Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asztrális tapasztalatok

+5
Áprilia
Lea.
Efi
fortis
Blueeye
9 posters

7 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  asd94 Szomb. 31 Júl. - 20:24

Ymor, mit gondolsz, szerinted az asztrális test és az energiatest ugyanaz a dolog?

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  ymor Vas. 1 Aug. - 14:13

asd94 írta:Ymor, mit gondolsz, szerinted az asztrális test és az energiatest ugyanaz a dolog?
Szerintem igen, a Castaneda könyvei szerint mindenképp. Egy csomó leírt tapasztalásod szerepel a könyveiben.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  asd94 Vas. 1 Aug. - 18:55

Na igen, lehetséges. Éppen erre értettem hogy a különböző hagyományok mögött ugyanaz a tudás rejtőzhet. A fogalmak, elnevezések mások, az értelmezés még inkább, mert nehéz független megfigyelőnek lenni, mindig beleviszünk valami személyeset magunkból. Továbbá az ítélőképességünkre rányomja bélyegét az a kulturális közeg is amiben nevelkedtünk. De valahogy mégis beszélnünk kell róla.
Én szeretem az asztrális kifejezést mert univerzális, erről mindenki tudja nagyjából hogy miről van szó, és kiterjedt irodalma van. Az energiatest, fénytest, finomtest-jármű, dupla, és egyéb elnevezések már speciálisabbnak hangzanak. Én is Castanedán nevelkedtem, a könyvei óriási hatással voltak-vannak rám, mégis tartózkodom az ő nyelvi eszköztárát használni. Félek attól hogy tévútra vihet, hogy az objektivitásom látja kárát. 
A mi életünkben nincs naguál hogy megmondja mi fontos, mi nem. Emlékszem mikor Carlos a tapasztalatait ecsetelte, don Juan gyakran leintette mert csak bizonyos részletek érdekelték. Irányok, formák, színek. Nekünk nincs ilyen útmutatónk. Tudjuk milyen az ember, önhittségében felnagyít dolgokat vagy lekicsinyít jelentős eseményeket, azt hiszi mindent tud mert szert tett némi gyakorlatra. Fenéket. Túlzásokba esünk, behódolunk valami transzcendentális élménynek pedig lehet káprázat csupán.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  ymor Hétf. 2 Aug. - 16:16

Én is így gondolom. Könnyű elveszni az új felfedezések útvesztőiben, különösen egy olyan világban ami hajlamos elvárásaidnak megfelelő észlelést teremteni. 

A helyes úton maradásra dolgozták ki a harcos út viselkedési rendszerét. Kár, hogy nehéz követni.

A szubjektivitás kiküszöbölésére ott van a "látás" ami egységes, bár a tapasztalatról való beszélés már személyes. 
Érdekes, hogy a "látással" csak Castaneda könyveiben találkoztam, a többi spirituális irányzat nem ismeri, talán mert nem törekednek az önfontosság visszaszorítására.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  asd94 Hétf. 2 Aug. - 17:54

ymor írta:
A szubjektivitás kiküszöbölésére ott van a "látás" ami egységes, bár a tapasztalatról való beszélés már személyes. 
Érdekes, hogy a "látással" csak Castaneda könyveiben találkoztam, a többi spirituális irányzat nem ismeri, talán mert nem törekednek az önfontosság visszaszorítására.

Érdemes lenne tanulmányozni Májá fátylát. Szerintem az ebben lévő filozófia rokonítható a látással, illetve a tonál-naguál párosával. 
https://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1j%C3%A1_(ill%C3%BAzi%C3%B3)

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  asd94 Vas. 22 Május - 19:16

Asztrálutazással foglalkozó könyvben olvastam hogy a mély részegség és a kábítószerek (meszkalint említi konkrétan) által megváltozott érzékelés bepillantást enged az asztrális sík alsó régióiba. Ekkor van az hogy különös fényeket és alakzatokat/lényeket láthatunk, amik állandóan körülvesznek bennünket, de a normál észlelésünk - ami egy tanult észlelés - figyelmen kívül hagyja őket. Castanedánál ez a gyűjtőpont helyzetének függvénye. Don Juan mikor úgymond hátba vágja, kis eltolódást idéz elő az észlelésében, ezáltal válik lehetségessé hogy többek között lásson. 

Számos Castaneda által leírt tapasztalás összeegyeztethető az asztrálvilág jól dokumentált jelenségeivel. Persze a nagualizmus tovább megy a puszta szemlélődésnél, varázslók generációi évezredeken át tanulmányozták ezt a másik érzékelési tartományt és megpróbálták az ott található lényeket irányítani hogy hatalomra tegyenek szert. Szövetségesnek nevezik őket. Az asztrálirodalom is leírja őket, elég sok típusuk van, elementálok, gondolatformák, egysejtűekhez hasonló ösztönlényekként vannak megemlítve. A mitológia dzsinnekként, ördögökként, szellemekként hivatkozik rájuk. Segítő avagy kártékony lények. Azt hiszem a Belülről izzó tűzben is van róluk egy hosszabb leírás.
 
Az ember egész más szemmel olvassa Castanedát ha előtte tanulmányozta a teozófiai leírásokat, félelmetesek az átfedések/egyezések. 

Egyetlen valóság van, de az számos módon közelíthető meg, attól függően honnan jön az ember, mit tanult, miben nőtt fel. Az elnevezések ezért különböznek, ahogy az értelmezések is. Az egyik Felsőbb ÉNnek hívja, a másik Buddhának, a harmadik az Ember Formájának, és így tovább. Mikor megpróbáljuk leírni a valóságot, óhatatlanul elveszünk belőle valamit. Mondhatjuk azt a felhőre hogy gőzpamacs, vízpára, fagyott légtömeg, de ugyanakkor a villámok székhelye is, másoknak a Mennyország szimbóluma, a festőknek a táj része. Mindnek igaza van, de mind csak azt ragadta ki a valóságból amit látni akart. Talán a fejlődésünk attól függ, el tudjuk-e engedni az ítélkezést és úgy látni a dolgokat ahogy vannak, jelentsen ez bármit.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Május - 17:27

Köszi Asd ! Olvastam régebben teozófiát, de akkor még nem ismertem a Castaneda tanokat. Van egy könyvem, aminek az a címe, hogy a Fekete könyv.  Nem emlékszem már, hogy valóban annak hívják e, vagy én neveztem e el annak, de meg fogom keresni, ha jól emlékszem az foglalkozik a teozófia terén ilyesféle dolgokkal.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  asd94 Vas. 12 Jún. - 19:04

Valahol már írtam erről, de megpróbálom vázlatosan, a lehető legkevesebb sallanggal összefoglalni az asztrálutazás gyakorlati lépéseit. Háromról tudok:


1. Relaxáció
Ez a legfontosabb, és tulajdonképpen az egyetlen ami tudatos erőfeszítést igényel, ezáltal a legnehezebb akadály. Meg kell tanulnod úgy pihenni hogy nem alszol el, ezért javasolják nemhiába a könyvek hogy előtte aludj 5-6 órát, mert ha túl fáradt vagy, nem fog menni a koncentráció. Sokfajta képpel dolgozhatsz, mondhatni ahány ember annyiféle technika, de a lényeg pusztán annyi hogy NE veszítsd el a tudatodat, maradj a felszínen. El kell engedned a mindennapi gondokat, ne agyalj rajta hogy milyen feladatok várnak rád holnap, ki mit mondott, stb. Mindezeket a szarságokat magad mögött kell hagynod. Most csak légy egyedül önmagaddal. Pihenj testben és lélekben. 
De fontos hogy valamivel kösd le az elméd, ez ne legyen túl bonyolult, válassz valami egyszerű dolgot. Például számolj lassan 100-tól visszafelé. Ez azért jó mert a számolás ébren tartja a logikád, a kritikus, elemző éned. A számok törvényszerűen követik egymást, egy rendszer, egy minta szerint. Ha vizuálisabb alkat vagy, képzelheted hogy egy kötélen lógsz egy hegyoldalban, és amint érzed hogy az álom kezd lehúzni, hogy egyre-másra tolakodnak be más képek, gondolatok, hogy a figyelmed elkalandozik vagy meglassul, képzeletben rántsd magad feljebb a kötélen, érezd magad alatt a sziklafalat. Szóval akármit képzelsz is el, maradj ébren, a világra süketen, sőt, önmagadra is süketen. Csendesítsd el az elméd, hagyd el az ÉN-t. Csak figyelj, lazíts, merengj. A tested el fog aludni, és ekkor kezdődnek az érdekes dolgok.

2. Vibrációk
Én általában alulról érzem, de olvastam hogy mások felülről. Ne vonjuk most bele a csakrákat mert összezavarnának. Szóval van egy energia ami belédhatol. Valójában állandóan áramlik benned, ez tart életben, hasonlóan a vérhez. Ahogy napközben nem látjuk a csillagokat mert a Nap fénye elvakít minket, úgy nem érzékeljük a bennünk folyó életenergiát sem, mert a világ zaja süketté tett minket rá. Attól az még ott van. Minden élőlényben egyesül a Föld és az Ég eszenciája. De hagyjuk ezt most. A fontos hogy ne ijedj meg, és az istennek se moccanj meg, bár jó esetben már az alvásparalízis állapotában vagy és nehéz lenne a mozgás, de mindenképp uralkodj magadon. Hagynod kell hogy ez a különös energia átjárjon. Elsőre kellemetlen is lehet, de ne törődj vele! Melegség, hőhullám, elektromos bizsergés a főbb jellemzői. Bennem alulról mozog fölfelé. Van egy ciklikussága és hol erősebb, hol gyengédebb. De általában egy fokozódó áramlás, amelynek van egy csúcspontja. Csak figyeld, ne próbáld irányítani. Mikor úgy érzed hogy a rezgések elérték a maximumot, készen állsz a végső lépésre.

3. Kilépés
Ez a legegyszerűbb, eddigre már annyira fellazult az asztrális és fizikai tested közötti kapcsolat, hogy nem okozhat nehézséget elszakadni. Csak kelj fel a másik testeddel. Forogj oldalra, lebegj ki, az asztrális kezeiddel húzd ki magad, mittudomén, használd a fantáziád! Könnyű ezt mondani igaz? De hidd el, érezni fogod a különbséget, mikor a másik testedet mozgatod, csak akarj vele mozogni. Ahogy a repülő sem repül pilóta nélkül, úgy ezt a másik testedet sem használhatod tudatosság nélkül. Az akarat visz előre, a mindig merész szándék. 

Röviden tömören: lazíts, juss el a vibrációkig, aztán lépj ki! A lazítás tudatos, a rezgések automatikusak, csak ne állj ellent nekik, a kilépés pedig csupán szándékot kíván.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Kedd 26 Júl. - 9:21

Szerintetek mi a különbség a tényleges megélés, és a fantázia megélése között?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Júl. - 15:15

fortis írta:Szerintetek mi a különbség a tényleges megélés, és a fantázia megélése között?

A fantáziát nem a “tényleges megéléssel” kell szembeállítani, hanem a valósággal.
A fantázia az elméd terméke, a valóság pedig az elméd játékától függetlenül létezik.
Mindkettőt “ténylegesen” éled meg, ezért keverhető össze könnyen a szezon a fazonnal. Valszeg a kérdésed arra irányul, hogy lehet különbséget tenni a kettő között.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szer. 27 Júl. - 16:29

fortis írta:Szerintetek mi a különbség a tényleges megélés, és a fantázia megélése között?
Van a bent és a kint. A tényleges megéléskor ami kint van,  az bizonyos értelemben belsővé válik a tapasztalás által. Több leszel tőle, kintről valami bekerül.
Fantáziáláskor azt tapasztalod meg, ami már bent van. Nem gyarapodsz. Nem teszel hozzá semmit önmagadhoz.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 27 Júl. - 17:39

Hmm köszi  a válaszokat . Elgondolkodtató.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 27 Júl. - 17:47

Menjünk egy kicsit tovább.  
A -eset :Azt fantáziálom, hogy elmegyek valahová és betőröm a kirakatot. Nem történik semmi. 
B eset: Azt fantáziálom, hogy elmegyek valahová és betőröm a kirakatot.  A kirakat a valóságban is betörik. 
Mi történik ilyenkor, mi a két fantázia között a különbség?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Júl. - 21:29

Fantázia és fantázia között nincs különbség.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Efi likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Júl. - 4:44

Áprilia írta:Fantázia és fantázia között nincs különbség.
Nem tudok egyetérteni, mert saját tapasztalat nyomán tudom, hogy van különbség. Pl amikor arra gondolok, hogy mi lenne ha az a pohár eltőrne, és el is törik, a másik esetben meg nem történik semmi sem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Csüt. 28 Júl. - 11:12

fortis írta:
Áprilia írta:Fantázia és fantázia között nincs különbség.
Nem tudok egyetérteni, mert saját tapasztalat nyomán tudom, hogy van különbség. Pl amikor arra gondolok, hogy mi lenne ha az a pohár eltőrne, és el is törik, a másik esetben meg nem történik semmi sem.

Az egyik esetben azt az eseményt hozza létre a fantáziádban a tudatalattid, hogy gondolattal el tudod törni a poharat, a másik esetben meg azt, hogy gondolattal nem tudod eltörni.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Júl. - 14:10

fortis írta:

B eset: Azt fantáziálom, hogy elmegyek valahová és betőröm a kirakatot.  A kirakat a valóságban is betörik. 
Mi történik ilyenkor, mi a két fantázia között a különbség?

Arra akarsz kilyukadni, hogy a B esetben az, hogy a valóságban is betört a kirakat - miután erre gondoltàl -, neked köszönhető?
Éppenséggel utána lehet nézni a neten, hogy - amennyiben bizonyított lenne az ok okozati összefüggés -, ez milyen pszi-jelenség, de az csak egy elnevezés.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Júl. - 18:20

Efi írta:
fortis írta:
Áprilia írta:Fantázia és fantázia között nincs különbség.
Nem tudok egyetérteni, mert saját tapasztalat nyomán tudom, hogy van különbség. Pl amikor arra gondolok, hogy mi lenne ha az a pohár eltőrne, és el is törik, a másik esetben meg nem történik semmi sem.

Az egyik esetben azt az eseményt hozza létre a fantáziádban a tudatalattid, hogy gondolattal el tudod törni a poharat, a másik esetben meg azt, hogy gondolattal nem tudod eltörni.

És ha mindkét esetben arra gondolsz, hogy el tudod törni, az egyik esetben el is törik a másikban viszont nem ? Arra gondolnék, hogy bár mindkét esetben azt hozza fel a tudatalatti, hogy ez lehetséges és meg is fog történni, valamilyen egyéb tényezőknek kell fenn állnia, hogy az egyik esetben valóban megtörténik, a másikban viszont nem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Júl. - 18:28

Áprilia írta:
fortis írta:

B eset: Azt fantáziálom, hogy elmegyek valahová és betőröm a kirakatot.  A kirakat a valóságban is betörik. 
Mi történik ilyenkor, mi a két fantázia között a különbség?

Arra akarsz kilyukadni, hogy a B esetben az, hogy a valóságban is betört a kirakat - miután erre gondoltàl -, neked köszönhető?
Éppenséggel utána lehet nézni a neten, hogy - amennyiben bizonyított lenne az ok okozati összefüggés -, ez milyen pszi-jelenség, de az csak egy elnevezés.

Az érdekelne, hogy az egyik esetben miért nem történik semmi, a másik esetben , meg mondjuk miért válik Pszi jelenséggé ?Efi gondolatára válaszul azt feltételezném, hogy valamilyen egyéb belső, vagy külső hatásnak is lennie kell, amire nem is gondolnánk, és ami miatt a jelenség esetleg hathat.   Nézzünk ilyen példát. Aznap jó kedvem volt, vagy az ellenkezője,  marha szarul éreztem magamat.  De az is lehet elfáradtam a munkában , vagy éppen azért, mert kipihent vagyok. Tehát sok minden közre játszhat, ami hatást gyakorolhat talán.  De lehet semmi köze nincs az egyéb dolgokhoz, hanem olyan mint egy kontakt hibás áramkör, ami néha működik, néha meg nem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 29 Júl. - 1:39

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:

B eset: Azt fantáziálom, hogy elmegyek valahová és betőröm a kirakatot.  A kirakat a valóságban is betörik. 
Mi történik ilyenkor, mi a két fantázia között a különbség?

Arra akarsz kilyukadni, hogy a B esetben az, hogy a valóságban is betört a kirakat - miután erre gondoltàl -, neked köszönhető?
Éppenséggel utána lehet nézni a neten, hogy - amennyiben bizonyított lenne az ok okozati összefüggés -, ez milyen pszi-jelenség, de az csak egy elnevezés.

Az érdekelne, hogy az egyik esetben miért nem történik semmi, a másik esetben , meg mondjuk miért válik Pszi jelenséggé ?Efi gondolatára válaszul azt feltételezném, hogy valamilyen egyéb belső, vagy külső hatásnak is lennie kell, amire nem is gondolnánk, és ami miatt a jelenség esetleg hathat.   Nézzünk ilyen példát. Aznap jó kedvem volt, vagy az ellenkezője,  marha szarul éreztem magamat.  De az is lehet elfáradtam a munkában , vagy éppen azért, mert kipihent vagyok. Tehát sok minden közre játszhat, ami hatást gyakorolhat talán.  De lehet semmi köze nincs az egyéb dolgokhoz, hanem olyan mint egy kontakt hibás áramkör, ami néha működik, néha meg nem .

Na, ez a fantáziálás. 😂

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 29 Júl. - 4:10

A miértekre való válasz keresést nem csoportosítanám a fantáziálás alá.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Veszna Szomb. 17 Jún. - 8:28

Tudatosan nem gyakorlom az asztrális utazást, különböző okok miatt,de ettől függetlenül előfordul spontán.

Ez a legutóbbi :

Egy álommal kezdődött. 
Egy elsötített szobában voltam, ahol azt gyakoroltam, hogyan lépjek ki a testemből, és volt is ott valaki, aki segített, folyamatosan magyarázott, hogy ezt és ezt kell csinálnom...
Az álomban úgy éreztem, hogy hosszú ideig csináltuk, sikertelenül, de a tanítóm nagyon türelmes volt. 
Egyszer csak meghallottam azt a zúgást/rezgést...és szerintem itt váltott át az álom "valósággá"...ekkor már tudtam, mit csináltam rosszul, tudtam,hogy óvatosan fel kell emelnem a karjaim, nem hirtelen, és már kinn is vagyok...és tényleg így volt! 
Nem lucid álom volt, sem semmiféle válfaja az álmodásnak. 
Csak álltam magam mellett és berezeltem, mit is csináljak? Miért is gyakoroltam én ezt?! Gondolom álmomban megvolt a magyarázatom, ami mostanra teljesen elvesztette a jelentőségét. Szóval gondolkoztam, hogy talán a lelkivezetőmmel találkozhatnék, de elkezdtem félni...és tudom, hogy ezen a helyen nagyon gyorsan teremt az ember, szóval inkább vissza "estem" magamba. Megvolt az a bizonyos zuhanás/szívó  érzés. 
És kinyitottam a szemem az ágyamban.


Ez nem asztrális utazás, "csak" alvási paralízis, ma esti. 
Mint mindig a környezet teljesen valósághű, fekszem az ágyban, de nem tudok megmozdulni. Látom a férjem magam mellett, fel akarom ébreszteni, hogy segítsen. Többször szólok neki, de semmi, csak az artikulálatlan hangom cseng vissza. Ekkor horror-gyorsasággal ül fel, és rám néz. Valamiért egy nappali pólója van rajta és a szemüvege is, ami félig le van csúszva...és nem az ő arca... 
Ez volt a pillanat, amikor rájöttem, hogy hohó, rossz helyen vagyok. Gyorsan becsuktam a szemeim és befelé fókuszáltam, pozitív üzenetekre (Ilyenkor nekem csak ez segít, mantra, ima, szeretet) és ekkor már ki tudtam nyitni itt a szemem.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. 17 Jún. - 22:24

Hú ha, klassz tapasztalat!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 17 Jún. - 22:51

Sosem szűkölködtèl Veszna az ilyen tapasztalatokban! yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Vas. 18 Jún. - 10:15

Engem a tapasztalatodban leginkább ez a megfogalmazás fogott meg, Veszna: “…és itt váltott át az álom valósággá.” 
Amit megtestesít. Hogy érted, mi a különbség álom és tké között és hogy a tké valóság.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Veszna Vas. 18 Jún. - 10:35

Áprilia írta:Engem a tapasztalatodban leginkább ez a megfogalmazás fogott meg, Veszna: “…és itt váltott át az álom valósággá.” 
Amit megtestesít. Hogy érted, mi a különbség álom és tké között és hogy a tké valóság.
Valóban, erre nem is figyeltem fel eddig. 

Aki még nem tapasztalt meg tké-t vagy halálközeli élményt, annak nagyon nehéz megmagyarázni, hogy ez a világ/tudati szint "nem teljes".
Bármennyire valósnak tűnik itt minden, "odaát/odafenn" ehhez képest minden "hiperrealisztikus". 
...és minél többször tapasztalod meg az "odaátot", annál gyakrabban észreveszed az itteni gondolatok lassúságát, nehézkességét. Ez valóban egy "álom vidék" ahhoz képest. 

Ez akkor a legfeltűnőbb, amikor "odaát" beszélsz valakivel. 
Legalábbis az én esetemben legtöbbször telepatikusan beszéltek hozzám, ami olyan, mintha egy energia golyó találná el az elmém, és abban a pillanatban ezer darabra bomlik, hogy ezerfajta információt nyújtson, képeket, hangüzeneteket... 


Ez elmagyarázhatatlan, csak megtapasztalni lehet.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Veszna Kedd 8 Aug. - 8:29



Ez egy nagyon jó összefoglalása a Kozyrev tükör nevű kisérletsorozatnak.
A kísérlet során időutazást, időtorzulást, testen kívüli élményeket, találkozást más dimenzióbeli lényekkel, asztrális utazásokat, magasabb érzékelési szintet tapasztaltak.
Sajnos magyar oldalakon nem találtam sok mindent róla, pedig valóban izgalmas egy jelenség.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Kedd 8 Aug. - 9:08

Veszna írta:

Ez egy nagyon jó összefoglalása a Kozyrev tükör nevű kisérletsorozatnak.
A kísérlet során időutazást, időtorzulást, testen kívüli élményeket, találkozást más dimenzióbeli lényekkel, asztrális utazásokat, magasabb érzékelési szintet tapasztaltak.
Sajnos magyar oldalakon nem találtam sok mindent róla, pedig valóban izgalmas egy jelenség.

Ezt találtam magyarul róla. Na ilyen tükröt csinálj, fortis. Ez tulajdonképpen konkáv, homorú tükör. És egy ilyen tükörből álló helyiségbe zártak be embereket. Az ő tapasztalataikat írja le a Cosmic Consciousness of Humanity c könyv.

Asztrális tapasztalatok - Page 7 926fc510


https://youtu.be/CsuTswsU_kc



A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 8 Aug. - 9:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Veszna Kedd 8 Aug. - 9:15

Áprilia írta:
Veszna írta:

Ezt találtam magyarul róla. Na ilyen tükröt csinálj, fortis.

https://youtu.be/CsuTswsU_kc


Wow, egy istennő vagy Áprilia, köszönöm!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Kedd 8 Aug. - 9:34

Veszna videójából az angol pasi hivatkozik erre a könyvre, ebben vannak leírva a kísérleti alanyok tapasztalatai. Le tudja valaki innen tölteni?

https://www.scribd.com/document/133259696/COSMIC-CONSCIOUSNESS-OF-HUMANITY-PROBLEMS-OF-NEW-COSMOGONY-V-P-Kaznacheev-Л-V-Trofimov


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 7 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.