Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asztrális tapasztalatok

+5
Áprilia
Lea.
Efi
fortis
Blueeye
9 posters

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 4 Okt. - 18:47

Igen, tudom, hogy az éterikus kezeidre gondoltál, én is.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Okt. - 10:05

Hamis a baba (2017.10.16)

Hamis ébrenléttel és hamis emlékekkel indult ez a tapasztalat. Az viszont nem volt hamis hogy nagyon csalódott voltam amiatt, hogy egy hete már nem volt tudatos álmom, nem értettem hogy bár mindent a szokásosan csinálok, mégsem sikerül a kívánt állapotba jutnom. Felidéztem egy műsort ami a tudatos álmodásról szólt - a valóságban ilyen műsort nem láttam - de akkor nem kételkedtem a hitelességében. A műsort egy gyakorlott álmodó vezette, szinte hipnotikus erővel rendelkezett. Az egyik önbizalomhiányos tanítványának magyarázta a dolog lényegét. A tanítvány egy kövér, köpcös férfi volt, akin a zsírpárnák úgy összeértek hogy mókás benyomást keltett. A vezető, vizsgáztatón azt kérdezte tőle, hogy mire kell figyelni lefekvéskor? A köpcös rögtön felelt, mondván hogy a legfontosabb hogy legyen egy álmodási célunk, például a kéz megnézése, és demonstrálva felemelte a jobb kezét. Eltökélten bámulta a kézfejét.

Erről nekem az jutott eszembe, hogy számomra a kéznézés a tenyerek megnézését jelenti, nekem az a nyilvánvaló. Kicsit korholtam is magamat hogy ezt az egyszerű technikát már milyen régen használtam. Igaz legtöbbször nem mulasztom el megnézni őket, de mint a tudatosságot elősegítő eszközt, már rég nem használtam. Eltökélten feküdtem le az ágyamba, azzal a szándékkal hogy megnézem a kezemet és hogy a segítségével sikerülni fog tudatos álomba kerülnöm. Kezdetben fészkelődtem és némi kétely támadt bennem a képességeimet illetően, de szerencsére ez nem tartott tovább néhány pillanatnál. Szinte azonnal megéreztem hogy valami történik:

Szédülés fogott el, aztán úgy éreztem mintha összementem volna és valahonnan magasról néznék le önmagamra. Ténylegesen láttam magamat felülről, amint az ágyban fekszem. Aztán melegség és ismerős vibráció kelt, majd lebegésszerű érzet fogott el. Egyre könnyebbé váltam, miközben fokozatosan és könnyed természetességgel csusszantam ki a testemből! Én irányítottam a kilépést, először a fejem vált el, majd a testem többi része követte, végül a lábaim. Automatikusan emelkedtem függőleges pozícióba. Az egész nagyon gyorsan játszódott le és nem igényelt túlzott összpontosítást. Visszatérve még a vibrációra és a kilépés előttre, a belső szemeimmel láttam hogy a fizikai testemet egy fehéres, a szélén éles körvonalú aura veszi körül. Ez lehet az éterikus test, gondoltam. 

Mint máskor is, eksztatikus öröm fogott el. A tudat hogy kívül vagyok a testemből, felszabadítóan eufórikus tapasztalat volt. A szobámban elég erősek voltak a fények, mintha minden villanyt felkapcsoltak volna. De nem, még akkor sem lett volna ennyire világos. A tárgyakat tisztán ki lehetett venni. A kezeimet megnézve átláttam rajtuk és azok eterikusan szemcsések és aranyfényűek voltak. Ezután erősen kellett pislognom, mert az álomtér/asztráltér érezhetően bizonytalan volt. Remegések futottak át rajta és a dolgok körülöttem életlenné váltak. A pislogással kitisztítottam a látványt és stabilizáltam a helyzetet.

Az ajtómhoz mentem, de haboztam kimenni, ugyanis arra gondoltam hogy ez egyfajta álomváltás lenne, vagy legalábbis olyan próba ami ismételten igénybe venné a koncentrálóképességemet, azt az erőt ami segít fenntartani ezt az állapotot. Nem voltam benne biztos hogy képes lennék egy új helyszínt megtartani. Mégis meg kellett kockáztatnom. Gondoltam rá hogy egyszerűen átlebegek az ajtón, de inkább a hagyományos közlekedést preferáltam, már csak azért is mert kíváncsi voltam hogy az ajtó rendesen funkcionál-e? Szóval a kezemet a kilincsre tettem és kinyitottam. Teljesen jól működött és az ajtó hangtalanul kitárult.

Odakint sötét volt, alig lehetett kivenni a dolgokat. Isteni erőm tudatában nagyképűen azt mondtam magamban: "Legyen világosság!" Nem történt semmi. Na jó, akkor próbáljuk meg a kapcsolót. Felkattintottam, de így sem változott semmi. Kezdtem megijedni hogy kiesek a tapasztalatból és ismét pislogásba kezdtem. A látvány végül tisztult annyira hogy már nem volt teljesen sötét, csak hajnali szürküet. A tükör elé léptem és belenéztem. Először nem látszódott semmi, vagyis mindent tükrözött a nappaliban, tárgyakat, bútorokat, rajtam kívül. Aztán ahogy tovább néztem, kezdtek benne megjelenni a körvonalaim. A tükörben látott testem szellemszerű volt, olyan értelemben hogy félig átlátszó volt és homályos. Láttam hogy a pizsamámat viselem, a hajam rendetlen, a szemeim sötéten fénylettek.

Aztán anyámat hallottam meg a konyha felől. Ettől ismételten kételyek támadtak bennem, mármint abban hogy nem alvajárok-e? Nem akartam hogy észrevegyen és sietve visszatértem a szobámba. Az ajtó résén keresztül figyeltem ahogy a tükör előtt áll, épp ahol én is voltam egy pillanattal azelőtt. Csak úgy áradt belőle a jókedv és szó szerint sugárzott, aranyfény vette körül alakját. Észhez tértem és emlékeztettem magam hogy hülyén viselkedem, ő egy álomalak, teljesen tőlem függ hogy mit tesz és hogy én mit teszek. Ez az én birodalmam és azt csinálok benne amit akarok, nem kell bújkálnom mint egy idióta. Ám mielőtt bármit tehettem volna, felébredtem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Okt. - 17:10

Igen ez egy olyan tapasztalatnak tűnik, mint amikor az ember megálmodik egy testen kívüli élményt. 
De ez nem jelent semmit sem, mert ettől még lehetett az, álombéli momentumokkal. 
Sőt, ki tudja amikor más emberek is alszanak, merre járhat az asztrális testük, akár tudattalanul is, így nem lehetetlen egy olyan találkozás, ami tulajdonképpen legalább annyira valós, mint az ember saját asztrál utazó teste, és bár a körülmények álomszerűséget sugároznak, nem lehetetlen , hogy ez mégsem az volna.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Okt. - 18:05

Nos én úgy vagyok vele, hogy minden olyan élményt, amiben szerepel testelhagyás, azt az asztrális tapasztalatok közé sorolom, függetlenül attól mennyi álomrészletet tartalmaz. Ugye azt tudjuk hogy van átjárás a kettő között. Lehet egy tké-ből álomba, és álomból tké-be kerülni. Ez a különválasztás is csak annyiban számít hogy segíthet a későbbiekben tisztábban látni. Nekem most az volt az érdekes, hogy a hamis ébrenlétben - melyről eleve azt gondolom hogy önmagában is egy testen kívüli élmény - feküdtem le aludni, de klasszikus álom helyett testelhagyás lett belőle. Az erős fények miatt szerintem az asztrális térbe kerültem, tehát lényegében a fekvő éterikus testem végezte el a projekciót, abból lépett ki az asztrális test, illetve a tudatom helyeződhetett át bele. Ez most még számomra is zavaros.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Okt. - 18:29

Nos mindenesetre mindig örülni tudok az efféle tapasztalatoknak, nagyon érdekes, hogy az ember mikre képes.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 14:47

Ez még régebbi.


2017.05.12.23.30 "Fortis, hol vagy?"

Azzal a szándékkal feküdtem le, hogy egye fene, fortissal kéne találkozni. Álmodtam pár dolgot, amelyekből felriadva megpróbáltam visszaaludni, és éreztem, hogy még elalvás előtt lebegni kezd a testem. Azonnal kapcsoltam, hogy ebből akár tudatos elalvás/álom is lehet. Ezért fantom mozgással felugrottam és fenn is maradtam az ágy fölött a levegőben. Tudtam, hogy kívül vagyok a testemen. Egyre feljebb lebegtem a sötétben a plafon felé. Amikor felértem és biztos voltam benne, hogy ez már tudatos álom (tké?), eszembe jutottak a "teendőim": el kezdtem kérdezni röptemben, hogy "fortis, fortis, hol vagy?" Így köröztem vagy kettőt a plafonon, majd ismét a fekvő testemben találtam magam - immár ébren.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 17:53

Jaj de jó kis tapasztalat volt! 
 Nos talán meglepő lett volna ha válaszolok, de azért szuper egy élmény lehetett volna ez esetben, mert az már egy kollektív valamivé alakulhatott volna, ha létre jön a kapcsolat.
Amúgy az ilyen esetben lehet úgy kellene mozogni, mint ahogyan a Castanedáék leírják, a valós testen kívüli élményeknél, hogy hagyni kell, hogy a dolgok magukhoz húzzanak.  Mondjuk az ehhez hasonló eseteknél még nem állt bennem össze a kép, hogy ez hogyan működhetne, hogyan lehetne megvalósítani, de biztosan van rá valamilyen megoldás.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 14:34

2017.06.04. (délutáni szundikálás) Patkány az ágyamban?

A valóságban egy matracon próbálok elaludni a vidéki házban. Elalvás után érzem, hogy hullámzik alattam a matrac. Azt gondolom, hogy talán beleköltözött egy kisállat, valami patkányféleség, attól mozog. Annyira valóságos az érzet, mintha ébren lennék, de kétkedni kezdek, mivel tudom, hogy a valóságban nem költözhetett a matracba semmi. "Valami nem stimmel"- érzésem van, mint amikor minden olyan valóságos mint itt, de mégis tudom, hogy nem itt vagyok. Félreugrok a matracról, és onnan nézem tovább a hullámzást. A következő pillanatban ismét a matracon fekszem (még mindig "álmomban"), próbálok elaludni, ám egy embernek a lépteit hallom a matrac körül, és érzem, hogy hozzáér a hátamhoz. Sebaj, gondolom, biztosan valaki a családból bejött, hogy elvigye az iPad-emet és meglesse. Ám ezt is valószerűtlennek tartom, mivel nem szoktuk egymás iPad-jét meglesni. Megint eluralkodik rajtam a "valami nem stimmel"- érzés. Ezek után kíváncsi leszek rá, ki az, aki bejött a szobába. Minden erőmmel megpróbálom kinyitni a (fizikai?) szemem, tán még nyögök is hozzá, de nem sikerül.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. 11 Nov. - 15:25

De jó kis tapasztalat!  Nagyon érdekes volt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 20:54

2017.06.08.(reggel)

Fal és fátyol

Egy falat látok közvetlen közel az orrom előtt. Abban biztos voltam, hogy még nem vagyok ébren, de abban is, hogy már nem alszom. A fal sötétbarna téglából van rakva, közte fehéres fúga, de azért jó sötét az összhatás. A téglafal jobboldali fele el kezd mozogni, le-fel. Élővé válik. A bal fele mozdulatlan marad. Nem tudom pontosan, hogy áthaladtam-e a mozgó részen, de a következő pillanatban már csak egy világosrózsaszínes-fehéres anyag vesz körül, szintén közvetlen közelről. Először nem fogom fel mi az, és ahogy jobban szemügyre veszem, vagyis ahogy élesebbé válik a kép, akkor látom, hogy ez egy pasztellszínű, karika-mintás szövet, és le vagyok vele takarva. Mint egy fátyollal. Azon gondolkodom, hogy mégiscsak jobb, szellősebb és világosabb, mint az előbbi téglafal. Körbenézve látom, hogy mindenfelől körülvesz a fátyol és a kezemmel elkezdeném széthajtogatni, hogy kibújjak alóla, ám nem találok rajta fogást, hogy félrelebbentsem, kicsúszik a kezeim közül. Ekkor kezd rajtam eluralkodni a klausztrofóbia. Megpróbálom most is minden erőmmel kinyitni a szemem, mint a pár nappal ezelőtti "patkányos" tapasztalatban, de most sem sikerül.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:21

2017.04.14. Civakodás

Lefekvéskor az álom és ébrenlét közötti szakaszban egy női csoportban találom magam. Egy fiatal néger csajjal összekapunk valamin és erősen be-beszólunk egymásnak. Odáig fajul a dolog, hogy fizikálisan is egymásnak esünk, a kezeinkkel egymás felé kapunk karmoló mozdulatokkal, mint a macskák. A többiek elhúzzák mellőlem a csajt, leültetik, félkörben körülveszik, védelmezik, vígasztalják, miközben ő  szemrehányóan, sértődötten néz rám lebiggyesztett, duzzadt ajkakkal. Keresztbe font karral, összekucorodva, megsebezve ül. Jóval kesőbb egy olyan álomból ébredek, amelyben még mindig ugyanezzel a társasággal vagyok, ezúttal egy fehér nővel civakodok.

Néger csaj:
Asztrális tapasztalatok - Page 4 Image20

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:23

2017.04.15. Szürke, fémszerű tengeralattjáróra hajazó entitás

Elalvás és ébrenlét között egy sűrű, vízalatti (?) közegben találom magam egy kb. 4-5 fős csoporttal. Araszolva haladunk előre a sűrű, homályos közegben. Elénk kerül egy szürke, fémszerű tengeralattjáróra hajazó entitás. Rajzfilmszerűen nagy szemei, rajzolt pálcikaszerű kezei, lábai vannak. Szemtől szemben állunk vele. A jobb oldalamon megszólal egy testetlen férfihang: "Mellettem van az egyik megfigyelő."

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Image21



______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:31

2017.04.18. Találkozás az őseimmel.

Beúszik elém a dédapám háza. Kintről nézek befelé a nagyszobába. Látom, hogy az őseim szellem benn van, szürke füstszerű képződményként kavarognak, jönnek-mennek, egyikük-másikuk arca élesben is kirajzolódik néha, pl. az anyai nagyapámé és nagymamámé, ez utóbbi boldogan mosolyogva ül az asztalnál, a többiekkel beszélget jókedvűen (a valóságban mindig szomorú volt). Befelé törekszem a nagyszobába, és akkor ezt mondják az őseim felém fordulva: "Látod? Mind itt vagyunk!" Elönt az öröm, és azt felelem nekik, hogy "Veletek akarok lenni!" Kíváncsiságból a másik szobába ("tisztaszoba") is átsietek nézelődni, de inkább visszajövök az előző szobába, ahol az őseim tartózkodnak.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:33

2017.04.25. "Setét torony"

Egy univerzumban lebegve haladok szintén lebegő aszteroidák közt. Elég sötét van, csak azok a nagy kődarabok csillognak itt-ott fényesen. Ez az utazás eltart egy darabig, majd a kép egy bolygóvá tisztul le. Ez nem  a Föld, hanem egy másik bolygó, kopár, vörösesbarna színű hatalmas kősziklákkal. Ott is estefelé járhat. A sziklák közt középen kanyarog egy út, a jobb oldalán kirajzolódik egy sötétbarna/fekete kopott bőrzakós férfi, egy vándor, hátulról látom, rója a kietlen utat. Ismerem valahonnan. Egyszer csak szemből kirajzolódik egy gyerek körvonala. Ő felülről ereszkedik alá, mem messze a férfi előtt. Közelednek egymás felé, és amikor összeérnek, szó nélkül megfogják egymás kezét, mint akik már ismerik egymást és már várták ezt a találkozást, majd együtt haladnak tovább abba az irányba, amerre a férfi tartott.

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Image23


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:37

2017.05.06. Kettősség észlelése: van a bölcsesség és annak az ellentéte. És az ezeket megtestesítő életek.

Helyszín: kínai nagyváros
Résztvevő: egy kínai öreg bácsi, viseltes szalmakalapban

Kínában nagy felhőkarcolókat kezdenek építeni. Az épületek rossz minőségű anyagból vannak és félő, hogy összedőlnek. Nem most, hanem majd évtizedek múlva  lesznek életveszélyesek. Az építőipari cégeknél eleinte még vannak olyan mérnökök, aki a jó minőséget próbálják nyomatni, azonban egyre inkább eluralkodik a pénzhajhász szemlélet és azok lesznek többen, akik elsilányítják a minőséget. A jó minőséget garantáló mérnökök egyre inkább háttérbe szorulnak és csak nyomokban lesznek felfedezhetők egy-egy építkezésen. Egy idős bácsi, aki még egy saját maga által épített, erős családi házban lakik, látja ezt a folyamatot. A fia egy építkezésen dolgozik mérnökként, és ő még azokat képviseli, akik a jó minőséget próbálják érvényre juttatni. De ez a tendencia fokozatosan kihal, mert az ilyen embereket fokozatosan kirúgják a cégektől. A bácsi csak áll a háza előtt, a távolból szemléli az ő egyre magasodó és idővel életveszélyessé váló felhőkarcolókat. Lejátszódik előtte a romlás folyamata. Ugyanakkor ott van a levegőben az általa képviselt egyszerű, de nagyszerű élet is, a maga biztonságával és bölcsességével. A fia, az unokái és a későbbi generációk kincsként tekintenek az ő házára és az általa képviselt életformára. Ez is létezik. Létezik az igazság, a valóság és a hamis művilág. És mindkettőnek a képviselői is. A kettősség. Én pedig kívülről szemlélem az egészet, belelátok a gondolataiba, ahogy mindezt lefuttatja.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Nov. - 22:46


2017.08.06.
01.03 óra


1.
Egy nő mondja - Olgának hívják -, hogy "El kell innen menni." És közben megszólal egy dallam, a Smetana: Moldva, amint felismerem, el kezdem  szolmizálni a háttérben ("mí, lá, ti, dó, ré, mí, dó' mí, do, mi, lá, dó, lá, fá, dó, lá, ré, dó, ti es ismétlés, az üteme pedig ez: táá, ti, ti, ti, táá, ti, táá, ti, táá, ti, ti, ti, ti, ti, tááá, ti, ti, ti, ismétlés), miközben nézem, ahogy Tom a fején egy sapkában (pl. mint amit a rendőrök hordanak) lopózva elhagy egy hatalmas szürke falú objektumot, majd egy pillanatra visszafordul, óvatosan, lopakodva visszalép kettőt-hármat, és egy összehajtogatott újságot helyez el a szürke objektum oldalán levő padkán, bedugja oda, miközben ezt mondja kajánul: "Ezt még itthagyjuk." Seszi szőke haja átsuhan ott valahol közben. Valamiért az az érzésem, hogy a szürke objektum egy hatalmas hajó, de túl közelről látom, ezért csak egy kis részletet látok, nem látom az egész tárgyat. Víz jelenlétét is érzékelem (de nem látom) és Tom a hajós kapitány, az öltözéke is olyan, az elegánsabb fajtából, csíkos paszománya van, vagy hogy mondják. És fehér-sötét az egyenruhája, de ez váltakozik, néha átmegy toprongyos, szakadt fekete cuccba, ilyenkor Tom haja is fekete.
Érdekes volt a figyelés és szolmizálás egyszerre.


01.32 óra

2.

Egy szálloda vagy étterem elegáns háttér-konyha részét látom, a konyhai alkalmazottak sürögnek-forognak, különösen egy vékony, elég magas nőt látok barna hajjal, fehér kötényben, aki a sok teendőtől mintha leblokkolna, azt se tudja, mihez kapjon és bénázik, a sok tisztára mosott nagy fehér tányér közt forgolódik bizonytalanul, az alkarjait készenlétben, félig felemelve tartja, hogy alkalmasint megfoghassa velük azt, amit majd meg kell fognia, ha elmúlik a blokk és rájön, hogy mit kell csinálnia. Izgatottan mondogatja, hogy "ez egy éttermi konferencia." Majd egy nagy fehér tányér van a kezében, amelyen egy szőlőszemekből feltornyozott étel van, de a szőlőszemek szétgurulnak, el kezdenek lepotyogni a tányérról. "Ezt nehéz megkóstolni"- mondja megfontoltan-komolyan egy ott álldogáló férfi, a szétguruló szőlőszemeket nézve.  


02.00 óra

3.

Sötét van, forog körülöttem a sötétség. A sötétben egy tűzpiros világító szem figyel engem felülről. Ő maga egy fekete vasszörnyeteg és csak a szeme világlik ki a sötétből. Csak a fejét látom és a szemét, a vaspofáján körkörösen ráncosodik a fekete vas, ez egy nagyon öreg, ráncos lény. A többi testrésze a sötétségbe vész. Ekkor észreveszem, hogy fekvő helyzetben vagyok. A világító vörös szem fel-alá pásztáz engem, ekkor rájövök arra is, hogy azért fekszem, mert valakik - a vörös szeművel az élen - vizsgálnak. Ekkor hosszú, csábos léptekkel elsétál mellettem a balodalamon egy fekete mini bőrszoknyás nő harisnyában, fekvő helyzetben alulról látom a csinos, hosszú combjait, és ahogy elmegy mellettem, egy kiabáló hang (ez nem a nő hangja, de a nőnek köze van az ítélethez) kiabálja rólam a végzést: "Elítélendő!"


09.00 óra

4.

A kislányom hangja figyelmeztet, hogy "elveszítjük a háborút." Erre többen harci készültségbe helyezik magukat: egy hosszú fekete autóból több ázsiai fickó száll ki, lehet látni, hogy az ülések fekvő helyzetben vannak; egy bácsi pedig harci készültség gyanánt elolvassa a "Pillangó" c. művet. A többire nem emlékszem.
[/b]

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 7:36

Áprilia írta:

Fal és fátyol


Ez elég érdekes, és emlékeztet az én falas tapasztalataimra.  Mondjuk a köd egy fokkal jobb  mint a fátyol, mert nem lesz tőle annyira klausztrofóbiád, de hát ez így eléggé kellemetlen tapasztalat lehetett, ha jobban bele gondolok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 7:41

Áprilia írta:
2017.04.14. Civakodás

Hát a civakodás ezek szerint nem áll tőled olyan távol.  Very Happy 
Amúgy nem lehetetlen, hogy az életedben ez valamilyen konfrontáció eredményeként születhetett, gondolok itt akár  egy munkahelyi, akár egy lakókörnyezeti, vagy egyéb konfliktusra. 
Az is eszembe jutott még, de ezt az oldalt csak halványan említeném meg, hogy mi van ha önmagaddal hadakozol, azaz két benső részed?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 7:49

Áprilia írta:
2017.04.15. Szürke, fémszerű tengeralattjáróra hajazó entitás




Ehhez nincs sok ötletem, de ha egy hang megszólal,  akkor szerintem az mindig jelentőségteljes és érdemes rá odafigyelni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 7:56

Áprilia írta:
2017.04.18. Találkozás az őseimmel.
Nekem ez olyasféle emlék álomnak tűnik, vagy ha nem emlék, akkor emlék érzetként funkcionál, hiszen te amúgy is ragaszkodsz az őseidhez, ahogyan a házukhoz is. Szóval szerintem ez jöhetett most elő.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 8:02

Áprilia írta:
2017.04.25. "Setét torony"



Igen, ez nagyon hajaz a setét toronyból megismert katettre, ami egy egészen rendkívüli dolog. Csak az a kérdés te miért álmodhattad ezt. A más bolygó talán egy jelkép is lehetne, talán az efféle kötelékek oly távoliak itt a földön, mintha ilyesmi csak más bolygókon létezhetnének?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 8:05

Áprilia írta:
2017.05.06. Kettősség észlelése: van a bölcsesség és annak az ellentéte. És az ezeket megtestesítő életek.

Itt megint csak az őseid háza jutott az eszembe. Amúgy valóban a régi épületek kibírják az időt, míg a beton hamarabb elporlad.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Nov. - 8:46

fortis írta:
Áprilia írta:
2017.04.14. Civakodás
... mi van ha önmagaddal hadakozol, azaz két benső részed?

Az asztrál világban?
Ezek olyan "álmok" fortis, hogy ébren belelátok más világokba.....
Na, ezt hogy minősíted? töpreng

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Vas. 12 Nov. - 9:49

Áprilia írta:
2017.05.06. Kettősség észlelése: van a bölcsesség és annak az ellentéte. És az ezeket megtestesítő életek.

Helyszín: kínai nagyváros
Résztvevő: egy kínai öreg bácsi, viseltes szalmakalapban

Kínában nagy felhőkarcolókat kezdenek építeni. Az épületek rossz minőségű anyagból vannak és félő, hogy összedőlnek. Nem most, hanem majd évtizedek múlva  lesznek életveszélyesek. Az építőipari cégeknél eleinte még vannak olyan mérnökök, aki a jó minőséget próbálják nyomatni, azonban egyre inkább eluralkodik a pénzhajhász szemlélet és azok lesznek többen, akik elsilányítják a minőséget. A jó minőséget garantáló mérnökök egyre inkább háttérbe szorulnak és csak nyomokban lesznek felfedezhetők egy-egy építkezésen. Egy idős bácsi, aki még egy saját maga által épített, erős családi házban lakik, látja ezt a folyamatot. A fia egy építkezésen dolgozik mérnökként, és ő még azokat képviseli, akik a jó minőséget próbálják érvényre juttatni. De ez a tendencia fokozatosan kihal, mert az ilyen embereket fokozatosan kirúgják a cégektől. A bácsi csak áll a háza előtt, a távolból szemléli az ő egyre magasodó és idővel életveszélyessé váló felhőkarcolókat. Lejátszódik előtte a romlás folyamata. Ugyanakkor ott van a levegőben az általa képviselt egyszerű, de nagyszerű élet is, a maga biztonságával és bölcsességével. A fia, az unokái és a későbbi generációk kincsként tekintenek az ő házára és az általa képviselt életformára. Ez is létezik. Létezik az igazság, a valóság és a hamis művilág. És mindkettőnek a képviselői is. A kettősség. Én pedig kívülről szemlélem az egészet, belelátok a gondolataiba, ahogy mindezt lefuttatja.


Ez zseniális! Igen, igen, igen, ez van ma a világban.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 10:54

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
2017.04.14. Civakodás
... mi van ha önmagaddal hadakozol, azaz két benső részed?

Az asztrál világban?
Ezek olyan "álmok" fortis, hogy ébren belelátok más világokba.....
Na, ezt hogy minősíted?  töpreng

Úgy gondolnám, hogy az asztrális világban is simán kivetülhetnek az érzelmek. Mondhatni úgy, hogy alakot ölthetnek, erre gondoltam ez esetben. 
Az álmok világa nem sokban különbözik az asztrális világoktól, leginkább csak annyiban, hogy míg az álmok világa illékony, addig az asztrális tér tovább fenn marad, a jelenléted nélkül is.  De mondjuk ez is átgondolandó, mert tulajdonképpen mi magunk is az asztrális világokban is létezünk az által, hogy az élővilágnak nevezett helyen jelen vagyunk.
Az pedig, hogy ébren bele látni más világokba, igen klafa dolog lehet, de ahogy saját magam számára is, én kicsit mindig bizakodó és kételkedő is vagyok egyben, mert hiányoznak a bizonyítékok. Ez egy örökös probléma , amíg egyszer csak kézzelfoghatóvá nem válnak ezek a dolgok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 11:07

Áprilia írta:
1
2
3
4

Érdekes kis mozzanatok, de nem tudom lehet e következtetni belőlük valamire. Most arra gondolok, hogy ha ezek is álom és ébrenlét között jött tapasztalatok esetleg, akkor spontán részek.  
Nálam ez úgy szokott inkább történni, hogy gondolok valamire, és akkor e két állapot között látom vagy hallom, vagy élem meg, a két tudatállapot között.  Annyit tudok, hogy ez nem puszta fantáziálás, de hogy minek nevezzem , nem tudom.  Hipnogog képeknek sem felelnek meg, mert történések. Olyan látomásszerűek inkább.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Nov. - 11:42

fortis írta:

Az álmok világa nem sokban különbözik az asztrális világoktól...

Attol az "apró cseprő" különbségtől eltekintve, hogy az asztrálvilág valóság, az álmok meg nem.
(A vasszörnyeteg szeme például vörösen izzott, ahogy Castanédánál olvastuk...)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 12 Nov. - 12:07

Áprilia írta:
fortis írta:

Az álmok világa nem sokban különbözik az asztrális világoktól...

Attol az "apró cseprő" különbségtől eltekintve, hogy az asztrálvilág valóság, az álmok meg nem.
(A vasszörnyeteg szeme például vörösen izzott, ahogy Castanédánál olvastuk...)

Hmm mondjuk olvastam egy helyen, hogy a vörösen ízzó szempár mögött valós entitások lapulhatnak. nem , most nem Castanedai írásokra gondolnék, hanem valaki más írta.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Nov. - 18:36

Efi írta:
Áprilia írta:
2017.05.06. Kettősség észlelése: van a bölcsesség és annak az ellentéte. És az ezeket megtestesítő életek.

Helyszín: kínai nagyváros
Résztvevő: egy kínai öreg bácsi, viseltes szalmakalapban

Kínában nagy felhőkarcolókat kezdenek építeni. Az épületek rossz minőségű anyagból vannak és félő, hogy összedőlnek. Nem most, hanem majd évtizedek múlva  lesznek életveszélyesek. Az építőipari cégeknél eleinte még vannak olyan mérnökök, aki a jó minőséget próbálják nyomatni, azonban egyre inkább eluralkodik a pénzhajhász szemlélet és azok lesznek többen, akik elsilányítják a minőséget. A jó minőséget garantáló mérnökök egyre inkább háttérbe szorulnak és csak nyomokban lesznek felfedezhetők egy-egy építkezésen. Egy idős bácsi, aki még egy saját maga által épített, erős családi házban lakik, látja ezt a folyamatot. A fia egy építkezésen dolgozik mérnökként, és ő még azokat képviseli, akik a jó minőséget próbálják érvényre juttatni. De ez a tendencia fokozatosan kihal, mert az ilyen embereket fokozatosan kirúgják a cégektől. A bácsi csak áll a háza előtt, a távolból szemléli az ő egyre magasodó és idővel életveszélyessé váló felhőkarcolókat. Lejátszódik előtte a romlás folyamata. Ugyanakkor ott van a levegőben az általa képviselt egyszerű, de nagyszerű élet is, a maga biztonságával és bölcsességével. A fia, az unokái és a későbbi generációk kincsként tekintenek az ő házára és az általa képviselt életformára. Ez is létezik. Létezik az igazság, a valóság és a hamis művilág. És mindkettőnek a képviselői is. A kettősség. Én pedig kívülről szemlélem az egészet, belelátok a gondolataiba, ahogy mindezt lefuttatja.


Ez zseniális! Igen, igen, igen, ez van ma a világban.

Szia Efi! ölel

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Vas. 12 Nov. - 18:41

Áprilia írta:
Szia Efi! ölel

kukk
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 4 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.