Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Különös álmok egyéb kategória

+4
asd94
fortis
Lea.
Áprilia
8 posters

2 / 21 oldal Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Nov. - 5:49

Nos ami az álmot illeti, nem én akartam megölni azt a késes figurát, de úgy érzem ő sem engem, mert ha akarta volna, megtehette volna, de ő ahogyan az üldözős álmok többségében, csak üldözni akarhatott. Ami a tőrt illeti, én sem azért akartam elvenni tőle a tőrt mert meg akartam volna őlni, hanem egyszerűen a védekezés okán. Tulajdonképpen a tőr maga az erő a hatalom jelképe lehetett, és mivel újra és újra kinőtt a fickó kezéből ahányszor csak sikerült tőle megszabadítani, a fegyver az ő részét képezhette alapból.
Amúgy köszi a reagálásokat, jó volt olvasni, hogy ti hogyan gondoljátok.


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 2 Nov. - 6:07-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Nov. - 5:57

Amúgy ismerek olyan embereket, akik szabadjára engedik az árnyékos oldalukat. Általában csak úgy hívják őket, hogy bunkók.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Lea. Csüt. 2 Nov. - 6:09

fortis írta:Amúgy ismerek olyan embereket, akik szabadjára engedik az árnyékos oldalukat. Általában csak úgy hívják őket, hogy bunkók.
Akkor én is bunkó vagyok, amikor kitör belőlem az indulat vagy az okoskodás és a nagyszájúság?

Te is bunkó vagy, amikor előtör belőled az érzelemmentes, színtiszta, hideg (megérzéseket félrerakó) racionalitás?

Észre sem veszed, amúgy, amikor kitör, de lehet még uralkodik is az életeden... ezt csak sejtem, mert annyira nem ismerlek.
De ez a lényed része...

Kicsit mélyülj el szerintem a Szűz (férfi) jellemzőinek tanulmányozásában.
Tipikusan illik rád!
Ha ezt elfogadod - mármint, hogy ezek "születési adottságok" talán könnyebb lesz elfogadni is...

(Bocs, de ezt már le kellett írnom, ha belefogtunk a témába... hiába én úgy tűnik nem akarom mindig visszafogni a bunkó oldalamat  Very Happy  Very Happy Very Happy)
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Nov. - 17:43

Tudom, hogy van egy hideg racionális oldalam, de az csak bizonyos helyzetekben jön elő, és ha elő jön, annak gondolom oka van. 
De nem ilyesmire gondoltam a bunkóssággal kapcsolatban, és nem is arra amit te képviselsz olykor olykor amire utalni szerettél volna, hanem arra az erőszakos oldalra amikor kedvtelésből megrugdosnak egy hajléktalant, vagy ha nem állsz félre az aluljáróban a nagy menők elől és ezért egyszerűen fellöknek, én ilyesmikre gondolok. De azt is bunkósságnak tartom, ha valaki mindenkire azt mondja, hogy rohadjon vagy dögöljön meg, ha éppen nem az ő eszméi szerint gondolkodik, és még folytathatnám.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Lea. Csüt. 2 Nov. - 17:48

Jó, csak itt a te árnyékos oldalad volt a téma....

Egyként szerintem nem csak akkor vetted elő a racionális oldalad, amikor azt kellett, de mindegy, ki vagyok én, hogy kioktassalak? Very Happy

El is dugultam!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Nov. - 17:53

Szellemek
Elég fura álom volt.  Csak egy részletére emlékszem arra, hogy az előszoba kicsit úgy kezdett el viselkedni, mint az LSD hatásnál. 
Egyszerűen tudni lehetett, hogy ez egy szellemi hatás, és a következő pillanatban a semmiből vagy száz papírfecni repült egyenesen felénk, mintha hozzánk hajították volna.   Felszedtem néhány cetlit, és mindegyikre ugyan az volt írva. Tom és egy dátum. 
Megfordult a fejemben hogy lehetne Tomot megmenteni, egy szellemi hatástól. Ezt a műveletet most nem írnám le ha nem baj, de Van egy kollégám akit Tominak hívnak, és ma nem jött dolgozni. Felhívtam telón, és azt mondta beteg.  Nem tudom lehet e összefüggés, de több Tomot nem igazán ismerek, így nehéz volna másra gondolni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Nov. - 17:56

Lea. írta:Jó, csak itt a te árnyékos oldalad volt a téma....

Egyként szerintem nem csak akkor vetted elő a racionális oldalad, amikor azt kellett, de mindegy, ki vagyok én, hogy kioktassalak? Very Happy

El is dugultam!

Mondjuk van egy másik oldalam is egy erőszakosabb,azt a videó játékoknál eresztem szabadjára.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Lea. Csüt. 2 Nov. - 18:20

fortis írta:
Lea. írta:Jó, csak itt a te árnyékos oldalad volt a téma....

Egyként szerintem nem csak akkor vetted elő a racionális oldalad, amikor azt kellett, de mindegy, ki vagyok én, hogy kioktassalak? Very Happy

El is dugultam!

Mondjuk van egy másik oldalam is egy erőszakosabb,azt a videó játékoknál eresztem szabadjára.
Áhá... szóval, nem csak egy erősen racionális oldalad van, hanem még egy vad is! 

Akkor te igazából egy, macsó vagy, csak ügyesen titkolod! 

kacag
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Pént. 3 Nov. - 5:29

Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Hétf. 6 Nov. - 11:43

fortis írta:Az idegen
Tulajdonképpen egy állásinterjún voltam, ez valami nagyobb cég lehetett, szimpatikusnak tűnő emberekkel. 
Az autóval nem messze parkoltam a cégtől, és most visszafelé gyalogoltam már, de valahogy a kocsit mégsem találtam.  Úgy tűnt, eltévedhettem, de nagyjából bemértem a körzetet, hogy ne távolodjak el túl messzire.  Egy ideje kóvályogtam már, amikor egy alagsorokkal ellátott épülethez értem, és ott keresgéltem tovább átjárók után, hátha meglelem az autómat végre. 
Mondjuk az autó nem lett meg, de feltűnt egy különös ember, valahogy mondhatni nem hétköznapi, vagy szokványos öltözékben, de ez nem is lett volna feltűnő, ha nem lett volna őkelmének ez  a sötét rideg  kisugárzása. 
Nem tudom mikor jöhetett el a pillanat, de tulajdonképpen valamikor itt ezen a helyen nővé változhattam.  Talán a félelem az anima része lehet, mert elkezdtem félni attól az embertől, aki talán ezt megérezve a nyomomba eredt. Így bolyongtunk ott az alagsorban, ami néha leginkább egy mélygarázs benyomását kelthette, de aztán gondolva egyet szembeszálltam ezzel a förtelemmel. 
Tőr villant a kezében, úgy hadakoztunk egymással, de valahogy mindig sikerült úgy elkapnom a kezét, hogy a tőr a földre esett. 
Ilyenkor mindig oda ugrottam, hogy felkapjam a földről a fegyvert, de az mint a víz ami gőzzé válik eltűnt a földről, halvány nyomot hagyva maga után, így csak a helyét kaparhattam a körmeimmel.  De hogy ne legyen annyira egyszerű a dolgom, miután a fegyver eltűnt a földről, újra megjelent a támadóm kezében. . Érdekes, így ahogy vissza emlékszem, mindig csak a bal kezében. 
A rohangálás és bujdosás közben aztán feltűnt egy alacsonyabb forma ember, akihez oda szaladtam, és azt mondtam neki, hogy ő egy földönkívüli, talán csak azért, hogy ez hátha hatással lehetne a sötét alakos üldözőmre, de a trükk nem vált be, így üldözött lettem tovább.  Az álom vége felé elbújtam egy szűk lyukban, aminek a bemeneti nyílásán kívül volt még egy rácsos ablaka, és az idegen észre vehette, mert az arcát a rácshoz egészen közel nyomva figyelte van e odabent valaki.  Így nem volt más választásom, ki kellett ugranom abból a szűk kis helységből, és rohanni tovább. 

A csőben.
Ennél az álomnál egy  krumplis hálóhoz hasonló csőben másztunk felfelé, egy nő és mögötte én. A helyszín egy irtó magas híd volt, amire ez a csőszerű háló ki volt feszítve, és amelyben csak hason kúszva juthattunk tovább.  Nagyon magasra felkúsztunk már, de minél följebb jutottunk, a cső egyre csak szűkebbé vált.  A végén az előttem kúszó hölgy bejelentette, hogy nem juthat tovább, mert a háló annyira összeszűkült, hogy nem fér már el benne,  Mit csináljunk, töprengtem, vissza mászni sem fogunk tudni, az túl fárasztó lenne, így arra a döntésre jutottam, hogy át kellene vágnunk a hálót, és abba kapaszkodva kívülről mászni fel tovább.

1. Az idegen:
Olyan, mintha üldözne a sors. Valóban lehetnek a stressz hatások az üldözőid.
Vagy még mindig én voltam. Amikor 6 évvel ezelőtt az álmokkal kezdtem el foglalkozni a hatásodra Castanédán keresztül, akkor még nem tudtam, mi történik az álmokon keresztül. Jung azonban világossá tett pár dolgot az álmokkal kapcsolatban. Az álmok eszközök a tudatalatti számára ahhoz, hogy üzenjen. Nem akarok ebbe itt most túlzottan belebonyolódni, de az animus hatása eluralkodott rajtam. Ezt nem szabad hagyni, egyensúlyban kell lenni. Egyik archetípust sem szabad hagyni eluralkodni magunkon. Hál istennek ezt mostmár észreveszem magamon, tudatosítani tudom, így remélhetőleg meg tudom fékezni, meggyengül az ereje és valszeg építő jelleggel tudom hasznosítani abban az archetípusban rejlő energiákat.
2. A csőben. Az a nő zsákutcába vezetett. És egyre szűkebb helyre, ahol elfogott a "levegő."  Jól gondoltad, hogy egy "huszárvágással" ki kell onnan szabadulni. A szorítás, üldözés, szűk helyek, a más álmaidban megmutatkozó klausztrofóbia is mind a rossz irányba haladt kapcsolatunkra utalhat. (Azóta elárultad, hogy az álombeli nő én voltam.) Szoval a szabadulás, kiszabadulás, tág tér, szabad lélegzés, az élni és élni hagyni irányába kell elmenni. Érdekes modon én a valosagban is légszomjjal küzdök féléve, és a klausztrofobiám is felerősödött, tehát ez nekem sem jó, ami volt. Sajnálom.
Ezektől a felismerésektől várom a javulást. Jók bizonyos önismereti módszerek (Jung, Ouspensky), mert az ember egyszercsak hirtelen rálát magára, egy részére legalábbis.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Hétf. 6 Nov. - 18:41

Egyik archetípust sem szabad hagyni eluralkodni magunkon "
Ez nem olyan, mintha elnyomnád azt? 
Voltak beszélgetések velem kapcsolatosan is, hogy elnyomom bizonyos részeimet amik szintén én magam vagyok, ezért álszentnek tűnhetek mások szemében. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Hétf. 6 Nov. - 19:41

Nem, ez nem olyan. Ez az, hogy egyensúlyban tartod a többivel.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 17:33

Áprilia írta:Nem, ez nem olyan. Ez az, hogy egyensúlyban tartod a többivel.
Hát ez meglehet.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 7:11

Átváltozás
Egy csoport ember között voltam egy helységben, és minta a testemen meg lettem volna jelölve olyan módon, ami azelőtt nem volt.  El is csodálkoztam rajta, de aztán láttam egy hozzám hasonló korú nőt, akin szintén rajta voltak ezek a szimbólumok, és ettől kicsit másnak tűntünk, mint az egyszerű ember társaink.  Később egy medencébe kellett belecsusszannom és a víz alatt úsztam. Azt mondják lélegezzek nyugodtan a víz alatt, mert nem fogok megfulladni. Eleinte nem mertem, de aztán úgy gondoltam teszek egy próbát, és lám lám, valóban sikerült. Nagyon fura érzés volt, hogy a vizet be tudom lélegezni.  Volt már víz alatt lélegzős álmom, de azokban ugyan úgy lélegeztem, mint a felszínen. Ez annyiban különbözött, hogy itt magát a vizet lélegeztem magamba.



Szellemi alakot öltve?
Egy kis cég udvarán mászkáltam, és gondoltam benézek az ottani főnökhöz látogatóba.  Be is mentem, és ő meglepődve kérdezte, hogy talán vissza akarnék jönni dolgozni? Nem volt szándékomban. Leültem a fotelba az íróasztala mellett és arról beszélgettünk, hogy a cégégének most nem megy túl jól, és a gépek közül csak egy működik, az okokra már nem emlékszem.  Miközben beszélgettünk a monitorját nézte, és hirtelen arra lettem figyelmes, hogy füstszerűvé válik, és egyik pillanatról a másikra hirtelen eltűnik. Aztán egy világos páraszerű kis ködpamacs sebesen mozgott a szobában, éreztem hűvösségét amint elhúzott mellettem, a szoba ellentétes sarkában hirtelen felvillantak a kikapcsolt lámpák fényei, és a jelenség megszűnt. 
Nagy meglepődésemben kimentem a szobából, és gyorsan oda hívtam az üzemben tartózkodó két embert, hogy jöjjenek be gyorsan, és nézzenek körül, mert a főnökük az egyik pillanatban itt volt, és mostanra már nincsen.  Megerősítettek abban, hogy nem képzelődök, és a főnök valóban bent volt a helyiségben, de most ők is tanácstalanok voltak, és nem tudták mit gondoljanak. Úgy döntöttek visszamennek a munkájukat végezni, én meg visszamentem az irodába. Ahogy visszamentem, az ember ismét ott ült az íróasztalánál, mintha misem történt volna. Megkérdeztem , hogy mi történt, mire ő azt felelte, hogy csak bézbólozni volt egy kicsit, és néha le szokott lépni ezen a módon egy kis kikapcsolódás végett.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 10:22

Érdekes álmok. yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 19:49

fortis írta:
asd94 írta:A tapasztalatod összefügg azzal a javaslattal amit korábban tettél, hogy nézzük meg a szemünket vagy az álomalakok szemét? Csak azért kérdem mert írtad hogy később elmondod mi ennek a célja.

Nos ez most teljesen spontán jött, de az nem jelenti azt, hogy ne dolgozott volna bennem ez a kérdéskör.
Ha viszont már így alakult, akkor elmondom mire ment ki a játék.  Egyes elméletek szerint ha egy álom alaknak vörösen izzó szemei vannak, akkor az egy energiával rendelkező lény, és nem egy szimpla álom alak.  Szóval kíváncsi voltam, hogy ez hogyan mutatkozhat meg, egy tükörképben.  Az eddigi tanulmányok szerint sehogy, tehát itt két lehetőség jöhet a felszínre. A tükör képben azért nem vöröslik a szempár, mert az csupán egy tükörkép, vagy azért nem, mert az elmélet hamis.

Nekem volt azt hiszem két vörös szemes álmom. Az egyiket a minap írtam be az asztrális tapasztalatok közé, a másik régebbi, majd megkeresem.
Ezenkívül volt még egy álmodási tapasztalatom nemrég, az rendkívül érdekes volt, mert azt hangsúlyozta az egyik fickó, hogy az álomalakoknak a "szemét kell nézni." Mindjárt megkeresem és utólag ideírom. Szóval azért lehet valami ebben a szem-dologban.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 21:12

Hoppá! Be akartam írni utólag a fenti hsz-embe az említett tapasztalatot, de azt írta ki a rendszer, hogy "többé nem módosíthatom a hsz-emet". Pedig még nem írt rá senki na mindegy.
Akkor ideírom. Ez egy sorozatnak a részlete. Akkoriban volt egy társaság a második figyelemben, akikkel ilyen módon "találkoztam."

2016.05.28.

Ugyanúgy, mint tegnap, elalvás előtt, még ébren hallottam/láttam ezeket a beszélgetéseket, én is be voltam vonva. Shocked
Egy sármos, fiatal, vállig érő hullámos fekete hajú férfi jelent meg előttem, a haja kissé hullámzott is, fújta a szél, vagy mi, fekete bőrdzsekiben volt, alatta fehér póló és ezt kérdezte tőlem: "Kinek (a számára) kell tanítani, az albérlőknek, vagy Andrénak?"
Erre egy kissé idősebb, félkopasz férfi szürke ballonkabátban (ugyanúgy nézett ki, mint a "Szabó Péter" c. álmomban a castanédai "3. tipusú felderítő", aki akkor az apukám képébe bújt), magas, kellemetlen fejhangon kiabálva mondta a fekete hajú férfinak, hogy "Ilyet még nem hallottam!"
Kérdésemre, hogy a fejhangú szürke ballonkabátos férfi Tamás-e (mivel őt is szürke ballonkabátban láttam mostanaban, igaz háttal állt), egy férfi hang azt válaszolta, hogy "Ez a Tamás nem az a Tamás. Volt egy kis nézeteltérés."
Majd hallottam, hogy egy férfihang egy tanítást folytat éppen: "Nézzétek meg az értelmüket, nézzétek meg a szemüket." Majd egy lány jelent meg előttem: nagyon fehér bőre volt, vörös hosszú haja, mely alig állt pár hajszálból, az is a fejéhez tapadt. El kezdett folyamatosan beszélni hozzám, melynek az volt a célja, hogy a bizalmamba férkőzzön. Amikor végre abbahagyta, egymás szemébe néztünk, világos szeme volt, és miközben elfordította a tekintetét, még alkalmam volt látni, ahogy feketévé válik a szemgolyója. Megijedtem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 8:35

fortis írta:Lebegés
Egy sziklaszírt szélén álltam, alattam a mélység. A szél erősen fújt, ezért rábíztam magamat az elemekre. 
Karjaimat széttárva előre dőltem a mélység felé, de nem zuhantam bele a szakadékba, mert a szél vissza tartott, és felemelt a levegőbe. A következő pillanatokban csak azt érzékeltem, hogy tulajdonképpen lebegek, bár hol is vagyok ez a lebegés érzet átölelt. Tudtam nem lehetek túl magasan, talán egy méterrel a föld fölött, és éreztem immár ez a lebegés nem az  elemek erejének következménye, hanem valami egészen másé, valami más erőé, ami  számomra még ismeretlen . 
Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTVsgW-lx7NREzF2u7OaculWivC07VPIq62rgArmIOjUS4hu-FUnw

Az álmokban a zuhanásos érzések állítólag a talajvesztettséget szimbolizálják. Az akkori munkahelyváltásod kapcsán (pont elhagytad az előzőt, az új meg még nem volt meg, ha jól sejtem) talán ez még helytálló is lehet. Szerencsére nem zuhansz a mélybe, mert azért az elemek megsegítenek. Egy erő, ami szerintem a te személyes belső erőd, ez segít át az átmeneti bizonytalanság-talajvesztettség érzésének. A személyes erőd elég nagy szerintem, nem kell félned semmitől. Végülis az álom is ezt mutatja.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 8:51

fortis írta:Hú ezt majdnem elfelejtettem beírni.
- Szóval valami suliféle lehetett, de csöppet sem valami hagyományos, mert gyerekek felnőttek egyaránt voltak, és a tananyag sem általános jellegű. Inkább tűnhetett volna valami pszichológiai jellegű intézménynek, de nekem mégis valamiért a sulit jelölte megközelítésként. 
Kint a kaputól  pár méterre álldogáltam néhány  ismeretlen társammal, és figyeltük a bentről kijövőket, meg az oktatókat, hogy mi is lehet a téma.  Aztán az egyik oktató tőlem idősebb hölggyel valahogyan szóba elegyedtem, pontosabban ő szólított meg és nem én őt.  Gondoltam megmondom neki, hogy van pár érdekesnek tűnő személyes kérdésem, mire felhívta a figyelmemet, hogy vegyek részt az egyik óráján. 
Így is történt, felgyalogoltam a harmadikra, és beültem az egyik padba, egy nő foglalt helyet mellette,
Tulajdonképpen rájöttem, hogy itt arról van szó, hogy az emberek, diákok kérdéseket tesznek fel, általában igen személyeseket, és a tanár pedig megválaszol mindenre. 
Én következtem, és a kérdésem így szólt:
" Mi az oka annak, hogy némelyik álmomban férfi, némelyikben pedig női movoltomként szerepelek? Némelyikben fiú vagyok, némelyikben lány? " 
Sajnos választ nem kaptam, mert felébredtem.

Érdekes ez fortis, hogy kérdéseket teszel fel magadra (mondjuk úgy, hogy az önismeretre vonatkozóan), mert alapvetően kíváncsi vagy, de a válaszok elől már kitérsz. Mintha félnél a válaszoktól, mert félsz, hogy netán valamelyik mellett elköteleznéd magad, ami viszont nincs ínyedre. A döntő pillanatban való felébredés is egy védekező mechanizmus a válaszok ellen.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 9:10

fortis írta:Párhuzamosan

Igen, szóval ennek az álomnak az volt az érdekessége, hogy egyszerre vagy egymás után, vagy ide oda ugrálva az álmok között, több álomban is szerepeltem folytatásosan. 

Első álom/ 
- Fura egy autót vezettem egy erdei úton, leginkább egy trabantra emlékeztetett, de az álom szempontjából ez nem tűnt érdekesnek, csak az, hogy néha bütykölni kellett az ablaktörlőket. Az út aztán erdei földútként folytatódott, meg is fordult a fejemben, hogy érdemes e tovább haladni rajta, de aztán könnyedén vettem a hepe- hupákat, úgy hogy szépen óvatosan, de azért haladtam tovább. 
Aztán az út egyszer csak véget ért, és az ott lévő  erdei ház fala mellett megálltunk.  Körül néztem, de minden hol fák, és egy patak keresztezték az utunkat, úgy hogy úgy tűnt, itt a végállomás. 
Ezen a helyen Mandula is velem volt, és szórakozottságában kitalálta, hogy megdobja az erdei ház ablakát egy sárgombóccal.  Én sürgősen lebeszéltem erről, és szerencsénk is volt, mert egy öreganyó jelent meg éppen az ösvényen, és kiderült ő volt a ház tulajdonosa. 

Második álom/ 
- Nem vagyok vele tisztában, hogy hol vagyok, de lefelé haladtam a lépcsőn egy és egy kamra szerű üres helységbe toppantam.  Az egyetlen érdekesség ebben a kis helységben, a falon lévő írás, amit sikerült el is olvasnom.  
Tudtam én, hogy valami nem stimmel ezzel az írással, mert ahogy kimondtam az oda írt szavakat, valami körülöttem teljesen megváltozott.  A közeg is, meg én magam is egy fura állapotba léphettünk, mert hamarosan megláttam Mandulát amint utánam jött a lépcsőn, és csodálkozva vette észre, hogy nem vagyok ott.  Pontosabban ott voltam, csak valamiért nem láthatott.
Aztán rájöttem, hogy nem hogy engem, de a falon lévő írást sem láthatja, mert ha látná biztosan oda nézett volna legalább egy két pillanatra. 

Harmadik álom /
- Egy tányért tartok a kezemben, amiben valami sűrűn folyós étel található, akár csak valami főzelék.  nekem úgy tűnik, mintha ugyan abban a kamrában lennék mint előzőleg, de itt a közeg ködös és a kezeimen és a tányéron kívül a köd miatt semmi mást nem látok.  Hirtelen nem tudom hol van a fent és a lent, az oldalt és hasonlók.  Ebből ráébredek arra, hogy ez egy álom, de az állapotomon nem tudok változtatni. 
 A tányért nézem a kezeimben, és a benne lévő sűrű folyékony masszát. Próbálok úgy dőlni, hogy a massza ne folyjon ki a tányérból, ebből próbálom megállapítani, hogy merre lehetnek az irányok.

Negyedik álom/
- Ismét csak nem tudom hol lehetek, de egy szobában ülünk egy társasággal.  
Úgy emlékszem Mandula is ott volt, és a vendéglátóink két középkorú és két idősebb hölgy.  Ők külön ültek tőlünk egy kisebb asztal mellett, mi pedig egy nagyobb asztalnál, amin tányérok és ételmaradékok voltak.  Megkínáltak még valami eledellel, amiről nem tudtam mi az, és még a nevét sem hallottam soha.  Megkóstoltam, finom volt, talán valami süteményhez hasonló, de nem tudnám felidézni. 

Ötödik álom/
- Valahol otthon vagyok, az ismeretlen otthonomban az ismeretlen szüleimmel.  Iskolába kellene menni, talán gimnáziumba, már nem vagyok olyan kicsi. Rájövök, viszont, hogy valamit ki kellene találnom, mert ott hagytam az előző álmomban valamit, ami nélkül nem tudnék iskolába elmenni.  Töröm a fejemet mit csináljak, de semmi okos dolog nem ugrik be. 

Megjegyzés: A legtöbb álomban megszakításként , a harmadik álom bukkant fel, kezemben a tányérral.  Az álmoknak azért volt egy fő vonala, de néha ugrott a részlet, és a másik álomban találtam magamat, hogy a következő pillanatban az előzőt folytathassam. Szóval ilyen még nem volt. Úgy éreztem, mintha párhuzamosan lennének az álmaim egy időben, csak a figyelmem ugrálhatott egyik részletből a másikba.

Itt is a bensőd felé veszed az irányt, az erdő ugyebár a bennünk rejlő ismeretlen szimbóluma, és meg is jelenik neked az öreganyóka, mint az ősvaló szimbóluma. Az erdei lak pedig a személyiséged. Mandula meg akarja dobálni sárral az öreganyóka házát, téged, azaz nem veszi komolyan a szellemi törekvéseidet, sárral dobálná azt, ahol az ősvaló lakozik.
A következő álomban is befelé tartasz önmagad felé, a háznaka lépcsőjén tartasz lefelé a tudattalanba, a személyiséged mélységeibe. Bejutsz egy kamrába, ahol csak te ismered ki magad némileg, el tudod olvasni a feliratot, míg Mandula nem ismeri ezen mélységeidet, bár lemegy utánad, nem ismer ott fel téged és az írott szöveget sem veszi észre, mintha ott sem lennél te sem, és a szöveg sem.
A következő jelenetben ugyanabban a kamrában vagy, személyiséged egy, előtted eddig ismeretlen területe ez a tudattalanban, ezt jelképezi, hogy ködös számodra a helyiség, nem látsz, es az irányokat sem látod. Személyiséged ezen területét egyáltalán nem ismered, "nem tudod, hol a fent és lent, elvesztetted az irányokat". De legalább lemereszkedtél. És ez tápláló jellegű számodra, ezt szimbolizálja, hogy egy tányérból ételt eszel.
A következő álom mintha az elozonek a folytatása lenne, ételmaradékok közt ülsz (több nővel, Mandula is ott van, ezt nem tudom mire vélni), és a többi nő közül valamelyik egy segítő anima figura lehet, mert finom, süteményszerű eledellel kínálnak, tehát itt is a tápláláson van a hangsúly.
Az utolsó álmodban érdekes momentum, hogy "ott hagytál valamit az előző álmodban, ami nélkül nem tudsz iskolába menni." Talán nem építettél be valamit a tudattalanból a tudatosba, amire az iskolában alapozni lehetne, ezért nem mehetsz ennek a hiányában az iskolába.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 9:45

fortis írta:Farkasember
Na nézzük mennyi minden voltam már, ami hirtelen eszembe jut?
- Holló
-Teknősbéka
-Sárkány
-Kentaur
-kecskebéka
-Denevér
-Delfin
-Farkasember

Ezúttal Farkasember. Néhányan be szerettünk volna jutni egy épületbe, de az erdőből farkasok támadtak ránk.  Ekkor eléggé meglepő dolog történt, mert a kis társaságunk tagjai hirtelen velem együtt átváltoztak farkasemberekké.  A farkasok ezt látva visszamenekültek az erdőbe, a társaim pedig a nyomukba akartak szegődni, de valahogy visszatartottam őket jelezvén, ettől fontosabb dolgunk is volna. Azt, hogy hogyan kommunikáltunk ez számomra is rejtély, azt hiszem érzékelhettük egymás akaratát, vagy valami ilyesmi módon. 
Köztünk és az épület között húzódott egy kis tó, és én belegázoltam a vízbe. Láttam, hogy a többiek ódzkodnak, úgy tűnik a farkasember lét valahogy nincs harmóniában a vízzel. Aztán csak csak megindultak utánam, valamiért fontosnak tűnt bejutni abba az épületbe. 
megjegyzés: Az ehhez hasonló álmoknak nem is annyira a tartama szerintem a lényeg, hanem a megélése, az átélése ezeknek a különös állapotoknak.  Elmondhatom, hogy igazán érdekes érzés volt érezni a duzzadó erőt, ami ezekben a lényekben lakozhat. 

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSxKmNe7gEp-MaHmpwLCoaCowmErnErZ765KnsfmDcUQFfqEbJTCg

Az a lény te voltál. Az állat szimbólum miatt pedig az az erő az ösztöneid ereje.
A kentaur alakban való megjelenésről majd még lehet, hogy hozok valamit.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 9:50

fortis írta:Világvége
Vidéken voltunk és a teraszról fürkésztem az eget, mert a felhők között megláttam valamit, aminek nem kellett volna ott lennie. 
Elsőre azt hittem, hogy a nap lehet az, de aztán kíváncsiságból fellőttem a fénylő gömb felé valamit, pontosan nem emlékszem már rá vissza, hogy ez mi lehetett, talán egy lézer fényt, vagy petárdát, ez teljesen elfelejtődött sajnos. 
A hatás viszont nem maradt el, mert a fénylő gömbnél valami nagyon fura dolog vette kezdetét, hirtelen kivilágosodott az ég a felhők fölött körülötte, majd a felhők gomolyogni kezdtek, majd színes fények töltötték be az égboltot, még meg is jegyeztem magamnak, hogy hasonló lehet , mint az északi fény.  Aztán vastag fehér lézer fénysugarak törtek át a felhőkön, és világítottak több irányban is, szóval valami leírhatatlan jelenség zajlott az égen.  Fogalmam sem volt róla mi lehetett ez vajon, de bár mi is legyen, az én apró lövésem nem indíthatott be ekkora reakciót, és most úgy látszik, hogy valahogy mégis. 
Gomolygó világító viharos felhő terjeszkedett egyre nagyobbá, és szélsebesen közeledett felénk is, ahogy egyre nagyobb mértékben borította be a látóhatárt.  
Nem kellett kimondanunk, de úgy éreztük itt a világ vége, és nem lehet előle elrohanni, sem elbújni, ez a mágnesesnek tűnő vihar mindenen keresztül hatol.  Ijedtségemben magamra rántottam egy takarót, hogy a fénytől elzárjam magamat, de a takarón keresztül is beszivárgott, így nem volt menekvés. 
Aztán minden elsötétült, és csend lett.  Körül néztem és amit láttam azt sem lehetett érteni igazán. Világos nappal volt, de a csillagokat mégis lehetett látni az égen. Az ég sötét fekete volt, de a földön mégis nappal.  Érthetetlen ez a jelenség, de egy régebbi álmomban találkoztam már ezzel. 
Ahogy megfigyelhettem, semmi sem tört össze, vagy pusztult el, de valahogy mégis minden megváltozott. Minden más lett mint ami volt.  De ezt csak az érzéseink sugallották, mert az eget kivéve minden ugyan olyan volt. 
Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRFuRcY0zyXNnGKM66BkQjhkYpCfnWRIcb6Fnti1nXiTx4LIGquiA

Ezzel kapcsolatban olyan érzésem van, hogy megtettél egy lépést (ezt jelképezte a szikra, amit fellőttél), amitől valami letisztult. Legalábbis félig: fent megmaradt az éjszaka, de ettől még lenn lehet látni, mintha nappal lenne. Nem ekkoriban találtál állást?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 9:53

fortis írta:Az orvosnál
- Mandula elkísért az orvoshoz. nem tudom mi lehetett a baj, de vártam, hogy az orvos majd bele néz a torkomba. Nem így történt. 
Megállapítottuk, hogy a hőmérsékletem kicsit magasabb a megszokottnál, de valami egészen másra utaló dolgokat keresett az orvos, lelki vagy mentális eredetű nyomokat kutatva.

megjegyzés: Talán köze lehet ehhez a hajnal 3 órai ébredéseknek.

Ezt még az előző előtt álmodtad, csak nem vettem észre. Eléggé egyertelműen megmondja az álom, hogy a fizikai betegségeknek lelki oka van.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 10:03

fortis írta:Incidens a templomban
Ez az álom pár napja történt, csak csak beírom, mert azért érdekes. 
Szóval egy templomba mentem be, ahol sokan üldögéltek a sorokban, de egy szünet alkalmával úgy gondoltam, inkább lelépek. 
Fel is keltem, és elindultam a kijárat felé, amikor észrevettem, hogy nincs a lábamon cipő, és mezítláb vagyok.  Hirtelen eszembe jutott, hogy bakancs volt a lábamon, és láttam egy pár bakancsot az előtérben, de egyikhez sem mertem hozzányúlni, mert úgy éreztem, azok valaki másoknak a cipői.  Gondoltam vissza megyek a helyemre, talán ott hagyhattam a lábbelimet az ülésem alatt, de valahogy sehogyan sem akaródzott sikerülni visszatalálnom a helyemre. Egyik másik idősebb hölgy sértődötten fel is szisszent, amikor véletlenül nekik mentem a sorok között kilógó végtagjaiknak, de most nem foglalkoztam ezekkel az elégedetlenségekkel . 
Aztán feladtam a kutatást, mert rájöttem, hogy fogalmam sincs hol lehetett a helyem, pláne így, hogy sokan felálltak, és a templom bejáratához közeli szabad területen beszélgettek. 
 Aztán valami fura dolog történt.  Megjelent az oltárhoz közel négy öt mexikói öltözéket viselő alak, és az egyik egy fura puskával a tömeg felé lőtt.  Ez nem igazi puska volt, mert a csöve inkább egy trombita kiöblösödő végéhez volt hasonló, és nem golyót lőtt ki magából, hanem valami egészen mást,  hangot, vagy fényt, ilyesmikre gondolok.  Viszont a hatás eléggé különös volt. A tömeg nagy része hirtelen eltűnt, és csak pár ember maradt ott az állók és az ülők közül.  
Aztán az egyik figura intett, hogy tartsak velük, de válaszra már nem várhattak, mert hirtelen fényes auraszerű fehér fényfüggöny vette őket körül, és mintha csak teleportáltak volna, mind eltűntek.  Én meg úgy meglepődtem ezeken az eseményeken, hogy hirtelen fel is riadtam az álomból.

A napokban is álmodták egy olyan cipőset, ahol eltűntek a cipőid és visszamentél értük valahova, hogy visszaszerezd őket. Itt is ugyanez történt. És mindkét alkalommal a homályba vész, hogy vissza tudtad-e őket szerezni, vagy nem.
A többiről nincs ötletem, esetleg annyi, hogy mivel a fickók mexikóiak voltak, ennek köze lehet ahhoz, hogy don Juan és társasága is Mexikóban élt. Mivel menekülni vágysz, eltűnni, ők testesítették meg az eltűnős jelenetet, mint akik képesek lennének magukkal vinni egy másik világba. Amikor Castaneda a könyveiben don Juan eltűnéséről ír, általában szóba kerül don Juan cipője. Talán abban a kontextusban, hogy azzal együtt, azaz fizikai testestül tűnt el ő (a belülről izzó tűz során) Talán mivel te még ragaszkodsz a cipőidhez (azaz a fizikai testedhez), ezért még nem állsz készen az ugrásra, ezért nem tudtál velük tartani most sem, lemaradtál.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 10:07

fortis írta:Hátrahagyatottan. 
Egy suliban kezdődött az egész, ahol diák voltam.  Azt nem tudom, hogy ez egy átlagos suli volt e , vagy valami más, de azt igen, hogy oda hívtak néhány tanárt,és idegent  hogy megnézzék amit csináltam.  
Egy nagyobb méretű füzet volt előttem és én ebbe a füzetbe szél sebesen írtam,  de nem hétköznapi módon, mert olyan betűkkel mint a kínai, vagy ahhoz hasonlóval.  De ez csak egy írásforma volt, mert aztán a következő oldalon váltottam, és megint valami egészen különös betűformákat róttam a papírra.  Ez így ment egy ideig, amikor végül is megkérdezték tőlem, hogy tudom e mit írok? 
Azt feleltem, hogy nem tudom, mert nem is én írok, hanem a kezem az ami ír, és fogalmam sincs, hogy mit. 
- Az álom folytatásában már nagyobb voltam, mondhatni felnőtt, és találkoztam egy ismeretlen lánnyal, akinek a megjelenése eszembe juttatta azt, hogy nekem sürgősen el kellett volna mennem egy helyre, egy szigetnek a csücskébe, ( volt  tudatkalandoros találkozás helyszíne  volt a legutolsó alkalommal) és ha nagyon rohannék sem érnék már el oda.  Nagyon fontos lett volna, hogy ott találkozzam valakikkel, akikkel elmentem volna valahova. Azt nem tudom hová, de azt tudtam, hogy lekéstem őket, és már soha többé nem térnek vissza.  Ez annyira elkeserített, olyan rossz kedvem volt tőle, hogy rányomta bélyegét az egész napos hangulatomra.

Nekem rongyikáékkal kapcsolatban volt egy ilyen álmom, tegnap beírtam az ablakomba, talán épp szeptemberben álmodtam én is. Igen, 09.22-én álmodtam, itt van. Az érzés az, ami azonos lehet a tiéddel: "hátrahagyottan."

Áprilia írta:
2017.09.22. Tom és rongyika elutazik

Tommal és rongyikával találkozom. Érzem, hogy nagyon készülnek valahova, ahova nem követhetem őket, mert lemaradtam. Az utazási felszerelésük is bevillan, köztük kötelek, pokróc, valami világos színű kupac is, csupa olyan dolog, ami terepre kell. Mindehhez társul egy vonat képe, mely mutatja, hogy mindezekkel a cuccokkal együtt - ideértve a vonatot is - fognak majd nemsokára elutazni. Mellettük állok és mindezt mintha azért láthatnám, hogy hangsúlyosan érezzem, hogy miről maradok le, mert nem tarthatok velük. Elindulunk valamerre, majd a lakásom lépcsőházában vagyunk, odaugrok a postaládához, hogy megnézzem, mi van benne. Egy levél rongyikától. Kinyitom - miközben ők ott állnak mellettem útrakészen - és elolvasom, mit írt rongyika: "Szia Áprilia! Hogy vagy? (az igazi keresztnevemet írta.) Megnézem a dátumot, 1 hónappal ezelőtti. Túl későn vettem észre a levelet, ezért maradok le az utazásukról.
Az egész álmot belengi a megbánás (részemről), hogy nem mehetek velük. Nem ők az elutasítóak, nem ők tehetnek róla, hiszen ők szóltak időben (rongyika levele) -, hanem én vagyok az oka, mivel túl későn vettem észre a hívást, rongyika levelét.


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 10:16

Áprilia írta:
fortis írta:Párhuzamosan

Igen, szóval ennek az álomnak az volt az érdekessége, hogy egyszerre vagy egymás után, vagy ide oda ugrálva az álmok között, több álomban is szerepeltem folytatásosan. 

Első álom/ 
- Fura egy autót vezettem egy erdei úton, leginkább egy trabantra emlékeztetett, de az álom szempontjából ez nem tűnt érdekesnek, csak az, hogy néha bütykölni kellett az ablaktörlőket. Az út aztán erdei földútként folytatódott, meg is fordult a fejemben, hogy érdemes e tovább haladni rajta, de aztán könnyedén vettem a hepe- hupákat, úgy hogy szépen óvatosan, de azért haladtam tovább. 
Aztán az út egyszer csak véget ért, és az ott lévő  erdei ház fala mellett megálltunk.  Körül néztem, de minden hol fák, és egy patak keresztezték az utunkat, úgy hogy úgy tűnt, itt a végállomás. 
Ezen a helyen Mandula is velem volt, és szórakozottságában kitalálta, hogy megdobja az erdei ház ablakát egy sárgombóccal.  Én sürgősen lebeszéltem erről, és szerencsénk is volt, mert egy öreganyó jelent meg éppen az ösvényen, és kiderült ő volt a ház tulajdonosa. 

Második álom/ 
- Nem vagyok vele tisztában, hogy hol vagyok, de lefelé haladtam a lépcsőn egy és egy kamra szerű üres helységbe toppantam.  Az egyetlen érdekesség ebben a kis helységben, a falon lévő írás, amit sikerült el is olvasnom.  
Tudtam én, hogy valami nem stimmel ezzel az írással, mert ahogy kimondtam az oda írt szavakat, valami körülöttem teljesen megváltozott.  A közeg is, meg én magam is egy fura állapotba léphettünk, mert hamarosan megláttam Mandulát amint utánam jött a lépcsőn, és csodálkozva vette észre, hogy nem vagyok ott.  Pontosabban ott voltam, csak valamiért nem láthatott.
Aztán rájöttem, hogy nem hogy engem, de a falon lévő írást sem láthatja, mert ha látná biztosan oda nézett volna legalább egy két pillanatra. 

Harmadik álom /
- Egy tányért tartok a kezemben, amiben valami sűrűn folyós étel található, akár csak valami főzelék.  nekem úgy tűnik, mintha ugyan abban a kamrában lennék mint előzőleg, de itt a közeg ködös és a kezeimen és a tányéron kívül a köd miatt semmi mást nem látok.  Hirtelen nem tudom hol van a fent és a lent, az oldalt és hasonlók.  Ebből ráébredek arra, hogy ez egy álom, de az állapotomon nem tudok változtatni. 
 A tányért nézem a kezeimben, és a benne lévő sűrű folyékony masszát. Próbálok úgy dőlni, hogy a massza ne folyjon ki a tányérból, ebből próbálom megállapítani, hogy merre lehetnek az irányok.

Negyedik álom/
- Ismét csak nem tudom hol lehetek, de egy szobában ülünk egy társasággal.  
Úgy emlékszem Mandula is ott volt, és a vendéglátóink két középkorú és két idősebb hölgy.  Ők külön ültek tőlünk egy kisebb asztal mellett, mi pedig egy nagyobb asztalnál, amin tányérok és ételmaradékok voltak.  Megkínáltak még valami eledellel, amiről nem tudtam mi az, és még a nevét sem hallottam soha.  Megkóstoltam, finom volt, talán valami süteményhez hasonló, de nem tudnám felidézni. 

Ötödik álom/
- Valahol otthon vagyok, az ismeretlen otthonomban az ismeretlen szüleimmel.  Iskolába kellene menni, talán gimnáziumba, már nem vagyok olyan kicsi. Rájövök, viszont, hogy valamit ki kellene találnom, mert ott hagytam az előző álmomban valamit, ami nélkül nem tudnék iskolába elmenni.  Töröm a fejemet mit csináljak, de semmi okos dolog nem ugrik be. 

Megjegyzés: A legtöbb álomban megszakításként , a harmadik álom bukkant fel, kezemben a tányérral.  Az álmoknak azért volt egy fő vonala, de néha ugrott a részlet, és a másik álomban találtam magamat, hogy a következő pillanatban az előzőt folytathassam. Szóval ilyen még nem volt. Úgy éreztem, mintha párhuzamosan lennének az álmaim egy időben, csak a figyelmem ugrálhatott egyik részletből a másikba.

Itt is a bensőd felé veszed az irányt, az erdő ugyebár a bennünk rejlő ismeretlen szimbóluma, és meg is jelenik neked az öreganyóka, mint az ősvaló szimbóluma. Az erdei lak pedig a személyiséged. Mandula meg akarja dobálni sárral az öreganyóka házát, téged, azaz nem veszi komolyan a szellemi törekvéseidet, sárral dobálná azt, ahol az ősvaló lakozik.
A következő álomban is befelé tartasz önmagad felé, a háznaka lépcsőjén tartasz lefelé a tudattalanba, a személyiséged mélységeibe. Bejutsz egy kamrába, ahol csak te ismered ki magad némileg, el tudod olvasni a feliratot, míg Mandula nem ismeri ezen mélységeidet, bár lemegy utánad, nem ismer ott fel téged és az írott szöveget sem veszi észre, mintha ott sem lennél te sem, és a szöveg sem.
A következő jelenetben ugyanabban a kamrában vagy, személyiséged egy, előtted eddig ismeretlen területe ez a tudattalanban, ezt jelképezi, hogy ködös számodra a helyiség, nem látsz, es az irányokat sem látod. Személyiséged ezen területét egyáltalán nem ismered, "nem tudod, hol a fent és lent, elvesztetted az irányokat". De legalább lemereszkedtél. És ez tápláló jellegű számodra, ezt szimbolizálja, hogy egy tányérból ételt eszel.
A következő álom mintha az elozonek a folytatása lenne, ételmaradékok közt ülsz (több nővel, Mandula is ott van, ezt nem tudom mire vélni), és a többi nő közül valamelyik egy segítő anima figura lehet, mert finom, süteményszerű eledellel kínálnak, tehát itt is a tápláláson van a hangsúly.
Az utolsó álmodban érdekes momentum, hogy "ott hagytál valamit az előző álmodban, ami nélkül nem tudsz iskolába menni." Talán nem építettél be valamit a tudattalanból a tudatosba, amire az iskolában alapozni lehetne, ezért nem mehetsz ennek a hiányában az iskolába.

Itt annyiban helyesbíteném az álomértelmezést, hogy az öreganyóka nem lehetett az ősvalód, mert az ősvalónk az velünk azonos nemű (az "árnyék" is). Ezért inkább egy segítő anima figurára tippelnék, aki levitt a tudattalanodba, a következő jelenetben már ott vagy. Mandulaval kapcsolatban a lényeg ugyanaz.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 10:36

fortis írta:A szellem
Nekem úgy tűnt, hogy megsebesítették azt a nőt, talán lelőhették(?), de ő csak vonszolta magát, eljutott a korlátig, majd benyitott abba  a helységbe, ahol talán négy ágyon beteg emberek feküdhettek.  Ekkor ugrott be, hogy ez talán valami egészségügyi intézmény, így már jobban értettem a helyszínt.  A sebesült nő odavánszorgott az egyik ágyon fekvőhöz, és amikor elérte, a teste holtan rogyott össze. 
Igen ám, de ezzel még nem ért véget a jelenet, mert az ágyon fekvőből, ekkor kilépett annak szelleme.  
Most itt egy kis zavar történt a gondolataimban, mert nem tudtam eldönteni, hogy a sebesült nő túrhatta e ki az ágyon fekvő szellemét az ő testéből, így elfoglalva azt, vagy pedig a sebesült nő szelleme lehetett e az amit láthattam?  
Azt hiszem az lenne a logikus, ha a beteg szelleme lett volna az, és a sebesült vette volna át a helyét, mert akkor mi értelme lett volna ennek a törekvésnek, hogy eljusson a vélhetően ápoló odáig, ahol ezt az incidenst láthattam? 
Ha ez valóban így volt, akkor ez egy tipikus testrablás lehetett.

"Négy ágyon beteg emberek feküdtek."

"Azok a szimbolikus struktúrák, amelyek az individuáció (a tudattalan tudatosítása) folyamatára látszanak utalni, általaban a négyes szám motívumán alapulnak."
Szóval zajlik nálad is ez, de nem tudom, mit jelenthet az álom, nem is írtad le pontosan a lényeget (kinek a szelleme került kibe.)
Az anima által megtestesîtett személyiségjegyeid (szerintem az álmodás is idetartozik) halálos sebet kaptak, "holtan rogytak össze." De aztán valami kilábalás mégis történt, de nem tudjuk, hogy mi.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 16:05

fortis írta:Szellemek
Elég fura álom volt.  Csak egy részletére emlékszem arra, hogy az előszoba kicsit úgy kezdett el viselkedni, mint az LSD hatásnál. 
Egyszerűen tudni lehetett, hogy ez egy szellemi hatás, és a következő pillanatban a semmiből vagy száz papírfecni repült egyenesen felénk, mintha hozzánk hajították volna.   Felszedtem néhány cetlit, és mindegyikre ugyan az volt írva. Tom és egy dátum. 
Megfordult a fejemben hogy lehetne Tomot megmenteni, egy szellemi hatástól. Ezt a műveletet most nem írnám le ha nem baj, de Van egy kollégám akit Tominak hívnak, és ma nem jött dolgozni. Felhívtam telón, és azt mondta beteg.  Nem tudom lehet e összefüggés, de több Tomot nem igazán ismerek, így nehéz volna másra gondolni.

Hoppá, hoppá, megvan az álom, órákig kerestem! Éééés napra pontosan egyezik a két dátum (nov. 2.) Mérget mertem volna venni rá! cyclops cyclops cyclops Wink Wink Wink
Működött az álombeli Tom "szellemi hatása" - rád....

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 16:51

Áprilia írta:
fortis írta:
asd94 írta:A tapasztalatod összefügg azzal a javaslattal amit korábban tettél, hogy nézzük meg a szemünket vagy az álomalakok szemét? Csak azért kérdem mert írtad hogy később elmondod mi ennek a célja.

Nos ez most teljesen spontán jött, de az nem jelenti azt, hogy ne dolgozott volna bennem ez a kérdéskör.
Ha viszont már így alakult, akkor elmondom mire ment ki a játék.  Egyes elméletek szerint ha egy álom alaknak vörösen izzó szemei vannak, akkor az egy energiával rendelkező lény, és nem egy szimpla álom alak.  Szóval kíváncsi voltam, hogy ez hogyan mutatkozhat meg, egy tükörképben.  Az eddigi tanulmányok szerint sehogy, tehát itt két lehetőség jöhet a felszínre. A tükör képben azért nem vöröslik a szempár, mert az csupán egy tükörkép, vagy azért nem, mert az elmélet hamis.

Nekem volt azt hiszem két vörös szemes álmom. Az egyiket a minap írtam be az asztrális tapasztalatok közé, a másik régebbi, majd megkeresem.
Ezenkívül volt még egy álmodási tapasztalatom nemrég, az rendkívül érdekes volt, mert azt hangsúlyozta az egyik fickó, hogy az álomalakoknak a "szemét kell nézni." Mindjárt megkeresem és utólag ideírom. Szóval azért lehet valami ebben a szem-dologban.

Én nem igazán tudom, hogy mit gondoljak, megnéztem pár szempárt már, de általános emberi szemekhez voltak hasonlók.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 16:58

Áprilia írta:Hoppá! Be akartam írni utólag a fenti hsz-embe az említett tapasztalatot, de azt írta ki a rendszer, hogy "többé nem módosíthatom a hsz-emet". Pedig még nem írt rá senki  na mindegy.
Akkor ideírom. Ez egy sorozatnak a részlete. Akkoriban volt egy társaság a második figyelemben, akikkel ilyen módon "találkoztam."

2016.05.28.

Ugyanúgy, mint tegnap, elalvás előtt, még ébren hallottam/láttam ezeket a beszélgetéseket, én is be voltam vonva.  Shocked
Egy sármos, fiatal, vállig érő hullámos fekete hajú férfi jelent meg előttem, a haja kissé hullámzott is, fújta a szél, vagy mi, fekete bőrdzsekiben volt, alatta fehér póló és ezt kérdezte tőlem: "Kinek (a számára) kell tanítani, az albérlőknek, vagy Andrénak?"
Erre egy kissé idősebb, félkopasz férfi szürke ballonkabátban (ugyanúgy nézett ki, mint a "Szabó Péter" c. álmomban a castanédai "3. tipusú felderítő", aki akkor az apukám képébe bújt), magas, kellemetlen fejhangon kiabálva mondta a fekete hajú férfinak, hogy "Ilyet még nem hallottam!"
Kérdésemre, hogy a fejhangú szürke ballonkabátos férfi Tamás-e (mivel őt is szürke ballonkabátban láttam mostanaban, igaz háttal állt), egy férfi hang azt válaszolta, hogy "Ez a Tamás nem az a Tamás. Volt egy kis nézeteltérés."
Majd hallottam, hogy egy férfihang egy tanítást folytat éppen: "Nézzétek meg az értelmüket, nézzétek meg a szemüket." Majd egy lány jelent meg előttem: nagyon fehér bőre volt, vörös hosszú haja, mely alig állt pár hajszálból, az is a fejéhez tapadt. El kezdett folyamatosan beszélni hozzám, melynek az volt a célja, hogy a bizalmamba férkőzzön. Amikor végre abbahagyta, egymás szemébe néztünk, világos szeme volt, és miközben elfordította a tekintetét, még alkalmam volt látni, ahogy feketévé válik a szemgolyója. Megijedtem.

De hát ez egy nagyon jó tapasztalat. lehet tényleg a harmadik figyelemben lehettél?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 2 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 21 oldal Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.