Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fortis régi álmai

2 posters

5 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:16


115.
megint egy kő

Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-09 09:30:58

Ez egy nagyon egyszerű álom , ne is várjatok tőle nagy durranást , csak beírom , mert volt benne valami , ami tényleg érdekes .
Egy halas tónál jártam volt még velem valaki ismerős , de arra már nem emlékszem , hogy ki . A tó egy sziklás hegy oldalában lapult , a hegy oldala szép fás , ezen az oldalán meg egy kis ház , olyan fogadó féle , és mellette a főút . A tavat nézegettem , nyüzsögtek benne a halak , és azon gondolkodtam érdemes lenne ide eljönni nyaralni , jókat lehetne horgászni . A tó hegy felőli oldalánál egy barlang húzódott , amit büdös barlangnak hívtak , az egyik oldalán be lehetett evezni a csónakkal , a másik oldalán ki , inkább olyan volt az egész , mint egy alagút . Arra sétáltam egyedül , aki velem volt , az elment valamerre más irányba. Szimatoltam a barlang közelében , de nem éreztem semmi gyanús szagot . Nem is értettem , vajon miért hívják így , de aztán arra gondoltam , ott valami hévíz forrás lehet , esetleg néha annak lehet valami szaga , de lehet nem annyira intenzív , hogy azt büdösnek érzékeljem . Elhagytam a tó környékét , egy ösvény húzódott szeliden a fák és a sziklás hegyoldal között . Milyen érdekesek ezek a kövek , mintha a sziklás oldal , kisebb nagyobb kövekkel lett volna végig kirakva . Találomra ki is vettem egyet közüllük , szép darab volt , vagy 30 centis , gondoltam ezt hazaviszem . Lapos kő volt , és hosszúkás . Amikor kijöttem az ösvényről , és elhagytam a tavat , a követ a pollóm alá rejtettem , talán nem illik csak úgy köveket elhozni , a hegy oldalából , de hát nincs mit tenni , én nagyon oda vagyok értük . Mikor elhagytam a fogadó környékét , újból elővettem a követ a póló alól , akkor csodálkoztam el a kő már nem az a kő volt , eredetileg sima fehér , és most valamilyen szivárványos árnyalatok voltak benne , az egyik oldala lapos volt , mint eredetileg , de a másik oldala faragott lett , egy kis mélyedéssel középtájban , és a mélyedésbe egy kis kőszobor volt belefaragva , akár egy Budha , de ez nem volt annyira kövér . A kis szobor előtt pedig mint valami kristály gerendák , vagy szirmok álltak ki a kőből , mint egy hézagos kis kerítés . Nagyon érdekes és szép volt , alig tudtam betelni vele , és lassan az álom ezzel véget is tért .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:19


116.
Nem besorolható


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-05 08:30:21
Nem besorolható 2009 04 04

Ha mondhatnám kellemetlen , vagy rémisztő , vagy érdekes , meglepő , nem tudom hová sorolni , azt sem tudom álom volt e vagy sem , nem tudom hová besorolni . Egy biztos , a kellemestől távol állt .Elaludni hason fekve tudok csak , de most bedugult az orrom , kényptelen voltam hanyatt feküdni , mert úgy könnyebben veszem a levegőt . Talán ez az oka , hogy ilyen alvás és ébrenlét közötti állapotba kerültem , talán az álom nem is álom volt , hanem csak akaratlan vizualizáció , képzelgés , ami furcsa testi , vagy lelki mozzanatokkal járna egyben . Lássuk mi is volt ez az egész .
….......Feltűnt egy éjszakai helyszín , csillagos az ég . Különös sziklák valami magaslaton , száraz és poros a levegő . Valami romféle ez a sziklás képződmény , csak állok és figyelem a környezetet , lassan fújdogál a szél . Hangokat hallok valahonnan a magaslatból , egy lépcsősor vezet fölfelé . Két női alak tűnik fel egy pillanatra , aztán eltűnnek magasan a lépcső kanyarulatában , gondolkodom , aztán megindulok én is fölfelé . Egy furcsa érzés kerít hatalmába , nem vagyok ember , nem tudom mi vagyok , a lépteim is furcsák , inkább ugrálva haladok , ez még nagyon szokatlan , a két karom előre nyújtom , és valami furcsa remegés , egy rántás , a két kar nem az enyém . Úgy érzem , mintha farkasemberré változni akarnék , megvallom a különös érzés , majdnem megriaszt , azonnal arra gondolok , a mi világunk nem az egyetlen , annyi minden történhet amit csak legendákból ismerünk , de nem , én nem akarok farkasember lenni , hirtelen föl ülök az ágyamon , minden csendes , az ég csillagos , vajon telehold van ? Nem , úgy emlékszem valaki azt mondta , hetedikén .. A karomra nézek , semmi gond , nincs elváltozás ez az enyém . Visszahuppanok az ágyba , fekszem , nézem a plafont . A párom mellettem fekszik . Kimarad egy pillanat , már nem emlékszem ,oldalra nézek , sok szürke kar nyúlkál mögüle felém , szellemek , idegen entitások ?-bennem volt a félsz . De kinyújtom karomat , tessék itt a kezem fogjátok meg , gondolom magamban , és mivel nem történik semmi , bebújok a paplan alá , és megkönnyebbülve nyugtázom vak sötét van , szeretem a sötétséget , elrejt , itt mindig biztonságban vagyok . Álomba merülök . Egy furcsa helyen járok , egy nagy kőfal van előttem , a padlótól a mennyezetig száz és száz gyertya pislákol rajta , a fal előtt talán egy asztal , már nem tudom visszaidézni , nagyon különös volt ez a hely , nézem és az álom véget ér . Reggel van , süt a nap , nem bánom , hogy vége az éjszakának . Volt még egy kép ami bevillant , a történetben idősorban nem tudom hová helyezzem , a kép csak egy száj volt , egy enyhén kifele álló fogsorral , emberi száj volt , de lehetett volna akár egy vámpíré , ,na jó, abból az emlékből ennyi azt hiszem, nektek is elég.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:24


117.
Tűz a hegyen


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-13 20:17:12
Tűz a hegyen 2009 04. 13

Ehhez az álomnak bizonyára van valami köze ahhoz , hogy aznap a Mátrában voltunk kirándulni , és bizony lenéztünk az ország tetejéről , de nézzük mit is álmodtam .
Fönt voltunk egy hegy tetején , a hegy teteje kopasz volt , csak kövek és némi fű . Többen is voltak , én a párommal és a gyerekkel . Egyszer csak a távolban feltűnt valami füst . Nézzétek ott valami füstölt , kiáltottam , és aztán balra nézve megint újabb és újabb füstoszlopok . Na innen jobb lesz , ha megyünk mondottam és elindultunk a kocsival a kanyargós szerpentinen lefelé . Nem jutottunk messzire , mert előttünk is feltünt a füst és lángolt az erdő . Gyorsan vissza a hegytetőre , talán majd kimenekítenek helikopterekkel , de ebben nem nagyon bíztam . A hő fölfelé száll , a helikopterek nem fognak tudni megközelíteni minket . Ásni kéne ötlött az eszembe , mindenkinek ásnia kéne a hegytetőn , ami nem könnyű munka , mert köves a talaj , de kell a mélyedés , mert ha nem jutunk a föld felszíne alá , akkor elhamvaszt bennünket a hő . Nem volt félelem , csak az a furcsa érzés , nincs kiút , ha ásunk talán életben maradunk .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:28


118.
világok közt


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-02-07 08:24:01

Sziasztok ,itt van egy újabb mese , egy álom , egy furcsa érzés !
Olyan fúrcsák és olyan érthetetlenek a távoli világok , a gondolkodás az érzés , a cselekedet ,olyan akár a mi földi világunk , ami szép és jó és éltető , pusztító , kegyetlen és szeretettel teljes . Zavarba ejtő , és aki tudja , az csak néz , mert felfogni lehetetlen és nem értjük egymást , ahogyan magunkat sem , mit mikor vajon miért is teszünk , gondolunk , és érzünk . Az álom :-

A nagy hasú volt , ő tekerte rá a gyolcsot .-jött egy hang , és eszembe jutott róla Buddha szobrának képe . Fürge ujjak gyorsan letekerték , előbb a karokról , majd a törzsről és végül a lábakról . A jobb kezemet egyáltalán nem éreztem , ezért a ballal óvatosan megemeltem , de éreztem mások is fogják , nehogy ripityára törjön a csont . Az élet lassan kúszott a tagjaimba , centiről centire éreztem , ahogy az elhalt kar megtelik energiával és már meg tudtam mozdítani az ujjaimat is . Világos bőrű karcsú alakok csoportosultak , nők és férfiak , mindegyik hasonló képen nézett ki , ugyan azt a testre simuló ruházatot viselték , ami három részből állt . Ez kék színű volt , talán nem is ruhák voltak , hanem a faj sajátossága . Szépek voltak olyan angyali teremtések a felső világból valók . Enyhén kékes árnyalattal a bőrük színe , akár a fehér ember a discó lámpa fényénél . A világ rendkívül rideg volt egy fennsík , borotva éles sziklák , szakadék és az egész látvány szürke volt . Sehol egy növény , semmi rajtuk és a sziklákon kívül , csak ők pompáztak a maguk valójában .
Futni kellett , nem tudtam , hogy miért , de hátulról támadás ért , nem fegyverrel , hanem mintha elektromossággal csapnának az emberbe összerogytam , felálltam és futottam rovább . Aztán kezdődött elölről , mintha egy barlang szájától indultam volna , megint futottam , a lények futottak útánam , megint egy ütés , megbotlottam , de próbáltam kicselezni őket .Újból kezdődött , futottam a szürke de világos levegőben , már ügyesebb voltam , nem találtak el annyiszór , nem hagytam magam , úgy tünt bekerítenek . Dühös lettem , és kintről néztem le a világra , egyszerre voltam kint és bent , láttam ahogy futok és untam már az egészet . Ugyan úgy néztem ki mint ők , egy női testbe csomagolva , világos bőrömön ugyan az a kékesnek tűnő ruházat , amiről ma sem tudom még valóban az volt e vagy sem . Mint a játékos a terepasztalnál fölkaptam a testem és áthajítottam a szakadékban lévő szikla párkányra ami alatt egy végtelennek tűnő feketeség lapult . Ahogy felmarkoltam a testem és lehajítottam a kiszögellő párkányra a testemben éreztem nagyot ugrok és próbálom elérni a párkányt , hogy végre ezektől itt megszabaduljak . Egy összetört test feküdt a földön , az én testem , de már mindent csak felülről láttam . Valaki észrevett , és szólt a többieknek . Ez az alsó világ volt , és mindenki ugyan úgy nézett ki , mint a felső világban , de az ő kékes ruházatuk helyett ezeknek éj fekete ruházatuk volt , ha azt a részt már így neveztem el . Gyolcsot tekertek a testre , akár egy múmia , úgy hevertem ott köztük és szépen tevékenykedtek . Az ő bőrük színe nem volt olyan kékes árnyalatú , mint a fenti világokban élőké , inkább fehér , vagy igen világos szürke , de ez a színárnyalat a fentiekétől nem nagyon különbözött . Amikor a gyolcs lekerült a testemről akkor érdekes látvány lehettem , mert ugyan a bőröm színe a fentiekéhez volt hasonló , de a ruhának nevezett részem már éj fekete volt , akár az ittenieké .
A lentiek fölnéztek a magasan lévő éles szirteken állók körvonalaira és értetlenül tekintettek rájuk , nem értették , ezt miért tették . A szirten állók nézték az alsó világiakat és nem értették , miért tettem ezt amit tettem , miért vetettem le magam az alsók közé . Én pedig úgy álltam ott , mint egy fél mutáns , a két világ között , aki félig fekete , félig fehér ./ átvitt értelemben /

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Egyszer álmomban már a fejemhez vágták mi vagyok , erről az álomról eszembe jutott , és bár sejtem ennek az egész történetnek a lényegét , mégsem értem , és talán soha nem is fogom , miért olyan amilyen a világ ?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:31


119.
Kincsek


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-06-06 08:25:38

A sziget aputol gondolattal kezdeném , mert úgy rémlik a történetnek köze lehet hozzá , na de majd meglátjuk .
Az első részben valóban kincset kerestünk egy meghatározott nagyobb méretű homokozónyi helyen . Ketté volt osztva , egyik felét én vizsgáltam egy társammal . Valamilyen egyszerű eljárással csíkonként felszántottuk a teret , hogy beleütközünk e valami keménybe .A társam feladta , mindenki feladta nincs itt semmi érdekes !-mondták kezükkel nagyokat legyintve . nem nem , itt lennie kell valaminek és tovább ástam . A homokozónk széle tájékán bele is botlottam valami keménybe . Mélyebbre ástam és nagy örömömre egy padot találtam vagy egy méter mélyen a homok alatt . Tovább ástam és a pad alatt kincsekre bukkantam . Egy csomag író eszköz egy aranyozott oldalú füzetecske melynek első két három lapján gyöngy betűkkel írás is volt , találtam még egy csodásan díszített fénykép albumot is , amiben egy hölgy szerepelt kicsi gyermek kislánytól ahogy felnövekedett és nővé cseperedett .Volt ott még egy napló is , amibe olaszul és angolul jegyzeteltek . Nagyon érdekesnek tűnt , hogy annak ellenére , hogy már nagyon régóta a homokos föld alatt lehetett mégis olyan épségben voltak és tisztaságban , mintha csak most tették volna oda , légmentesen becsomagolva .
Ezek kincsek gondoltam ,mennyire örülne neki a gazdája ha megtalálhatnám és elvihetném neki , lehet még él , talán már idős hölgy ezek valóban igazi kincsek lennének , számára . Ekkor ezt gondoltam

Második álmomban egy szigetre készültem bemenni , egy hídon kellett átmennem ,és hallottam , hogy közeledik a hátam mögött egy autó .Hmm vajon megkérdezik e , hogy átvihetnek e a hídon ? Nem , a kocsi elzúgott mellettem , egy nő vezette , egy kislány ült az anyós ülésen . Félúton egyszer csak fogta magát az autó és keresztbe fordult az úton , átütötte a korlátot és a kocsi eleje belógott a víz fölé . Odaszaladtam és rátehénkedtem a kocsi hátuljára , nehogy az egész a víz felé bukjon . A nő ki akart szállni , de rászóltam , maradjon ott ahol van , mert a kocsi megcsúszhat és nem tudom megtartani . Segítségért kiáltoztam , de nem jött senki . Aztán valamit mégis csak csinálhatott a nő rükvercben hajtott , mert valahogy sikerült az útra visszahúzni az autót . Ezek után együtt mentünk be a szigetre , és a híd végén gyorsan ki is szálltam , ment mindenki a maga útján .

A harmadik álmomban jött az a bizonyos újság , ami lepergett előttem és a cikkben egy két oldalt lelógó befont hajú nő volt , és a cikk címe A Dab szigeti boszorkány volt .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Nem tudom van e összefüggés az álmok között , és van e a tegnapival /Sziget aputól/sajna semmi konkrétumot nem találtam , talán elkönyvelhetem a fúra álmok sorában ezt a pár kis történetet is .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:35


120.
Vihar a szigeten


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-06-08 06:45:50

Vagy egy sziget , vagy inkább félsziget ?Nagyon fújt a szél , amikor megérkeztünk . Egy hídon kellett áthaladni , de valamiért nem emlékszem a többiekre . De voltak többiek , csak nem voltak ott valahogy velem . Pihenni jöttünk erre a helyre és kibéreltünk egy kis faházat . Már éppen kezdtem volna elrendezkedni , amikor igen erősen kezdett el fújni ismét a szél . Vihar közeledett .Tudtam jobban járok , ha szedelőzködöm . Kinyílt az ajtó és betoppant két fiatal lány .Nézelődni jöttek , vagy csak hozzám csapódtak e , nem tudom , de mondtam nekik , itt nem maradhatunk , mennünk kell . Valami hülye lakatkulccsal babráltam , hogy bezárjak valami belső ajtót , mikor megérkezett egy ember aki azt mondta , igyekezzünk , ő fog kivezetni innen minket .
A többiek nem tudom hol lehettek , de annyit tudtam , hogy a híd másik oldalán valahol a hegyekben .
A vezetőnk délnek vette az útját , és szólt ,hogy igyekezzünk ! Épp hogy elindultunk megállítottam őket . Miért délnek tartunk , mikor északnak sokkal rövidebb ?
A tenger fölött túl erős a vihar szólt a vezető . Na de vihar volt akkor is , amikor ide jöttem és én átjöttem a hídon feleltem . Meg tudjuk csinálni nehéz lesz , de át tudunk kelni rajta .mondottam .
Nem kellett a sok beszéd , megindultunk az északi irányba . Házak mellett haladtunk el , láttam volt ott valaki , aki nem akart elmenni és egy kutya is volt a kertben . Igyekezzünk ! mondta a vezető és arra gondoltam , a többiek a hegyekben már biztosan várnak minket.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:36


121.
Korbács a kézben


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-06-09 13:38:08

Ma reggel nagyon szomorú voltam . Azt álmodtam , hogy kint valahol az utcán , vagy téren két katona állt előttem . Le akartak lőni a puskájukkal , de aztán meggondolták magukat , és az egyik azt találta ki , hogy inkább agyon ver a korbácsával .
Ekkor hírtelen valami változás történt és én már nem én voltam , vagy egy kicsit mégis , ezt roppant nehéz megmagyarázni , ott voltam én érzésben , de nem én voltam már magam , hanem átvette az irányítást fölöttem a fura lányka , egy kicsit nagyobb kiadásban és átváltozva én már ő voltam , vagy ő én , nem tudom hogy magyarázzam meg . A fura lányka állt szembe helyettem a katonákkal , de ez nem számított , suhant a korbács , hogy eltalálja szegénykémet .
De a fura lányka elkapta a korbács végét és kirántotta azt a katona kezéből . Most megmutatom neked azt , mondta neki , amit másnak okoztál volna , hogy milyen érzés .
Suhintott a korbáccsal és az a katona testét tépte . Majd újból és újból és én meg éreztem , milyen érzés lenne , ha a korbács az én kezemben lenne . Csak mint egy zsák olyan volt az ember , és rajta a korbács csak mintákat cserzene .

Ez az álom nagyon szomorúvá tett , mert ha én magam lettem volna , akkor álmomban biztosan elszaladtam volna a katonák elől , vagy megkérdeztem volna mi ez az egész , miért teszik ezt velem , vagy feladtam volna és vártam volna a véget , de biztosan nem így cselekszem . Annyi mindenre tanított már ez a lányka és okos dolgokra és szépre , de nem értem miért kellett ezt a tapasztalatot megélnem az ő saját bőrében ?

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Annyian mondják , légy keményebb , légy kegyetlen , légy szigorú , ne hagyd magad , tóljál ki másokkal , szívasd meg őket , annyiszor hallom ezt és nem érti senki sem , hogy az az ember nem én lennék , ha így kellene , hogy cselekedjek .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:44


122.
Apró álmok


Most itt vagy: Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-08-16 09:16:08

Sziasztok . Ne hari ide hozom az előző apró álmaimat is , talán lesz öszefüggés :
Előzmény :
Nem volt ott semmi , csak egy nagy méretű tégla alapú tükör . Fémes keretbe foglalt fekete tükör , ott lógott a folyosó falán , előtte két bronzos gyertyatartó , mind kettőben egy egy gyertya égett . Oldalról figyeltem egy darabig , aztán már nem emlékszem . Elaludtam .
Következő álmomban , egy csavart szedtem ki a fejem búbjából , apró pici menet , az egész szinte elveszett az ujjaim között , nem örültem neki . Miért tesz ilyet valaki a fejembe .
folytatás :
Ma egy hatalmas fehér kéz jelent meg előttem , ami betakarta az egész látóteret és mutató ujja és hüvelykujja között egy apró pici magocskát mutatott nekem .
Következő álom , a monitort bámultam , vagy a TV-t ? -mindegy . Pontosan azt bámultam a képben , amit a leg mélyebb ellazulásomnál szoktam látni . Vulkán , vagy gödör mélyén üldögélve , a kürtő felett a kékség , alatta képlékeny fekete köd gomolyog , alaktalan ábrákká összeállva malyd szétfolyva .Aztán elkaptam egy pillanatra és álmomban úgy éreztem , mint amikor abban az állapotban vagyok . Aztán a gomolygó képlékeny anyag összeállt egy fekete áttetsző gömbbé , nagyon tetszett és az ölembe pottyant .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:48


123.
Brenda ?


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-11-03 10:29:10

A történet egy folyó parton kezdődött , gyors folyású , tiszta vizű folyó volt .Ezen a szakaszon nem volt túl széles , hiszen egy sziget magasodott a túlparton .Egy apró halat néztem , amint kivergődött a partra , de amint vissza lökdöstem a vízbe , mintha elpusztult volna , sodródott tovább az árral . Aztán egy másik halat is megláttam , ez már jóval nagyobb volt , de ez is csak egy döglött hal volt . A lazacok jutottak eszembe róla , akik felúsznak a folyón , hogy lerakva ikráikat ott helyben elpusztuljanak .
A vizet bámultam , a habzó részeket , valami gázló féleséget rejthet a víz , mert itt ott eléggé szépen tajtékzott , ott sekély és sziklás részek lehetnek , gondoltam .
Nem értelmeztem a koromat , de fiatalnak éreztem magam , és mintha lettek volna hozzám tartozóim is , de itt most csak egyedül voltam . Sétáltam a víz közvetlen közelében a sodrás irányával lefelé , míg össze nem találkoztam egy öreg indiánnal .
Ismerem az álmaidat Brenda ,Tudom mit szeretnél T -mondta az öreg .
Tényleg ?-kérdeztem bambán
A boszorkány szigetre szeretnél menni .-mondta az indián
Szemem előtt megjelent egy faajtóval zárt barlang szája a sziget oldalán .
Most nincs ott senki , a hely biztonságos , senki nem fog oda menni, magam tettem róla , .Mondta az öreg .
Ezek után elterelődött a szigetről a társalgás , és az öreg Gibraltárról kezdett el mesélni .
Hogy kerültél oda ?-kérdeztem csodálkozva , hiszen olyan messze van .
Mondott egy helységnevet , honnan indult , de erre már nem emlékezem . Aztán fonetikusan írva egy Szvics /Switch ?-talán / nevű települést emlegetett , mondván onnan ment tovább Gibraltárra .

Hirtelen Gibraltárnál találtam magam nem volt az más , csak egy nagy üres szikla . A tenger fölött üldögéltem vagy két másik hozzám hasonló fiatallal egy vastag kötél tetején , és a tenger felől az óceánba áramló víztömeg nagy hullámokkal emelt minket a magasba . Aztán le és föl , le és föl , nagyon élvezetes volt , ahogy a hullámok ide oda ringattak .

Ez a rész is visszatért , és valahol az eredeti helyszín környékén találtam magam . Egy nagy sas hátán repülve érkeztem a rétre , ahol egy nagyjából két méter átmérőjű kis tóra találtam . Nem is kellett várni rám , beleugrottam a tó közepébe , ami hirtelen átváltozott egy nagy tükörré .Így tehát egy tükörben álltam , a megszilárdult tó volt vizén .
Gratulálok !Kinyilvánítottad magad !-jött egy hang a semmiből . Ez fura így fogalmazva , mert mondhatnám , hogy a mindenből .
Éééén ? Mit ?-kérdeztem meglepetten .
Hogy mennyire nem szereted magadat .-jött a válasz hamar .
Elgondolkodtam , én egy tükörben állok . És nem szeretem magam ?-kérdeztem magamtól , hiszen azt hittem , hogy szeretem ,vagy legalábbis nem foglalkoztatott még ez a kérdés . .
Érdekes dolgok történtek eztán , mert éneket hallottam az égből .
Glória , glória , énekelte a hang , szép hosszan dallammal , ekkor még nagyon szépen emlékeztem a dallamra , de mostanra már elfelejtettem . Aztán más dallamokat is hallottam szépeket , de messziről és tenger hullámainak morajlását , és aztán sajnos az álom teljesen véget ért .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Bár Brenda név hangzott el , nem éreztem , hogy én nő nemű lettem volna ebben az álomban .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:52


124.
Egyedül a sötétben


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-08-10 17:48:44

A történetben már közeledtünk oda ahhoz a szürke homályos helyhez , ami nem is olyan messze derengett ki a félhomályból . Kicsit ködös volt a levegő , nyirkosság hatotta át az egész teret . Kőoszlopok mellett haladtunk el , mégsem tudnám elmondani , csarnokokban lépkedtünk e , vagy felettünk ott volt e a számunkra láthatatlan ég , mindent eltakart a szürkeség . Ott a király sírja !-kiáltottam fel halkan , mikor kitárult előttünk egy tér . A központi helyen egy nagyobb kőoltár , előtte volt a királyi kripta , mellettük jobbra balra dőlt oszlopok . / elkövettem az első hibát , keresnem kellett volna az írást , de akkor annyira egyértelmű volt . / Erről a helyről egy másik csarnokba lehetett átjutni , nem volt a kettő egymástól elzárva csak egy nagy boltív választotta el a hasonló helyszínt . Itt több kőből készült sírhely is volt , bementünk a sírok közé . Sok nézelődésre nem volt esély , mert valami megmozdult a levegőben . Aztán rájöttem , hogy az a valami nem csak egy valami , hanem több is van belőle , a csarnok túlsó végén és az egyik éppen felénk közeledett . A többiek futásnak eredtek és ki is juthattak amerről jöttünk , még láttam őket , de aztán el is tűntek . Egyedül maradtam , és néztem a közeledő teremtményt . A levegőben siklott , egy csuhás alak volt , szürkés árnyalattal , de a csuha alatt nem volt semmi , csak valami mérhetetlen nagy sötétség . . Ez hihetetlen , ráismertem , teljesen olyan volt , mint az előző nick képem , a csuhás varázsló , akinek nincsen arca . Teste helyén csak a mély sötétség . Egy Dementor , villant át agyamon , a fórumon valaki ezt az ötletet vetette fel , mikor a képet elemeztük . Fura érzések áradtak a kapucnis sötétből , nem éreztem , hogy bántani akarna , mégis azt éreztem , jobb lesz elkerülni , mert ha elér , talán beszippant , hogy hogyan , azt nem tudom , de valahogy ezt éreztem .
Elhagytam a helyszínt , a többiek után akartam menni , de mégis más irányt választottam . Nem arra nem sikerült , zsákutca . Ott álltam az udvaron , a falban tátongott a sötét mélység . Nem nem szeretnék arra menni , ott bent lakik valami nagyon kellemetlen . Tétováztam , de aztán elfogadtam nincs másik kiút . Elindultam a sötétben .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:59


125.
illúzió


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-10 09:26:49

Éjjel volt egy kis meditáció , a föld anyánk érdekében , egész jól feltöltődtem menet közben , meg a vizualizáció is elég jól ment ezen a teliholdas éjen . De lássuk az álmot .
A jövés menést nem tartom fontosnak , de az álmomban megint ott szerepelt egy tó . A partján volt egy kis csónak , és valahogy nagyon teremtő hangulatomban lehettem , mert azt kívántam , hogy legyen ott a csónakban a barátom , akiről amúgy fogalmam sincs ki az , nagyon úgy festett mint a sötét alak , csak nem éreztem belőle azt a megszokott kisugárzást , amit egyébként , de nem is ez a lényeg , hanem az , hogy megjelent és félig a vízben állva , mert a csónak megtelt vízzel .beszálltam a csónakba és elkezdtem kimerni a vizet . A barátom nem tudom hova tűnt menet közben , de már nem volt ott . Háát ennek a meregetésnek semmi értelme , gondoltam , ezt valahogy másképpen kéne megoldanom . A csuda tudja hogy csináltam , de már a parton álltam , és a csónak szépen lassan kiemelkedett és a víz szépen ki is folyt belőle .Amint a víz fölött lebegett , láttam , hogy vagy öt kicsi lyuk van a fenekén , eszembe jutott , ezt foltozgatni már nem érdemes . Akkor jött a második csoda , ezt sem tudom hogyan csináltam , de a lyukak beforrtak , mintha soha nem is lettek volna .
Ez nagyon klafa , tudok teremteni jöttem rá menet közben . A csónakból hamarosan a vízben lebegő dobozkát csináltam , ,majd eltüntettem és újra vissza . Aztán a dobozból ismét csónakot , de ez úgy sikerült , hogy a doboz nem tűnt el , hanem tőle vagy öt méterre megjelent a dobozomhoz hasonló csónak -féle . Na melyik az igazi ?-gondoltam és a csónak felé mentem . Te leszel az , mondtam , és közben a másik helyen a doboz ,meg a semmivé vált . Hát ez csodás , úgy megörültem neki , ezt valahogy a valóságban is kamatoztatni kéne , ki kéne próbálni gondoltam és aztán fölébredtem .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Azért nem a tudatos álmokhoz írtam , mert nem voltam úgy tudatában annak , hogy ez álom , csak az tudatosult bennem , hogy tulajdonképpen mikre is képes az ember .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 19:01


126.
ismétlés


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-01-17 15:56:19

Sziasztok ! Ez az álom nem volt egyáltalán érdekes , csak szokatlan mert így nem szokott előfordúlni az eseménysor . Ime :
Álmomban egy ablakban bámultam kifelé és amikor a köd felszállt , egy pompás kert és udvar rajzolódott ki , a háttérben egy kastély féleséggel .
Nézzd mondtam annak a lánynak aki amúgy ismeretlen számomra , nézzd , micsoda hely ez itten .
Átmásztunk az ablakon és kint is voltunk a szép ligetes téren . Jött valaki , egy kutya is volt vele , aranyos pajkos kutya , emlékszem , hogy megsimogattam . Aházban egy asztalnál ültünk és megvendégeltek minket . A házigazda egy öregúr volt ,amolyan arisztokratikus kinézetű .
Következő álom :
Álmomban egy ablakban bámultam kifelé és amikor a köd felszállt , egy pompás kert és udvar rajzolódott ki , a háttérben egy kastély féleséggel .
Nézzd mondtam annak a lánynak aki amúgy ismeretlen számomra , nézzd , micsoda hely ez itten
A lány azt mondta , hiszen nincs ott semmi , mit kéne látnom ?
A köd lassan feloszlott és kibontakozott egy szép ligetes tér , a háttérben egy kastély féleséggel .
Kimásztunk az ablakon és épp jött egy ember egy aranyos kutyával és megsimogattam a kutyát , mert nagyon aranyos volt . A házigazda egy arisztokrata kinézetű ember volt és vendégül látott minket .
A jelenet teljes egészében megismétlődött . Hát ezért volt nekem ez az álom olyan furcsa.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 19:08


127.
Szellemeket láttam .


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-05-08 20:40:42

Az álom előzményeire most nem emlékszem , de bementem annak a nagy háznak az udvarára és szép csillagos este volt , mégis aaa megszokott sötétségtől talán világosabb . Persze lehet hogy égett ott egy két lámpa és azok szórtak szét némi plusz fényt .Tanakodtam , hogy bemenjek e a házba , ami inkább volt valami közintézmény , mint valami magán építmény . Kinyitottam az ajtót és benéztem , kis előtér volt lépcsővel , meg valamerre vezetett egy folyosó . Lépkedtem előre egy picit , aztán szembe jött , illetve lebegett felém két alak , akik szellemek voltak , ésrdekes jelenség , teljesen áttetszőek voltak . Mint az üvegből köszült figurák , akiknek vannak vonásaik , de mégis átlátni rajtuk . Akkor én meg voltam győződve arról , hogy igen , ezek szellemek .Aztán valami beszélgetés csendült fel nem messze tőlem , és két hús vér alak közeledett . Nem tudom miért nem akarta, találkozni velük , inkább kimentem az épület udvarába , de ezek szintén kkifelé tartottak az épületből . Felrepültem a levegőbe , így szépen eltűnök majd , de egy bizonyos magasság után elég érdekes dolog történt , nem lebeghettem feljebb . Igen igazán elhatároztam hogy feljebb lebegjek , de valamiért nem jött össze . Aztán elméláztam még , hogy hol is lehetek vajon , és az jutott eszembe , talán ez egy kórház , és ott távolabb az a magas kéményes , talán a krematórium .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 19:11


128.
Sziget aputól


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-06-05 17:14:29

Álmomban megjelent apu , ő már több mint 10 éve meghalt és hozott magával 2 könyvet .Elégedett mosollyal tette le előttem az asztalra és nyitotta fel az egyiket . Régen sokszor hozott nekem könyveket a könyvtárból , amikor még kisgyerek voltam , most ugyan ez az érzés futott át , mikor még gyerekként annyira örültem neki . Ez egy nagyon érdekes könyv volt és nagyon fontos lehetett számomra , egy szigetről írtak benne , volt benne több térkép is , távolabbi , közelebbi , rajta bejelölve a lakott területek , valamiért nagyon érdekes volt nekem ez a térkép . Tyhűű a mindenit , a neve sajnos nem sikerült , hogy megmaradjon , valami rémlik , de hogy megtalálom e , hmm benne nem nagyon bízom . Vajon miért lehetett számomra ennyire fontos ez a sziget , és miért hozhatta apu ?
Sajnos nem tudom .

Kommentek

Új komment
[2010-06-06 07:51:08] fortis
Már megbolondít ez a sziget . Megint álmodtam egy fura részletet .A sziget nevét tudom , már világossá is vált , de nem akartam mondani , mert nem volt felöle biozonyságom . Most sincs ugyan , mert semmi értelmeset nem találtam , de azért leírom ezt az álmot is .

Egy újság pergett a szemem előtt és megállt az egyik oldalon . A cíkken egy sötétbarna/ talán fekete ? / hajú lány képe volt , két oldalon fürtben befonva lógott a haja elöl fufrus és a cikk felett ez állt , A Dab szigeti boszorkány .Nem nem találtam rá semmi érdekeset a neten . ellenben egy másik helyen leírom miket is álmodtam még . Azt hiszem megtaláltam a kincset Efi .

[2010-06-05 18:29:33] efi
Kincses sziget - nekem ez ugrott be az álmodat olvasva.

[2010-06-05 17:48:27] fortis
smile még nem próbáltam Veszna , de ez tényleg egy jó ötlet ! Egy érzés azért felmerült bennem A szellemsziget nevű hely , amit álmomban annyira szerettem .

[2010-06-05 17:30:22] veszna
Hmm...fortis javíts ki, ha rosszul emlékszem, de sokszor keresel álmodban egy helyet/kincset/, most nem ugrik be. De emlékszem volt az az álmod a tündérhangú lánnyal:)
Az is érdekes, hogy a "kincskeresésben" mindig számodra kedves emberek-lények segítenek, ez azt mutatja nekem, hogy valami tényleg klassz dolog van elrejtve benned...Próbáltál valamiféle meditáció útján kapcsolatba lépni azzal a lánnyal? Vagy esetleg most az Édesapáddal...talán ha kéred, újra meglátogat a válasszal:

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 19:19


129.
tükör a folyosón


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-08-14 20:34:19

Nem volt ott semmi , csak egy nagy méretű tégla alapú tükör . Fémes keretbe foglalt fekete tükör , ott lógott a folyosó falán , előtte két bronzos gyertyatartó , mind kettőben egy egy gyertya égett . Oldalról figyeltem egy darabig , aztán már nem emlékszem . Elaludtam .
Következő álmomban , egy csavart szedtem ki a fejem búbjából , apró pici menet , az egész szinte elveszett az ujjaim között , nem örültem neki . Miért tesz ilyet valaki a fejembe .
Következő álmom , már egy kicsit kellemesebb volt , családtagjaimmal az erdőben sétáltunk és köveket gyújtöttem . Találtam is szépet , vöröset , sárgát , nagyon örültem nekik .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 19:56


130.
Ha nyílnak a kapuk

Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-07-09 09:09:09

Ez egy furcsa tapasztalat , az álom és az ébrenlét határán ide oda ingadozva .
Az álom apámmal kezdődött akiről meséltem , hogy már rég eltávozott . Most egy temetésen vettünk részt , csupa idegen emberek társaságában akkor úgy gondolt idegen ember temetésén .Apu elég öregnek tűnt , sokkal öregebbnek , mint mikor eltávozott és nagyon rossz bőrben volt , a bal szeme felett egy fityegő nagy sebbel , amit vissza vissza simított , hogy a helyén maradjon . Aztán a temetés végén , kicsit furcsává változott , akár egy ittas ember , és rosszul lett valami fehér habot öklendezett én meg rohangáltam , hogy mit tegyek elé , hogy a ravatalozóban ne öklendezzen mindent össze .
De aztán hírtelen valami megvilágosult . Valahogy rájöttem , hogy ő nem is az apám , csak az ő bőrébe akart valaki valami bújni , hiszen az életben fiatalabb is volt és a sebhelye ami fityegett neki a bal szeme fölött , olyan neki nem is volt . Ismertem egy embert akinek volt ilyen sebhelye , amikor egy boxerrel behúztak beki egyet , mert meg mert simogatni egy kutyát , de ezt hagyjuk ez egy másik történet volt . Szóval nem apu volt az , és itt minden gyanússá vált .
Aztán kint az udvaron egy lapos medencés részben már láttam , hogy ő nem is más , csak egy ektoplazma és inkább már olyan volt mint egy nagy meztelen csiga , és valami arra késztetett , hogy vessek véget ennek a csúfságnak mintha meg kellene tennem , nem tudom ez mi volt . A medence körül volt még egy két idegen entitás , amiket nem tudok hová besorolni , de arrébb láttam pár mestert akik harcművészetet gyakoroltak . Oda mentem hogy az álványokon lévő sok fegyver közül vállasszak magamnak egyet . Az első valahogy túl könnyű volt , a második valami két kezes szabja meg túl nehéz volt , hatalmas markolattal . Aztán valahová beljebb nyúltam és egy közepes méretű kék színű kard akadt a kezembe , minek markolata úgy belesimult a tenyerembe , mintha mindig is az enyém lett volna , magamhoz vettem . Ez a rész itt véget ért
A következő részben az elhunyt otthonában üldögéltünk álmomban késő este volt , virrasztottunk . Könnyes volt a szemem a sajnálattól , bár amikor rákérdeztek azt mondtam semmi semmi , csak a fáradtságtól . Aztán megint ugrott a képés az elhunyttal voltam , aki ebben az esetben az idén elhunyt szomszéd néni volt .
Egy nagy épületben csúsztunk lefelé egy nagy csúszdán követtem őt . Aztán hírtelen a csúszda egyik kanyarulatában átugrott egy korlátra ahol egy másik csúszdán csúsztunk tovább . Vagyonos volt az életében a néni , mégis most magyarázott valamit , hogy az igazi vagyon az nem az , ami megmaradt ideát .
Egyedül mentem tovább . és nem is nagyon értem , annak ellenére , hogy lefelé csúsztunk , mintha egy padlásnak tűnő helyiségben találtam volna magam, aminek bedeszkázott teteje fölött volt még egy kis padlás .Négyzetes alakú összeszögelt deszka zárta le a bebúvó nyílást és kicsit megemeltem , hogy bekukkantsak oda . jajj !-megijedtem , mert odaugrott valami ronda pofa . Aztán egy másik és még egy , nem tudom hányan lehettek a padlás térben , de épp hogy sikerült visszatartanom a helyére a deszkát . Különös mert ahogy tartottam , a deszkán át is láttam a fönti népséget , és egy öregasszonyos pofa , hajtogatta , hogy " Na gyer mire vársz ? Szabad az út gyere , na gyere már !!! "
Nem mentem valami nagyon nem tetszett nekem ebben az egészben .
Fölriadtam vagy már ébren is voltam és elmondtam egy imát . A miatyánkat hajtogattam vagy kétszer , aztán arra gondoltam , azt suttogtam Atyám legyen meg a te akaratod bár mi tőrténjék elfogadom .
Közben vissza aludhattam , ekkor már nem tudtam különbséget tenni alvás és ébrenlét között , hangokat hallottam , folyamatos suttogást , rikácsolást össze vissza minden féle sok hangot , de a hangok között egyszer csak megszólalt egy csengő női hang , és én azonnal párosítottam,az angyalkámhoz , ezt búgta a kis drága hangján :
Nyitva van a kapu Vigyázz !
Ha nyitva van , akkor be kell csukni gondoltam , és közben azokra gondoltam , akik folyamatosan hallják a hangokat , el kell ezt némítani , hogy csak az angyal hangját halljam , és rá koncentráltam . Többet nem szólt ugyan , de a hangok elcsendesültek és egy szép nyugodt mezőt képzeltem magam elé .
Teljesen magamhoz tértem , vagy fölébredtem .és eszembe jutott amit a vándoron már említettem magam is , ha kinyitunk kapukat , nem biztos , hogy olyan egyszerűen be tudjuk majd zárni , ehez felkészültség kell . Most sikerült , de nem lehet tudni , sikerül e majd újra .Eszembe jutot a tudat szint váltás , ha akarjuk ha nem változásokon megyünk át , nem tudom a felkészületlenek is érzékelik e majd , vagy ők ebből kimaradnak , a saját érdekükben semmit sem tapasztalnak majd .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:06


131.
Penge


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-07-02 22:10:10

Álmomban egy démon állt mögöttem .Láttam amint előrenyújtott kezéből az arcomhoz ér a penge . Lassan karcolta a jelet de nem vér , hanem fény áradt ki belőle .Nem féltem , nem védekeztem , csak álltam és vártam , legyen már vége . Aztán fel is ébredtem .
Bánom már , hogy nem írtam le azonnal , mert még emlékeztem milyen betűket vésett , de mostanra már sajnos teljesen elfelejtettem

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Néha olyan furcsa dolgok történnek .Mostanában semmit nem tettem , hogy felhívhatnám az érdeklődésüket .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:10


132.
Szikra


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-07-14 06:21:03

Egy beetetéssel kezdődött az álmom , hiszen egy kapunál álltam , roppant álmos voltam , mintha aludnék , de valaki az orrom elé nyomott egy tejszínhabos süteményt , azt meg álmomban is megeszem , Aranyos kis jelenet , vigyorogtak valakik körülöttem . Mire magamhoz tértem már egy épületben voltam , egy nagy szobában , ahol sok ágy volt . Lefekvéshez készülődtünk , többnyire lányok voltak , de fiúk is , vegyesen . A szemben lévő ágy környékén egy sündisznó motoszkált , és félig körbejárta már a szobát , mikor úgy döntött , az én ágyam lesz neki a leg megfelelőbb és már fönt is termett a lábamnál a takaró tetején szépen elhelyezkedett . Téged választott , mosolygott valaki , így feküdtünk egy darabig , de aztán a süni csak csak tovább ment . Viszont volt ott egy nagyon picike amit otthagyott , először azt hittem , egy picike kis süni . De nem az volt , hanem egy rák , és meg is nőtt egy kicsikét . Nagy nehezen megfogtam valahogy és az ablakon át kidobtam a fűre , de nem ért földet , mert kiengedte szárnyait , először azt hittem visszarepül a szobába , de aztán csak csak valamerre elröppent . Aztán az egyik leányzó valamit elkezdett magyarázni a többieknek , valami felháborító dologgal kapcsolatban , ami sűrgős intézkedni valót líván . Valami konfliktus helyzettel kapcsolatost , de nem tudom mi volt a lényege . Mindenesetre a nyomában haladtam , valami szorosabban összefűzött vele , és hamarosan le is értünk egy udvarba . Ott ment egy kis csetepaté , az ajtóban állt három felnőtt , érdekes , mert mi sem voltunk már annyira gyerekek , nem tudnám besorolni magunkat korra , mindenesetre az egyiknek megfogtam a kezét , és nagy nagy biztonságban éreztem magam . Éreztem , hogy ő is örült nekem . A három felnőtt között is némi konfliktus kerekedett , ki kellett deríteni , ki volt az , aki nem mondott igazat . Az egyik felnőttre terelődött a hangsúly e téren és akinek a kezét fogtam , engem kérdezett . Akkor most Ő hazudik biccentett az egyik felnőtt felé . Igen mondtam ő . Ejh , nem tudom miért mondtam , hiszen fogalmam sem volt róla miről van szó . De hát biztosan megvolt az oka . Most egy különös jelenettel folytatódott , mert mint a Nyílnak a kapuk álmomban , itt is egy fegyver készlet volt az udvaron . Akinek a kezét fogtam azt mondta , Menj és mond meg Szikrának , hogy a rövid pengét válassza , erre a célra az is elég , nem lesz olyan nagy gond ! Elmentem a lányhoz , akivel jöttem és megmondtam az üzenetet , de nem nagyon foglalkozott vele , így az én kezemben maradt a rövid penge . Hírtelen megláttam a kék kardot is , amit előző álmomban a kezemben szorongattam , de nem foglalkoztam vele . Az járt az eszemben , ha ezek a pengék itt nálam maradnak , akkor ezekkel legalább már nem fog harcolni senki sem . Olyan furcsa fegyverek voltak ott , ránézésre azt mondaná az ember , ezeknek semmi értelme smile Aztán Szikra is talált egy neki valót én meg szépen fölébredtem .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:14


133.
Vihar a szigeten


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-06-08 06:45:50

Vagy egy sziget , vagy inkább félsziget ?Nagyon fújt a szél , amikor megérkeztünk . Egy hídon kellett áthaladni , de valamiért nem emlékszem a többiekre . De voltak többiek , csak nem voltak ott valahogy velem . Pihenni jöttünk erre a helyre és kibéreltünk egy kis faházat . Már éppen kezdtem volna elrendezkedni , amikor igen erősen kezdett el fújni ismét a szél . Vihar közeledett .Tudtam jobban járok , ha szedelőzködöm . Kinyílt az ajtó és betoppant két fiatal lány .Nézelődni jöttek , vagy csak hozzám csapódtak e , nem tudom , de mondtam nekik , itt nem maradhatunk , mennünk kell . Valami hülye lakatkulccsal babráltam , hogy bezárjak valami belső ajtót , mikor megérkezett egy ember aki azt mondta , igyekezzünk , ő fog kivezetni innen minket .
A többiek nem tudom hol lehettek , de annyit tudtam , hogy a híd másik oldalán valahol a hegyekben .
A vezetőnk délnek vette az útját , és szólt ,hogy igyekezzünk ! Épp hogy elindultunk megállítottam őket . Miért délnek tartunk , mikor északnak sokkal rövidebb ?
A tenger fölött túl erős a vihar szólt a vezető . Na de vihar volt akkor is , amikor ide jöttem és én átjöttem a hídon feleltem . Meg tudjuk csinálni nehéz lesz , de át tudunk kelni rajta .mondottam .
Nem kellett a sok beszéd , megindultunk az északi irányba . Házak mellett haladtunk el , láttam volt ott valaki , aki nem akart elmenni és egy kutya is volt a kertben . Igyekezzünk ! mondta a vezető és arra gondoltam , a többiek a hegyekben már biztosan várnak minket

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:17


134.
A hajósinas


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-08-21 23:43:08

Egy vitorlás bárkával szeltük a tengert . Nem volt túl nagy , de nekem mégis annak tűnt , a vitorlák kezelésében segédkeztem . Hamarosan befutott a hajó egy dalmát tengeri kikötőbe , azt nem tudom Olasz , vagy a Horvát partokon , Valaki elkapta a parton a kidobott köteleket és hozzáerősítette olyasféle vasdurungokhoz . Én is kiugrottam , hogy segítsek . Nem voltam több 10-évesnél , szerettem ezt az életet . Sokat utaztunk , árúval töltöttük fel a hajót és hajóztunk sokat idegen partok felé . Úszkáltam a kikötő vizében , míg az öreg intézte a teendőket . Megnéztem komolyabban is , milyen is ez a hajű , a többihez képest eléggé kis bárka volt , de tengerjáró ütött kopott , de hát nekünk ez jutott . Nem tudom ki lehetett az öreg , talán a nagyapám , vagy egy kedves tengerimedve , aki magához fogadott , de míg távolabb voltam beugrott egy kép sor .
Idegen emberek mentek az öreghez a mólónál , és arról beszéltek , hogy valamilyen oknál fogva el kell , hogy vegyenek tőle , nem utazgathatok , iskolába kell járnom , és ő csak hátráltat abban , hogy normális ember lehessek , ha továbbra is vele utazgatok . Láttam az öreg savanyú arcát , és mikor a kép sor véget ért , gyorsan visszasiettem a mólóhoz . Az öreg elmondta mi történt és hogy sokan azt akarják , hogy itt maradjak , de döntenem nekem kell , mit is akarok ?.....
Vagy elhajózunk , és akkor továbbra is vele maradhatok , vagy itt kell maradjak a városban , és iskolába járnom .
Szerettem volna tovább hajózni , de valami erő elragadott és idegen emberek vittek el magukkal , féltem nagyon , az öregem soha többé már nem láthatom .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:22


135.
Barátnő


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-08-24 07:34:18

Micsoda hülye egy helyzet . Többször is felébredtem , de mindig ugyan arra a szép tengerparti részre tértem vissza .Valahogy elég fantasy íze volt a látványnak , a lábam bele merült a homokba és a szikrázó fehér homok szétfolyt a lábújjaim között , ahogy emelgettem .Valahová tartottam , talán haza , nem tudom , a lényeg az , hogy minden alkalommal találkoztam a parton egy lánnyal , aki azt mondta , hogy szeretne összeismerkedni a kollégámmal . Szóval az ebben a Valós világunknak nevezett világunkban . Azt is mondta , mondjam meg neki ,hogy szeretne vele barátkozni , mert szimpatikus a számára .

Háát reggel amikor találkoztam vele , óvatosan megkérdeztem , mi újság a barátnőjével ? Azt mondta szakítottak . Hmm , de hogy a csudába mondjam el neki azt , hogy az álomvilágomban volt valaki , aki szeretne vele találkozni ?
Aztán csak annyit mondtam , hogy azt hiszem , hamarosan lesz egy másik barátnője , mi mást mondhattam volna ?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:28


136.
Hegymászó kutyalét


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2010-08-22 00:08:24

Egy magas hegyre másztunk , és még a hegyek felett is hegyek voltak . Nagyon sűrű volt a növényzet , óriási fákon másztunk fölfelé , csak fölfelé , ágról árga , a meredek hegyoldalban ez volt a leg egyszerűbb mászási technika . Egy bizonyos magasság útán a többiek azt mondták , Ők bizony nem másznak már tovább , elég magasra jutottunk , elindulnak visszafelé .
Nekem nem nagyon tetszett az ötlet , szerettem volna még tovább mászni , és kapaszkodtam is tovább fölfelé . De egy idő múltán nem tetszett már nekem sem a mászás , túlságosan egyedül voltam , én és a hegy , és a fák között egyre sűrűsödő félhomály .
Elindultam én is visszafelé , és azon rágódtam , már biztosan nem érem be a többieket akik biztosan jó sokat másztak már lefelé .
Aztán csak lejutottam az egyik magaslatról , ahol találtam egy széles ösvényt azon bandukoltam tovább , és be is értem az egyik társamat , aki lemaradt a többiektől , de lehet csak engem várt , hogy együtt menjünk tovább . Viszont megjelent az ösvényen egy rosszarcú teremtmény , és nagy szítkozódások között elkezdett futni felénk . Még hadonászott is , de megcsúszott a lába , és becsúszott az árokba , ami jó mély volt , kisebb szakadék , , beverte a fejét és elájult azon nyomban .
Mi tévők legyünk ? -ez az ember ártani akart , de nem hagyhatjuk csak úgy magára itt az erdőben , tanakodtunk . Mivel nem igazán tudtuk mit kezdjünk vele , elkezdtünk rohanni az ösvényen , míg el nem értünk egy lakott települést . Ott segítséget hívtunk és elvezettük az embereket a baleset helyszínére , aztán odébb álltunk . Visszaértünk erre a lakott településre , de már nem emberek voltunk , hanem mint két kóbor kutya , úgy csámborogtunk egy nagyobb épület felé . Füst szagot éreztünk , és rájöttünk , hogy a nagy épület egy kórház , amiben kigyulladt valami . Kitaláltuk , ha hangosan ugatunk , akkor felhívjuk a figyelmet a tűzre , és akkor talán befogadnak két ilyen kóbor kutyát , veszélyt jelző jószágként .
Így is történt , addig ugattunk , amíg elő nem bukkant valaki , gyorsan eloltották a tüzet , talán csak a kuka gyulladt ki , de hallottuk ahogy beszélték , sokkal nagyobb baj is történhetett volna , ha az a kért kutya nem jelez olyan hangosan az udvaron .
Sínbe értünk , gondoltam , aztán az álom véget ért . smile Vou vou , háát azért jobb az emberlét !

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 20:54


137.
Mágusok


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-01-13 11:24:21

Nem tudom álom volt e , vagy valami más , értelmét nem sokat látom , amilyen gyorsan jött a kép , olyan gyorsan el is ment .Mint amikor az ember véletlenül befog egy rádió adást .
Megjelent hirtelen egy kép , a háttérben egy nagy kőr , benne egy ötágú csillag , és még egyéb jelek .Mintha a falra lett volna felfestve , előtte meg egy boszorka állt , no nem kampósórrú , hanem olyan egyszerű és azt kérdezte -" biztosan jó lesz ez így ? " Hirtelen ugrott egy kép , egy varázslót láttam hosszú süveggel a fején , akár még Dumbledor prof is lehetett volna a Harry potterből és azt válaszolta -" Hát nem egyértelmű ? " .
Semmi értelme , semmi előzmény és utána sem volt semmi .
Akkor most röhögjek egy jót , vagy mi volt ez ?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Május - 21:18

Köszönöm Áprilia, sok olyan van közöttük, amiket szívesen fogok  újra elolvasni!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 21:28

Azt hiszem, mostmár teljesen végignéztem azt a vándoros linket. Nagyon sok van, ami nincs elmentve sajnos, csak a címe szerepel. Amikor anno pár éve Nefer is idehozta a linket, akkor még minden álmot meg lehetett nyitni. Létezik, hogy ezeket a mentett archívumokat is folyamatosan törlik itt-ott?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Pént. 25 Május - 6:20

Sajnos nem tudom hogyan csinálják.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Pént. 21 Jún. - 13:45

Szikra 2010-07-14
Egy beetetéssel kezdődött az álmom , hiszen egy kapunál álltam , roppant álmos voltam , mintha aludnék , de valaki az orrom elé nyomott egy tejszínhabos süteményt , azt meg álmomban is megeszem , Aranyos kis jelenet , vigyorogtak valakik körülöttem . Mire magamhoz tértem már egy épületben voltam , egy nagy szobában , ahol sok ágy volt . Lefekvéshez készülődtünk , többnyire lányok voltak , de fiúk is , vegyesen . A szemben lévő ágy környékén egy sündisznó motoszkált , és félig körbejárta már a szobát , mikor úgy döntött , az én ágyam lesz neki a leg megfelelőbb és már fönt is termett a lábamnál a takaró tetején szépen elhelyezkedett . Téged választott , mosolygott valaki , így feküdtünk egy darabig , de aztán a süni csak csak tovább ment . Viszont volt ott egy nagyon picike amit otthagyott , először azt hittem , egy picike kis süni . De nem az volt , hanem egy rák , és meg is nőtt egy kicsikét . Nagy nehezen megfogtam valahogy és az ablakon át kidobtam a fűre , de nem ért földet , mert kiengedte szárnyait , először azt hittem visszarepül a szobába , de aztán csak csak valamerre elröppent . Aztán az egyik leányzó valamit elkezdett magyarázni a többieknek , valami felháborító dologgal kapcsolatban , ami sűrgős intézkedni valót líván . Valami konfliktus helyzettel kapcsolatost , de nem tudom mi volt a lényege . Mindenesetre a nyomában haladtam , valami szorosabban összefűzött vele , és hamarosan le is értünk egy udvarba . Ott ment egy kis csetepaté , az ajtóban állt három felnőtt , érdekes , mert mi sem voltunk már annyira gyerekek , nem tudnám besorolni magunkat korra , mindenesetre az egyiknek megfogtam a kezét , és nagy nagy biztonságban éreztem magam . Éreztem , hogy ő is örült nekem . A három felnőtt között is némi konfliktus kerekedett , ki kellett deríteni , ki volt az , aki nem mondott igazat . Az egyik felnőttre terelődött a hangsúly e téren és akinek a kezét fogtam , engem kérdezett . Akkor most Ő hazudik biccentett az egyik felnőtt felé . Igen mondtam ő . Ejh , nem tudom miért mondtam , hiszen fogalmam sem volt róla miről van szó . De hát biztosan megvolt az oka . Most egy különös jelenettel folytatódott , mert mint a Nyílnak a kapuk álmomban , itt is egy fegyver készlet volt az udvaron . Akinek a kezét fogtam azt mondta , Menj és mond meg Szikrának , hogy a rövid pengét válassza , erre a célra az is elég , nem lesz olyan nagy gond ! Elmentem a lányhoz , akivel jöttem és megmondtam az üzenetet , de nem nagyon foglalkozott vele , így az én kezemben maradt a rövid penge . Hírtelen megláttam a kék kardot is , amit előző álmomban a kezemben szorongattam , de nem foglalkoztam vele . Az járt az eszemben , ha ezek a pengék itt nálam maradnak , akkor ezekkel legalább már nem fog harcolni senki sem . Olyan furcsa fegyverek voltak ott , ránézésre azt mondaná az ember , ezeknek semmi értelme :)Aztán Szikra is talált egy neki valót én meg szépen fölébredtem .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Pént. 21 Jún. - 13:46


Különös világ 2007-12-16


Az álom úgy kezdődött , hogy egy pályaudvaron voltunk és egy olyan személyt vártunk , aki nem jött el . Az egyik ismerős megtántorodott rosszul lett valamiért . Az ok pillanatok alatt kitisztult előttem , egy sötét árnyat láttam aki ezt az ismerőst körbeölelte . Odaugrottam és próbáltam letépni róla .Nem sikerült , ekkor elszaladtam , hogy segítséget hozzak .Nem tudom hova kerültem , de egy fura világ volt . Még a házak is furcsák voltak kisebb nagyobb épóletek egymásba épülve , alacsony kerítések , az egész egy útvesztő .Gyerekek játszottak az egyik téren , de hiába szólítottam meg őket , mintha ott sem lennék , nem reagáltak le . Tovább mentem láttam egy felnőttet aki sietett valahová , utána szaladtam és mondtam neki nem tudom hová lettem , eltévedtem , nem tudná e megmondani merre van a pályaudvar .Mutatott egy irányba , hogy arra menjek aztán gyorsan tovább sietett . Elindultam , de még mindig nem találtam meg a helyes irányt . Egy fiatalabb nő készült bemenni az egyik épületbe . Utána szaladtam és beléptem a lakásba . Érdekes esemény , mert ő nem lepődött meg és még csak nem is haragudott . Beszélgettem vele és ébredés után szomorú is voltam mert később ezt a beszélgetést nem tudtam már felidézni magamban . Az utcán bolyongtam tovább de most egy másik fiatal nő volt velem , de ez nem teljesen biztos , kihagy az emlékezetem .A lényeg az , hogy egyszer csak megálltunk és a nőnek görcsös rohama volt . Én átkaroltam és próbáltam enyhíteni a szenvedését , és közben beugrott egy különös kép , egy tokszerű valamit láttam lepottyanni a földre , amiből kibújt egy darázs . / darázs ? -ez tényleg fura , annak láttam , de így elgondolkodván akár egy parányi tündér is lehetett .Visszatért a kép ,még mindig ezt a nőt karoltam , de amikor a tokszerű valami lepottyant a másik képben , onnantól kezdve már nem szenvedett . Hmm , valamitől csupa ragacs lettem . Mi ez méz ? / lehet most röhögni / Ugrik a kép . Mentem tovább az utcán és nagy lapos köveket láttam amint ugráltak az utcán . Igen , a kövek éltek . Egyik másik nekem akart ugrani , de kiderült hogy olyan könnyűek akár a szivacs . Eszembe jutott egy csalafintaság , fölkaptam az egyiket és bedobtam egy nyitott ablakon . Kb mit egy focilabda akkorát , és vigyorogtam , hogy megfognak lepődni , hogy került az oda . Felébredtem . Kint voltam a mosdóban aztán visszafeküdtem . Gondoltam de jó lenne oda visszakerülni és láss csodát ott álltam az a ház előtt , ahová az a bizonyos nő volt , akivel beszélgettem . Nagyon fura volt a kapó , sok szirmú virág volt az ajtó közepén ezt tekergettem , majd az magától tekergett tovább és egyszer csak kidugta az orrát az a bizonyos nő . Bent voltunk az épületben és még emlékszem a szemrehányó de nem annyira bosszankodós kijelentésére , amikor azt kérdezte , hogy már megint te vagy az ? -és mindig csak kérdezel és kérdezel és kérdezel ,! Eztán fölébredtem és az volt az első gondolatom , a csudába , kellett volna kérnem valamilyen kulcsot , amivel visszatérhetek máskor is ebbe a világba .
Lehet röhögni , én is azt teszem egy kis savanyú szájízzel , mert nagyon jól éreztem magam odaát .!
A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Ami szöget ütött a fejemben , hogy amikor másodszorra álmodtam , az a bizonyos reagálása a nőnek , " hogy már megint te vagy az ? "Hmm fura !


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Pént. 21 Jún. - 14:03

Zsidó rabszolga 2010-11-19

Ebben az álomban olyasmi történt , amire nem fogok szívesen visszaemlékezni , de mivel mindent leírok , megosztom ezt is veletek .
Egy kis városi településen voltunk , valahol a Római korban . Zsidó rabszolgaként láttuk el a kevés rómait , akik inkább csak katonákból , meg a helytartóból álltak .
Lázadás tőrt ki , ennek mesélném el a történetét .
Bent az erődítmény udvarán egy nagy gödröt kellett ásnunk ,aminek a lényege egy nagy és mély pöcegödör lett volna . Már megvolt a gödör , és ürülék is volt benne , mikor a helytartó kitalálta , hogy közülünk a zsidók közül , ugráljanak be néhányan a gödörbe , az ürülékbe , hogy ők ezen jót szórakozzanak . Nagyon erős volt a noszogatás , és a rokonságomból , az öregek közül , aki a vezetőnk lehetett talán , már majnem meg is tette , amikor oda ugrottam és az ásómmal egy nagy ütést mértem a római helytartó nyakára , amitől annak elvált a feje a testétől és hírtelen a testével együtt a pöcegödőr mélyére huppant .
Hírtelen nagy megrökönyödés lett úrrá , néma csönd , de mint egy vezényszóra , mindenki neki esett a rómaiaknak , és sorban mind a pöcegödörbe lett dobva .
Hírtelen nem tudtuk , most mi lesz , mi tévők legyünk ezek után , de a vezetőnk , valami rabbi azt mondta , öltözzünk be rómaiaknak , így ha erre tévednének majd ellátjuk őket , azt mehetnek tovább az útjukra .
Hamarosan jött is egy magasabb személyiség , valami utazó katonai tanácsos , és először minden rendben is volt , mert a rabbink kiadta magát a helytartónak , de mielőtt elment volna a tanácsos rájött valamire , talán a nyelvjárás és a szóhasználat miatt , és a rabbink nyakára csapott a korbácsával . De ekkor oda ugrott pár katonának örzött társunk és a tanácsos is mehetett a gödörbe .
Ezek után kis idővel nagy madarak jelentek meg az égen , akár csak a sasok , de óriásiak voltak . Ijesztőnek tűntek , ahogy elsuhantak az épületek nyílt ablakai előtt és egyik másik le is huppant az udvarra . De ekkor már nem voltak olyan félelmetesek , és sikerült elkergetni őket , így továbbra is biztonságban voltunk , majd felébredtem .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Pént. 21 Jún. - 14:04

Fortis verse az Álomhozó2-höz:

álomhozó2 2011.10.29.


Beng ! Beng !-figyelsz a hangra ,

behunyt szemeid , rezzen meg a dalra .

Beng ! Beng ! -húz a sötét mélyre ,

ellazult tested , hátra hagyod végre .

Villám cikázik , egy fatörzsbe csap éppen ,

így érsz talajt szépen erdő sűrűjében .

Csendes eső áztat , dereng a köd homálya ,

elindulsz az útra , felsüt a hold palástja .

Lépteid nyomán , a hajnal lassan pirkad ,

esős sűrű erdőt hátad mögött hagytad .

Aranyló ezüst fény , amint a tisztást nyalja ,

madár szóra ébred , mind aki azt hallja .

De a mocsár szélén , a víz egy nagyot csobban ,

át kell kelni rajta ,irtó gyors iramban .

A békák brekegése , már-már fület sértve hangzik ,

de friss fuvallat szellő s a köd , nyomban feloszlik .

A szél egyre fúj ,s te haladsz hegyre feljebb ,

éles visítás , egy héja röppen fentebb .

Végre feltűnik egy várfal ,titkos várnak fala ,

vastag fala mögött , furcsa nép mely lakja .

Reccsenő hanggal nyílik , kitárul a kapu ,

egy-két merész lépés, s látható a falu .

Sejtelmes hang szólít ,zengi be a teret ,

figyeld a szavát mit mond ,hogy magad el ne feledd !

Kedves népek laknak , e sejtelmes vidéken ,

de nem azért jöttünk , hogy itt lebzseljünk tétlen .

A cél amiért jöttünk , nincs már olyan távol ,

lépdeljünk futva , a hegygerinc egy mámor .

S ha fönt vagy , nézz le ott a mélybe ,

eléd tárul , birodalmad szépe .

Beng ! Beng ! -újra szól a dallam,

Beng ! Beng ! -folytasd az utad halkan !

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 5 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.