Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmok

+4
ionon
Veszna
fortis
Blueeye
8 posters

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Pént. 30 Dec. - 12:05

Veszna írta:Lemaradt:)

Így nem fékezhet többé téged. yes
Egyszer fiatalon évekig együtt voltam egy pasival, és tudjátok mit mondott nekem az egyik lány, miután szerzett pár benyomást a pasiról?
"Te folyamatosan nyomod a gázt, ő meg a féket."  yes  Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Blueeye Pént. 30 Dec. - 12:38

Laughing Azért néha másokra sem árt hallgatni!! Még jobb lenne hallgatni a benső hangra.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Jaguár és tigris

Témanyitás  Veszna Vas. 5 Feb. - 10:15

A jaguár az egyik nagyon kedves állatom-gyönyörű és tökéletes állat.

Ma éjjel egy jaguárral álmodtam. A színe nem a megszokott volt, a pöttyei pasztel rózsaszín és kék volt.
Mellettem ült egy tigris, aki a társam volt, és védelmezőm.
A jaguár ott termett mellettünk, és elkezdett becserkészni, oda-oda kapott hozzám, én rászóltam a tigrisre, hogy védjen meg...de mintha lelassult volna...vagy nem értette volna mitől...
Aztán a jaguár lecsapott rám a mancsával bal oldalon a nyakamon...

Még régebben a Vándoros időkben volt egy hasonló álmom, egy fehér királykobra belemart a nyakamba bal oldalon.
Nem értem ezt a bal oldali fixatiot a ragadozókkal.... Shocked


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Júl. - 1:50-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Vendég Vas. 5 Feb. - 14:01

Plusz még a bal fül is ... töpreng

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 5 Feb. - 15:12

Megmar, megkarmol, megharap, megtép, most mindegy, a lényeg, hogy bajt okoz, és ezek szerint a bal oldaladon.  Vizsgáld át magadat, hogy minden rendben van e a bal oldaladon.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 14 Feb. - 11:37

fortis írta:Megmar, megkarmol, megharap, megtép, most mindegy, a lényeg, hogy bajt okoz, és ezek szerint a bal oldaladon.  Vizsgáld át magadat, hogy minden rendben van e a bal oldaladon.

Ami jobban elgondolkoztat,hogy ezek az állatok mindig speciális, szent állatok.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 14 Feb. - 11:39

Ma álmomban fejen állni tanultam lányvigyor 
Mindig zavart és zavar,hogy jógázás közben nem tudok fejen állni-félek.
Volt egy technika, a derekammal kapcsolatos,valaki ott volt velem egy világos teremben és tanítgatott....de nem emlékszem a lényegre... nono)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Feb. - 13:06

Veszna írta:
fortis írta:Megmar, megkarmol, megharap, megtép, most mindegy, a lényeg, hogy bajt okoz, és ezek szerint a bal oldaladon.  Vizsgáld át magadat, hogy minden rendben van e a bal oldaladon.

Ami jobban elgondolkoztat,hogy ezek az állatok mindig speciális, szent állatok.

A baloldal a tudatalatti szimbóluma, és Castanédánál is baloldali tudatosságról van szó a rejtett, "nem hetkoznapi" tudást illetően, lehetséges, hogy a spirituális oldallal függenek össze a szent állatok, mármint olyan értelemben, hogy a harapással stb. akarnak felébreszteni, vagyis felhívni a figyelmet arra az irányra.
De mostmár szerintem beindulnak a dolgok, mert jobban adottak lesznek hozzá a körülményeid, mint eddig, már csak a magánéleti változásból adódóan is.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Feb. - 13:09

Veszna írta:Ma álmomban fejen állni tanultam lányvigyor 
Mindig zavart és zavar,hogy jógázás közben nem tudok fejen állni-félek.
Volt egy technika, a derekammal kapcsolatos,valaki ott volt velem egy világos teremben és tanítgatott....de nem emlékszem a lényegre... nono)

Ez olyan jó, én úszni tanultam meg így. Álmomban tanítottak, aztán előjött a valóságban is (az, amit előtte évtizedekig nem bírtam megtanulni. Shocked )

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Vendég Kedd 14 Feb. - 14:31

Veszna, fal mellett állj fejen, ha félsz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 14 Feb. - 15:54

efi írta:Veszna, fal mellett állj fejen, ha félsz.

Ó, köszi, kipróbálom!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Kedd 14 Feb. - 15:55

Áprilia írta:
Ez olyan jó, én úszni tanultam meg így. Álmomban tanítottak, aztán előjött a valóságban is (az, amit előtte évtizedekig nem bírtam megtanulni. Shocked )
taps

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Kedd 14 Feb. - 16:32

Én azt vettem észre, hogy ha az ember álmában megtesz valamit, azt könnyebben képes megtenni a valóságunkban is.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Feb. - 16:46

fortis írta:Én azt vettem észre, hogy ha az ember álmában megtesz valamit, azt könnyebben képes megtenni a valóságunkban is.

Schumaher tudatos álomban gyakorolta az autóvezetést....

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Milyen neműnek készültél?

Témanyitás  Veszna Szomb. 11 Márc. - 22:08

Csak vicces:
ma erre az álomra ébredtem fel...
Nagynénémmel beszélgettem...aki megkérdezte tőlem, milyen neműnek készültem?
Erre elgondolkoztam és azt válaszoltam először semleges voltam...de aztán úgy döntöttem nő leszek. lányvigyor  röhögőgörcs


A hozzászólást Veszna összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Júl. - 1:52-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Vendég Szomb. 11 Márc. - 22:22

Még az is lehet, hogy igaz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Márc. - 8:46

Ez tényleg érdekes. Vajon mitől függ, hogy fiú születik vagy lány?  Az ivarsejteken műlik, netán a szellemen?  Szóval a tyűk e , vagy a tojás?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Vendég Vas. 12 Márc. - 9:13

Soha semmi nem múlik az anyagon.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Vas. 12 Márc. - 9:16

efi írta:Soha semmi nem múlik az anyagon.
fblike

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Márc. - 9:42

efi írta:Soha semmi nem múlik az anyagon.

De mondjuk az állatvilágban pl a krokodiloknál úgy tudom, hogy még a hőmérséklet is befolyásolja.  öröm
Persze az emberre lehet más szempontok vonatkoznak mint az állatvilágra. Ezt minden esetre nem tudom.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Melyik úton megyek tovább?

Témanyitás  Veszna Szomb. 18 Márc. - 8:49

24 órás ügyeletben voltam,egy kicsit volt időm aludni,de az is rémálom lett,amiből szerencsére felébresztettek.

Ez olyan fortis-os álom, tele mozgással,misztikummal:
Arra emlékszem,hogy az unokatestvérem nem tud felébredni,rémálma van,rázogatom, pofozgatom de semmi.
Egy másik világban vagyok,nem ebben...minden egy kicsit sötétebb, van ott egy nő, akin bőrcuccok vannak,mint egy domina, a haja is fekete, kleopátra, a szeme is fekete és talán ázsiai.
Ő a kísérőm.
Azt mondja választanom,döntenem kell, de az egyik út egy olyan helyre visz,amitől félek, egy dombon egy óriási ipari kémény van,ami ontja a füstöt,tudom,hogy az valami rossz hely.
A másik hosszabb és sötétebb, amellett döntök persze...HÉV( Smile )-vel utazunk, megállunk, és rengeteg az ember, mennek,mint a robotok, vagy zombik...látszólag csak nekünk van önálló akaratunk...nekem és a kísérőmnek...

Ennyi,itt csörgött a atelefon,hogy munka lenne fut


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Júl. - 2:01-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Márc. - 8:58

Hú de jó álom, tényleg hasonlít fortiséhoz.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Márc. - 10:06

Szóval hévvel utaztok, ez nagyon jó.
Ez, hogy az emberek mint a zombik, és csak nagyon keveseknek van önálló akarata, nagyon pontos ábrázolása a jelen kornak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Márc. - 13:19

efi írta:Szóval hévvel utaztok, ez nagyon jó.
Ez, hogy az emberek mint a zombik, és csak nagyon keveseknek van önálló akarata, nagyon pontos ábrázolása a jelen kornak.

Igen sajnos ez így lehet.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Hópárduc

Témanyitás  Veszna Vas. 20 Jan. - 7:41

Álmomban egy kisebb társaságban voltam. A táj gyönyörű volt, magas, havas hegyek. Nem csak túrázgattunk, valamit kerestünk, egy titkot, kincset, megfejtést... 
Épp egy elég meredek sziklát másztunk, amikor a csúcs mögül-egy tiszta fehér hópárduc dugta ki a fejét. Olyan volt mintha albínó lett volna.
Lassan és méltóságteljesen közeledett felénk.... Látszott, hogy nem "csak" egy állat, volt tudata, személyisége. 
Mindannyian csodálattal figyeltük. 
Itt sajnos felébredtem Sad


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Júl. - 2:02-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Jan. - 7:52

öröm Kalandos egy túra lehetett.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Vas. 20 Jan. - 13:52

Az elmúlt években tovább folytatódott a kalandom az alvási paralízissel, ami miatt pl. A Lélekvándort megtaláltam. Abban az időben voltak, akik azt mondták elmebeteg vagyok  öröm mert ilyen tapasztalataim vannak.
Akkoriban az internet sem tudott sokat, az elején spec. Könyvtárba jártam kideríteni mi ez.
Elég keserves volt. 
   Aztán szépen lassan kinyílt a világ, és pár éve, amikor elmentem egy neurológushoz, akkor nyugodt szívvel mondhattam neki, hogy 16 éves korom óta alvási paralízisem van. Értette. 
De ettől még úgy nézett  mint hal a szatyorban  azt mondta, majd elmúlik.  upsz 39 voltam akkor. 
  1-2 példát leszámítva szerencsére mindig viszonylag békés tapasztalások voltak... Legutóbb épp nem  szájhúzós
Az oldalamon feküdtem, nem tudtam mozdulni, mondtam magamban, aludj vissza, aludj vissza, elmúlik. Ekkor valami/valaki belémszúrt egy tűt a derekamnál, és aztán belémharapott. 
  De azért ez nagyon ritka hála az égnek. 
 Azért írom ezt, mert évtizedek teltek el, míg kiderült, mi bajom van, rengeteg hasonló megmagyarázhatatlan dolog történik nap mint nap, nem tehetjük meg hogy csípőből tüzelünk és itélkezünk. 
  Azt pedig, hogy ez ok vagy következmény csak odaát lesz világos  Very Happy
.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Jan. - 14:18

Azt mondják a szakemberek, hogy a paralízisben megêlt tapasztalatok hallucinációk csupán. Én ezt az elgondolást is fenntartásokkal kezelem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Veszna Vas. 20 Jan. - 14:33

Hmm... Igen. 
Az hogy nem múlt el pár év alatt, az is beszédes. Illetve testelhagyással, dupla ébredéssel, audiovizuális hallucinációkkal tarkított. Ez a "tudományos" felcimkézése. 
Ezek azok a szavak, amit ezek az emberek megértenek öröm
Ez olyan, mikor 3 embernek bekötik a szemét, odavezetik őket egy elefánthoz, és el kell mondaniuk tapintás által, mi az. 
Csak a saját világunk szűrőjén át tudjuk megfogalmazni a világot....ez a nyelvek "összezavarása" mint Babilonban.
Beszélünk, beszélünk, de nem értjük egymást.  lányvigyor

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Jan. - 17:27

Részemről úgy gondolom, mindig kell egy kis egészséges kétely, de a lehetőségeket nem szabad elvetni. Így vagyok én a testelhagyásos tapasztalataimmal is, hiszem, hogy megtörténtek, mert az akkori érzéseim és tudatom ezt sugallta, utólag viszont mindig támad bennem kétely az idő elteltével, de nem  zárom ki ezeket a lehetőségeket, hogy valóban megtörténhettek ezek a dolgok. Így állok mindenki más tapasztalatához is, pont az elefántos példád nyomán is, mert míg egy kutató tudományos magyarázattal áll elő, addig a megtapasztaló egészen másképpen gondolja, és én egyik lehetőséget sem zárnám ki.  Tudom ez eléggé bosszantó, és sok embernek bosszantó, még magamnak is, mert nem tudom az igazságot maradéktalanul állítani. Persze sokan meggyőződéssel vallják, és én úgy vagyok vele, hogy ezt tiszteletben kell tartani.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmok - Page 2 Empty Re: Álmok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.