Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+3
Áprilia
Lea.
Blueeye
7 posters

3 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Vas. 6 Aug. - 8:19

Lea. írta:
fortis írta:Érdekes lehet ez a virtuális szex, de hát szerintem nem pótolhatja az eredetit.

És egy nagy csapda is... véleményem szerint.

Bizony!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 9:08

Nem azzal van a gond szerintem, hogy olyanok, akiket eleve nem érdekel a testi együttlét nő és férfi között vagy akik lemondanak róla valamiért, esetleg elszürkült kapcsolaton belül élnének ezzel (férfiak nagy része legalább gondolatban poligám), vagy akik tényleg reménytelen, hogy kapcsolatot találjanak.
Hanem, hogy életerős, fiatal emberek is ebben találhatják meg az utat. Kapcsolatot meg sem próbálva kialakítani. Hogy lesznek így gyerekek, családok? Vagy jönnek a lombikbébik?
Borzasztó belegondolni, hogy így eltávolodhatunk egymástól a nem elfogadás, az extrém vágyak meg az önzés miatt. Eddig legalább a testi együttlét öröme és annak vágya segíthetett embereket összeboronálódni.


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 6 Aug. - 13:50-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 6 Aug. - 9:30

Állítólag Japánban van a legtöbb szűz lány, ennek okán.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 9:51

fortis írta:Állítólag Japánban van a legtöbb szűz lány, ennek okán.

Japán szinte mindenben elég "érdekes", mondjuk így! Very Happy
Én speciel nem nagyon olvastam róluk olyat, amivel azonosulni tudnék. smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 6 Aug. - 11:56

Pedig vannak hasonló dolgaink, ha jobban utána néznénk.
Pl azt kifejezetten tudom, hogy rajtunk kívül ők azok, akiknél az utó név  vezeték név után következik.Ha minden igaz, az összes többi népnél fordítva van. Javítsatok ki,ha rosszul tudom.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 12:07

fortis írta:Pedig vannak hasonló dolgaink, ha jobban utána néznénk.
Pl azt kifejezetten tudom, hogy rajtunk kívül ők azok, akiknél az utó név  vezeték név után következik.Ha minden igaz, az összes többi népnél fordítva van. Javítsatok ki,ha rosszul tudom.

Fortis, ha igy is van ez egy teljesen alaki dolog.
Én nem a két népre, hanem magamra gondoltam, hogy nem tudok azonosulni a dolgaikkal. Mondjuk a magyarral sem igen Very Happy, szóval akkor nem csoda. Very Happy

A kínai nyelvben van a vezetéknév elöl, nem? smile

Egyébként a kínaiak hozzám sokkal közelebb állnak smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 6 Aug. - 12:41

Utána néztem, valóban az ázsiai népekre jellemző, hogy az utónevet megelőzi a családi név. Én ezt mondjuk csak a japánról tudtam, de így már látom mi a helyzet. 
Jó, hogy beírtad Lea.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 12:45

Én ezt az infót találtam:
Magyarország, valamint négy ázsiai nép, a kínaiak, japánok, koreaiak és vietnamiak

A csudába egyikünknek sem lett igaza, vagy, ha úgy nézzük mindkettőnknek!! röhögőgörcs lányvigyor
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 6 Aug. - 12:48

Ahol én olvastam,  ott nem részletezték  melyek ezek az országok, de jó, hogy leírtad, látod mindig okosodik az ember.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 12:54

fortis írta:Ahol én olvastam,  ott nem részletezték  melyek ezek az országok, de jó, hogy leírtad, látod mindig okosodik az ember.

Bárcsak ettől most okosabbá váltam volna... de ez csak a lexikális tudás, már ha jó az infó. smile

Tudom, hogy nem szó szerint értetted az okosságot, csak kicsit évődöm (vagy évelődöm?) veled! lányvigyor lányvigyor
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 6 Aug. - 13:25

Haha, de jó meghatározást találtam az évődésre:

"Szeretettel piszkálgatva, incselkedve, kissé vérnyomi-emelőn cukkolva közelítek a langyos hangulatú, v. nem derűs hangulatban levő ismerőshöz"

Félek, hogy kevés vagyok én a vérnyomi-emeléshez Fortisbarátnál! Very Happy Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 6 Aug. - 13:59

öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 7 Aug. - 18:53

Ajánlom a Stranger Things című sorozatot. Misztikus/horror/thriller/természetfeletti elemekkel dolgozik, a zenéje is rátesz egy lapáttal a parás hangulathoz, de egyáltalán nem hatásvadász. Jó ízléssel adagolják a félelmet, miközben a humor sem hiányzik belőle. Végig nagyon izgalmas és érdekfeszítő.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Hétf. 7 Aug. - 19:15

Én az 1992-ben készült Egerek és emberek c. drámát szeretném ajánlani. A Steinbeck-könyvet nem olvastam (lehet, így el fogom smile ), de a film engem teljesen lenyűgözött és a legjobbkor adta a fel sem tett kérdéseimre a választ. smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Aug. - 20:30

Hogy bírjátok ezt a meleget?  Nálunk megy a légkondi, de én meg nem igazán szeretem a légkondit. Legjobb lenne egy jó mély barlangba visszahúzódni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Csüt. 10 Aug. - 20:50

Egy barlangot én is el tudnék képzelni, vagyis inkább az odavezető utat. smile
Igaz, mindenképpen érdekes egy barlang belseje!

Morgás:
Nálunk azért "jó" duplán a meleg lakás, mert a Sziget Fesztivál kiválóan idehallatszik hozzánk.
Még szerencse, hogy most már nekem is megvan a klíma, úgyhogy ha bezárjuk az ablakokat, hogy legyen némi remény az alvásra (így is dübörögnek kissé a falak reggelig), de legalább tudunk hűteni és nem kell megfulladni éjjel a 30 fokban. :-P
Meg van egy csomó éjjel zajongó, vihorászó szomszéd, más szomszédok ilyenkor bevágják dühösen a teraszajtajukat, mivel aludni szeretnének.
Én meg olyan szemtelen vagyok, hogy ha már nagyon unom a szövegelést, halkan bezárom a teraszajtót (szegény nem tehet semmiről) és bekapcsolom a hűtést.
Nagyon élvezem, hogy végre nem kell mérgelődnöm sem a zajok sem a meleg miatt! Very Happy

A klíma nekem szabadságot adott és nyugalmat!
Köszönöm a Gondviselésnek!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Aug. - 21:42

21.30. Most jöttünk föl az esti sétánkból. A munkások most öntik a betont az újonnan épülő ház alapjának kiásott részeibe. Hát nem irigylem őket, de lehet jobb így nekik,mint a rekkenő hőségben

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Csüt. 10 Aug. - 21:55

fortis írta:21.30. Most jöttünk föl az esti sétánkból. A munkások most öntik a betont az újonnan épülő ház alapjának kiásott részeibe. Hát nem irigylem őket, de lehet jobb így nekik,mint a rekkenő hőségben

Biztos jobb ilyenkor, mint nappal.
Remélhetőleg látják is, amit csinálnak lányvigyor
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 6:41

Egyébként nem írtam teljesen igazat, mert, nem szokott a Sziget végig hangos lenni! Very Happy

Már ismerős a menetrend.

Első két napon hangos, akkor szólnak nekik (feljelentgetések is mennek). Akkor lejjebb veszik a hangerőt, de pár nap után újra a csúcson van. Addigra csak néhány nap van hátra és már nem érdekli őket semmi.

Van egy központi email-cím, ahová jelezni lehet a panaszokat. Tavaly ilyen utolsó napok környéken írtam oda. Természeten tele volt a postaládájuk. Lehet már az elején is. Very Happy

Most meglepő volt, mert az első éjszaka volt hangos, a második napon elhalkult (csak gyengén hallatszott távoli zene) úgy látszik már olajozottabban megy a feljelentősdi...


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 11 Aug. - 7:47-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Pént. 11 Aug. - 6:59

Én elhiszem, hogy kell ez a fiataloknak, de amikor én voltam fiatal, akkor még vadnyulak, vaddisznók és őzek rohangáltak a szigeten.  Nekem az valahogy szimpatikusabb volt mint ez.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 7:07

Én szeretem a zenét és szoktam is egy-egy koncertre járni (bár nem vagyok fiatal Very Happy).
Aláírom, hogy kell a zenés szórakozás a fiataloknak, de azért nem mindegy a hangerő és az sem mindegy, hogy legkésőbb 11-12 óra környékén éjjel befejeződik a buli, a koncert vagy hajnalig szól.
Jah és az sem mindegy, hogy hétköznap vagy hétvégén van.
Mert az utóbbi esetben esetleg csak a hétvégi pihenésemben zavar, de hétköznap a másnapi munkába menésemet is érinti és persze sok más emberét.
De manapság nem divat mások életével törődni... csak a saját szórakozásukkal.
Na csak ennyi morgás még. smile

(De ronda öregasszony lettem... röhögőgörcs röhögőgörcs röhögőgörcs )
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Aug. - 8:03

Tesóm mesélte, hogy volt olyan, hogy élőben mutatta a tv a riportert a sziget közeléből, kezében egy zajszintmérővel bizonygatta, hogy nem túl hangos a koncert, de tesómnak duplájára kellett csavarni a hangerőt, hogy a szigetről jövő hangoktól hallja, mit mond a riporter.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 8:15

Tudod Efi, nem tudom, hogy ki, mikor és hol méri a hangerőt...
Én annyit tudok, hogy tegnap éjjel alig hallatszott az én lakásomban valami távoli zeneszó, de például tegnapelőtt éjjel, a fesztivál első napján a termo ablakokat bezárva is a falakban hallatszott a hang.
Nem tudom, hogy egy hány decibel, lehet, hogy csak 20...
De, amikor az ember aludni akar, és még hajnalban is hallani, akkor ez is sok.
Pláne, amikor ez már nem az első éjszaka egymás után tapasztalja ezt az ember.
smile

Még azt is tudom, hogy az én klíma kültérimnek is - még, ha ezek az újak már csendesebbek is - van egy hangja, amikor bekapcsol. Igyekszem is nem bekapcsolni éjjel, de, amikor már nagyon meleg az éjszaka (a lakásban hűtés nélkül már 30 fok van) meg amikor tényleg zavaró zajok jönnek kintről, akkor elindítom és tényleg sajnálom, ha valakit zavar a ventilátor hangja. Eddig senki nem szólt, szóval lehet nem is zavar mást. smile


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 11 Aug. - 8:55-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Pént. 11 Aug. - 8:37

Egy biztos, hogy ezek a fesztiválok rengeteg túristát ide vonzanak, és itt költik el a pénzüket, és ez jó. A másik, hogy inkább egy szigeten tombolják ki magukat, mint a belvárosban. Azt hiszem ebből a szempontból is jó.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 8:42

Szerintem meg jobb lenne, ha inkább a belvárosban tombolhatnák inkább ki magukat Very Happy, de az meg az ottaniaknak nem lenne jó.

Az én kerületemnek nem hoz bevételt a Sziget, csak a hangot... de ha hozna is sem akarnék ezért egész éjjel zenét hallgatni. Very Happy :P
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Pént. 11 Aug. - 9:00

Lehet minden szigetlakónak a fejére rádiós fejhallgató kellene, így nem kellenének a nagy hangfalak. Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 9:03

fortis írta:Lehet minden szigetlakónak a fejére rádiós fejhallgató kellene, így nem kellenének a nagy hangfalak. Very Happy

Jaja! Very Happy Very Happy
Csak tudod van, amikor (főleg tinédzserkorban) az önkifejezés eszköze a hangos zene, hogy más is hallja, hogy ő mit szeret. Úgyhogy a fejhallgatóval oda a lényeg! Very Happy Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Pént. 11 Aug. - 9:49

Lea. írta:
fortis írta:Lehet minden szigetlakónak a fejére rádiós fejhallgató kellene, így nem kellenének a nagy hangfalak. Very Happy

Jaja! Very Happy Very Happy
Csak tudod van, amikor (főleg tinédzserkorban) az önkifejezés eszköze a hangos zene, hogy más is hallja, hogy ő mit szeret. Úgyhogy a fejhallgatóval oda a lényeg! Very Happy Very Happy
Pedig jó ötletnek tartanám a fejhallgatót, és lehetne hozzá rögzítve vagy vele építve egy fényorgona, ami a zene ritmusát és erősségét vetítené ki az illető feje köré. Abból már ki tudná fejezni az illető, hogy milyen a stílusa. Ezt a fényeszközt amúgy talán tovább is lehetne fejleszteni azzal, hogy a lágy zenét is másképpen jelenítené meg, és másképpen a kemény rockot.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 10:12

fortis írta:
Lea. írta:
fortis írta:Lehet minden szigetlakónak a fejére rádiós fejhallgató kellene, így nem kellenének a nagy hangfalak. Very Happy

Jaja! Very Happy Very Happy
Csak tudod van, amikor (főleg tinédzserkorban) az önkifejezés eszköze a hangos zene, hogy más is hallja, hogy ő mit szeret. Úgyhogy a fejhallgatóval oda a lényeg! Very Happy Very Happy
Pedig jó ötletnek tartanám a fejhallgatót, és lehetne hozzá rögzítve vagy vele építve egy fényorgona, ami a zene ritmusát és erősségét vetítené ki az illető feje köré. Abból már ki tudná fejezni az illető, hogy milyen a stílusa. Ezt a fényeszközt amúgy talán tovább is lehetne fejleszteni azzal, hogy a lágy zenét is másképpen jelenítené meg, és másképpen a kemény rockot.

Én az ilyet szívesen kipróbálnám, amúgy is fülhallgató-párti vagyok.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 11 Aug. - 10:20

Azért most elképzeltem a sok világító fejű szentjánosbogarat a Szigeten!

lányvigyor röhögőgörcs
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 3 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.