Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2018 tudatos álmai

+2
Efi
fortis
6 posters

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Júl. - 8:11

Efi írta:De nem az álma leírásában írta, hogy ingatag, hanem az elemzésben.

Szerintem az ingatag szó ugyanazt jelenti, amit az álmában leírt (amit idéztem is.) Erről szólt az előző hsz-em.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Júl. - 10:22

Zoli írta:
1. Áprilia idézete Gurdjiefftől is érdekes, kicsit el is gondolkodtam.jó lenne tudni a mondanivaló miértjeit. 
2. Szóval köszi, jó munka volt!

1. Az idézet és a kép arról szól, amiről - szerintem - az álmod, és amit az álmodról írtam: képzelegsz a fejed körül egy felhőben és ez ellen semmit nem teszel, melyből baj lesz (amire az álom figyelmeztet).
2. Ugyan már, miféle "munka". Ez nem munka. Fórumozunk és beszélgetünk. Senki semmiféle munkát nem végez neked, ne áltasd magad. Amúgy is irtózom ettől a vállveregetős stílustól. Nem idevaló. Ilyet egy főnök mond a beosztottainak.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 10:24

Áprilia írta:Amúgy is irtózom ettől a vállveregetős stílustól. Nem idevaló. Ilyet egy főnök mond a beosztottainak.

Ez sajnos jogos megállapítás.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 10:27

Áprilia írta:
Efi írta:De nem az álma leírásában írta, hogy ingatag, hanem az elemzésben.

Szerintem az ingatag szó ugyanazt jelenti, amit az álmában leírt (amit idéztem is.) Erről szólt az előző hsz-em.
Az enyém meg arról szól, hogy nem mindegy, milyen szavakat használ az álom leírásában, mert a szavaknak jelentősége van. Hányszor futjuk még le ezt a kört?

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 10:33

Zoli írta:
A hordós feladvány egy valós kísérlet, régebben videón láthattam. A poénja az volt, hogy a víz valóban visszafolyt a felső edénybe, ami a közlekedő edények élve alapján nem kellene, hogy működjön.
Nem valós kísérlet, még ha elhitted, akkor se. Ez egy ismert "örökmozgó" elképzelés. Nem működik. Felismertem, de nem tudtam az örökmozgóságot az álomhoz kapcsolni (bár bizonyára kellene), meg nem tudtam, hogy ismered, ezért a formaiságából indultam ki, abból, hogy az milyen képzeteket állít az ember elé.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Júl. - 11:48

Efi írta:
Áprilia írta:
Efi írta:De nem az álma leírásában írta, hogy ingatag, hanem az elemzésben.

Szerintem az ingatag szó ugyanazt jelenti, amit az álmában leírt (amit idéztem is.) Erről szólt az előző hsz-em.
1. Az enyém meg arról szól, hogy nem mindegy, milyen szavakat használ az álom leírásában, mert a szavaknak jelentősége van. 2. Hányszor futjuk még le ezt a kört?

1. Az álom leírásában, a kérdéses részben az álomalakot idézte szószerint, nem is tehetett mást.
2. Ez fortis hozzáállása szokott lenni. Ő szokta így lezárni a tisztázó beszélgetéseket a katarzis/végkifejlet előtt (ráadásul ő akkor - ez most jelenleg nem áll fenn - amikor a többiek még szívesen beszélgetnének róla.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Júl. - 11:52

Efi írta:
Áprilia írta:Amúgy is irtózom ettől a vállveregetős stílustól. Nem idevaló. Ilyet egy főnök mond a beosztottainak.

Ez sajnos jogos megállapítás.

A "sajnos" szón mosolygok. Van egy olyan íze, hogy kénytelen vagy elismerni, hogy még nekem is lehet igazam fortis ellenében, hogy a fene egyen meg engem ott, ahol vagyok. Meg olyan íze is van, hogy kénytelen vagy elismerni, hogy mindent nem nézhetsz el kedvenc fortiskádnak, bármennyire is szeretnéd.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 12:38

Zoli írta:A váróban
Ez az álom egyszerű is, féltudatos is, meg tudatos részt is tartalmazott. A teljesen tudatost majd jelzem, a többinél vékony volt a határ. 

Egy váróban üldögéltem, valamiféle orvosi rendelő, de nem magam miatt, hanem valakit csak elkísértem. Hogy kit, az nem derült ki, mert csak olyan volt mintha elkísértem volna, végül is nem volt ott velem senki. 
Üldögéltem a folyosón, ami T alakban ágazott el, és én nem ott tartózkodtam ahol a többi ember sorban állt, hanem a másik szakaszán ahol emberek üldögéltek. 
Eleinte nagyokat kacagtam, mert jött két cigány fiatal, és krumplis hálót fogtak a kezükben, amelyben négy nagyobb szemű krumpli volt.  A mulatságos az volt benne, hogy az egyikőjük a zsák két sarkát fogva megrázta azt, és a krumplik mint a rugók ugráltak a zsákban, és ez számomra roppantul mulatságos volt.  Ezt észre is vették a srácok, és direkt nekem megismételték a mutatványt, egészen közel hozva az arcomhoz, és én ismét csak nevettem, de eszembe jutott közben az is, hogy mintha meg akarnának hipnotizálni, így örültem neki, amikor tovább sétáltak a folyosón. 
Aztán leült mellém egy tőlem kicsit idősebb fazon, aki újságot olvasott. Aztán gondolt egyet és odébb ült, de két régifajta személyi igazolványt ott hagyott a padon. 
Gondoltam oda szólok neki, mert elég intelligensnek és okosnak tűnt a megjelenése által, hogy volna itt egy rejtély, amit jó lenne, ha megoldana. 
Kíváncsian nézett rám, és várta a kérdésemet.  Én pedig belefogtam , hogy kifejtsem a kérdésemet. 
" Szóval van három hordó, amik egymás alatt tartózkodnak, és amik csövekkel vannak összekötve. A legfelső hordóba vizet töltök, ami aztán a csöveken keresztül lefolyik a legalsó hordóba, de egy idő után a víz egy vékonyabb csövön ismét megjelenik, ami ezen a csövön keresztül ismét képes visszafolyni a legfelső hordóba. Hogy lehetséges ez? "
Az ember gondolkodóba esett, majd elkezdett egy papírlapra rajzolgatni. Elég sokáig gondolkodott, így én egy kis sétára indultam, de felelősségteljesen mindig visszanéztem az ülésekhez, nehogy lenyúlja valaki a férfi igazolványát, mert most a gondolkodással van amúgy is elfoglalva.  .
A folyosó eme szárnya egy üvegajtóba torkollott, amin ki lehetett látni a szabadba. Odakint nagy köd gomolygott, és én megláttam ott Mayrát. 
Néha belement a ködbe és eltűnt, de egy idő után visszajött és újra láthattam. 
Egy érzés futott át rajtam, és megkérdeztem Mayrától, mi lehet a baj?
A válaszát magamra vonatkoztattam. 
Mayra azt felelte, hogy a tetővel és a padlózattal lehetnek gondok, és hogy érdemes lenne a beavatkozás, mert a bajok csak gyűlnek, és nem kellene megvárni amíg elhatalmasodnak.  ( Ez a rész már féltudatosba ment át, bár a rejtvényt illetően is már némileg tudatosulhattam.)
Mayra miután elmondta a magáét eltűnt ismét a ködben. 
Gondoltam utána megyek, de hiába léptem ki az épületből, és néztem körül a vad természetben, ködöt sehol sem találtam. 
Ez nagyon meglepett, és mikor visszább sétáltam volna, kis ágak és fűcsomók akadtak bele a lábamba. Négykézlábra estem úgy kúsztam tovább, úgy éreztem, mintha a természet fogva akarna ejteni, de sikerült kiszabadulnom. 
Immár a lábamon állva ismét nekilódultam, mert ismét megláttam Mayrát a kutyájával. Volt ott egy másik nő is, szintén a kutyáját sétáltatva, így nem szóltam közbe a beszélgetésükbe, hanem a kutyákkal kezdtem el játszani. Aztán egy kis tető nélküli épületre bukkantam, aminek olyan kicsi ajtaja volt, hogy le kellett görnyednem, hogy beférjek rajta. A falai fehérek voltak, és mikor kiléptem ismét a szabadba, még meg is jegyeztem Mayrának, hogy milyen kicsi ez az egész, de akkor esett le a tantusz, hogy ez épp olyan, mintha egy különös játszótér volna.  Aztán tovább kergetőztem a kutyákkal, és nagyokat kezdtem el ugrálni. Ez a rész volt az, amikor tudatossá válhattam. Élveztem a magasra ugrálást, amiikor épp arra jött egy idegen, aki a rendelőhöz sietett volna. Amikor meglátta az ugrásaimat, felszólalt. 
' Azta mekkora ugrások! kiállotta, fel fogom írni a nevedet folytatta. 
Én nem tudtam mire gondolhatott, de iszonyú ugrásokkal visszaugráltam a rendelőhöz, és még az épület belsejében is a plafonig ugrálhattam. 
Aztán megtelepedtem egy nagyobb asztalon, talán pelenkázó lehetett vagy valami hasonló, egy csaj feküdt már rajta, én meg mellé heveredtem, de ez senkit sem zavart. 
Az embert figyeltem, aki még mindig a rejtvényemen töprengett a széken ülve, és fölébredtem.

Biztos én vagyok a hülye, de hol van ebben az a szó, hogy ingatag? Vagy akár csak azzal rokonértelmű.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 12:50

Kezd az az érzésem lenni, hogy már nem is az álom miatt vitázunk. Én kiszálltam ebből az értelmetlen huzavonából.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Júl. - 18:03

Efi írta:Kezd az az érzésem lenni, hogy már nem is az álom miatt vitázunk. Én kiszálltam ebből az értelmetlen huzavonából.
Nem értelmetlen Efi. Szerintem megjött a válasz.
Ma a munkahelyen igen rosszul éreztem magamat. Tetőtől talpig Sajgott minden porcikám, fáj a fejem, és hányingerem is van. Ez is eröltetett, hogy ezt beírjam. Lehet napszúrást kaphattam, vagy valamilyen vírus. Nem tudom, de elég szarul érzem magamat.
A tető nélkülisêg utalhatott az árnyék hiányára. Szóval ez van.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Júl. - 18:44

Jobbulást!

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Júl. - 20:21

Zoli írta:
Efi írta:Kezd az az érzésem lenni, hogy már nem is az álom miatt vitázunk. Én kiszálltam ebből az értelmetlen huzavonából.
Nem értelmetlen Efi. Szerintem megjött a válasz.
Ma a munkahelyen igen rosszul éreztem magamat. Tetőtől talpig Sajgott minden porcikám, fáj a fejem, és hányingerem is van. Ez is eröltetett, hogy ezt beírjam. Lehet napszúrást kaphattam, vagy valamilyen vírus. Nem tudom, de elég szarul érzem magamat.
A tető nélkülisêg utalhatott az árnyék hiányára. Szóval ez van.

Nahát, lehet, hogy akkor ez volt. Én meg már filozófiai mélységekbe kezdtem bocsátkozni. Jobbulást!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Kedd 31 Júl. - 7:38

Köszönöm, amúgy milyen érdekes ez az egész. Most elmondhatni, hogy az álom valóban előre  figyelmeztetett , hogy oda kell figyelni valamire. Ahogy az álomban Mayra figyelmeztetett .hogy meg kell előzni a bajt, nehogy elhatalmasodjon, most szót fogadtam, és itthon maradok egy napra. 
A másik, hogy ugye volt egy olyan álmom is, amiben beteg voltam, 
Nahát, szóval az álmok ennyire fontosak.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Kedd 31 Júl. - 12:22

Nem gondolnám, hogy a napszúrásra vonatkozott az álmod, plusz hiába volnának is fontosak az álmok (nem tudom, hogy azok-e), ha úgysem értjük őket.
szájhúzós

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Kedd 31 Júl. - 12:42

Efi írta:Nem gondolnám, hogy a napszúrásra vonatkozott az álmod, plusz hiába volnának is fontosak az álmok (nem tudom, hogy azok-e), ha úgysem értjük őket.
szájhúzós

Mondod ezt épp te, aki közülünk a legjobban érted őket.
Ha nem fontosak, akkor meg különösen felértékelődnek a tudatos álmok, mert azokban legalább lehet barangolni, olyan, mintha egy másik, elevenen élhető élete lenne az embernek.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Kedd 31 Júl. - 12:43

Zoli írta:
Nahát, szóval az álmok ennyire fontosak.

öröm

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Aug. - 6:37

Rosszalkodjunk!

Végül is az utat jártam, egy középkori jellegű én inkább úgy mondanám, hogy fantasy környezetben. Hogy mi volt benne a fantasy?- nos tulajdonképpen semmi, mert minden olyan élethű és valóságos volt, az épületek, a csűrök .,maga az út, a fák  az erdő, tudtam, hogy ez lehetetlen volna a mi valóságunkban, hiszen nem a középkorban élünk.
Mindenek tetejébe ráadásul az erdei úton találkoztam Ápriliával. és ennek mindketten annyira megörültünk, hogy nem szégyeltük kifejezni örömünket, és elmondani, hogy mennyire szeretjük egymást. ( Megjegyzem kár, hogy a valóságban ez nem így van, hiszen imádott Ápriliám ki is fejezte ezt valamelyik topikban, hogy vörös posztó vagyok a számára, szóval kár érte, na de ez van. 
Együtt haladtunk tovább az erdőben, majd egy ötlettől vezérelve letértünk az útról, mert még láttunk egy a fák között húzódó épület együttest, olyan régimódit. Benéztünk az egyik kisebb fatákolmányba, és láttuk, hogy odabent három galamb is volt, de úgy be voltak drótozva, hogy képtelenek voltak kirepülni. Gondolom nem véletlen. Erre jött az ötlet, ha már úgyis álmodunk, akkor rosszalkodjunk egy kicsit, és nyissuk ki a galambduc ajtaját, had repülhessenek el a galambok. Ápriliának tetszett az ötlet, úgy láttam külön is élvezheti, hogy valami rosszaságot  csinálhatunk. 
Úgy éreztem marha nagy buli lesz .mert még eztán fogunk bemenni a lakott terület részre, és komolyan hatalmas és meglepően élethű ez a világ. Elindultunk hát a legközelebbi épület felé, örömünk határtalan volt, de sajnos itt kiestem az álomból, és egy másik környezetben találtam magamat .ami már nem tudatos volt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 19 Aug. - 12:24

Uszodában
Egy uszodába mentem, és tudatos álmom volt. Azt akartam kipróbálni, hogy úszás közben mennyire fogok tudni elmélyülni a saját gondolataimban. 
Kicsit félre ment a dolog, mert bár levetkőztem fürdő rucira, és a szekrény kulcsát beletettem a cipőmbe, a medencéig nem jutottam el, mert félúton meggondoltam magamat.  Itt egy kicsit belezavarodtam az álomba, mert képtelen voltam megtalálni a saját szekrényemet, és ez elvehetett tőlem elég sok energiát, amíg rá nem jöttem, hogy feleslegesen töltöm az időmet egy ekkora marhasággal.  Ekkor döntöttem úgy, hogy inkább a környezetemre koncentrálok, és két beszélgető fazonra lettem figyelmes.  Gondoltam kihasználom a lehetőséget, és rákérdeztem az egyik álom alakra, hogy mit akar a másiktól? Az álom alak viszont értetlenül nézett, és nem tudott mit válaszolni a kérdésemre.  Szóval mondhatni egyszerűen lefagyott. Ekkor odamentem másokhoz akik szintén beszélgettek, és megismételtem a kérdést, de a reakció ugyan az volt.  Eztán lassan fölébredtem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Kedd 21 Aug. - 6:12

Bugyi. 
Ez itt most elég rövid volt.  Eleve tudatosan kerültem az álomba.  Egy utcán találtam magamat, ahol néhány ember kódorgott, mások meg végezték hétköznapi  dolgaikat.  Ott láttam meg azt a vöröses színű ruházatú nőt, aki valamiért éppen lehajolt, és a fenék domborzata egyenesen rám kacsingatott.  Nem volt mit tennem, odasétáltam, és benyúltam a ruházata alá, hogy megállapítsam van e rajta bugyi? Nos nem volt. A nő csak egy kicsit volt meglepett, retorzió az incidens miatt nem volt, de hát nekem sem volt más szándékom, csak meggyőződni erről az apró mozzanatról. Tovább mentem az utcán, és itt meg is szakadt a szál valahol.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Kedd 21 Aug. - 16:12

Zoli írta:Rosszalkodjunk!

Végül is az utat jártam, egy középkori jellegű én inkább úgy mondanám, hogy fantasy környezetben. Hogy mi volt benne a fantasy?- nos tulajdonképpen semmi, mert minden olyan élethű és valóságos volt, az épületek, a csűrök .,maga az út, a fák  az erdő, tudtam, hogy ez lehetetlen volna a mi valóságunkban, hiszen nem a középkorban élünk.
Mindenek tetejébe ráadásul az erdei úton találkoztam Ápriliával. és ennek mindketten annyira megörültünk, hogy nem szégyeltük kifejezni örömünket, és elmondani, hogy mennyire szeretjük egymást. ( Megjegyzem kár, hogy a valóságban ez nem így van, hiszen imádott Ápriliám ki is fejezte ezt valamelyik topikban, hogy vörös posztó vagyok a számára, szóval kár érte, na de ez van. 
Együtt haladtunk tovább az erdőben, majd egy ötlettől vezérelve letértünk az útról, mert még láttunk egy a fák között húzódó épület együttest, olyan régimódit. Benéztünk az egyik kisebb fatákolmányba, és láttuk, hogy odabent három galamb is volt, de úgy be voltak drótozva, hogy képtelenek voltak kirepülni. Gondolom nem véletlen. Erre jött az ötlet, ha már úgyis álmodunk, akkor rosszalkodjunk egy kicsit, és nyissuk ki a galambduc ajtaját, had repülhessenek el a galambok. Ápriliának tetszett az ötlet, úgy láttam külön is élvezheti, hogy valami rosszaságot  csinálhatunk. 
Úgy éreztem marha nagy buli lesz .mert még eztán fogunk bemenni a lakott terület részre, és komolyan hatalmas és meglepően élethű ez a világ. Elindultunk hát a legközelebbi épület felé, örömünk határtalan volt, de sajnos itt kiestem az álomból, és egy másik környezetben találtam magamat .ami már nem tudatos volt.

yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Kedd 21 Aug. - 16:12

Zoli írta:Bugyi. 
Ez itt most elég rövid volt.  Eleve tudatosan kerültem az álomba.  Egy utcán találtam magamat, ahol néhány ember kódorgott, mások meg végezték hétköznapi  dolgaikat.  Ott láttam meg azt a vöröses színű ruházatú nőt, aki valamiért éppen lehajolt, és a fenék domborzata egyenesen rám kacsingatott.  Nem volt mit tennem, odasétáltam, és benyúltam a ruházata alá, hogy megállapítsam van e rajta bugyi? Nos nem volt. A nő csak egy kicsit volt meglepett, retorzió az incidens miatt nem volt, de hát nekem sem volt más szándékom, csak meggyőződni erről az apró mozzanatról. Tovább mentem az utcán, és itt meg is szakadt a szál valahol.

röhögőgörcs

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Pént. 24 Aug. - 19:03

Mókus
Egy réten álltam egy fa alatt.  A környék kihalt volt, egy lélek sem zavarta meg a csendet. Ezen éppen elgondolkodtam, amikor megjelent egy mókus ,  éppen lefelé mászott a fa törzsén.  Ekkor viccesen megszólítottam a mókust. " Hát te mit keresel itt a világ végén, ahol a madár sem jár? " Erre a mókus azt felelte:" Téged" és ezzel a tapasztalat véget is ért.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Kedd 28 Aug. - 19:28

Hová vezet a lépcső?
Egy iskolai épületben találtam magamat.  Kerestem valakit, ezért kiléptem egy függő folyosóra és ott megkérdeztem valakitől, nem tudja e , hogy hol találom XY-ont? Az álom alak egy vastag vaskos ajtó felé mutatott, ami a folyosó végén volt található, hogy arra menjek.  Kinyitottam az ajtót, és egy lépcsősort találtam mögötte, ami lefelé haladt. Elindultam hát lefelé, és pár forduló után egy sötét ködszerű sejtelmes sötétségbe burkolózott a közeg. 
" Na ez volt az a pont, ahonnan nem megyek  tovább" szólalt meg mögöttem egy hang.  Eddig észre sem vettem, hogy jött valaki utánam, talán pont az az alak, aki útba igazított.  
Tovább mentem lefelé, és bár sötét is, félhomály is volt, elkönyveltem magamban, hogy én még mindig látok.  Így értem le az alagsorba, ami egy nagyobb terem szerű helyiség volt. A félhomályban sok asztalt és padot láttam, de a keresett illetőt nem találtam.  Felébredtem. 
( T álomnak indult és azzal is lett vége.)

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Szept. - 6:30

A fa. 
Távolról néztem a fát, amely a mező közepén állt.  A távolság igen nagy lehetett, mert mintha messzelátón keresztül néztem volna, és a fa egyszer csak oda rántott magához.  Ez annyira furcsa érzés volt, mintha oda repültem volna, de az idő százszorosan felgyorsítva telhetett, mert éreztem valamilyen suhanást, de egyik pillanatban még itt voltam, a másik pillanatban már ott.  De most melyik részem kerülhetett a fához, mert amikor arra gondoltam ezt meg kellene ismételnem, újra a távolban voltam, és onnan figyeltem a fát.  A fa aztán ismét magához rántott, ott voltam egészen közel hozzá, aztán megismételtem a gyakorlatot.  
Aztán  az utolsó alkalommal  ott maradtam a fánál, és körül néztem a füves pusztában. Egy drót  kerítés húzódott végig, ami mögött mintha valami elektromos műveknek lettek volna vezetékei meg telephely ami hozzá tartozó.  Arra gondoltam ennek nincs helye itt, és felül nézetből egyszerűen kiradíroztam ezt a komponenst.  Így már csak a fa maradt és maga a puszta.  Aztán arra gondoltam egy kis fakerítés jól nézhetne ki a fa körül, ami abban a pillanatban ott is termett vagy 20 méteres átlóval, de aztán arra gondoltam várni kellene még ezzel,  és a kerítés eltűnt, csak a fa maradt .

Hogy mikor lett tudatos az álom ? Spontán érkezett, és végig az volt, nem volt benne átmenet.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Szept. - 20:46

A fa 2
Az elmaradt válaszok
Különös álom volt. Lényegében a fához szerettem volna eljutni, de helyette egy különös lakásban találtam magamat.  A lakás azért volt annyira furcsa, mert minden helység belül foglalt helyet, míg kívül, azaz körülötte ölelte körbe az előszoba, ami leginkább folyosó jellegű volt.  Az álom részben ezen a folyosón zajlott. Egy nő volt ott velem, nem tudtam megállapítani hogy ki, de az ismerős körömből  való. 
Elértünk az egyik sarokhoz és megbámultam a falon lévő tükröt, de elég magasan volt ahhoz és úgy volt felfüggesztve, hogy nem láthattam meg benne semmit, legalábbis az én poziciómból. 
Ez egy tükör, vagy egy ablak?- tettem föl a kérdést, de a választ nem volt egyértelmű, hogy a velem való nőtől, vagy valami egészen mástól szerettem volna, hogy megkapjam. 
- A következő pillanatban viszont történt egy változás, magasan az égen repülve lenéztem a füves mezőre és megláttam egy magányosan álló fenyőfát.  Nem, ez nem az a fa mondtam ki magamban, és a következő pillanatban usmét ott találtam magamat a folyosón. 
Tovább indultunk a következő sarok felé, ahol két tükör is volt fenn a falon. 
- Ez most tükör, vagy ablak? - Kérdeztem hangosan, mire a tükörbe tekintve megpillantottam egy pillanatra magamat, és mmeg is állapítottam, hogy amit láthattam valóban a tükörképem volt. 
- Nos válasz nem igazán érkezett, mert a következő pillanatban ismét a magasban szálltam, és egy nagy lombkoronájú magányos álló fa felé repültem a mező felett.  
Nem ez nem az a fa , mondtam ki hangosan, és a következő pillanatban ismét a folyosón találtam magamat. 
- Tovább indultunk a nővel a folyosón a következő sarok felé, amikor az ott látható tükör elé értünk ismét a levegőben találtam magamat.  Végre megtaláltam a fánkat, felismertem a magasból, de mire leereszkedhettem volna, saajnos véget ért az álmom. 
Megjegyzés. Az álom már akkor tudatosult, amikor a folyosón találtam magamat és bár ott volt az a nő, nem igazán láthattam, inkább csak érzékeltem, mert végig a hátam mögött volt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Pént. 21 Szept. - 16:14

válaszok
A történet vagy pedig az elgondolás tulajdonképpen egy álommal kezdődött. Az álom tudatos volt, így meg tudtam tartani a párbeszéd fonalát. 
- Álmomban találkoztam önmagammal,néhány szóváltás erejéig, amit a másik kezdeményezett és ezek a következők voltak:

" A test pihen, az elme szabad. 
- Ha a test halott? - Az elme felszabadul.
- Mi az elme? Gondolat. 
- Mi történik a gondolattal? Feloszlik "

A gondolat feloszlik. Ez a válasz kicsit mellbe vágott, de ez ellen nem volt semmi érv. Felébredtem és félálomban egymás után jöttek a gondolatok, minden ami ehhez a beszélgetéshez valamilyen módon kapcsolódik. 
Eszembe jutottak azok a tapasztalatok, amikor egy gondolat foszlányt követni voltam képes egy másik gondolatommal. Mind a két gondolat én voltam, de amikor a harmadikkal kezdtem el követni az előzőeket, azok egy idő után valóban feloszlottak, akár a füstkarikák amik egy idő után szétpattannak a semmiben. Ezek pedig ily módon újabb gondolatokat ébresztettek bennem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Motan Csüt. 27 Szept. - 22:28

Bele lehet ezekbe a gondolatmenetekbe gabalyodni, főleg álomban.
Valaki, akinek agyvérzése vokt, átélte a gondolatnélküliség àllapotát. Állítása szerint ijesztő de egyben felszabadító volt.

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 29 Szept. - 7:42

Motan írta:Bele lehet ezekbe a gondolatmenetekbe gabalyodni, főleg álomban.
Valaki, akinek agyvérzése vokt, átélte a gondolatnélküliség àllapotát. Állítása szerint ijesztő de egyben felszabadító volt.

De hát a gondolat nélküliséget el lehet érni azzal a módszerrel is, amit egyszer ajánlottam. A teljes ellazulással ha emlékszel.  Én többször  elértem  már, de arra nem jöttem rá, hogy annak mi értelme? Erről még verset is tettem fel a lélekvándoron. Ha jól emlékszem ' A csend hatalma" címet adtam neki akkor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szer. 3 Okt. - 18:45

A sziget
Próbáltam elérni egy helyet, de valahol egészen máshol találtam magamat. Egy szigeten voltam , ahol hatalmas fák voltak és mindjárt feltűnt nekem, hogy valami itt nem stimmel, és azonnal tudatossá váltam. . A szigetet átépítették valakik, akik most nem voltak jelen, erre utaltak az égbe meredező kihegyezett vastag fatörzsek egy egy az erdőtől elkülönülő helyen. Leültem hát a folyóparton, és a föld színét súroló felhőket bámultam a túlsó parton. Aztán tovább erőltettem, hogy el akarok kerülni  arra a helyre, amit magamnak kívántam. és végre oda vonzott magához. Csak fentről láthattam, oldalsó szögből, a két fa körvonala kirajzolódott, de a mögötte húzódó erdő sáv az ködbe burkolódzott, így végül is sikerült láthattam, de hogy meg is érinthessem a helyet, arra már nem volt alkalmam. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 7 Okt. - 8:22

A hegyen
Egy meredek hegyoldalon tértem magamhoz, ahol semmi kapaszkodó sem volt. Mindjárt átfutott az agyamon, hogy a csudába kerülhetek az álmokban ilyen abszurd  helyzetekbe? Lenn a völgyben láttam egy utat, ami szintén nagyon meredek falak között kanyargott, és a távolban láthattam egy apróbb települést.  Elkezdtem csúszni lefelé arra gondolván, hogy a meredek falak tövében vizsgálódhassak, találok e ott valamilyen ásványt.

2018 tudatos álmai - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQNr4N9CwkLdU9Vu_43KBOLrLUsK_3-LxZjhaH-sMVY2sga4NGV1g

Emlékezet
Ezt az álmot sem értettem igazán.  Tulajdonképpen találkoztam ismét önmagammal, de önmagam csak egy gondolat volt. Ezt ne akarjátok, hogy részletezzem, mert úgysem sikerülne normálisan elmagyaráznom.  Szóval A másik önmagam azt mondta, hogy az emlékezet folyója nem halad rajtam át. Erre azt kérdeztem, akkor hogy emlékezhetnék? Erre a másik azt felelte, emlékezni emlékezet nélkül.

megjegyzés. Na bumm, ez aztán a lecke, de azt hiszem mégis tudom miről lehet szó.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

2018 tudatos álmai - Page 4 Empty Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.