Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Különös álmok egyéb kategória

+4
asd94
fortis
Lea.
Áprilia
8 posters

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:01

Áprilia írta:
fortis írta:Lebegés
Egy sziklaszírt szélén álltam, alattam a mélység. A szél erősen fújt, ezért rábíztam magamat az elemekre. 
Karjaimat széttárva előre dőltem a mélység felé, de nem zuhantam bele a szakadékba, mert a szél vissza tartott, és felemelt a levegőbe. A következő pillanatokban csak azt érzékeltem, hogy tulajdonképpen lebegek, bár hol is vagyok ez a lebegés érzet átölelt. Tudtam nem lehetek túl magasan, talán egy méterrel a föld fölött, és éreztem immár ez a lebegés nem az  elemek erejének következménye, hanem valami egészen másé, valami más erőé, ami  számomra még ismeretlen . 
Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTVsgW-lx7NREzF2u7OaculWivC07VPIq62rgArmIOjUS4hu-FUnw

Az álmokban a zuhanásos érzések állítólag a talajvesztettséget szimbolizálják. Az akkori munkahelyváltásod kapcsán (pont elhagytad az előzőt, az új meg még nem volt meg, ha jól sejtem) talán ez még helytálló is lehet. Szerencsére nem zuhansz a mélybe, mert azért az elemek megsegítenek. Egy erő, ami szerintem a te személyes belső erőd, ez segít át az átmeneti bizonytalanság-talajvesztettség érzésének. A személyes erőd elég nagy szerintem, nem kell félned semmitől. Végülis az álom is ezt mutatja.

Bár úgy legyen, de nem vagyok egy erős személyiség. Általában inkább félrehúzódok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:05

Áprilia írta:
fortis írta:Hú ezt majdnem elfelejtettem beírni.
- Szóval valami suliféle lehetett, de csöppet sem valami hagyományos, mert gyerekek felnőttek egyaránt voltak, és a tananyag sem általános jellegű. Inkább tűnhetett volna valami pszichológiai jellegű intézménynek, de nekem mégis valamiért a sulit jelölte megközelítésként. 
Kint a kaputól  pár méterre álldogáltam néhány  ismeretlen társammal, és figyeltük a bentről kijövőket, meg az oktatókat, hogy mi is lehet a téma.  Aztán az egyik oktató tőlem idősebb hölggyel valahogyan szóba elegyedtem, pontosabban ő szólított meg és nem én őt.  Gondoltam megmondom neki, hogy van pár érdekesnek tűnő személyes kérdésem, mire felhívta a figyelmemet, hogy vegyek részt az egyik óráján. 
Így is történt, felgyalogoltam a harmadikra, és beültem az egyik padba, egy nő foglalt helyet mellette,
Tulajdonképpen rájöttem, hogy itt arról van szó, hogy az emberek, diákok kérdéseket tesznek fel, általában igen személyeseket, és a tanár pedig megválaszol mindenre. 
Én következtem, és a kérdésem így szólt:
" Mi az oka annak, hogy némelyik álmomban férfi, némelyikben pedig női movoltomként szerepelek? Némelyikben fiú vagyok, némelyikben lány? " 
Sajnos választ nem kaptam, mert felébredtem.

Érdekes ez fortis, hogy kérdéseket teszel fel magadra (mondjuk úgy, hogy az önismeretre vonatkozóan), mert alapvetően kíváncsi vagy, de a válaszok elől már kitérsz. Mintha félnél a válaszoktól, mert félsz, hogy netán valamelyik mellett elköteleznéd magad, ami viszont nincs ínyedre. A döntő pillanatban való felébredés is egy védekező mechanizmus a válaszok ellen.

Meglehet, de azért csak csak kíváncsi lennék.  A te értelmezésedet már ismerem, de hogy hangzana ez álom környezetben? Szóval érdekes lenne megtudni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:14

Áprilia írta:
fortis írta:Párhuzamosan

Igen, szóval ennek az álomnak az volt az érdekessége, hogy egyszerre vagy egymás után, vagy ide oda ugrálva az álmok között, több álomban is szerepeltem folytatásosan. 

Első álom/ 
- Fura egy autót vezettem egy erdei úton, leginkább egy trabantra emlékeztetett, de az álom szempontjából ez nem tűnt érdekesnek, csak az, hogy néha bütykölni kellett az ablaktörlőket. Az út aztán erdei földútként folytatódott, meg is fordult a fejemben, hogy érdemes e tovább haladni rajta, de aztán könnyedén vettem a hepe- hupákat, úgy hogy szépen óvatosan, de azért haladtam tovább. 
Aztán az út egyszer csak véget ért, és az ott lévő  erdei ház fala mellett megálltunk.  Körül néztem, de minden hol fák, és egy patak keresztezték az utunkat, úgy hogy úgy tűnt, itt a végállomás. 
Ezen a helyen Mandula is velem volt, és szórakozottságában kitalálta, hogy megdobja az erdei ház ablakát egy sárgombóccal.  Én sürgősen lebeszéltem erről, és szerencsénk is volt, mert egy öreganyó jelent meg éppen az ösvényen, és kiderült ő volt a ház tulajdonosa. 

Második álom/ 
- Nem vagyok vele tisztában, hogy hol vagyok, de lefelé haladtam a lépcsőn egy és egy kamra szerű üres helységbe toppantam.  Az egyetlen érdekesség ebben a kis helységben, a falon lévő írás, amit sikerült el is olvasnom.  
Tudtam én, hogy valami nem stimmel ezzel az írással, mert ahogy kimondtam az oda írt szavakat, valami körülöttem teljesen megváltozott.  A közeg is, meg én magam is egy fura állapotba léphettünk, mert hamarosan megláttam Mandulát amint utánam jött a lépcsőn, és csodálkozva vette észre, hogy nem vagyok ott.  Pontosabban ott voltam, csak valamiért nem láthatott.
Aztán rájöttem, hogy nem hogy engem, de a falon lévő írást sem láthatja, mert ha látná biztosan oda nézett volna legalább egy két pillanatra. 

Harmadik álom /
- Egy tányért tartok a kezemben, amiben valami sűrűn folyós étel található, akár csak valami főzelék.  nekem úgy tűnik, mintha ugyan abban a kamrában lennék mint előzőleg, de itt a közeg ködös és a kezeimen és a tányéron kívül a köd miatt semmi mást nem látok.  Hirtelen nem tudom hol van a fent és a lent, az oldalt és hasonlók.  Ebből ráébredek arra, hogy ez egy álom, de az állapotomon nem tudok változtatni. 
 A tányért nézem a kezeimben, és a benne lévő sűrű folyékony masszát. Próbálok úgy dőlni, hogy a massza ne folyjon ki a tányérból, ebből próbálom megállapítani, hogy merre lehetnek az irányok.

Negyedik álom/
- Ismét csak nem tudom hol lehetek, de egy szobában ülünk egy társasággal.  
Úgy emlékszem Mandula is ott volt, és a vendéglátóink két középkorú és két idősebb hölgy.  Ők külön ültek tőlünk egy kisebb asztal mellett, mi pedig egy nagyobb asztalnál, amin tányérok és ételmaradékok voltak.  Megkínáltak még valami eledellel, amiről nem tudtam mi az, és még a nevét sem hallottam soha.  Megkóstoltam, finom volt, talán valami süteményhez hasonló, de nem tudnám felidézni. 

Ötödik álom/
- Valahol otthon vagyok, az ismeretlen otthonomban az ismeretlen szüleimmel.  Iskolába kellene menni, talán gimnáziumba, már nem vagyok olyan kicsi. Rájövök, viszont, hogy valamit ki kellene találnom, mert ott hagytam az előző álmomban valamit, ami nélkül nem tudnék iskolába elmenni.  Töröm a fejemet mit csináljak, de semmi okos dolog nem ugrik be. 

Megjegyzés: A legtöbb álomban megszakításként , a harmadik álom bukkant fel, kezemben a tányérral.  Az álmoknak azért volt egy fő vonala, de néha ugrott a részlet, és a másik álomban találtam magamat, hogy a következő pillanatban az előzőt folytathassam. Szóval ilyen még nem volt. Úgy éreztem, mintha párhuzamosan lennének az álmaim egy időben, csak a figyelmem ugrálhatott egyik részletből a másikba.

Itt is a bensőd felé veszed az irányt, az erdő ugyebár a bennünk rejlő ismeretlen szimbóluma, és meg is jelenik neked az öreganyóka, mint az ősvaló szimbóluma. Az erdei lak pedig a személyiséged. Mandula meg akarja dobálni sárral az öreganyóka házát, téged, azaz nem veszi komolyan a szellemi törekvéseidet, sárral dobálná azt, ahol az ősvaló lakozik.
A következő álomban is befelé tartasz önmagad felé, a háznaka lépcsőjén tartasz lefelé a tudattalanba, a személyiséged mélységeibe. Bejutsz egy kamrába, ahol csak te ismered ki magad némileg, el tudod olvasni a feliratot, míg Mandula nem ismeri ezen mélységeidet, bár lemegy utánad, nem ismer ott fel téged és az írott szöveget sem veszi észre, mintha ott sem lennél te sem, és a szöveg sem.
A következő jelenetben ugyanabban a kamrában vagy, személyiséged egy, előtted eddig ismeretlen területe ez a tudattalanban, ezt jelképezi, hogy ködös számodra a helyiség, nem látsz, es az irányokat sem látod. Személyiséged ezen területét egyáltalán nem ismered, "nem tudod, hol a fent és lent, elvesztetted az irányokat". De legalább lemereszkedtél. És ez tápláló jellegű számodra, ezt szimbolizálja, hogy egy tányérból ételt eszel.
A következő álom mintha az elozonek a folytatása lenne, ételmaradékok közt ülsz (több nővel, Mandula is ott van, ezt nem tudom mire vélni), és a többi nő közül valamelyik egy segítő anima figura lehet, mert finom, süteményszerű eledellel kínálnak, tehát itt is a tápláláson van a hangsúly.
Az utolsó álmodban érdekes momentum, hogy "ott hagytál valamit az előző álmodban, ami nélkül nem tudsz iskolába menni." Talán nem építettél be valamit a tudattalanból a tudatosba, amire az iskolában alapozni lehetne, ezért nem mehetsz ennek a hiányában az iskolába.

Hát ez már egy profi elemzés volt szerintem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:18

Áprilia írta:
fortis írta:

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcSxKmNe7gEp-MaHmpwLCoaCowmErnErZ765KnsfmDcUQFfqEbJTCg

Az a lény te voltál. Az állat szimbólum miatt pedig az az erő az ösztöneid ereje.
A kentaur alakban való megjelenésről majd még lehet, hogy hozok valamit.
Nos valószínűleg.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:23

Áprilia írta:
fortis írta:Az orvosnál
- Mandula elkísért az orvoshoz. nem tudom mi lehetett a baj, de vártam, hogy az orvos majd bele néz a torkomba. Nem így történt. 
Megállapítottuk, hogy a hőmérsékletem kicsit magasabb a megszokottnál, de valami egészen másra utaló dolgokat keresett az orvos, lelki vagy mentális eredetű nyomokat kutatva.

megjegyzés: Talán köze lehet ehhez a hajnal 3 órai ébredéseknek.

Ezt még az előző előtt álmodtad, csak nem vettem észre. Eléggé egyertelműen megmondja az álom, hogy a fizikai betegségeknek lelki oka van.
Igen.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:27

Áprilia írta:
fortis írta:Incidens a templomban
Ez az álom pár napja történt, csak csak beírom, mert azért érdekes. 
Szóval egy templomba mentem be, ahol sokan üldögéltek a sorokban, de egy szünet alkalmával úgy gondoltam, inkább lelépek. 
Fel is keltem, és elindultam a kijárat felé, amikor észrevettem, hogy nincs a lábamon cipő, és mezítláb vagyok.  Hirtelen eszembe jutott, hogy bakancs volt a lábamon, és láttam egy pár bakancsot az előtérben, de egyikhez sem mertem hozzányúlni, mert úgy éreztem, azok valaki másoknak a cipői.  Gondoltam vissza megyek a helyemre, talán ott hagyhattam a lábbelimet az ülésem alatt, de valahogy sehogyan sem akaródzott sikerülni visszatalálnom a helyemre. Egyik másik idősebb hölgy sértődötten fel is szisszent, amikor véletlenül nekik mentem a sorok között kilógó végtagjaiknak, de most nem foglalkoztam ezekkel az elégedetlenségekkel . 
Aztán feladtam a kutatást, mert rájöttem, hogy fogalmam sincs hol lehetett a helyem, pláne így, hogy sokan felálltak, és a templom bejáratához közeli szabad területen beszélgettek. 
 Aztán valami fura dolog történt.  Megjelent az oltárhoz közel négy öt mexikói öltözéket viselő alak, és az egyik egy fura puskával a tömeg felé lőtt.  Ez nem igazi puska volt, mert a csöve inkább egy trombita kiöblösödő végéhez volt hasonló, és nem golyót lőtt ki magából, hanem valami egészen mást,  hangot, vagy fényt, ilyesmikre gondolok.  Viszont a hatás eléggé különös volt. A tömeg nagy része hirtelen eltűnt, és csak pár ember maradt ott az állók és az ülők közül.  
Aztán az egyik figura intett, hogy tartsak velük, de válaszra már nem várhattak, mert hirtelen fényes auraszerű fehér fényfüggöny vette őket körül, és mintha csak teleportáltak volna, mind eltűntek.  Én meg úgy meglepődtem ezeken az eseményeken, hogy hirtelen fel is riadtam az álomból.

A napokban is álmodták egy olyan cipőset, ahol eltűntek a cipőid és visszamentél értük valahova, hogy visszaszerezd őket. Itt is ugyanez történt. És mindkét alkalommal a homályba vész, hogy vissza tudtad-e őket szerezni, vagy nem.
A többiről nincs ötletem, esetleg annyi, hogy mivel a fickók mexikóiak voltak, ennek köze lehet ahhoz, hogy don Juan és társasága is Mexikóban élt. Mivel menekülni vágysz, eltűnni, ők testesítették meg az eltűnős jelenetet, mint akik képesek lennének magukkal vinni egy másik világba. Amikor Castaneda a könyveiben don Juan eltűnéséről ír, általában szóba kerül don Juan cipője. Talán abban a kontextusban, hogy azzal együtt, azaz fizikai testestül tűnt el ő (a belülről izzó tűz során) Talán mivel te még ragaszkodsz a cipőidhez (azaz a fizikai testedhez), ezért még nem állsz készen az ugrásra, ezért nem tudtál velük tartani most sem, lemaradtál.
Hát le bizony!  szájhúzós

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:33

Áprilia írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Párhuzamosan
Itt annyiban helyesbíteném az álomértelmezést, hogy az öreganyóka nem lehetett az ősvalód, mert az ősvalónk az velünk azonos nemű (az "árnyék" is). Ezért inkább egy segítő anima figurára tippelnék, aki levitt a tudattalanodba, a következő jelenetben már ott vagy. Mandulaval kapcsolatban a lényeg ugyanaz.
Köszi, hogy leírtad!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:39

Áprilia írta:
fortis írta:Szellemek
Elég fura álom volt.  Csak egy részletére emlékszem arra, hogy az előszoba kicsit úgy kezdett el viselkedni, mint az LSD hatásnál. 
Egyszerűen tudni lehetett, hogy ez egy szellemi hatás, és a következő pillanatban a semmiből vagy száz papírfecni repült egyenesen felénk, mintha hozzánk hajították volna.   Felszedtem néhány cetlit, és mindegyikre ugyan az volt írva. Tom és egy dátum. 
Megfordult a fejemben hogy lehetne Tomot megmenteni, egy szellemi hatástól. Ezt a műveletet most nem írnám le ha nem baj, de Van egy kollégám akit Tominak hívnak, és ma nem jött dolgozni. Felhívtam telón, és azt mondta beteg.  Nem tudom lehet e összefüggés, de több Tomot nem igazán ismerek, így nehéz volna másra gondolni.

Hoppá, hoppá, megvan az álom, órákig kerestem! Éééés napra pontosan egyezik a két dátum (nov. 2.)  Mérget mertem volna venni rá! cyclops cyclops cyclops Wink Wink Wink
Működött az álombeli Tom "szellemi hatása" - rád....

Tényleg? Tamásra gondolsz?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 18:24

fortis írta:
Áprilia írta:Hoppá! Be akartam írni utólag a fenti hsz-embe az említett tapasztalatot, de azt írta ki a rendszer, hogy "többé nem módosíthatom a hsz-emet". Pedig még nem írt rá senki  na mindegy.
Akkor ideírom. Ez egy sorozatnak a részlete. Akkoriban volt egy társaság a második figyelemben, akikkel ilyen módon "találkoztam."

2016.05.28.

Ugyanúgy, mint tegnap, elalvás előtt, még ébren hallottam/láttam ezeket a beszélgetéseket, én is be voltam vonva.  Shocked
Egy sármos, fiatal, vállig érő hullámos fekete hajú férfi jelent meg előttem, a haja kissé hullámzott is, fújta a szél, vagy mi, fekete bőrdzsekiben volt, alatta fehér póló és ezt kérdezte tőlem: "Kinek (a számára) kell tanítani, az albérlőknek, vagy Andrénak?"
Erre egy kissé idősebb, félkopasz férfi szürke ballonkabátban (ugyanúgy nézett ki, mint a "Szabó Péter" c. álmomban a castanédai "3. tipusú felderítő", aki akkor az apukám képébe bújt), magas, kellemetlen fejhangon kiabálva mondta a fekete hajú férfinak, hogy "Ilyet még nem hallottam!"
Kérdésemre, hogy a fejhangú szürke ballonkabátos férfi Tamás-e (mivel őt is szürke ballonkabátban láttam mostanaban, igaz háttal állt), egy férfi hang azt válaszolta, hogy "Ez a Tamás nem az a Tamás. Volt egy kis nézeteltérés."
Majd hallottam, hogy egy férfihang egy tanítást folytat éppen: "Nézzétek meg az értelmüket, nézzétek meg a szemüket." Majd egy lány jelent meg előttem: nagyon fehér bőre volt, vörös hosszú haja, mely alig állt pár hajszálból, az is a fejéhez tapadt. El kezdett folyamatosan beszélni hozzám, melynek az volt a célja, hogy a bizalmamba férkőzzön. Amikor végre abbahagyta, egymás szemébe néztünk, világos szeme volt, és miközben elfordította a tekintetét, még alkalmam volt látni, ahogy feketévé válik a szemgolyója. Megijedtem.

De hát ez egy nagyon jó tapasztalat. lehet tényleg a harmadik figyelemben lehettél?

Miért lettem volna a harmadik figyelemben? Csak a másodikban. A harmadik figyelem definícióját beírtam valahova a napokban (Nagy Ribizli Lexikon?): a második figyelemben kritikus ideig önmagunkra irányított figyelem harmadik figyelemmé válik. Még oda is írtam, hogy mi ez, ha nem "önemlékezés a második figyelemben"? Magyarán a figyelő figyelője. Ott azért még nem tartok.
Miért, te mire gondoltál harmadik figyelemként, amikor a tapasztalatomnál említetted?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Kedd 14 Nov. - 18:31

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Szellemek
Elég fura álom volt.  Csak egy részletére emlékszem arra, hogy az előszoba kicsit úgy kezdett el viselkedni, mint az LSD hatásnál. 
Egyszerűen tudni lehetett, hogy ez egy szellemi hatás, és a következő pillanatban a semmiből vagy száz papírfecni repült egyenesen felénk, mintha hozzánk hajították volna.   Felszedtem néhány cetlit, és mindegyikre ugyan az volt írva. Tom és egy dátum. 
Megfordult a fejemben hogy lehetne Tomot megmenteni, egy szellemi hatástól. Ezt a műveletet most nem írnám le ha nem baj, de Van egy kollégám akit Tominak hívnak, és ma nem jött dolgozni. Felhívtam telón, és azt mondta beteg.  Nem tudom lehet e összefüggés, de több Tomot nem igazán ismerek, így nehéz volna másra gondolni.

Hoppá, hoppá, megvan az álom, órákig kerestem! Éééés napra pontosan egyezik a két dátum (nov. 2.)  Mérget mertem volna venni rá! cyclops cyclops cyclops Wink Wink Wink
Működött az álombeli Tom "szellemi hatása" - rád....

Tényleg? Tamásra gondolsz?

Ja. Ki másra. És az álom "hatását" követően, még aznap ráírtál rongyikára. Így megy ez, még ha te nem is ismered el. Szerintem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 18:47

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:Hoppá! Be akartam írni utólag a fenti hsz-embe az említett tapasztalatot, de azt írta ki a rendszer, hogy "többé nem módosíthatom a hsz-emet". Pedig még nem írt rá senki  na mindegy.
Akkor ideírom. Ez egy sorozatnak a részlete. Akkoriban volt egy társaság a második figyelemben, akikkel ilyen módon "találkoztam."

2016.05.28.

Ugyanúgy, mint tegnap, elalvás előtt, még ébren hallottam/láttam ezeket a beszélgetéseket, én is be voltam vonva.  Shocked
Egy sármos, fiatal, vállig érő hullámos fekete hajú férfi jelent meg előttem, a haja kissé hullámzott is, fújta a szél, vagy mi, fekete bőrdzsekiben volt, alatta fehér póló és ezt kérdezte tőlem: "Kinek (a számára) kell tanítani, az albérlőknek, vagy Andrénak?"
Erre egy kissé idősebb, félkopasz férfi szürke ballonkabátban (ugyanúgy nézett ki, mint a "Szabó Péter" c. álmomban a castanédai "3. tipusú felderítő", aki akkor az apukám képébe bújt), magas, kellemetlen fejhangon kiabálva mondta a fekete hajú férfinak, hogy "Ilyet még nem hallottam!"
Kérdésemre, hogy a fejhangú szürke ballonkabátos férfi Tamás-e (mivel őt is szürke ballonkabátban láttam mostanaban, igaz háttal állt), egy férfi hang azt válaszolta, hogy "Ez a Tamás nem az a Tamás. Volt egy kis nézeteltérés."
Majd hallottam, hogy egy férfihang egy tanítást folytat éppen: "Nézzétek meg az értelmüket, nézzétek meg a szemüket." Majd egy lány jelent meg előttem: nagyon fehér bőre volt, vörös hosszú haja, mely alig állt pár hajszálból, az is a fejéhez tapadt. El kezdett folyamatosan beszélni hozzám, melynek az volt a célja, hogy a bizalmamba férkőzzön. Amikor végre abbahagyta, egymás szemébe néztünk, világos szeme volt, és miközben elfordította a tekintetét, még alkalmam volt látni, ahogy feketévé válik a szemgolyója. Megijedtem.

De hát ez egy nagyon jó tapasztalat. lehet tényleg a harmadik figyelemben lehettél?

Miért lettem volna a harmadik figyelemben? Csak a másodikban. A harmadik figyelem definícióját beírtam valahova a napokban (Nagy Ribizli Lexikon?):  a második figyelemben kritikus ideig önmagunkra irányított figyelem harmadik figyelemmé válik. Még oda is írtam, hogy mi ez, ha nem "önemlékezés a második figyelemben"? Magyarán a figyelő figyelője. Ott azért még nem tartok.
Miért, te mire gondoltál harmadik figyelemként, amikor a tapasztalatomnál említetted?

Nem tudom miért írtam a harmadik figyelmet. Tényleg nem tudom, pedig valamiért odaírtam. Néha olyan furcsa dolgokat produkálok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 19 Nov. - 7:38

Tulajdonképpen két álomról lenne szó. 
- Az elsőben Indiában vagyok, valahol az őserdőben, ahol az emberek kialakítottak egy nagyobbacska tisztást, és oda húzták fel házaikat.  A házak hosszú egyenes facövekeken álltak, pontosabban azok voltak az összetartó fő elemei, és nagyjából két emeletnyi nagyságban húzódtak a magasságba.  A teteje nád és valamilyen palaszerű anyag kombinációja, nem túl erős eléggé instabil, ha nagyobb megterhelést kapna. 
Nem messze a kunyhó részemtől sétáltam, amikor rám támadott egy tigris.  Berontott utánam a kunyhók közé, aminek itt ott a falát át is törte, de valahogy sikerült egérutat nyernem, és felkapaszkodnom a gerendák között a tetőre.  Mások is követték példámat, így megtapasztalhattam a tető instabilitását, és attól féltünk , nehogy beszakadjon a tetőt tartó lécek egyike. A tigris nem mászott utánunk, de tudtuk, valahol ott ólálkodhat odalent.  Ellenben felbukkant egy másik vadmacska féle, akár a fekete  párduc, de nem tudnám pontosan azonosítani. Ez képes volt felugrani a tetőre, de eltéveszthette a távolságot, mert átrepült a tető fölött, és hasra vágódva landolt odalent. Fentről úgy láttuk nem mozdult, arra gondoltunk elmúlhatott a veszély. 

- A második álmomban egy oroszlán üldözött.  Itt sík volt a terep és jól belátható.  Itt is berohantam az épületbe, de ez az épület az előzőhöz képest sokkal masszívabb, stabilabb volt, hiszen a falai kemény homokkőből épültek és jó vastagok is voltak.  Egy kör alakú folyosón szaladtam, az oroszlán meg utánam.  Ahogy szaladtam, elkaptam hirtelen egy kötelet ami a mennyezetről lógott a fal síkjában, és  megrántottam.  Abban a pillanatban egy erős kovácsolt vasrács csapódott le az oroszlán útjába, így az hiába nyújtogatta a karmait a rácson keresztül felém, képtelen volt elérni már. 
A helyzetet látván, egy hirtelen gondolat ugrott be :" lám az ember az egyetlen olyan lény, aki csapdába képes csalni egy nálánál sokkal erősebb vadállatot. "

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Vas. 19 Nov. - 18:32

Hú fortis, egyre vadabb a benned lakozó vadállat, vagyis az ösztönös részed. Már egy másik támadós medvés álmodhoz is beírtam ezt a napokban, de nem találom, hova:
"Az olyan álom, amelyben az álmodót valamilyen állat üldözi, majdnem mindig azt jelzi, hogy egy ösztön kihasadt a tudattalan szférából és integrálni kell. Minél veszélyesebb az álombeli állat viselkedése, annál inkább tudattalan az álmodó primitív és ösztönös lelke, és annál hangsúlyosabb a felszólítás az integrációra, hogy valamilyen jóvátehetetlen rosszat megelőzzön. Az elfojtott és megsebesített ösztönök jelentik azt a veszélyt, amely a civilizált embert fenyegeti...a civilizált embernek meg kell gyógyítani a benne élő állatot és barátjává kell tennie."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 19 Nov. - 19:09

Hogyan kell integrálni? 
Az hogy csapdába ejtettem,, annak nincs jelentése?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Vas. 19 Nov. - 19:20

fortis írta:Hogyan kell integrálni? 
Az hogy csapdába ejtettem,, annak nincs jelentése?

Önismeretre törekvéssel. Akard megismerni önmagad. Az integráció az, hogy beismered, hogy van egy vad részed. Az is te vagy. Tudatosítod. Nem tagadod le. Mert a tagadással elfojtod. Ha nagyon elfojtod, megsebzed. És akkor támad. Azaz kontrollálatlanul kitör. A bennünk levő állat az gyakorlatilag a bennünk levő ösztön. Ha már nem tagadod le többé a benned levő állatot, akkor probald meg magadban megfigyelni. Hogy mennyire elnyomod. Hogy mennyire nem vagy ösztönös. Mindent mérlegelsz, mielőtt cselekszel. Mindenkinek meg akarsz felelni. Főleg hadd ne mondjam meg, kinek, ugyis tudod. Sose cselekszel ösztönösen, sose teszed azt, amit szeretnél. Mindig azt teszed, amit megengednek neked. Allandoan engedélyt kérsz, mintha börtönben lennél. Sehol sincs a spontaneitás.
Valahogy így.
Az integrálás azt jelenti, hogy tudatosítod, majd egyensúlyba hozod a többi személyiségjegyeddel. Így érvényesülni fog tudni, de nem kontrollálatlan vad módon (azazhogy leuraljon), hanem úgy, mintha az egyensúly része lenne ez is.
Az önismeret azért jó, mert meg fogod látni magadban. Azt, ahogyan elnyomod. És akkor már fogod tudni a kiutat is.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 19 Nov. - 19:25

De hát nekem ezzel nincsenek problémáim, ezekkel én teljesen tisztában vagyok. Pontosan tudom, hogy mit nyomok el magamban, és miért. Tudatosan teszem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Vas. 19 Nov. - 19:33

fortis írta:De hát nekem ezzel nincsenek problémáim, ezekkel én teljesen tisztában vagyok. Pontosan tudom, hogy mit nyomok el magamban, és miért. Tudatosan teszem.

Azért álmodsz ilyeneket.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 19 Nov. - 19:38

Az elnyomás miatt?
Amúgy volna egy olyan gondolatom még, hogy a pszichikai hadviselés is oka lehet, amit ellenünk vívnak.
Más részről jó lenne egy hozzáértő, aki az átkokat vissza tudná fordítani a feladóknak.


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Nov. - 20:01-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Vas. 19 Nov. - 19:42

fortis írta:
Más részről jó lenne egy hozzáértő, aki az átkokat vissza tudná fordítani a fekadóknak.

De hisz benne van az Igében: "Az ok nélkül való átok nem száll az emberre."


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Nov. - 19:53-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Lea. Vas. 19 Nov. - 19:52

Áprilia írta:
fortis írta:
Más részről jó lenne egy hozzáértő, aki az átkokat vissza tudná fordítani a fekadóknak.

De hisz benne van az Igében: "Az ok nélkül való átok nem száll az emberre."

Húú, ez nagyon jó mondat Áprilia, tök igaz!

Mondjuk én sokszor nem is azt mondanám, hogy átok, hanem egy bölcs ember szavai aki ismeri a karma működését.
El nem tudom képzelni, hogy ok nélkül kapna valaki büntetést és a Gondviselés akarata nélkül!

Egy vagy több ember valamilyen hibát követ(ett) el és ez visszaüt... ennyi, ok-okozat
Vagy vállalt életfeladat...

Persze, aki benne van az átoknak gondolja, mert gőze sincs az igazi okról.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Vas. 19 Nov. - 20:03

Áprilia írta:
fortis írta:
Más részről jó lenne egy hozzáértő, aki az átkokat vissza tudná fordítani a fekadóknak.

De hisz benne van az Igében: "Az ok nélkül való átok nem száll az emberre."
Az lehet, hogy nem. De tudomásom van róla, hogy a gyereket viszont elátkozták, és ez ránk is kihat. Ezt kellene visszafordítani.
Amúgy meg az okokkal teljesen tisztában vagyok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Pént. 24 Nov. - 18:30

A sziget
A történetem egy kis méretű viking hajóval kezdődött a nyílt tengeren.  
Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRpm7gJcgvRvDPes8ttbikabYbjUfwK2njXF5bcJj2VoiVNeMhs
A Vitorlája mondjuk nem volt kibontva, és a hajón teljesen egyedül voltam. A hullámok lehettek vagy négy méteresek,  és én hozzá voltam kötve egy hosszú kötéllel az egyik vaskosabb gerendához. 
Úgy tűnt, az egész mintha azért történne, hogy ha a hajó felborul, ne sodródhassam el tőle. Ellenben a hajónak fel kellett borulnia, hogy ezt a lehetőséget is átélhessem.  Sikeresen vissza is húztam magam a hajótesthez miután az felborult egy nagyobb hullám miatt, de valahogy mindig a helyére billent. 
Így küzdöttem a tajtékzó tengeren, amikor valahol elveszthettem a fonalat, mert a következő pillanatban egy egzotikus sziget homokpadján feküdhettem. 
Föltápászkodtam, majd kis mászkálás után egy kunyhóra találtam, ahol egy férfi és egy nő éldegéltek.  Volt nekik tyúkjuk, kis malacuk, és még pár jószág, és azt figyeltem meg, hogy ezek a jószágok hallgattak a nevükre, így ha éppen a tyúkot hívta a gazda, a tyúk odasietett.  De ez csak egy megfigyelés, és megpróbáltam szóba elegyedni az idegenekkel.
Meg akartam tudakolni, hogy hol vagyok, azt leszámítva, hogy egy szigeten.  Az idegenek nem igazán értették a kérdést a hol tekintetében, így nagyjából lerajzoltam a bolygónk kontinenseit az óceánokkal és a tengerekkel.  
A ténykedésem sajnos nem vezetett még így sem sikerre, mert a magyarázatuk szerint a periférián vagyok, azaz a periféria szigeteken.  Tudomásom szerint ilyen szigetek nincsenek, de majd még utána nézek ennek, arról nem is szólván, hogy ez vélhetően megint egy jelképes vagy szimbolikus elnevezés lehetett.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Efi Pént. 24 Nov. - 20:09

Ennél nyilvánvalóbban már nem is lehetne jelképes. Sőt már annyira egyenes beszéd, hogy nem is jelképes, hanem az, ami.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Pént. 24 Nov. - 20:22

Efi írta:Ennél nyilvánvalóbban már nem is lehetne jelképes. Sőt már annyira egyenes beszéd, hogy nem is jelképes, hanem az, ami.

Jó de te mire gondolnál, ha az egész álmot vesszük alapul?
Fura jelkép lehet  a hajóval való összekötöttség is, hogy el ne sodródhassak. Ez mondjuk a biztonságom érdekében volt az álom során az irányadó.  Ráadásul pont egy viking hajó, és szeliden háborgó tenger.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Efi Szomb. 25 Nov. - 8:12

Nekem olyan, mint ahogyan a lélek a testhez van kötve akkor is, amikor elhagyja, vagyis az álomban.
Úszol a lélekóceánban, de nem veszel el benne, mert oda vagy kötve a fizikai testedhez.
A szigeten való kikötés jelentheti esetleg az ébredést. Ugyanis ekkor ugyanolyan szilárd talajra találsz, mint ahogyan szilárd pont a hajó a sodródáskor.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Efi Szomb. 25 Nov. - 8:17

Vagy a sziget nem egészen a felébredés, hanem az alvás és az ébrenlét határa, azaz a periféria. Az alvás perifériája, illetve az ébrenlét perifériája.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Nov. - 11:08

Szerintem ezek mind jó gondolatok Efi.  Periféria mint határ, tehát mivel álmodtam, az éjszakai álmodási folyamatnak egy olyan területén jártam, ahonnan már csak az ébredés következett. Tehát az utolsó reem fázis, vagy szakasz. 
A hajóval való összekötözöttség, engem is emlékeztetett mint szimbólum ara a bizonyos ezüst zsinórra, amiről testen kívüli élmények részesei számolnak be olykor olykor. Mondjuk én ezt a zsinórt még sohasem láttam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Kedd 28 Nov. - 19:44

Az elveszített lányka.
Az erdő közepén volt egy tisztás, és ott egy masszív faház.  Ott éldegéltem, egy 5-6 év körüli kislánnyal, akiről nem tudtam, hogy csak vigyázok e éppen rá, vagy esetleg rokonságban vagyunk.  Egy nap a kislány beszaladt a fák közé, holott én erre külön figyelmeztettem, hogy nélkülem sose merészkedjen a vadonba.  Láttam amint szalad, és nem láttam őt többé. Eltelt pár nap, arra gondoltam talán visszatalál, én hiába néztem körül a környéken, nem volt nyoma sehol. 
Ezekben a napokban egy farkas horda ólálkodott a ház körül, de miután eltávolodtak az ajtó és az ablak alól, láthattam, hogy emberi alakot öltenek, majd visszaváltoznak farkassá, és úgy rohantak a fák között tova.  Már nem féltem tőlük, és tudtam nem minden az aminek látszik, és eszembe jutott a lányka, hogy talán ő is félreérthette, és olyasmi elől menekülhetett talán, ami sohasem bántotta volna. 
Ismét a fák között voltam, immár úgy tűnt, mintha egy nő is lett volna a társaságomban, de a lényeg a lányka keresése volt. Hamarosan ráakadtam egy árokra, amibe bele csusszantam, és éreztem, hogy a lány is erre járhatott. Az árokban viszont sáros iszapos víz volt, amiből nem lehetett önerőből kimásznia. Nekem , nekünk még sikerülhetett, de egy ekkora lánynak semmi esélye nem volt, és ez szomorúsággal töltött el, mert úgy éreztem hogy talán belefulladhatott az iszapba.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Áprilia Szer. 29 Nov. - 14:49

fortis írta:Az elveszített lányka.
Ismét a fák között voltam, immár úgy tűnt, mintha egy nő is lett volna a társaságomban...

Lehet, hogy ez a nő volt az eltűnt kislány. Az, hogy felnőtt, azt szimbolizálhatja, hogy amit megtestesîtett, az a rész/tulajdonság/személyiségjegy felnőtt benned, már nem gyerekes. A kettő között zajlott az a farkasemberes jelenet, talán ez okozhatta az érettséget, de ezt csak te tudhatod.
A személyiségfejlődésre enged következtetni az is, hogy a lányka az erdőbe szaladt, ott tűnt el, az erdő pedig az ismeretlen, a belső világunk szimbóluma is lehet. Eztán vált naggyá. Mármint nővé.
Mindenestre valami feminin jellemvonásod lehet.

Szép, meseszerű álom, a sok fa benne, főleg a "masszív faház" szintén a kollektív tudattalannal való legmélyebb kapcsolatot szimbolizálja. Jó mélyre nyúltál az álmoddal.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  fortis Szer. 29 Nov. - 16:26

öröm Köszönöm Áprilia, nem volt valami kellemes, de a helyszín valóban mély,  elérhetetlen, titkos, és sűrű volt valahogyan.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Különös álmok egyéb kategória - Page 3 Empty Re: Különös álmok egyéb kategória

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.