Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+3
Áprilia
Lea.
Blueeye
7 posters

5 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 16:51

Én úgy emlékszem, hogy ez esetben nem pótoltam, de valóban próbálok arra figyelni, hogy utólag már ne pótoljak. Ha valaki írt már, akkor meg pláne. 
Na mindegy, nem történt semmi, ha mégis én hibázok olykor, akkor előre is elnézést kérek, mert ezek nem szándékosak!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 17:56

Efi írta:Az öregedés az anyag győzelme. Amikor végleg győz az anyag, és megvalósítja a saját haláltermészetét (hiszen minden, ami anyag, az folyamatosan szétesik), akkor a léleknek el kell hagynia.
Mindez azért van így, mert túl mélyen merültünk az anyagba, a luciferi hatás következtében.

like

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Jan. - 10:03

Új év első napján szabad hajat vágni?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Hétf. 1 Jan. - 10:32

fortis írta:Új év első napján szabad hajat vágni?

Hát, inkább tegnap kellett volna! kacag

Az ünnepeket, hagyományokat és babonákat az emberek találták ki. Hogy legyen miért összegyűlni, hogy legyen mit várni.

Egyébként csak telnének a napok, elég unalmas lenne és egyhangú az élet.

Mindent szabad fortis, mindent!! smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Jan. - 11:03

Akkor nem vágtuk le a szerencsémet, vagy valami ilyesmi?  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Hétf. 1 Jan. - 11:04

fortis írta:Új év első napján szabad hajat vágni?

Hát én fogok. Úgy lenőtt, hogy már nem mehetek emberek közé.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Hétf. 1 Jan. - 11:09

Blueeye írta:Mindent szabad fortis, mindent!!
yes
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Hétf. 1 Jan. - 11:23

fortis írta:Akkor nem vágtuk le a szerencsémet, vagy valami ilyesmi?  öröm

De ! Levágtad a szerencsédet!
röhögőgörcs

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Jan. - 11:33

Áprilia írta:
fortis írta:Akkor nem vágtuk le a szerencsémet, vagy valami ilyesmi?  öröm

De ! Levágtad a szerencsédet!
röhögőgörcs
Uh hát akkor ez borzacskó!  pale  Mi lesz szegény fejemmel.  Hukk!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Szer. 3 Jan. - 15:24

Upsz! Túlléptük a 30 000. hozzászólást, észrevétlenül. Pedig korábban gondoltam rá, hogy vajon kié lesz az?
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 3 Jan. - 18:49

Efi írta:Upsz! Túlléptük a 30 000. hozzászólást, észrevétlenül. Pedig korábban gondoltam rá, hogy vajon kié lesz az?

Nahát! Ebbe amúgy bele tartoznak a töröltek is?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Szer. 3 Jan. - 18:54

Nem.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 3 Jan. - 18:56

Efi írta:Nem.

Nahát, akkor talán már majdnem dupláján állna.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Jan. - 20:50

Megnéztem a Szárnyas fejvadász 2049-et, nagyon jó cyberpunk mozi, méltó folytatása az 1982-es remekműnek. Látvány, hangulat, zene, történet, minden egyben van. Látta itt más is?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 3 Jan. - 20:58

A tesóm azt mondta nagy csalódás.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Jan. - 21:06

Tudod hogy van, ízlések és... Számomra nagy élmény volt. öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 3 Jan. - 21:53

Nem tudom, én megnéztem a Ghost ín the shell-t de nem igazán jött be nekem. Nagyon jók voltak az effektek, és tulajdonképpen akár még lehetne egy lehetséges jövő is, de én nem kérnék belőle.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Jan. - 23:21

asd94 írta:Megnéztem a Szárnyas fejvadász 2049-et, nagyon jó cyberpunk mozi, méltó folytatása az 1982-es remekműnek. Látvány, hangulat, zene, történet, minden egyben van. Látta itt más is?

Láttam, igen. Szuper volt szerintem is.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Jan. - 23:24

fortis írta:Nem tudom, én megnéztem a Ghost ín the shell-t de nem igazán jött be nekem. Nagyon jók voltak az effektek, és tulajdonképpen akár még lehetne egy lehetséges jövő is, de én nem kérnék belőle.

Ezt is láttam anno, amikor bemutatták. Scarlett Johansson ha jól emlékszem. Már nem emlékszem, hogy tetszett-e, habár anno nagyon vártam. Úgy emlékszem, voltak benne jó csattanók. A csaj kilétét illetően például.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Jan. - 23:45

Áprilia írta:
asd94 írta:Megnéztem a Szárnyas fejvadász 2049-et, nagyon jó cyberpunk mozi, méltó folytatása az 1982-es remekműnek. Látvány, hangulat, zene, történet, minden egyben van. Látta itt más is?

Láttam, igen. Szuper volt szerintem is.

Bocs, hogy idepofátlankodtam az alábbi álmommal, ez most idevág:

Áprilia írta:

2014. 05.02. Szárnyas fejvadász, valamint a halál mibenléte (tanítós)

https://youtu.be/mbSNmDcQ-eo



Ennek az álomnak az volt az előzménye, hogy az amerikai a figyelmembe ajánlotta a Szárnyas fejvadászból a fenti jelenetet a YouTube-on. Az videóban azt mondja a fehér hajú férfi, hogy "Olyan dolgokat láttam, amelyeket ti, emberek, el sem hinnétek. Lángoló csatahajókat az Orion peremén. Gyilkos sugarakat az éjszakában a Tannhauser Kapunál. Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint a könnyek az esőben. Az idő lejárt (az angol nyelvű változatban: "Itt az idő meghalni.")" És a fehér madár, amely az ősi Egyiptom óta a lélek szimbóluma, felszáll a kezéből.

Ezt követően este lefekvéskor megprobáltam szándékozni az álmodást. Még mindig nem tudom pontosan a szándékozás mibenlétét, nálam ez abból állt, hogy ellentmondást nem tűrően próbáltam hajtogatni magamban azt, hogy "álmodó vagyok", minden más gondolatot igyekeztem kizárni. Ezután éjszaka azt álmodtam, hogy egy laptopon a képernyőt nézve megjelentek előttem azok a csillagrendszerek, amelyeken a fenti film hőse járt. A kezemmel lefelé pörgetve az egeret, egymás alatt jelentek meg az egyes csillagrendszerek képei, egyik a másik után. Egy idő után éreztem, hogy ezek a csillag rendszerek el kezdtek magukba húzni. Erősen ellenálltam a húzásnak, és nem tudom pontosan mi történt, de mindig újabb és újabb galaxisok jelentek meg előttem. Félelmetes volt az univerzum nagysága, mérete, tényleg nagyon ijesztő volt, egyik rémületből a másikba estem. Annyira rémüldöztem, hogy még sikítoztam is, tudtam, hogy az amerikai keze van a dologban, ő csinálta ezt velem. A galaxisoknak először a csillagképe jelent meg, majd bennük találtam magam. Mindegyiknek más és más volt a csillagképe.

Amikor felébredtem - még az éjszaka során - ebből az álomból, azonnal azon kezdtem el gondolkodni, hogy mi a halál. Mi játszódik le, amikor meghalunk, miben merül ki tulajdonképpen a halál, mi a jelentése? El kezdtek özönleni hozzám a kijelentések a halál mibenlétéről: halálunkkor lejátszódik előttünk az egész életünk, azaz végrehajtjuk életünk összegzését. Ezt a tudomást/tudást  akkor "megeszi a Sas." Ennek következményeként elveszítjük a tudatosságunkat, egy idő után az emlékezetünket is és visszakerülünk a nagy egységbe, ahonnan jöttünk, azaz megszűnünk önálló, egyedi tudatosságként létezni. A varázslók ezt az időtartamot - hogy ne szűnjenek meg azonnal tudatosan (!) létezni a haláluk után - tudják meghosszabbítani azáltal, hogy ha még az itteni életükben elvégzik az összegzést, mert így az összegzés által - és nem a haláluk által - az életükről összeállított tudomást (quasi hamisítvány) adják oda a Sasnak, így a valódi tudatosságuk/egyedi létezésük egy jó ideig még megmarad, nem olvad be a nagy egészbe azonnal, hiszen a Sas jóllakott a másodpéldánnyal (aztán hogy ez a jóllakottság meddig tart, arról nem szól a fáma).
Mivel egy harcos, vagy varázsló az összegzést folyamatosan végzi és nem csak akkor, amikor a hétköznapi emberek (azaz a halálukkor egy pillanat alatt), ő folyamatosan ajánlja fel ezt a másodpéldányos életet a Sasnak. Mivel megvan ez a folyamatos felajánlás, ezáltal egy harcos, vagy varázsló, amikor éppen nincs összegeznivalója (mert épp elvégezte az éppen aktuális utolsót), készen áll a halhatatlanságra. Azaz ilyen esetekben bármikor készen áll(hat) eltávozni innen. Ebből a szempontból igazából mindegy is, hogy a fizikai testével mi történik, mert a lényeg az, hogy távozása után megmaradjon a tudatosság, azaz olyan információ tömeggé váljon ő maga, amely információ tömeg még jó ideig képes tudatában lenni önmagának.
Ebből kifolyólag még az is lehet, hogy bár a fáma szerint Castaneda rákban halt meg, a Sast mégis lehet, hogy sikerült elkerülnie. Mert ha egy harcos/varázsló felkészült (elkészült az összegzéssel), akkor teljesen mindegy, hogy távozásakor mi történik a fizikai testével. A kulcskérdés az, hogy sikerül-e "átmentenie" a tudatosságát, kikerülve a Sast.
Az is eszembe jutott az éjszaka, hogy a halhatatlanságra elkészült állapotban levő harcosok/varázslók talán utóbb azért betegednek meg, mert nem távoztak el akkor, amikor ott lett volna az ideje. Persze lehetséges, hogy - a fentiek fényében - így sem maradtak le semmiről, hiszen nem feltétlenül útmutató e tekintetben az, hogy mi történt a fizikai testtel.

Az összegzés lényege tehát nem (csak) az, hogy az elveszett energiát visszaszerezzük, hanem az, hogy folyamatosan etessük ezzel a másodpéldánnyal a Sast, elkészítve így magunkat a halhatatlanságra.

Utóirat érdekességként: leforgatták - részben Magyarországon - a Szárnyas Fejvadász 2-t, ugyancsak Harrison Ford főszereplésével. (Az első rész 1982-es). Állítólag nagyon ütős, 2017. októberében mutatják be:

http://www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/20161221-nezze-meg-magyarul-a-szarnyas-fejvadasz-2-elozeteset-harrison-ford-ryan-gosling-denis.html


2014.06.24.

Ezt ma olvastam, kapcsolódik a fenti álomhoz, illetve kijelentéshez a halál minenletéről:

A halál castanedai jelentése (1. a közönséges földi halandók, 2. a szervetlen lények és a 3. varázslók esetében):

"– Meghalnak ezek a szervetlen lények, don Juan?
Don Juan egy pillanatig kuncogott, mielőtt válaszolt volna. – Ha a halált a tudomás megszűnésének nevezed, akkor igen, meghalnak. A tudomásuk véget ér. Haláluk elég hasonló az emberi lények halálához, és ugyanakkor mégsem, mivel az emberi lények halálának van egy rejtett lehetősége. Ez olyan, mint egy jogi okmány cikkelye, amit olyan kicsi betűkkel írtak, hogy alig látod. Nagyítót kell használnod, hogy elolvashasd, és mégis ez az okmány legfontosabb paragrafusa.
– Mi a rejtett lehetőség, don Juan?
– A halál rejtett lehetősége kizárólag a varázslók számára létezik. Tudomásom szerint ők az egyetlenek, akik elolvasták az apró betűs szöveget. Számukra ez a lehetőség helyénvaló és működő. Az átlagos emberi lények számára a halál tudomásuk megszűnését jelenti, szervezetük végét. A szervetlen lények számára a halál ugyanezt jelenti: tudomásuk végét. A halál hatása mindkét esetben az, hogy a tudomás sötét tengere beszippantja őket. Élettapasztalataikkal megtöltött egyéni tudomásuk átszakítja a határait, és a tudomás mint energia kiömlik a tudomás sötét tengerébe.
– De mi a halál rejtett lehetősége, don Juan, amit csak a varázslók ragadnak meg?
– A varázslók számára a halál egyesítő tényező. Ahelyett, hogy szétbomlasztaná a szervezetet, ahogy az általában történik, a halál egyesíti azt.
– Hogyan egyesíthetne a halál bármit is? – tiltakoztam.
– Egy varázsló számára a halál megszünteti a testben lévő egyéni hangulatok uralmát. A régi varázslók úgy tartották, hogy a test különböző részeinek uralma szabályozza az egész test hangulatait és tetteit; ha ezek a részek diszfunkcionálissá válnak, a test többi részét is káoszba döntik, mint például akkor, amikor te magad leszel beteg attól, hogy valami rosszat ettél. Ebben az esetben a gyomrod hangulata van hatással mindenre. A halál megsemmisíti ezeknek az egyéni részeknek az uralmát. Egyetlenegy egységbe egyesíti a tudomásukat.
– Úgy érted, hogy miután meghaltak, a varázslóknak még mindig van tudatuk?
– A halál a varázslók számára az egyesítés cselekedete, ami energiájuk minden darabkáját igénybe veszi. Te úgy gondolsz a halálra, mint egy előtted fekvő hullára, mint egy testre, amit birtokba vett a rothadás. A varázslóknak, amikor az egyesítés cselekedete megtörténik, nincs holttestük. Nincs rothadás. Testük teljes egészében energiává változik át, egy nem töredékes tudomást birtokló energiává. Az organizmus által felépített határok, amit a halál lerombol, a varázslók esetében még mindig működnek, habár nem láthatóak többé a puszta szem számára.
– Tudom, hogy majd meghalsz azért, hogy megkérdezhesd, amit elmondok, az a lélek-e, ami a mennybe vagy a pokolba megy – folytatta széles mosollyal. – Nem, ez nem a lélek. A varázslókkal az történik, amikor megragadják a halál rejtett lehetőségét, hogy szervetlen lényekké változnak át, nagyon specializált, nagy sebességű, elképesztő észlelési tettekre képes szervetlen lényekké. A varázslók akkor abba kezdenek bele, amit az ősi Mexikó sámánjai a döntő utazásnak neveztek. A végtelen lesz tetteik birodalma.
– Ez alatt azt érted don Juan, hogy örökkévalókká lesznek?
– Varázslóként a józanságom azt mondatja velem, hogy tudomásuk úgy ér majd véget, ahogy a szervetlen lények tudomása véget ér, de sosem láttam ezt megtörténni. Erről nincs első kézből származó tudásom. A régi varázslók úgy hitték, hogy az ilyen fajta szervetlen lények tudomása addig fog tartani, amíg a Föld él. A Föld a mátrixuk. Amíg az tartja magát, tudomásuk folytatódik. Számomra ez a legésszerűbb kijelentés."

(Castaneda: A végtelen aktív oldala)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Csüt. 4 Jan. - 0:03

Jó az aláírásod asd, szem előtt tartom! Wink Wink Wink Smile

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Csüt. 4 Jan. - 7:01

Áprilia írta:Jó az aláírásod asd, szem előtt tartom! Wink Wink Wink Smile
Hehe, tényleg. Észre sem vettem.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Csüt. 4 Jan. - 7:10

Kitettem a fészbukra. smile
(Gondolom, nem baj. Idézőjelbe tettem, hogy látsszon, hogy nem az enyém.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Csüt. 4 Jan. - 8:13

asd94 írta:Tudod hogy van, ízlések és... Számomra nagy élmény volt. öröm

Ez tényleg jó! Very Happy


Mármint az aláírás. Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Jan. - 20:33

Már bocsi, de mi Asd-nek az aláírása, mert én nem láttam sehol?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Jan. - 20:58

Már dobtam, ne is foglakozz vele.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Csüt. 4 Jan. - 21:39

asd94 írta:Már dobtam, ne is foglakozz vele.
Ó, miattunk? Bocsi, hogy belerondítottunk. Vagy csak én.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Jan. - 22:33

Efi írta:
asd94 írta:Már dobtam, ne is foglakozz vele.
Ó, miattunk? Bocsi, hogy belerondítottunk. Vagy csak én.

Nem erről van szó, csak elengedtem. Depis rosszkedvemben írtam amit írtam. Képzelj el egy embert aki kannát tart a kezében és csorgatja ki belőle a vizet. A víz tócsába gyűlik előtte és lassan beissza a föld. Talán besározza magát, de másnak nem árt. Aztán emberünk szerez egy öntözőrózsát és immár sokfelé jut a cseppekből. A kanna a tested, a víz a lelked, a hatalom az öntözőrózsa. Általa sokakhoz elérsz. Ha a vized tiszta, virágba borítod a kertet, ha szennyezett, elhervasztod őket. Szóval amit mondani akarok hogy a hatalom csupán eszköz, de az ember mindennek a mértéke.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Csüt. 4 Jan. - 22:53

Szerintem a hatalom nem lehet az öntözőrózsa, mert a hatalom nem lehet jó. Hatalmat gyakorlok mások felett = az én akaratom rájuk kényszerül.

Sok emberre hatással lenni, az lehet jó, lehet "öntözőrózsa", de ez valami más, nem a hatalom.

Jó volt az az aláírás, sok igazság volt benne, még ha ki volt kissé sarkítva is.


Persze ha elengedted, az még jobb.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Jan. - 23:04

És a hatalom az Isten kezében?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 5 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.