Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idős lélek teszt

+3
Rhea Sylvia
Mayra1
fortis
7 posters

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 21:00

Még mindig játszom de most a gondolattal :
És mi van , ha a lélek maga valóban örök , de a megszületése a lélek hordozónak már nem ? Ez egy elég fura gondolat lesz most , de próbálj meg bele gondolni . Szóval mi van , ha a lélek maga Isten . Ez megmagyarázná a lélek örök érvényességét . Isten ad magából ,  azaz felruházza a testet lélekkel . Most a test fogalmán ne a fizikai testre gondoljunk csupán , hanem ki tudja mi minden másra . Szóval  Isten felruházza önmagából a testet , amit ezáltal önálló útjára indítana .   Az idő elvileg  csak számunkra hord jelentőséget , mégis azt tartják , hogy Isten nem egy nap alatt teremtette meg a világot , tehát valami folyamatnak elvileg lennie kellene ami viszont földi értelemmel nézve mégis csak a teremtés mozzanatai között távolságot  mutatna magában .  Így ennek módján mondhatnánk , hogy az elsők az öreg lelkek , és mind fiatalabbak kik utánuk jöttek .  Ha ebbe bele gondolnánk , akkor nekem úgy tűnik , hogy maguk az angyalok az öreg lelkek és nem az úgynevezett emberiség , mert mi csak jóval utánuk teremtődhettünk .Ez esetben ember nem lehet úgynevezett öreg lélek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Vas. 27 Júl. - 21:14

fortis írta:Még mindig játszom de most a gondolattal :
És mi van , ha a lélek maga valóban örök , de a megszületése a lélek hordozónak már nem ? Ez egy elég fura gondolat lesz most , de próbálj meg bele gondolni . Szóval mi van , ha a lélek maga Isten . Ez megmagyarázná a lélek örök érvényességét . Isten ad magából ,  azaz felruházza a testet lélekkel . Most a test fogalmán ne a fizikai testre gondoljunk csupán , hanem ki tudja mi minden másra . Szóval  Isten felruházza önmagából a testet , amit ezáltal önálló útjára indítana .   Az idő elvileg  csak számunkra hord jelentőséget , mégis azt tartják , hogy Isten nem egy nap alatt teremtette meg a világot , tehát valami folyamatnak elvileg lennie kellene ami viszont földi értelemmel nézve mégis csak a teremtés mozzanatai között távolságot  mutatna magában .  Így ennek módján mondhatnánk , hogy az elsők az öreg lelkek , és mind fiatalabbak kik utánuk jöttek .  ha ebbe bele gondolnánk , akkor nekem úgy tűnik , hogy maguk az angyalok az öreg lelkek és nem az úgynevezett emberiség , mert mi csak jóval utánuk teremtődhettünk .

Nagyon filozofikusnak tűnő a megállapításod, és félek kevés vagyok ahhoz, hogy a számodra kielégítő válaszokat megadjam.
Kezdjük azzal, hogy az idő csak a földi ember számára  használatos fogalom.
Az ember azért teremtette, hogy viszonyítási alapot hozzon létre - tehát ily módon emberi léptékű. Valóban a Biblia szerint az Úr nem egy nap alatt teremtette a világot - évmilliók is percnek tűnhetnek csupán, ha mindenáron mértékegységet akarunk meghatározni az idő fogalmára.
Mivel a teremtés számomra eléggé elvont és megmagyarázhatatlan, ezért nem foglalkozom azzal, mi volt előbb ... a tyúk, vagy a tojás...
Ma még senki sem tudja meghatározni a teremtés idejét, így számomra ez a  irreleváns.

Ami pedig a lélek  teremtését illeti, nos mint tudod, nem vagyok a hétköznapi élet fogalmai szerint vallásos. Mégis úgy emlékszem (a hittanórákon elhangzottak és a Biblia betüít olvasva), hogy Isten ott van mindenütt, tehát a lélek is Isten egy-egy létező valósága. Tulajdonképpen mindnyájunk Isten egy-egy létező része vagyunk, önmagunkban hordozva a Teremtőt. Ez pedig válasz a kérdésedre, hiszen ha Isten mi vagyunk, akkor mi az örök létezők vagyunk lélekállapotunkban.


Óh, mondom, nem vagyok vallásos, de azért úgy gondolom, hogy a Teremtő a maga számára választott segítőit olyan tiszta és minden emberi hibától mentes "ártatlan"-nak és minden tudások birtokosainak teremtette, hogy felette állnak mindennek, amit emberinek hívunk. Így ők az öröklét "vegytiszta" hordozói, a Teremtő szolgálói. Emlékeim szerint az Úr az első emberpárt is hasonló módon ártatlannak és békésnek teremtette - igaz a tudás magas fokának korlátozásával. A tanítások szerint ezt kevesellte az ember, szükségét érezte a tudás megszerzésének. Ezért hívják ezt "bűnbeesés"-nek, a véges élet pedig a büntetés.
Az én fogalmaim szerint az egyes vallások által hirdetett tisztítótűz nem más, mint az újjászületés körforgása, ahol az életben a vétett hibák kijavításával idővel érdemessé válhat mindenki a korábban elveszített Édeni életre.

Hát ezért nem lehet az öreg lélek kifejezést az általad feltett kérdés alapján megválaszolni.

Szerintem....


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 27 Júl. - 21:39-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 21:36

Gondolni merném , hogy angyalság előbb jöhetett létre , mint az ember , mert ha azonos időben játszódott volna az angyal és az ember teremtése ,akkor az egyiket nem tette volna az Atya a másik szolgálatába . Ellenben úgy vélem , hogy az isteni hierarchia jellemvonása az lehet , hogy minél idősebb egy lélek annál nagyobb kötelessége óvni és vigyázni a gyengébbet , azaz az öreg lélek a fiatalt szolgálja épp úgy , ahogy a fivér is a kisöccsét . Ez ellen viszont fellázadhatott az angyalság egy része , amiből persze a már ismert angyalok háborúja kiindulhatott .

Amúgy valahogy jobban tetszik nekem , ha nem időnek , hanem távolságnak neveznénk a folyamatok közötti eltéréseket , még nem tudnám megmagyarázni , hogy miért .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 0:10

fortis írta:Gondolni merném , hogy angyalság előbb jöhetett létre , mint az ember , mert ha azonos időben játszódott volna az angyal és az ember teremtése ,akkor az egyiket nem tette volna az Atya a másik szolgálatába . Ellenben úgy vélem , hogy az isteni hierarchia  jellemvonása az lehet , hogy minél idősebb egy lélek annál nagyobb kötelessége óvni és vigyázni a gyengébbet , azaz az öreg lélek a fiatalt szolgálja épp úgy , ahogy a fivér is a kisöccsét .  Ez ellen viszont  fellázadhatott az angyalság egy része  , amiből persze a már ismert  angyalok háborúja kiindulhatott .

Amúgy valahogy jobban tetszik nekem , ha nem időnek , hanem távolságnak neveznénk a folyamatok közötti eltéréseket , még nem tudnám megmagyarázni , hogy miért .

Szerintem se távolság se idő.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 8:22

Lehet valami más is ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 8:34

Talán, kapisgálom  felvetetésed fortis....

Van jelentősége - e kettőnek; idő vagy távolság?
-
Ugyan az!

Sylvia megközelítése igazán szimpatikus, kívűlről nézve. De, "innen bentről" - más sőt,  hangsúlyosan igaza van, azok vagyunk - Istenek..... a biblia meghatározásait figyelembe véve pedig - teljesen! 
Hogyan realizálódhatna másképpen mint az örök, s a változó ( mozgás) megértésében!
De, egyetlen fordulatával, s nem egy végeláthatatlan tér időben.
Jézust "magyarázataiban" én ide helyezném, s mint eszköziséget is így fogadhatom el az Ő ill. a saját magam jelentőségében is!
A kezdet valamint a vég - kifejezések - behatárolók, számomra nagyon "kemény törvénnyeivel" a fejem fölött. 
Igen!
A SZERETET = TÖRVÉNY!
Ahol nincs vagy nem jelenhet meg, láthatjuk is mi az és mivel bír - egyáltalán. 
Tehát, Isten akkor meg is halhat?
Rész szerint úgy gondolom igen! 
ÁM! FELTÁMAD! UJJÁ LÉSZEN! Éppen az említett AGAPE-ban!
Meghalt, hogy feltámadhasson.....immáron örök érvényében a SZERETET!
Újra kérdezhetünk; a szeretet megbontható?
Tulajdonképpen - igen! Kiemelhető belőle az "ellenkezője" is - az identitásban.
AZ IDENTITÁS - nekem azt jelenti - DÖNTÉS!
A döntés meghozatalára mindenki képes, "ráutaltságában" teljesíti be, azaz - FELISMERÉSÉBEN!
A felismerés tárgyszerűsége - "ragyogás" = VONZAT!
-
Összességében nincs tovább - nem kötelezettség a magyarázat!
-
VAN!
VAGYOK!
AKI - VAGYOK!.....mondja Isten a legfőbb szellem - csupa nagy betűvel- Isten, a Szellemek Ura, a Tudat, a Legfőbb Tudat! Értelem, Inteligencia...stb...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 8:41

Nofertiti - kérlek - "A" Tökéletesség! "A" - VAGYOK!
-
A Szeretet maga a Tökéletesség! Az ÖRÖK -  LÉTEZÉS!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 9:13

Elek írta:

Sylvia megközelítése igazán szimpatikus, kívűlről nézve. De, "innen bentről" - más sőt,  hangsúlyosan igaza van, azok vagyunk - Istenek..... a biblia meghatározásait figyelembe véve pedig - teljesen! 
Hogyan realizálódhatna másképpen mint az örök, s a változó ( mozgás) megértésében!
De, egyetlen fordulatával, s nem egy végeláthatatlan tér időben.
Jézust "magyarázataiban" én ide helyezném, s mint eszköziséget is így fogadhatom el az Ő ill. a saját magam jelentőségében is!...

Namármost az "innen bentről" megközelítésben Isten, aki maga a Teremtő és mint ilyen egy az örökléttel, hogyan halhatna meg? Mivel Istenről, mint Teremtőről gondolkodam, én nem kevertem bele a jézusi téziseket!!!
Azt, hogy Jézus meghalt és feltámadt, és amikor ismét eljön, akkor lészen az Armageddon, tehát a végső le-és elszámolás, ezt írja a Biblia és tanítják mind a mai napig. De Isten halála soha szóba sem jött - miként nem is jöhet, mert akkor magát a hit alapjait rengetné meg ez a megállapítás.

Ha hiszünk az örök létezésben, akkor azt hisszük azt is, hogy valaki megteremtette, és az örök körforgásban működteti is. Ha Isten meghalhat, akkor vajon ki tette, teszi ezt?

Ááá, nem kérem, hogy egyet érts velem, azt meg pláne nem, igazat adj, csak arra próbálok rávilágítani, hogy mintha ellentmondásba keveredtél volna!!!

Szerintem....

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 9:16

Nos ahogy magam is írtam , ha azt mondom Isten örök és ha azt mondom a lélek az ami örök , akkor Isten maga a lélek . Mivel minden ember rendelkezik lélekkel ebből arra következtetnék , hogy minden emberben ott lakozik az Isten . De véleményem szerint az által , hogy bennünk lakozik az Isten , mi magunk még nem fogunk ettől Istenné válni .
A másik , hogy azt mondod Isten a szellemnek ura .  Bizonyára így lehet ez , de mi van azokkal a torzult gonosz lelkekkel , akiket a gonosz irányít ? Vagy ilyesmi nem létezik ?
Jézus feltámadása szerintem nem a lélek feltámadásáról szólhat , hisz a lélek örök . Szerintem az kellene figyelembe venni , hogy említi e a biblia , hogy Jézus miből támadott fel ? Ez fontos momentum lehet .
Ha azt írja , hogy a halálból , akkor az nem biztos , hogy arra a halálra kellene gondolnunk amit mi annak nevezünk .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 9:29

fortis írta:
.... mi van azokkal a torzult gonosz lelkekkel , akiket a gonosz irányít ? Vagy ilyesmi nem létezik ?
Jézus feltámadása szerintem nem a lélek feltámadásáról szólhat , hisz a lélek örök . Szerintem az ő feltámadása a test feltámadásáról szólhat , hiszen ha jól tudom a biblia is valami ilyesmit írhat , hogy feltámadt hamvaiból , vagy poraiból ?  Itt kisegíthetnétek .

Minden lélekben hordozza az Istent,  az azonban nem jelenti azt, hogy akkor csak és tiszta lélekkel rendelkezik. Fentebb írtam a bűnbeesésről, amikor is az addig ártatlan emberi lélek a kiváncsisága folytán felnyitott egy "pandorai szelencét". Az esendő lélek nemcsak a szépet és jót kapta ajándokul, hanem eztáltal utat nyitott a "gonosznak" is.
Azonban azt tudni kell, hogy a leggonoszabb emberben is megtalálható a jó. Csak idő és nyitott szív kell hozzá  és aki keres, az talál.... Csak az esélyt megadni nagyon nehéz - le kell vetkőzni néha a belénk kódolt kétkedést és előítéletet.

Fentebb szó volt arról, hogy a test halála nem a lélek elvesztését jelenti, tehát a "feltámadt hamvaiból" jelentése inkább arra utal, egyszer majd eljön az az idő, hogy a földi ember képes lesz emlékezni valamennyi előző életére. Akkor a testet öltés már nem függvénye a lélek emlékezetének, tehát a "hamú (az előző testek)" az örökké létező léleknek adnak végső otthont egy testet öltésnek, azaz hamvaiból kel életre - akár a főnix!
Szerintem....

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 9:36

Már pedig, a hit - ténylegesen meg is rengeti a világot.... igen, ez a fájdalom és a kiváltás szentsége!
Instant olvadozik egymásból egymásért.
A világ, valójában a teremtés nem egy befejezett de, még a fináléjában leledző MŰ!
Ezért hal meg isten, hogy Isten-né lehessen!
-
Jézus, belekeverése, az aduász, nem is lehet, hogy JÉZUS - NE LEGYEN BENNE!
-
Mivel én személyszerint hiszek ebben a MŰ-ben - nem is tehetek mást mint - ELFOGADOM!
Az elfogadásom - NEM ALKU!
Elfogadásom - értelem...az értelmem, a tudatom egyesűl a legfőbb tudattal.
EZ BIZONYSÁG!
A bizonyság nem tanúlt és nem is vehető - valami!
Következésként, én - úgy jutottam el odáig, amit ma az emberiség létkérdéseként is felfoghatunk, hogy megkaptam - bizonyságnak!
MIÉRT!
Mert írva van, a tudomány mellet az egyszerűség nagyszerűsége fogja a "tézist" megállítani!
Nem hagyja "eldőlni", sem a falnál "lerogyni"!
-
Nos, igyekeztem a magam tisztaságával "lehozni" - kérlek - nem mi adjuk meg sava-borsát az Igazságnak!
IGAZSÁG = VAN!
A probléma, mert az, abban van, nincs kellő felvilágosítás. Te és én + sokunk itt - keresünk!
Sylvia...nagyjából... ennyike... Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 9:38

Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 9:50

Elek írta:
IGAZSÁG = VAN!
A probléma, mert az, abban van, nincs kellő felvilágosítás. Te és én + sokunk itt - keresünk!
Sylvia...nagyjából... ennyike... Very Happy

És a felvilágosítás miért nem kellő? Tán azért, mert évszázadokon át nem az emberek lelkét, hanem és leginkább az igét hirdetők vagyonkáját volt hivatva szolgálni!!!!
Kereshetsz igazságot kedves Elek, de amíg unos untalan ebbe a ténybe ütközöl, addig nem a hitetlen ember a valós oka a felvilágosultság terjedésének, hanem azok, akiknek fontosabb a vagyon, a hatalom, a saját egó, mint maga a valós hit terjesztése. Addig meg miről beszélünk?
Tudod Elek, a hit terjedése és az emberek ébredése nem egyenesen arányos, sőt szerintem az ébredés az, ami a korábbi hitvallást kezdi erőteljesen megkérdőjelezni, pont az általam leírtak megtapasztalása okán!

Szerintem....

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 9:52

fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Fortis! Ha Istent sokan a Szent Szellemmel azonosítják, akkor szerinted a lélek - aki maga az Isten - miben különbözik a szellemtől?

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 9:57

Nos, mi a lélek és mi a szellem?

A lélek; értelem, érzelem, akarat!

Ennek tónusaiban mint gyökerekben, ott van az erő.
Tudjuk, a bűn is erő. 

( akkor? Isten? mi erő ???)))

Tehát; a szellemre is megjön a válasz csak hámozzuk ki...a bűn szellemi-sége leképezte magát - erővé!
Elveszítette azt amije volt.
AZ ÖRÖK ÉLETET! 
És erővé - kívánt lenni abban amit "talált" és azzá lehet újra ami volt...istenekké. 

( gyakorlatilag a bűn is teremtő isten, s ekként alávetettségében de, még is ellentéte az Egyetlen Istennek, az örökkévalónak)

Nézzük meg a teremtés első szakaszát vagy párhuzamát...abban azt ismerhetjük föl, hogy azok, lejöttek és egyesítették magukat az emberek leányaival....erővé lettek...bűnné. Még mikor fenn voltak - megszülték a bűnt és testté tették!
Tehát, az átörökítés, a fennmaradás lényegisége itt kiviláglik nem ugyan az mint a teremtés szentsége!
-
A HALÁL - ennyi valójában...ENGEDETLENSÉG!
-
A BŰN - bűnre halmozott. Megragadta a lehetőséget és amikor elvettetett, akkor a megbontottat igyekezett átmenteni és állandóvá tenni.
Jézus - megálljt parancsolt!
Ha valami erő és tiszta és szent erő vagy nevezzük restaurációs erőnek, akkor ő az!
Ajtó, a szabad járás lehetősége de, immáron egyesülésre a legfőbb tudattal.
ISTENNEL ISTENBE AZ ISTENEKNEK!
-
Hát, ez valóban rázós de, csak a bűn agyával, gondolkozásával az....új szemszögből új - A KEZDET A VÉG-ben!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:05

fortis írta:Még mindig játszom de most a gondolattal :
És mi van , ha a lélek maga valóban örök , de a megszületése a lélek hordozónak már nem ? Ez egy elég fura gondolat lesz most , de próbálj meg bele gondolni . Szóval mi van , ha a lélek maga Isten . Ez megmagyarázná a lélek örök érvényességét . Isten ad magából ,  azaz felruházza a testet lélekkel . Most a test fogalmán ne a fizikai testre gondoljunk csupán , hanem ki tudja mi minden másra . Szóval  Isten felruházza önmagából a testet , amit ezáltal önálló útjára indítana .   Az idő elvileg  csak számunkra hord jelentőséget , mégis azt tartják , hogy Isten nem egy nap alatt teremtette meg a világot , tehát valami folyamatnak elvileg lennie kellene ami viszont földi értelemmel nézve mégis csak a teremtés mozzanatai között távolságot  mutatna magában .  Így ennek módján mondhatnánk , hogy az elsők az öreg lelkek , és mind fiatalabbak kik utánuk jöttek .  Ha ebbe bele gondolnánk , akkor nekem úgy tűnik , hogy maguk az angyalok az öreg lelkek és nem az úgynevezett emberiség , mert mi csak jóval utánuk teremtődhettünk .Ez esetben ember nem lehet úgynevezett öreg lélek .

Leszámítva az elégedetlenségemet, hogy nem lépünk ki a test-lélek kettősségből  a test-lélek-szellem hármasságba (pedig anélkül csomó dolog nem érthető meg),
ezt leszámítva nagy-nagy bólogatást tudok kommentelni ehhez, Fortis.
iiiggennn


A hozzászólást efi összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 10:08-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 10:07

Rhea Sylvia írta:
fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Fortis! Ha Istent sokan a Szent Szellemmel azonosítják, akkor szerinted a lélek - aki maga az Isten - miben különbözik a szellemtől?

Abban , hogy a lélek Isten teste , míg a Szent szellem a szelleme .
Isten lélekkel ruházott fel bennünket így életet lehelt belénk . A szellemünk viszont nem örök , ezért bemocskolódható .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:08

Igen Sylvia, igazad van...látszólagosan.
Mert attól, hogy 99-en így látják attól még van az igazság egyetlen darabja.
DE!
Írva van és én sem véletlen szajkózom "A" VAN! - A - VAGYOK-ot! 
Létezik..., igen, hogy megértsük, a biblia úgy aposztrofálja; nagy kiváltsága az embernek, hogy Isten, feladatra hívta el, még az angyalok sem részesűlnek ekkora "tisztességben"... tehát...isten talált volna más megoldást is az Igazság megtartására, ha egyetlen egy sem akadt volna az emberek között - hitben!
-
Magyarázatod igazság - rész igazság ami valójában cáfolat, hamisság...!
Sokak számára a lehetetlennek tűnő az igazság!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 10:09

Én a lélekre azt mondanám , hogy a lélek maga az élet . Az élet pedig maga az Isten .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:16

"Abban , hogy a lélek Isten teste , míg a Szent szellem a szelleme . 
Isten lélekkel ruházott fel bennünket így életet lehelt belénk . A szellemünk viszont nem örök , ezért bemocskolódható ."



-
Nos, csavart labda, és öngól....
-
Isten, lélek, szellem - nem keverhető még nyelvtanilag sem, akkor mért  tesszük?
Tudatlanságból...
-
Nem a lélekbe lehelt, külön és tette ugyan akkor holttá a szellemi részünket, ami valójában alvó szellem.
Nem öl és szül egyszerre. Ellentmondásos....
Ez konkrét tévedés!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:22

"Én a lélekre azt mondanám , hogy a lélek maga az élet . Az élet pedig maga az Isten ."
-
A lélek, ami hordozóvá lett - jelen esetben a bűnnek. Elszáll mikor földi teste a hústest porrá lesz!
Mi van a szellemmel ami alszik? És nem ébred föl azaz nem születik ujjá? Az vele múlik el? Vész el a semmibe?
Hogy van tehát...a bűnös föltámad, mondjuk ítéletre is ha úgy tetszik? A szellem-nek pedig - kaput, vége mint a görbebotnak?



Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:22

fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Ó, és igen!!! Eljutottál a hármassághoz magad is.  öröm 
Lécci-lécci, most a fogalmak kialakulásának a kezdetén ne kezdjük el homlokegyenesen ellenkező értelemben használni a szavakat, ahányan vagyunk, annyiféleképp, mert akkor örökké bajban leszünk egymás megértésével.
Nem lehetne, hogy léleknek nevezzük azt, amivel a lélektan foglalkozik, és az isteni résznek valami más nevet adunk? Javasolnám a szellemet, (lehet a Szent Szellemre is gondolni, mint támpontra), annál is inkább, mert már létezik ez a szóhasználat pl. az antropozófiában.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:23

Teljesen le vagyok maradva a beszélgetés követésében, bocsánat!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 10:26

fortis írta:
Rhea Sylvia írta:
fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Fortis! Ha Istent sokan a Szent Szellemmel azonosítják, akkor szerinted a lélek - aki maga az Isten - miben különbözik a szellemtől?

Abban , hogy a lélek Isten teste , míg a Szent szellem a szelleme .
Isten lélekkel ruházott  fel bennünket így életet  lehelt belénk . A szellemünk viszont nem örök , ezért bemocskolódható .

elmélkedésre okot adó felvetések:
Atya - fiú - szentlélek
test - lélek - szellem
Isten hasonlatosságára és képmására
emellett leírás, hogy mi különbség van:
szent szellem és szellem között
szent lélek és lélek között

ÉS MIKOR VAGYUNK HASONLATOSAK, a teremtéskor

azóta volt egy bukás, és most ne az eddigi rossz érzéseinkből induljunk ki a bukás szóval kapcsolatban
tehát bukás után a hasonlatosság megcsorbult

és visszahív minket, hogy legyünk újra hasonlatosak

tehát Isten egylényegű a szent szellemmel és a szentlélekkel egyszerre

nincs kettő nélkül

az emberben a bukás azt jelentette, hogy miért nem tudom

hogy az eredeti tiszta állapot elkoszolódott

a szent lélek és a szent szellem töltötte be a testet
lélek és szellemmé koszolódott azáltal, hogy a lélek paráznává vált, elbukott (nem tudom miért, az írás azt mondja mert Isten helyébe akart lépni, hogy a szent lélek és szent szellemnek hogy jutott ez a "tudatába" fogalmam sincs, el sem tudom képzelni), tehát ezután nem Jézus Krisztus azaz a szent szellem a párja valamiért a szent léleknek, hanem mást választott, egyet az Isteni hiearchiában lejjebb lévő szellemek közül, így leredukálódott szent lélekből lélekké.


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 10:31-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 10:28

efi írta:
fortis írta:Ahhoz , hogy megállapítsuk , hogy a lélek be tud e piszkolódni , ahhoz előbb meg kell határoznunk , hogy mi az a lélek . ha a lélek isten volna és általa lennénk mind Isteni részecskék , ez esetben nem a lélek lenne az ami bepiszkolódik , hanem valami más , hisz az isten nem piszkolódhat be , mert az örök  és ha isten azonos a lélekkel akkor amit ajándékba kaptunk annak is öröknek kell lennie . Szóval szerintem ezen el lehetne még filózni  mi lehet az ami a lelkünkön kívül még bemocskolódhatna ?
Hmm nem e inkább a szellemünk ?

Ó, és igen!!! Eljutottál a hármassághoz magad is.  öröm 
Lécci-lécci, most a fogalmak kialakulásának a kezdetén ne kezdjük el homlokegyenesen ellenkező értelemben használni a szavakat, ahányan vagyunk, annyiféleképp, mert akkor örökké bajban leszünk egymás megértésével.
Nem lehetne, hogy léleknek nevezzük azt, amivel a lélektan foglalkozik, és az isteni résznek valami más nevet adunk? Javasolnám a szellemet, (lehet a Szent Szellemre is gondolni, mint támpontra), annál is inkább, mert  már létezik ez a szóhasználat pl. az antropozófiában.

Én nem tudom ezt megtenni, mivel én a szentháromságból idnulok ki, ahol

Isten egylényegű a szentlélekkel és a szent szellemmel

amikor a teremtés volt az ember is hasonlatos volt Istenhez
azonban megtörtént, hogy az Isten székébe akart ülni, ne kérdezd, hogy miért

ezután a szentlélek és szent szellem az emberben lélekké és szellemmé süllyedt
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:30

Elek írta:A lélek, ami hordozóvá lett - jelen esetben a bűnnek. Elszáll mikor földi teste a hústest porrá lesz!

 girlsayyes 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 28 Júl. - 10:33

Tekintve, hogy lassan-lassan hitvitává kezd a gondolkodás menete eltolódni, én megállok.
Teszem azért, mert nem érzem magamat annyira avatottnak, hogy egy határon túl bármit is hozzátegyek, másrészt az én felfogásommal ellenkezik.

Azonban továbbra is figyelmesen olvasom a következtetéseiteket.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 10:34

nofertiti írta:amikor a teremtés volt az ember is hasonlatos volt Istenhez
azonban megtörtént, hogy az Isten székébe akart ülni, ne kérdezd, hogy miért

Nem kérdezem, mert szerintem nem történt meg.  öröm 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 10:35

efi írta:
Elek írta:A lélek, ami hordozóvá lett - jelen esetben a bűnnek. Elszáll mikor földi teste a hústest porrá lesz!

 girlsayyes 

igen, mi azt úgy nevezzük, hogy irányultsága lett egy szellemtől, ami nem a szent szellem, amíg nem válik irányultság nélkülivé, ami akkor következik be (ami önmagában ellentmondónak tűnik) ha szent szellem veszi át a helyét a szellemnek

amikor a lélek szellemi irányultságot kap, akkor parázna (jajj bocs, hogy ezeket a szavakat használom)
ha szent szellem veszi át a helyét, akkor megváltódott
a kettő közötti hosszú kettősséggel teli út a megváltás útja
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Júl. - 10:37

efi írta:
nofertiti írta:amikor a teremtés volt az ember is hasonlatos volt Istenhez
azonban megtörtént, hogy az Isten székébe akart ülni, ne kérdezd, hogy miért

Nem kérdezem, mert szerintem nem történt meg.  öröm 

De akkor a te ismereteid szerint mi történ?
Úgy érted:
Csupán a test kell alkalmassá váljon.
Mi az, ami tudást és tapasztalatot igényel? Csak a hordozó - fizikai test alkalmassá tétele.
Szellemi és lelki torzulástól mentesen?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt - Page 3 Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.