Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmodós játék

5 posters

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Álmodós játék Empty Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 11:09

Ha valakinek a helyébe álmodhatnátok magatokat ,  akkor kit választanátok ? 
( akár közismert személy akár nem ) 
Az identitásotok megmaradna , csak a testet és a helyzetet  és némiképp az illető tudását bitorolhatnátok .

Lehetne azzal fokozni a játékot , hogy névtelenül tesszük fel a válaszokat és ki kellene találni , hogy  ki volt az aki azt a bizonyos illetőt választotta magának .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jún. - 14:23

Jó, és hogyan tesszük fel névtelenül?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Mayra1 Pént. 17 Jún. - 19:21

Bárki Béla már nem "él"?

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jún. - 21:13

Mayra1 írta:Bárki Béla már nem "él"?
Törölve lett a tagsága a trollkodás miatt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 21:53

Én arra gondoltam , hogy mondjuk Efinek mindenki elküldi a sajátját , Efi  pedig az egészet egy txt fájlba helyezi . Ha mindenki elküldte  már aki részt kíván venni a játékban , akkor Efi  az egészet felteszi egy kommentként a sajátját is beleértve természetesen  , mondjuk admin név alatt .  A listán lévő bejegyzéseket megszámozza és ezek alapján kellene eldöntenünk , hogy melyik komment kihez tartozhat a listából . 
Szóval ennyi volna  , aztán ha ez megvolt , megbeszéljük a szokásos módon , hogy ki kijét találta el , és aztán elmesélhetnénk ki miért választotta azt a személyt , akinek szívesen a bőrébe varázsolná magát .
Gondolom Efi meg tudná tenni ezt a feladatot anélkül , hogy bár kiébe is belenézne ki mit írt ,  én legalábbis feltétel nélkül megbízom benne .
Nos ha volna ehhez a játékhoz kedvetek , akkor jelezzétek szándékotokat , hogy Efi tudja mikor jött el az idő , hogy elvégezze a rábízott feladatát .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jún. - 22:15

Nem, nem tudom megtenni anélkül, hogy belenéznék. Csak úgy tudom feltenni ide, ha megnyitom, és akkor már látom, hogy ki mit írt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 22:19

efi írta:Nem, nem tudom megtenni anélkül, hogy belenéznék. Csak úgy tudom feltenni ide, ha megnyitom, és akkor már látom, hogy ki mit írt.

Oké , akkor megteszem én , én képes vagyok ilyesmire is . 
Akkor aki játszani akar , az nekem küldje el privátban én pedig majd elintézem a többit . 
A privát levélnek  címként adjátok azt , hogy játék .
Csak jelezzétek hányan leszünk .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jún. - 22:26

Nem veszek részt. Őszintén még játékból se szeretnék valaki más lenni. Nem azért mert elégedett lennék magammal - távolról sem - hanem mert nem vezetne sehova. Szánalmasnak érezném magam hogy a másik javaira vágyom, legyen az anyagi, szellemi vagy lelki érték, ahelyett hogy a saját életemet próbálnám jobbá tenni. Nem puszta vágyakozással hanem cselekvéssel, bátorsággal, kitartással.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 22:38

Értelek Médea , ha nincs kedved , akkor nem . 
Részemről úgy vagyok vele , hogy érdekes lehet egy pillanatra más szemszögéből tekinteni a világra .  Voltaképpen ennyi lenne csak a lényege  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jún. - 22:48

Nem volna más szemszög, mert ugyanúgy te lennél az csak más testben. A lehetőségeid volnának mások.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 23:00

Médea írta:Nem volna más szemszög, mert ugyanúgy te lennél az csak más testben. A lehetőségeid volnának mások.

Olvastam régen egy könyvet , sajnos annyira régen volt , hogy a legnagyobb igyekezetem ellenére sem voltam képes felidézni a címét , és hiába is kerestem utána nem találtam  a neten sem sehol .
Lényegében ez a könyv adta az ötletet a játékhoz .  A történetben egy embernek sikerült átkerülnie egy másik valóságba , de ezt csak úgy tehette meg , hogy valaki más embernek a testében találta magát . Nos mindig ugyan annak a személynek a testébe került , így tulajdonképpen két életet élhetett egy ideig , 
Amíg a testet bitorolta a másik személy mintha aludna olyan állapotban volt , tehát a háttérbe szorult .  A főszereplő próbált alkalmazkodni a gazdatest  életviteléhez több kevesebb sikerrel , mert bár cselekvőként volt jelen mégis csak a szemlélődés lett volna a lényege az ottlétének és hogy megismerhesse ezt a másik világot . 
Érdekes lehet egy pillanatra más körülményei közül kitekinteni a világra , annak problémáival esetleg örömeivel együtt mintha misem történt volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jún. - 23:04

Szóval ha nincs kedvetek nem muszáj ezt játszani , , csak feldobtam a labdát . Jönnek még ötletek biztosan .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 11:04

Fortis, nem is értem, hogy ha meg tudtad volna csinálni, amit kitaláltál, akkor mért akartad rám testálni?

Ha játék nem is lesz végül belőle, még megbeszélhetjük.

Először én is arra gondoltam, mint Médea, hogy nem veszek részt, mert nem akarok senki más bőrébe belebújni. Én ezt valahogy erkölcstelennek érzem, a másik személyiségét bitorolni.

Aztán eszembe jutott egy meditációs gyakorlat, amikor elképzeltem magamat pont a mostani magam ellentétének. Ez nagyon érdekes volt, mert megértettem, hogy az is egy érthető világ.
Szóval azt gondoltam, azt fogom írni, hogy valami bűnöző személyiségét szeretném megtapasztalni, ha nem is úgy, hogy egy konkrét létező ember bőrébe bújok. Mert az közelebb vinne mások megértéséhez, ha olyat tapasztalnék, amit magamon elképzelhetetlennek tartok.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 11:23

efi írta:Fortis, nem is értem, hogy ha meg tudtad volna csinálni, amit kitaláltál, akkor mért akartad rám testálni?

Azért , mert te voltál e tekintetben az első gondolatom és nem én magam .  
Első felvillanásra  azt gondoltam , hogy ha Béla még élne , akkor maradhatna  azzal a különbséggel hogy új jelszó alatt amit csak te ismersz Bélaként lett volna mindenki kommentje betéve általad .  Nos aztán rájöttem , hogy e tekintetben nincs szükség Bélára , mert ugyan így Efiként vagy adminként is átmásolhattad volna a hozzád érkező üzeneteket . A másik pedig az , hogy szerintem a társaság többi tagja benned jobban megbízik mint énbennem , hiszen ha emlékszel az első képes rajzos játékunkra , valamelyik Bélánál felmerült , hogy esetleg csalhattam a játékban . Szóval ez is hozzájátszott a döntésemhez .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Jún. - 11:23

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 16:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 11:28

Mayrávakl beszélgettünk arról , hogy esetleg már nem élő személyek bőrébe is belebujtatnánk . De nem jutottunk el eddig , hogy ezt a mozzanatot is belevehessük a játékba . 
Amúgy veled kapcsolatosan volt egy ilyen érzésem , hogy Bowiet választanád , nem lett volna nehéz kitalálni , hacsak nem Blueeye is jelentkezett volna a játékra , mert akkor már két esélyes lett volna .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 11:35

Én szívesen belebújtam volna   Darwin bőrébe  , vagy mindenképpen valamilyen földrajzi kutató felfedező helyébe .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 11:46

Ajánlom a témában David Levithan - Nap nap után című könyvét.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 12:42

fortis írta:
efi írta:Fortis, nem is értem, hogy ha meg tudtad volna csinálni, amit kitaláltál, akkor mért akartad rám testálni?

Azért , mert te voltál e tekintetben az első gondolatom és nem én magam .
Mivel munkáról van szó, ez nem túl önzetlen gondolat. smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 12:51

Én egyébként elképzelhetetlennek tartom, hogy egy bölcs bőrébe bújva az ő bölcsességét, tudását, a dolgokra való rálátását meg lehetne tapasztalni. Az nem valami dolog, amit birtokolni, megszerezni lehet. Hanem az az ő érettsége. A tudása az ő maga.

Egy csiga vajon bele tudna bújni az én bőrömbe, és tudná azt tapasztalni, amit én? Tudna úgy gondolkodni a világ felől? Kizárt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 12:57

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Fortis, nem is értem, hogy ha meg tudtad volna csinálni, amit kitaláltál, akkor mért akartad rám testálni?

Azért , mert te voltál e tekintetben az első gondolatom és nem én magam  .
Mivel munkáról van szó,  ez nem túl önzetlen gondolat. smile

Twisted Evil  , De azért nem olyan nagy dolog .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Jún. - 13:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 16:50-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 13:02

efi írta:Én egyébként elképzelhetetlennek tartom, hogy egy bölcs bőrébe bújva az ő bölcsességét, tudását, a dolgokra való rálátását meg lehetne tapasztalni. Az nem valami dolog, amit birtokolni, megszerezni lehet. Hanem az az ő érettsége. A tudása az ő maga.

Egy csiga vajon bele tudna bújni az én bőrömbe, és tudná azt tapasztalni, amit én? Tudna úgy gondolkodni a világ felől? Kizárt.

Jó lenne az ő szemszögével látni a világot és megtapasztalni azt .  Lehet , hogy hülyeség , de  kipróbálnám , ahogy kipróbáltam már állatok testébe is  álmodnom magamat ,  hisz tudjátok  volt már rá példa  olykor olykor . 
Szóval e tekintetből ez itt és most csak egy játék lett volna , még ha erkölcstelennek is tűnne , de szerintem nem az .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 13:04

Áprilia írta:
efi írta:Én egyébként elképzelhetetlennek tartom, hogy egy bölcs bőrébe bújva az ő bölcsességét, tudását, a dolgokra való rálátását meg lehetne tapasztalni. Az nem valami dolog, amit birtokolni, megszerezni lehet. Hanem az az ő érettsége. A tudása az ő maga.

Egy csiga vajon bele tudna bújni az én bőrömbe, és tudná azt tapasztalni, amit én? Tudna úgy gondolkodni a világ felől? Kizárt.

Persze, hogy így van, ahogy írod. Legfeljebb arra mehetett volna ki a játék (csak a beszélgetés elment egy másik irányba), hogy mivel eredetileg nem a saját név alatt tettük volna be a hsz-einket, ismerjük-e egymást annyira, hogy kitaláltuk volna, ki kinek a bőrébe bújt volna a legszívesebben.

Na ez az , ez fontos momentum lett volna , hacsak nem maga a lényeg .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Jún. - 13:15

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 16:51-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 14:06

Áprilia mesélnél erről  amennyit úgy gondolsz  ,hogy még elmondhatod ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 14:21

Médea írta:Ajánlom a témában David Levithan - Nap nap után című könyvét.

Nahát ez biztosan nagyon érdekes történet lehet !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 16:14

Áprilia írta: arra mehetett volna ki a játék,... ismerjük-e egymást annyira, hogy kitaláltuk volna, ki kinek a bőrébe bújt volna a legszívesebben.
Hát nem ismerjük. Annyira nem ismerjük, hogy pl. Fortis fel se tételezte, hogy van, aki egyáltalán nem akar valaki másnak a bőrébe bújni. Pedig ketten is vagyunk. Én még most is találgatom, hogy tulajdonképpen miféle vágyba kellett volna magam beleélni, mert függetlenül attól, hogy etikátlannak tartom-e vagy nem, egyáltalán nem vágyom arra, hogy valaki más legyek, még egy kis időre sem.
De azért megpróbáltam volna a tőlem telhető módon megfelelni a játéknak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 18 Jún. - 21:00

Nem érzek ebben a játékban etikátlansagot, nem érzem úgy, hogy bitorolnám más személyiségét. Maga a tapasztalat adhat új irányt a gondolatainknak. Pontosan ebből kifolyólag Hunyadi Jánost választottam volna. Szükségem lenne egy remek stratéga gondolatvilagara, hogy a saját kis világomat kiteljesithessem. Mivel semmiféle stratégiai elemet nem örököltem -genetikailag-, valszeg meg kéne ezt tanulnom. Nos, kitől mástól,'ha nem a legjobbtól.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 21:24

Uh , nagy választás lett volna !!! Hát nem tudom , hogy ki tudtam volna e találni , talán kizárásos alapon igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodós játék Empty Re: Álmodós játék

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.