen közben rájöttem.
Igen, ezeket szedném egy csokorba valahogyan, és egymás mellé raknánk, hogy ki hogyan látja, már aki részt szeretne benne venni.
Most megyek dolgozni, de jövök majd válaszolni.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 17:23

Áprilia írta: olybá tűnik, mintha azt valóban nem vettétek volna észre, mivel ide egész nap írtok, oda meg nem.  

Észrevettük. Azért ide írtunk, mert ez pillanatnyilag jobban érdekelt, és oda azért nem írtam én, mert annyi időm nem volt, hogy ott is aktív legyek.
Majd később oda is átmegyek, ha már itt nem lesz mit mondani, vagy kifogy belőlem a közlési vágy.  Very Happy 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 17:23

Elek írta:Nofertiti - közelít gondolatunk egymáshoz...mért ne lehetne hit vitázni?
Jéghokizni is - lehet, sőt sósavval autót lelocsolni is lehet és embert ölni is lehet, gondolattal, szóval és cselekménnyel is....

no erre mondják, hogy mindent lehet, de nem minden hasznos  törlés 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 17:24

Áprilia írta:
nofertiti írta:
Áprilia írta:(Nofertiti, Elek épp amellett szólalt fel, hogy NEM hitvita, amit folytattok. Ebben pedig egyetért veled. Hiszen fentebb te is ezt írtad.)
(Észrevettétek, hogy Mayra hozott egy másik tesztet? "Hány éves vagyok valójában?")

Nem Áprilia, én azt mondom a hitvitának máshol a helye, és hogy SZERINTEM MI a hitvita, de én nem ellenzem a hitvitákat sem. Sőt részt szoktam benne venni, mindenesetre igyekszem nem a személyeskedéshez nyúlni, de nem vagyok tökéletes.

Igen észrevettük, de jó lenne ha nem terelnéd el a figyelmet.
Tiszteletben tartom azokat, akik sem hitvitában sem más nézőpontok beszélgetéseiben nem vesznek részt, de nem hiszem egyik több lenne a másiknál.

Mindkettőnek LEHET helye, én csak rámutattam mire utalhat Sylvia. ENNYI

Az enyém meg még ENNYI SE volt...nem kell felfújni...
Ja, ės nem azért hívtam fel a figyelmet a másik tesztre, hogy erről "eltereljem." Hanem olybá tűnik, mintha azt valóban nem vettétek volna észre, mivel ide egész nap írtok, oda meg nem. De ha azt írod, hogy észrevettétek, akkor megnyugodtam. Ennyi.
 fut

Oké visszaszívtam.  béke 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 17:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:02-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 18:28

Vega-42 írta:
fortis írta:
Vega-42 írta:Szerintem a test és a lélek ugyanaz. A test a lélek része,kivetülése,megjelenése. Energiahalmaz.
...szerintem a lélek energiája így tud megjelenni tartósan ebben a dimenzióban/világban.

Erre mondjuk igaz lehet , hogy a szem a lélek tükre . De ha tüköre , akkor mégsem lehet a test  és a lélek ugyan az .

Miért,ezt ki mondta? töpreng lányvigyor 

Miért Vegácska nem te mondtad , hogy szerinted a test és a lélek ugyanaz ?
Én meg mondtam ennek ellenkezőjét .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 18:31

Rhea Sylvia írta:
Rhea Sylvia írta:Tekintve, hogy lassan-lassan hitvitává kezd a gondolkodás menete eltolódni, én megállok.
Teszem azért, mert nem érzem magamat annyira avatottnak, hogy egy határon túl bármit is hozzátegyek, másrészt az én felfogásommal ellenkezik.

Azonban továbbra is figyelmesen olvasom a következtetéseiteket.

Magyar Katolikus Lexikon > H > hitvita


"hitvita: 1. →disputa. ......Többnyire egyes dogmák, vallásos szertartások, szokások, hagyományok vagy nézetek kérdéseiben alakultak ki. A hitviták hangja gyakran gúnyos, szatirikus, olykor szenvedélyes vagy személyeskedve támadó. ....."


Bitskey István: Hitviták tüzében. Bp., 1978. phew

Szerencsére szerintem mi nem tartunk itt , legalábbis én nem vettem észre .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 18:33

nofertiti írta:
Elek írta:Eddig sem éreztem hitvitának, én se azt látom.
Tételezzük fel, hogy hit vita, az miben nyílvánúlna meg?
Szerintem ha, mérlegre helyeztük volna pld. Buddha tanaival vagy más tanokkal együtt de, koránt sem ez történt!
Amúgy az sem elvetendő hiszen nem oktalanság - kalandozni - "ott".....szabad...nem?
Kedves Sylvia, tévedtél.... Very Happy ...

Szerintem arra utalhatott, hogy abban különbözik, hogy kihangsúlyozzuk és erőltetjük, hogy csak a mi általunk meglelt igazság a végső és abszolút igazság és közben a másikét le - féligazságozzuk, ahelyett, hogy a megismerés vezérelne.

Eldönthetjük, hogy most azért jelentünk ki valamit, mert  a saját hitünket megvalljuk és minden más, ami eltér arról kijelentjük, hogy tévedés vagy éppen ismerkedünk a másik hitével.
Szerintem ennyi lehet.




Hát én speciel azt hiszem utaltam arra , hogy csak eljátszom a gondolattal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 5 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.