Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmok

+4
ionon
Veszna
fortis
Blueeye
8 posters

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Álmok - Page 7 Empty M:... Akkor ugye nem eszel húst?

Témanyitás  Veszna Pént. 23 Júl. - 10:55

Vele (*) álmodtam.
Jókedvűek voltunk és beszélgettünk, úgy, hogy a homlokunk összeért.
Nagyon békés, biztonságos hangulata volt az álomnak...amire emlékszem, hogy sokat mosolygott és utolsó üzenetként felhozta, hogy akkor ugye nem eszek húst....

Úgy ébredtem fel, hogy mi a franc?!
Ez már a 2.üzenet a húsevéssel kapcsolatban 2 héten belül.
Én esküszöm, a nappali életemben többet gondolok arra a csinos farmerra, amit meg szeretnék venni (tökéletes a szabása  lányvigyor) mint a vegetarianizmusra. 
Rendben, elgondolkoztam rajta, de amióta hetekkel ezelőtt felötlött bennem, azóta nem igazán foglalkoztat az ügy... 
Nincs bajom a hússal, sőt, itt vagyok a kulináris mennyországban... sosem ettem még ilyen egészségesen életemben-alapvetően a cukorral többet harcolok... Vagy legtöbbször nem  lányvigyor
.. Erre itt "üzengetnek"...nincs félreértés, sehol egy szimbólum..csak a kristálytiszta üzenet.


(*) visszatérő motívum


A hozzászólást Veszna összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 8 Aug. - 17:22-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Pént. 23 Júl. - 19:47

Veszna írta:Ma hajnalban a Nagyapámmal álmodtam újra.

Szeretném ha az én unokám is így szeretne majd, mint te a tiédet. 

Álmok - Page 7 9k=

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Szomb. 24 Júl. - 0:38

fortis írta:Szeretném ha az én unokám is így szeretne majd, mint te a tiédet. 

Úgy lesz!  öröm

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Holnap vegyél egy csokor búzavirágot!

Témanyitás  Veszna Vas. 25 Júl. - 1:10

Különleges ügynökök voltunk LJS-kal, és el kellett utaznunk egy helyre,egy kisvárosba, ahol egy átlagos hotelszobát vettünk ki.
Amikor már mindent elrendeztünk ideje volt haza "utazni"...azért tettem idézőjelbe, mert nem hagyományos módon utazgattunk, hanem valamiféle teleportációval.
Este nyolckor a hotelszobában kellett lennünk az ajtó mögött, és ugyanazt a jelszót kellett mondanunk egyszerre, és felmutatnunk a kártyánk a falióra felé. 
...de valami hiba került a gépezetbe...mert nem történt semmi. Ottragadtunk.
Volt egy napunk, hogy rájöjjünk mi a gond...aztán mégegy és mégegy...ki tudja hány...és mi pedig egyre reményvesztettebbek lettünk. Utánunk küldtek még egy ügynököt...de semmi... 
Este sétáltunk az utcán, az orrunkat lógatva, mert már nagyon haza akartunk menni...és akkor jutott eszembe valami:
-Holnap este vegyél nekem egy csokor búzavirágot! 
(hát nem tudom ez hogy segített volna, de úgy tünt, mintha rekonstruálnunk kellett volna egy jelenetet ahhoz, hogy hazajussunk, egy jelenetet, amire szinte már nem is emlékszünk...)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Vas. 25 Júl. - 8:57

Juj de jó, Castanéda “Az álmodás művészetében” is az van, hogy amikor közösen álmodott Carollal és eljutottak egy helyre, úgy gondolták, hogy nem mennek ki egy szobából, mert akkor örökre ottragadtak volna abban a világban (feltehetőleg azon nyomban elfelejtették volna, honnan jöttek).
A falióra azonos elem asd tudatos álmával.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty A viharos sziget

Témanyitás  Veszna Vas. 8 Aug. - 17:13

Egy szigetre tartottam-munka ügyben, mármint oda lettem küldve hosszú időre, egy életre? töpreng  
Hongkong volt a fejemben, s bár valóban van ott egy sziget, de nem úgy, ahogy álmomban láttam, mert ez a sziget messze kinn volt a tengerben. Az ég acélszürke/fekete volt, a tenger pedig hegynyi hullámokat emelt magából. Ijesztőnek kellett volna lennie, de én gyönyörűnek találtam. Olyan "most a természet átírja a térképeket" hangulata volt, egyáltalán nem féltem.
Egy hangár-szerűségbe (*) tereltek minket, akik jöttünk-és akik mennek tovább. Nagyon sokan voltunk, az egész jelenetet betöltötte az izgalom, az emelkedett hangulat, a baráti szeretet érzése. 
...nézelődtem körbe, és próbáltam magamba szívni az energiákat, ekkor odajött hozzánk az a csoport, akit váltottunk a szigeten...ők már útra készek voltak, csak pár napjuk volt velünk...és a csoportban ott volt Ő (*) is...most sem beszélt, és most is más alakban volt... csak néztük egymást. 
Olyan otthon érzésem volt, vele akartam lenni, de megértettem, hogy el kell mennie. Egy mély megnyugvás szállt rám, ha fontosak vagyunk egymásnak, akkor úgyis megtaláljuk egymást.


(*) visszatérő motívum

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 8 Aug. - 18:09

De jó , milyen kellemes hangvitelű!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Kötelesség

Témanyitás  Veszna Kedd 31 Aug. - 2:33

Az ország ahol történik az álom, olyan mint a többezer éves India/Malaysia/Indonesia... de fejlett technikával. Az emberek lelkileg nagyon fejlettek, sokkal bölcsebbek mint mi. Az ország érdekes keveréke az ősinek és a modernnek. Mindenhol dzsungel,buja természet, csodálatos! 
Nő vagyok, nem szép, átlagos, talán egy kicsit csúnyácska is, szárit viselek. 
Egy hercegnő, aki épp hozzámenni készül egy nagyon öreg férfihez az ország érdekében. Bár nem szeretem őt, mégis maga a házasság természetes dolog, mert ez a velejárója a rangomnak. 
Még úgyis, hogy mást szeretek. Ő az uralkodó( úgy néz ki mint Henry Golding, a valóságban nem tetszik) együtt nőttünk fel, ő idősebb nálam (5 év?). Képeket látok a gyermekkoromról, mintha csak fényképeket néznék, látom milyen boldogok voltunk. 
Mindig is egymást szerettük, de most hogy felnőttek vagyunk, az életünk már az országé. Ez fájdalmas de nagyon természetes dolog. Elfogadom.
Viszont az öreg férfi késlekedik, nem tudom mi az oka. Politikailag ez megengedhetetlen, ki is használom az alkalmat és felbontom az eljegyzést. Jogom van hozzá és bár nagyon sok bátorság kell hozzá, megteszem. 
Innentől kezdve azon vagyok hogy felébresszem az uralkodóban a vágyat arra hogy együtt legyünk. Nem törvénytelen csak szokatlan a kapcsolatunk. Senki nem tudja mi van köztünk, mert mindig eltitkoltuk mindenki elől a kötelességünk miatt. 
Az országért éltünk de ebból most elegem van. Fellázadok,tudom hogy ő is így fog tenni, de neki több időre van szüksége. 

Utazunk valamerre a testőreivel. Egy elhagyatott vagonban vagyunk, mosom a ruhám... Ezek már csak képek ebből az álomból mielőtt felébredek. 

Az álomból felébredve ott az érzés, hogy ismerem az uralkodót az életben...nagyon igyekszem előhívni, de nem jövök rá.
töpreng
Nagyon boldog vagyok, mert 3 nap után végre be tudtam írni a füzetemben az első álmom. Eddig mindig úgy aludtam el, hogy beprogramoztam, hogy emlékszem az álmaimra...ami így is volt...egy fura félálomban elemeztem is őket, de elfelejtettem leírni. Szóval reggelre ment minden a feledésbe. 
Tegnap este viszont kijelentettem, hogy emlékszem az álmaimra és le is írom őket az álomnaplómba,és sikerült  lányvigyor végre. 
Amúgy egy angol könyvet olvasok a lucid álmodásról, amiben van egy "rászoktató" 30 napos útmutató van az alapoktól.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 31 Aug. - 12:25

Van egy film, az Egy gésa emlékiratai. Épp most néztem meg a Netflixen (anno láttam moziban). Az álmodról ez a film jutott eszembe. Az alap ott is az, hogy szeretik egymást, de eleinte nem lehetnek egymáséi, aztán megoldják. Nagyon szép film a gésák életéről.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 31 Aug. - 13:05

Áprilia írta:Van egy film, az Egy gésa emlékiratai. Épp most néztem meg a Netflixen (anno láttam moziban). Az álmodról ez a film jutott eszembe. Az alap ott is az, hogy szeretik egymást, de eleinte nem lehetnek egymáséi, aztán megoldják. Nagyon szép film a gésák életéről.

Igen, nagyon szeretem azt a filmet  taps csodaszép, a könyvet is olvastam, olyan izgalmas volt, hogy egyetlen éjjel kiolvastam. (Fun fact volt egy kisebb botrány a filmmel kapcsolatban, mert a főszereplők közül csak Ken Watanabe volt japán, Chiyo Kínai, Mameha Maláj, Hatsumomo pedig Szingapúri.) 

Valóban, az álomban is pont ez a kötelezettségtudat és a társadalmi elvárásoknak való megfelelés jelent meg.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 31 Aug. - 13:06

Veszna mi tényleg azonos hullámhosszon vagyunk! Most, hogy felmentem a YouTube-ra megkeresni másvalakinek egy zenét, azonnal ebbe a filmjelenetbe botlottam, ami szintén az álmodhoz passzol (nem tudom milyen film ez, csak egyből ez jött fel: 

https://youtu.be/sDOky8z1H4k


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 31 Aug. - 15:19

Belenéztem és ottragadtam  lányvigyor
Nem mintha szeretném az ilyen háremes konspirációs filmeket, de ez a sorozat nagyon igényesen van megcsinálva. A ruhák, a szokások, a díszletek mind mind korhűek, a színészek pedig nagyszerűek. Bár Wallace Huo-t még nem láttam rossz filmben  yes
A története nagyon emlékeztet a könyvre, ami az utolsó Kínai császárné életéről szól.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 7 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.