Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fortis régi álmai

2 posters

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Vas. 13 Május - 12:56

Igen sajnos sok elveszett.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 13 Május - 14:01

De ti se tudtok bemenni ebbe a linkbe jobban?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Vas. 13 Május - 14:22

Nem. Sőt ami volt régi link ott semmit sem tudtam megnyitni ami az én nevem alatt futott.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 13 Május - 20:43

fortis írta:Nem. Sőt ami volt régi link ott semmit sem tudtam megnyitni ami az én nevem alatt futott.

De én arról beszélek, amit most Motan hozott!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 13 Május - 20:44

Egyébként a régi kalandorok-fórumnak nincsenek ilyen mentett változatai?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Vas. 13 Május - 20:57

Áprilia írta:
Áprilia írta:

66.

szellemes


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2007-04-05 17:40:02

Üdv
Nem nagy dolog , ez az álom , de azért leírom .
Négy panelház közre zár egy teret .Egy szép nagy teret , középen egy nagy dombbal .Ez nem érdekes , csak a helyszínt akarom bemutatni .Itt lakom , és az álom helyszíne is ez .
Este álmomban lent mászkáltam , és megjelent egy szellemnő . Fehér ruha olyan esküvői , vagy hálóing ? nem tudom , de valami ilyesmi .Csak suhant közvetlen a föld felett , és általában felém lebegett .De néha hirtelen irányt változtatott .
Nos , hogy elkerüljem a vele való találkozást , mindig odébb mentem , tartva a tisztességes
távolságot , bár nem volt félelmetes , azért nem kívántam a vele való kontaktust .
A tér közepén lévő domb , sziklává változott , és három nagy buldogképű kutya közeledett felém . Elösszőr féltem tőlük és azon gondolkodtam , hogyan tudnék a sziklára felkapaszkodni . De erre nem került sor , mert mikor megálltak közvetlen velem szemben , már nem éreztem félelmet , talán azért egy kicsit , de már tudtam , hogy nem fognak engem bántani . Aztán felébredtem.

Érdekes, hogy pont a 66. Sikerült "szellemesre", akivel nem kívántál találkozni.... Very Happy
(bár az én számozásom, de így meg különösen. Shocked )

Miért érzed fontosnak a 66-tot e tekintetben?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 13 Május - 21:38

Hát, hogy a két 6os az már majdnem 666...És pont egy szellemről szólt az álom.
Szinkronicitás szerintem.
Tulajdonképpen jelnek vehetem a szinkronicitást, azaz jól tettem, hogy kigyűjtöttem az álmaidat.
Amikor az ember beletrafál abba, hogy mit kell csinálnia, akkor azt jelek kísérik.
Valami ilyesmi. De nem kell túlragozni szerintem. Ezek a dolgok úgy jók, ahogy vannak. Nem kell szétmagyarázni. Inkább érezni lehet.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Május - 6:24

Oké értem, köszi.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 9:51

Jé, van itt még!



94.
3 sárkány birodalma


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-10-05 05:39:45

Húúú , még csak 4 óra 30 perc van és már fölébredtem , de mindegy , ha már így van , gyorsan bepötyögöm ide mit is álmodtam , még mielőtt elfelejteném az egészet . Na itt aztán szimbólum szimbólum hátán , csupa rejtély , de hallgassátok meg a mesém .
Egy pocsolyában tocsogtam , de a nap rendkívül gyorsan felszippantotta , , ezért egy másikba , onnan , egy harmadikba , és így haladtam tovább a pusztában , amíg el nem értem egy tóhoz . Ott lenyugodtam és az egyetlen embert bámultam , aki a tó partján üldögélt és éppen horgászott .
Már eleve fura egy horgász volt , mert csak egy madzagot lógatott be a vízbe a botjáról . Bedobta , éd már húzta is ki a vízből és egy aranyhal lógott a madzag végén . Nem tudom miért hívták aranyhalnak , hiszen inkább egy pontyra hasonlított és ráadásul piros színű volt , tehát ez elég fura egy aranyhaltól , pláne , ha ránéz az emberre és még el is kezd beszélni .Beszélt is és méghozzá nekem , itt valami tudatosult bennem , hogy nagyon kell figyelnem , mert amit mond , azt meg kell jegyeznem , nagyon fontos lehet .Akkor még tudtam is , most már elfelejtettem , bár mennyire is akartam , hiába , nem tudom miért emlékszem mindenre , de pont arra nem . Ez kész kitolás , de mindegy menjünk tovább . Azért tippem mégis volna , talán arról szólt a halacska , ami ezek után történt . Volt ott egy nagy fal , aminek fölmásztam a tetejére és egy hasadásban néztem le a túloldalra .Sok mindent nem láttam , mert nagy volt a mélység és alatta csak víz és víz minden hol . Tó , vagy tenger , ? -de ez most nem érdekes . Érdekesebbnek inkább az volt az érdekes , hogy megjelent egy hatalmas vörös sárkány .Először még nem tudtam mire vélni a dolgot , talán az arany hal említhetett valamit , de félni nem féltem tőle annyira , mint ahogyan illett volna . Vörös sárkány , nem tudom honnan , de az igazság mint megfogható valóság jutott az eszembe és mint ilyentől nincs miért félnem .Hosszan kinyújtott villás nyelve közé ugrottam , és úgy repült el velem .A kék sárkányról mesélt , aki messze a magasban él , és akire nagyon haragszik , mert bárányokat dobál át a fal túlsó oldaláról , és valami negatív jelenés , de mégis oda kellene mennem . Így hát visszakerültem a fal tetejére és nem kellett sokat várni , jött is az a bizonyos kék sárkány , aki egy szemernyit sem volt kisebb , mint a párja . Villás nyelve között felrepült velem a magasba , de nem volt ott senki , csak ő és én , így nem igazán éreztem jól magam , vágyódtam vissza a földre . Valamit ő is mondhatott , de erre a részre szintén nem emlékszem , a fontos dolgok meglehet le vannak tiltva számomra .Tiltás nem volt , így hát ki tudja honnan , de levetettem magam a mélybe , ahol a vörös sárkány szépen elkapott és letett a vízbe . Elmerültem a víz alá ahol igazán érdekes és nyüzsgő világ fogadott . Itt már jobban éreztem magam .Apró kis emberkék dolgoztak serényen , egy alagúton munkálkodtak talán a törpékre emlékeztetnének . Amott egy óriás csigaház , akár még be is költözhetnék , jó lenne lakásnak , akkora méretű volt .Volt itt még sok minden más is , fura tündér szerű lények , no meg egy hatalmas zöld sárkány , aki éppen felém közeledett . Érdekes volt ez az egész , mert noha víz alatt voltam , vagy legalábbis azt gondoltam , mégis úgy járt kelt mindenki velem egyetemben , mintha a föld felszínén lennénk , csak sokkalta könnyebben lehetett mozogni , mintha kicsi lenne a gravitáció .Megfigyeltem magamon , a fejem körül egy nagy légbuborékot , mintha az lett volna a levegőforrásom . Zöld sárkány , valahonnan a bölcsesség ugrott be , ki tudja miért párosítottam őket , de ez már így történt , ez van . Nos a bölcs azt mondta , vissza kell térnem a kék sárkányhoz , mert csak ő rendelkezik azokkal a / mirigyekkel ?-na ezzel mit akarhatott mondani ? /szóval valamikkel , amik re szükségem van ahhoz , hogy életben maradhassak . .Tehát minden képen vissza kell jutnom . Azok a tündér szerű lények , akiket már említettem , valami történetet adtak elő , egy nemes lelkű valakiről , aki föláldozta magát érettük , noha fogalmam sincs miért kellett ezt elmesélniük , meghallgattam , aztán valahogy fel is kerültem a felszínre , hogy a vörös sárkány nyelvei között himbállódzak . Háát ez már nekem is sok volt , a kék sárkányhoz nem szerettem volna visszatérni , így hát föl is ébredtem . Itt a vége fuss el véle , ez volt az kora reggeli álmom .!


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 24 Május - 9:55-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 9:54




95.
Muhehung


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-10-04 11:36:36

Valahol közép-amerikában lehettem egy félsivatagos területen , egy indián településen napjainkban . Ezek nem tollas indiánok voltak , meg ilyesmi , hanem olyan egyszerű vidéki kalapos népség . Minden részletre nem emlékszem , de a lényeg megmaradt . Volt ott egy öreg , aki szellemi vezetője lehetett az ifjaknak , most ha jobban belegondolok , inkább egy tanyára , vagy egy farmra emlékeztetett az egész , mert a mi házunkon kívül más házat nem láttam a környéken . Szóval az öregnek magyaráztam , hogy már régóta keresem ezt az igazságot , bejártam már amerikát , európát , de nem találtam még rá amit kerestem , de most azt hiszem végre sikerült . A magyarázatra nem tudom miért volt szükség , talán a beszélgetésünkhöz tartozott , ez a részlet maradt csak meg .
A gyerekeket okították , de meglehet ez inkább valami beavatási szertartás volt , nos volt ott egy nagy kád szerű edény , amibe bele kellett állni . Kábé a combomig ért a víz , mert én is bemásztam közéjük ., és a feladat az volt , hogy horgászni kellett . Na ez egy kicsit bonyolultabb már , mert ugyan itt nem halakat kellett fogni , hanem valami egészen mást . Talán ha elmesélem megértitek .
Mindenkinél volt egy kb 20 centis kis faág , amire láncot kellett felcsavarni , de úgy hogy legalább 3-4 részével belelógjon a vízbe . A botocskát óvatosan rázogatni kellett , amíg hirtelen valami nagy erővel el nem kezdte lefelé húzni a láncot . Ekkor ki kellett emelni a láncot a vízből ,és akinek szerencséje volt , annak egy lapszerű valami lógott a végén , amin egy ábra volt . Volt akinek előbb , volt akinek később sikerült . Egyik srácnak egy sas volt , a képen , másiknak farkas , harmadiknak egy szamár , még meg is jegyeztem , végül is igaz , hogy a szamár csökönyös , de legalább kitartó .
Nekem valahogy nem akart sehogy sem sikerülni , pedig benne álltam a vízben , vagy egy fél éjszakát ott magamban , és zörgettem a láncot . Az lett a vége , hogy ott hagytam a botom is és a láncom is a vízben .és mászkáltam az udvaron . Mindenki békésen aludt már .Éhes voltam és megközelítettem az élelmiszeres kamrát , de aztán legyintettem , csak nem fogom fölfalni a készletet , amikor nekik is alig van valami élelmük , majd ha az öreg megkínál akkor elfogadom és akkor ehetek én is .Reggeledett és az egyik ifjonc , egy talicskával eltolta a vizes edényt , hogy hasznosítsa a vizet valamire . Már egy kicsit távolabb volt , amikor láttam , hogy a víz elkezd sisteregni , fröcskölni, nagy erővel spriccelt szerte szét . Az ifjú meredten nézte és meg sem mozdult .Odaszaladtam , belenyúltam és kirántottam a láncos botomat . Egy kép volt rajta , kicsit félelmetes , ha lle akarnám rajzolni , talán a PomPom ra emlékeztetne , és a srác ijedten felkiáltott , hogy ez egy Muhehung és elszaladt a házba . Én néztem még egy darabig ezt a Muhehungot , aztán fölébredtem . Hát ennyi .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
A lapokon lévő figurák szerintem valami szövetségesek lehettek , akik segíthetik az embert , de nem ismerem annyira az indián kultúrát , hogy mondani tudnék róla valamit .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 9:57



96.

miért kérded ?

Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-09-27 12:35:05

Sziasztok , nem álmodtatok mostanában semmi érdekeset ?
Na hogy haladjon ez a sor is , leírom , mit álmodtam utoljára . Egy templomban voltam , és a sorok között kerestem a helyemet , a népek tódultak befelé az ajtón . Nem mindegy hova ülök ám , a saját helyemet kell megkeresnem . Meg is találtam , ez zöldesen fénylő foltot , az egyik pad fölött , elégedett voltam , hogy végre megvan . A gond , csak az volt , hogy a pad fölött volt , így hát föltettem egy széket a pad tetejére , hogy pont beleülhessek a foltomba . Aztán mégis leszálltam , mert bizonyos voltam benne , hogy felháborodás lesz a vége , így elindultam vissza az ajtó felé .Akkor már volt ott mellettem vagy három ismeretlen ismerős is , és amikor a kijárathoz értünk , akkor lépett be a pap . Az egyik srác felé fordulva azt kérdezte tőle , mi a véleménye a szabad kőművesekről ? A nevét is említette a társamnak , de azt hiszem ezt nem fontos elárulnom . Egy gondolat futott végig az agyamon gyorsan . Két oka lehet , hogy megkérdezte . Vagy ő is az , vagy gyűlöli őket .A válasz várat magára , fölébredtem .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Hát igen , még mindig szoktam templomokban járkálni álmomban , szokásomhoz híven .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 10:00




97.
Fa, vagy kisérlet ?csuda tudja !


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2007-06-06 16:02:39
Esemény dátuma: éjjel

Na ez itt , megint érdekes álom volt .Egy számomra ismeretlen helyen voltam , ami egyépként az álomban nem volt az . Volt ott egy kis tér , egy öreg fával . Három alkalommal jártam ott , s mindig a fa környéke volt a lényeg . Először egy középkorú nőt láttam a fánál , amint valamivel foglalatoskodik .Valami érthetetlen dologgal , de a fával volt kapcsolatos . Második alkalommal , még mindig ugyanez a nő volt ott , de már egy idősebb férfi is volt vele , talán valamilyen mester , nem tudom , és még mindig ugyanazzal foglalatoskodtak .Harmadik alkalommal , amikor ugyancsak arra jártam változott egy kicsit a helyzet ,. De ne kérdezzétek , hogy a köztes időben hol voltam , mert fogalmam sincs .Nos ez utólsó alkalommal a nő odajött hozzám . Pontosabban elmentünk egymás mellett , véletlenül hozzámért és azonnal egy kérést szegezett nekem .Volt a kezében valami , hmm! ezt nehéz lesz leírni , valami fából készült valami .Olyan , mint egy üreges fadarab , amit kifúrészeltek valahonnan .ÁÁ nem igazán tudom elmondani , , talán mint egy henger , de faágcsonkok álltak ki belőle , na de mindegy . Szóval arra kért , hogy helyezzem a kezem a fatákolmány tetején lévő üregre .Nos , megtettem . Ekkor történt valami furcsa . Mint a delejezés , a kezemmel éreztem valami energiát , valami matériát .Ahogyan kis ovális pályán mozgattam a kezem a rés fölött , és ahogyan lassan emeltem fölfelé mintha valami zöld anyag , vagy csuda tudja mi , emelkedett volna ki belőle .De talán nem is anyag , hanem olyan füstszerű .Na ez csupa rejtély , minden olyan idegen volt , nem lehet megnevezni .Ahogy emeltem a kezem egyre erölködtem , míg megszakadt ez a mágneses szerű vonzás a kezemnél és a nő ekkor sírva fakadt . Kérdeztem miért , de nem válaszolt .Mondtam neki , megpróbálom mégegyszer , de ugyanaz volt a hatás . Nem értettem miért kell sírnia és eztán felébredtem . A művelet amit elvégeztem , fizikai fáradtsággal erölködéssel járt , legalábbis akkor úgy éreztem .


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 24 Május - 13:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 10:13




98.
A gyerek


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-04-06 12:21:24
Érdekes egy álom volt ez . Nem volt túl intenzív , de annyira igen , hogy így utóbb is le tudjam írni . Szóval ismerősökbe botlottam , nem tudom már kik voltak azok , csak ismerősök .Viszont volt velük egy nagyon aranyos kisgyerek 2-3 év körülire tippelném .Na én ezzel a kis suhaccal elsétáltam valamerre , és miért is ne , szokásomhoz híven egy templomban találtuk magunkat .Nézelődtünk , aztán bementünk egy helyiségbe , de ott is kellett maradnunk , mert jött egy pap , aki a kezével jelezte maradjunk ott és ránk csukta az ajtót . Hmm , sokáig nem maradtunk a helyünkön , mert a kisgyerek kinyitotta az ajtót én meg usgyi utána . Épp valami szertartás zajlott , érdekes volt , mert olyan volt mintha esküvő lenne , de nem az volt , hanem valami keresztelő -féle . Az volt a fura az egészben , hogy itt felnőtteket kereszteltek . Egy férfi és egy nő feküdtek egymás mellett és a pap szentelt vízzel akarta megkeresztelni őket . Na a kis suhanc persze pont odaballagott és bizony mókásan lefröcskölte mind a két felnőttet . Egy kis elégedettlenség morajlott , a pap rosszindulatúan nézett ránk ,de aztán legyintett és elmosolyodott . Nos ez így is nagyon jó , tulajdon képen a feladat elvégeztetett és egy kisgyerek tisztaságától még fenségesebb volt az egész . Történt ami történt elmentünk a templomból .
Az nem mondanám , hogy azonnal , de az álom folytatódott .Ugyan ki tudná megmondani két álom között mekkora az idő eltérés , na de mindegy , mesélek tovább . Mi lehetett ez a hely vajon ?-nem tudom , talán még mindig a templom , csak egy kicsit más szemmel nézve ? Egy meredek lépcső vezetett lefelé , minek a végén kinyílt egy ajtó .Két démon figura akaródzott volna levágni , de rendre visszavágtam nekik .Aztán egy cselhez folyamodtam volna , ami nem vált be , de valaki állt a hátam mögött és biztatott .Egy kisebb és egy nagyobb démonnal viaskodtam és amíg a kicsivel voltam elfoglalva , a nagyobbik előre tőrt .Gyorsan szaladjunk be abba a helyiségbe amíg fölszaladnak ezek a lépcsőn , jött egy válasz , de ez az én gondolatom volt e ,vagy nekem mondták , már fogalmam sincs .Hmm , ez a szoba ! -nem tudom miért , volt egy érzésem ugyan az a szoba volt , ahová az előző álomban a pap bezárt minket .De bent a szobában volt egy ismerős egy kisgyerek akiről tudtam , hogy ugyan az akivel az előző álmomban együtt voltam , de már jóval nagyobb volt .Úgy 7-8 évesre tippelném és bár nem volt már annyira babásan aranyos , de volt egy rettentően jó tulajdonsága , olyan fényt bocsájtott ki magából , amitől a démonok rettegtek , így nem tudtak minket megközelíteni . Sajnos a végére már nem emlékszem , de az is lehet nem is volt vége , mindenesetre itt véget ér a történet . Hoppá , eszembe jutott még egy mozzanat .Talán ez fontos , csak az a baj , időzavarban vagyok , nem tudom ez a végső álom volt e , vagy a két álom közé kellene e szorítanom , de viszont akár hogy is volt , elég érdekes . Kedves anyósom és még pár ismerőssel sétáltam az utcán és persze hova máshova vihettem volna őket , mint abba a bizonyos templomba .Magyaráztam nekik , nézzék meg ott az oltárnál van egy kő , amibe vésett valami van .
A tetején ennek az emlegetett kisgyereknek a jele szerepelt , alatta kicsit jobbra , pedig az enyém .Az érdekes benne az , hogy nem úgy neveztek , ahogy eredetileg hínak , angolos kiejtésű név volt egy nagy x-el a végén . Nem tulajdonítok neki jelentőséget , csak érdekességképpen , mintha kiérdemeltük volna , hogy azon az oltárkövön ott szerepeljünk .Ennyi !

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 11:42


99.

Álom kívánságra

Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2007-10-13 09:51:27

Megfordult a fejemben , hogy leírom azok számára ezt az álmot , akik még nem repültek álmukban , de szeretnék átélni .
Egy egyszerű gyakorlat : Reggel 5 és 6 között lent baktattam a sötét utcán , és persze végeztem a szokásos gyakorlatot a tudatos álom előidézéséhez . Felszökkentem a levegőbe , és visszaestem . Felnéztem a csillagos égre és azt kívántam , bárcsak felrepülhetnék . Most szaladni kezdtem és újból felugrottam . Hmmm ! -nem sikerült . Nem baj , tettem még egy próbát , aztán tudatosítottam magamban , hogy a gravitáció az oka . Tehát ébren vagyok .
A jutalom ? Reggel visszafeküdtem még egy kicsit aludni , úgy 8 óráig , és szuper jópofi repülős álmom volt , új ötletekkel lendülettel , meg egyebekkel , hogy lehet sokáig fönt maradni . Nos csak ennyit szerettem volna mondani , aki sóvárog valami után , az álmában megkaphatja . Repülni kívánók , hát tegyetek egy-két gyakorlatot és nézzük az álmot !

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 11:45



100.
Fények


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2007-04-09 16:03:29

Emlékeztek ? Egyszer volt egy álmom , ahol az égből fényeffektusként egy hatalmas kard körvonalai rajzolódtak ki .De nem ez most a lényeg , csak hasonló álmom volt . Na nem nagy dolog , csak leírom , mert miért is ne tenném , hogy megosszam veletek .
Nos a szép tiszta égen egy fekete felhőcske gomolygott , amiről később kiderült , hogy nem is egy , hanem kettő , csak ez akkor még nem látszott . Két fénycsík keresztezte egymást benne , mint a fehér lézer , s a végei tovatűntek a messzeségben .Aztán a fények duplázódtak , egyre több és több csík keresztezte egymást , és mindnek a sötét felhő volt a metszéspontja .
Aztán a fények valamilyen sokszögekké váltak , talán ötszögekké , erre nem emlékszem , de berácshálózták az egész égboltot .
Aztán a fényhatások megszűntek , a felhő kettévált , és gyors iramban , mint két ufo nagy ívben eltűnt a horizonton . Na ennyi .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Persze talán semmi jelentősége , talán nem is kell válaszolni rá .


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 24 Május - 13:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 11:47




101.
Lenvirágéknál


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-03-30 11:41:43

Álmomban Lenvirágnál voltam .Az egyik szobában ácsorogtam , aminek két bejárata is volt .Volt ott a szobában egy szekrény , aminek az elején volt egy tükör .Lenvirág éppen elment valahová de nemsokára visszatért . Amíg egyedül voltam föltapasztottam egy fényképét a tükörre és az auráját tanulmányoztam . Szép színes aura vette körül a fényképét .Nemsokára ő is visszatért egy fényképalbummal a kezében , ha jól emlékszem kék színű borítója volt és mutatta nekem a képeket .Persze a tükrön lévő kép csak illúzió volt , mert szertefoszlott .Volt az albumban néhány kép , amin gyorsan átsiklott , nem szívesen mutogatta , de aztán jöttek az arcképek .Sajnos ami kellett volna a kísérlethez , azok mind fekete fehérek voltak , így nem találtam normális képet .Kicsit szomorkás volt a hangulata , ezért azt kellett mondanom , hallgassa meg újból azt a számot , amit már régebben átküldtem neki . Szeisz az előadó .Nem tudom mi értelme volt ennek az egész álomnak , talán csak egy üzenet ?

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Nos azóta értekeztem Lenvirággal és a gyerekkori szobájának csakugyan 2 bejárata volt , csakugyan 2 szobás volt a lakás és csakugyan van egy fotóalbuma , aminek a borítója valóban kék szinű és valóban sok fekete fehér kép van benne , amiket nem szeret nézni , gyorsan átlapozik felette . Hmmm ! Érdekes , hol a csudában jártam én ?


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 24 Május - 13:47-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 11:49



102.
Családi összejövetel


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-03-30 10:05:06

Anyám lakásában családi összejövetel volt .Anyai ágon mindenki ott volt apai ágon , csak egy nagynéném , akit apám temetésekor 10-évvel ezelőtt láttam utoljára .Pár éve már ő is meghalt .Anyai ágon senkit sem kedvelek a rokonságból , apai ágon már senki sem él .Na mindegy történt ebben az álomban egy két elgondolkodtató esemény .Már napok óta valami nem stimmel , fáj egy kicsit a fülem .Mondtam az egyik nagybátyámnak , hogy az a baj , nem tudom , a fülemtől fáj e a fogam , vagy a fogamtól a fülem .Erre azt válaszolta , a probléma a szobában keresendő .A szoba az oka . Vajon mit akarhatott mondani ? A társaság egyetlen apai ágon lévő résztvevője a pár éve elhunyt keresztanyám , aki mellettem ült és én átkulcsoltam a vállát .Tudtam , hogy ő már nem él és elkövettem egy hibát . Rákérdeztem , hogy hogy érzi magát a másvilágon és ebben a pillanatban úgy eltűnt , hogy a kezem ott maradt a levegőben , ahogy az imént átkaroltam . Puff neki !Mi lehetett ez , talán a tudatom észrevette , hogy nincs helye az élő rokonaim körében ? Kár , mert annyi mindent kérdezhettem volna tőle .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 11:52


103.
Dátum


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2007-05-02 06:30:24

Ez az álom sem volt túl érdekes , csak a kérdés ami felmerült , izgatott fel .
A városban mászkáltam , valami ismerőssel , és az egész olyan idegennek tűnt , annak ellenére , hogy ismerős volt a helyszín .Mondjuk ami nem illett a képbe egy a városon átívelő keskeny híd , akár egy szivárvány , szines csövek és valamik voltak benne .Olyan volt az egész inkább , mint egy cső .Emberek jöttek mentek , és akkor felötlött bennem , hogy odamenjek valakihez és megkérdezzem a dátumot , pláne az évszámot .Igen , olyan volt az egész , mintha a jövőbe ugrottam volna , de a dátumot nem tudtam meg , mert szégyeltem megkérdezni és aztán fölébredtem .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 13:50


104.
Mit akar a halál


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
Beküldés dátuma: 2006-12-23 15:46:52
Esemény dátuma: 2006-12-23 14-30-00

Gyorsan ideírom ezt az álmot amíg még friss.Nos elég rövid volt,de velős.Értesítést kaptam álmomban , magátol a haláltól.Nem tudom milyen módon,de mind tudtunk róla.A fiam és a párom is jól be voltak tojva. Na hát én nem annyira.! Épp készültünk valahova , és mondtam is , mekkorát fog nézni a halál , mikor eljő és nem talál itthon senkit.Ha-Ha ! De ezen már nem volt mit filózni , mert egy ellenálhatatlan erő vonzani kezdett a bejárati ajtó felé.Én visszatartottam magam , és ellenáltam. Körülöttem kétségbeesett tekintetek.Az erő úgy húzott mint egy mágnes.Aztán felébredtem , és az volt az első gondolatom , hogy milyen buta vagyok , hiszen a halál álltalában leginkább változást jelent. Mostmár furdalhat a kiváncsiság , vajon mit akarhatott.
istzoli

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Az ellenálás inkább fizikai , mint szellemi volt. Kellemes így karácsony előtt.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 13:52


105.
Szavak


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-04-03 16:52:41

Ez már a harmadik nap . Első nap egy apró agyag vagy kőfigurát szorongattam a kezemben , és felkiáltottam . De hiszen ez egy thorthill ! Hangzani így hangzott , de leírva lehet egészen másképpen kell .Igen , idegen kifejezéseket hallok , számomra teljesen idegen nyelven .A második napon és a harmadikon is megszólalt az idegen nyelv .De most utoljára egy látomás is járult hozzá .Sötét kék viharosan hullámzó tengeren egy árboc szögletes fehér vitorlával . alul szélesebb fölül keskenyebb a vitorla és iszonyú sebességgel dacoltunk a hullámokkal .Csak onnan tudom , hogy a hajón voltam , éreztem a zuhanást , emelkedést , ahogy hullámról hullámra csapódtunk . De az is lehet , én voltam a hajó .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Bár álomnak tituláltam , a látomás nem álom volt , csak csukva volt a szemem .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 13:57


106.
Vihar


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-12-22 16:21:12

Elég kellemetlen álmom volt az éjjel , nem tudom köze lehet e az álomhoz a környezetnek , de végül is nem szabad ezt a lehetőséget sem kizárni . Nos akkor az álom :-Anyuéknál voltunk , a gyermekkori lakásban , és ott volt apu is , aki ugye már rég meghalt . A konyha ablakon bámultam kifelé az égre , mert megborzongatóan szép , de ugyanakkor félelmetes látványt nyújtott . Vastag sűrű felhők gomolyogtak hihetetlen sebességgel a fekete égen , itt ott néha vörösen izzott , fényvillanások minden felé , ahogy a villámok cikáztak . A vihar hangja fülsiketítőn ordított és forgó tölcsérek imbolyogtak a házak között . A teli fal ablaknál a középsőt nyomtam teljes erőmből , mert félő volt , hogy bevágja a szél és a vákum mindent kiszippant a lakásból . A levegőben minden féle roncsdarabok repültek , félő volt , hogy bár mikor bevágja valamelyiket az ablakon a vihar , de szerencsére tartottam az ablakot , és a szemét is elkerült minket . Egy pillanatra szélcsend lett , gyorsan kinyitottam , és rájöttem , azért nem csukódik rendesen , mert valamitől elvetemedett az amúgy műanyag bevonatú fémből készült ablak . Aztán hirtelen megint be kellett nyomni és tartani , mert a vihar újult erővel megint lecsapott . Egyszerre három forgótölcsért is láttam odakint , ahogyan vagdalkoztak . Bent még működött a tévé , bár eléggé berezonált az adás és éppen a híradót mondták , hogy a nyugat európaiak mennyire örülnek , hogy elkerülte őket a veszély és a vihar most a Kárpátmedencében tombol . Hosszú percek után a vihar ahogy jött el is ment , és néma csönd követte a suhogást . Aztán egy kiáltás és mégegy és zokogások és kinéztem az ablakon , a szembe lévő két 10 emeletes ház teljesen összeomlott és mindenhol csak szemét és törmelék , és sok sok halál . Aztán csak véget ért az álom .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Mostanában tényleg valami nem tetszik , ha fölnézek az égre . Lehet ezért álmodtam ilyet ?

Kommentek

Új komment
[2008-12-25 19:00:37] fortis
Aha , megtaláltam az Ukrajnai gázrobbanást , hát az összedőlt ház eléggé hasonlít , de hát nem tudom mit higgyjek és mit ne , én igazán nem tudom , mikor mit hogyan kéne értelmezni .

[2008-12-25 18:44:10] fortis
gázrobbanás , hol ?

[2008-12-25 17:36:46] opos
Nem vihart láttál hanem gáz robbanást épp ma Sad hm. . .

[2008-12-23 08:12:56] annatolla
...ez megintcsak neked szóló álom, a te lelkednek történéseit fejeződnek ki ekképpen, most is mint az eddigi álmaidban megpróbálod kizárni a történéseket az elmédből, de nem fogod tudni már lelked fejlődését elkerülni (huzat van, most is, mint az ajtó hasadékain a fény is belátszott egy előző álmodban, meg a sárkányos álom is!!!) mind ugyanarra utalnak, tárd ki magad a tisztító viharnak, mert csak azt fogja romba dönteni, ami nem jól van felépítve...

...az álmok leginkább saját lelkünkből fakadóak, és nekünk szólnak, ezért ne kívül keressünk elsősorban magyarázatot...(persze ritkán vannak médiumi jós álmok, de ezek biztosan neked!!! szólóak...ill. lelked így dolgozza fel, és a tudatodban ezek maradnak meg a belső munkákból...

[2008-12-22 20:07:14] Avia
Mintha lett volna már egy hasonló álmod, ott is az eget nézted. Nekem volt olyan visszatérő álmom, ami addig jött újra és újra, amíg el nem mondta amit akart. Talán ez egy jósló álom arról, hogy mi vár ránk, a globális felmelegedés miatt. Elég fenyegető, de sajnos reális.

[2008-12-22 20:05:31] hajnal
Tudod, én mostanság nagy ívben kerülöm a híreket, de ez nem biztos hogy jó módszer...Sad
A szörnyüség, ígyis, úgyis bekövetkezhet...bárhol.Sad

[2008-12-22 19:57:50] fortis
Hát a romba dőlt házak csak egy részlet , mert a fél város összedőlt . Igen , nagyon remélem , hogy csak egy síma álom volt , a napi égi látvány beleolvasztásával .Csak az a bizonyos hírek a TV-ben ejtett egy kicsit kétségbe , remélem sosem lesz ilyen !

[2008-12-22 17:45:18] hajnal
Szervusz kedves fortis.
Talán lehet abban valami, hogy a külső történéseket bevisszük időnként tudattalanul álmainkban...de lehet, hogy ez az álom, mindenképp erre az időpontra esett volna...
Három forgó tölcsér, és két romba dőlt emeletes ház!
Nem lehetett könnyen megélni ezt az álmot, az biztos.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 14:00


106.
Zűrzavar


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-12-20 08:37:36

Egy füstös fogadó félében üldögéltem a sarokban egy asztalnál és vártam valakit . Egy idő útán végre megérkezett , és kérdezte mit akarok tőle ? Oda hajítottam elé a kezemben lévő újságot , ahol egy fiatal nő holtteste volt egy képen , amint a rendőrök próbálják összerakni a tagjait . A képet bámulta , és értetlenül nézett , de azért biztosan sejthetett valamit . Ezért hívtalak , szóltam , és figyeltem az auráját . Zöld az aurád , mondtam , és ezzel ez a rész véget ért .
Hegyes vidéken mentem a motorommal , de valami probléma adódott , mert tolnom kellett , egészen az emelkedő tetejéig . Onnan , már egyszerű dolgom volt , lefelé a lejtőn .
A következő pillanat már egy lépcsőházban folytatódott , ahol a motort a lépcsőn tóltam lefelé . A csudába , mondtam , vissza kell mennem , mert ott maradtak a papírjaim , meg a pénztárcám . Letámasztottam a motort és vissza gyalogoltam két emeletet . Ott volt minden a földön , de még több is attól , ismeretlen cuccok is voltak mellette , a lépcsőházban . Eltettem a papírjaimat meg a pénztárcámat , meg volt benne minden . A cuccom mellett viszont volt még két kupac aprópénz , ahhoz nem nyúltam , az nem az enyém , de vajon hogy került ide , az enyém mellé ? Volt ott még egy tárca , vastagnak tünt és papírpénz is lógott ki belőle . Nézegettem , aztán arra gondoltam , meg kéne néznem , hátha találok benne valami igazolványt és akkor esetleg visszajuttathatnám a tulajdonosának . Ekkor megérkezett a lift , de nem szállt ki belőle senki . Aztán észrevettem , hogy egy lány áll a hátam mögött és azt mondja , hogy látlak ! Meglepődtem , de csak egy kicsit , és nem is azon , hogy ő lát engem , hanem azon , hogy mennyire hangtalanul tud közlekedni , még egy pisszenés sem jelezte érkezését . Nézegettem az ismeretlen tárcát és találtam benne egy igazolványfélét . Kinyitottam . Az első oldalon Szűz mária volt egy gyermekkel a kezében , a másik oldalon talán Jézust láthattam . Lapoztam még egyet , és ekkor hökkentem meg csak igazán , mert az én nevem szerepelt rajta , a fényképemmel együtt . Lapoztam és akkor láttam , hogy ez nem is igazi igazolvány , hanem olyan ellenörző -féle , és jegyek szerepeltek benne . Az egyik ajtó mellett a falnak támaszkodtam , guggoltam , és a lány is guggolt mellettem , amíg az igazolványfélét nézegettem . Egy erős hármasnak megfelelő jegyek voltak benne , de azt nem láttam , mit mire is kaphattam . Bámúltam bele értetlenül , és egy orvos lépegetett föl ekkor a lépcsőn , látta , hogy pont az ő ajtaja mellett guggolunk , de csak ránk nézett és nem szólt semmit . Kinyitotta az ajtót , de nem csukta be , direkt nyitva hagyta , ki tudja miért ? Egy kisgyerek szaladt oda hozzá , üdvözölni , aztán hamarosan megjelent a felesége is . Az asszony panaszkodni kezdett a férjének , hogy ez így nem lesz jó , már nem bírja tovább , el akar menni egyetemre , mert szüksége van barátokra . Mi föláltunk és beszóltam az ajtón , ha egyetemre jár , attól még nem lesznek barátai , és ezzel elindultunk lefelé a lépcsőn . A két emeletet már megtettük , de a motor sehol sem volt ,. Elkezdtünk szaladni , amíg le nem értünk a földszinti auláig . Őrök és rendőrök mászkáltak a ház előtt és éppen eltolták a motoromat . Hallottam az egyik hangját , de lehet , csak a gondolatmenetét , hogy helikopterrel fognak menekülni , de majd meglepődnek ! A következő pillanatban , egy tó felett repültünk egy helikopterrel , de ezt kívülről láttam , és lent az őrök kétéltűekkel , és Jetskíkkel eredtek a helikopter után . És ezzel vége , felébredtem .

Kommentek

Új komment
[2008-12-22 15:57:40] fortis
Köszi a biztató szavakat !

[2008-12-21 22:04:14] Avia
Ki tudja, hol jársz Te ilyenkor álmodban!? :-) Sokszor vannak különleges képességeid, mint most pl. az illető aurája alapján meg tudtad mondani, hogy nem ő volt a felelős. A jó közepes jegyek pedig azt mutatják, hogy könnyen javíthatsz még, egy kis tanulás, és ötös is lehetsz. Úgyis ezen az úton haladsz, szerintem ez egy bíztató álom végső soron.

[2008-12-21 12:53:27] fortis
Semmi gond Motan , amúgy néha nem is a történés lényege ami fontosnak tűnik az álomban , hanem az átélt érzelmek . Vannak álmok amik elég zűrzavarosak , mint ez is itt , de álltalában utólag hetek , hónapok múltán megjön az értelme .

[2008-12-21 11:57:43] Moonsun Motan
Frotis, valahogy az álmaid nekem olyan bonyolultnak tűnnek:)


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 14:01


107.
misszió


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2008-12-20 08:36:35

A misszió kapujában álltunk , nagy boltíves beton ívelt át a kovácsolt vaskapu felett . Biztos , hogy bemenjünk ?- kérdeztem az ismeretlen ismerősömet . Persze !-jött a válasz . Majd meglátod , itt szerencsénk lesz . Rendben , akkor menjünk , mondtam , és beléptünk az udvarra . Egy lapos épületbe léptünk be , aminek csupa üvegből volt az oldala . Odamentünk egy fő apácához , aki a misszió főnöke lehetett . Kérdeztük , hogy milyen szabájok vonatkoznának ránk , ha esetleg be szeretnénk lépni a misszióba , és a misszió életéről . A főnökasszony elmondta a tudnivalókat , a munkánkért járó javakról is , és amivel a misszió felé tartoznánk .Mondtuk , hogy szeretnénk elöbb körülnézni a területen , ismerkedni a misszió tagjaival és ennek semmi akadálya nem is volt . Kiléptünk az udvarra , és az épületek mögött nagy kertek húzódtak . Az ismerősöm megjegyezte , ez nem lesz így jó , mert hiába állnánk be dolgozni kell és amit adnának járulékot , azt vissza is veszik , befizetvén az egyház támogatására és a misszió fenntartására . Nekünk semmi sem jutna , csak annyi , hogy itt lakhatunk és vólna élélmünk . De semmi haszon !
Hallgattam , de nem szóltam semmit , mert épp arra jött két barát barna kázsmában , és hallgattam a beszélgetésüket . Az egyik arca teljesen átlényegült volt , a másiké is , de nem annyira . Az elöbbi mondta a másiknak hogy Szent ferenc sem ragaszkodott különféle ruhákhoz , mezitláb járt ő is , amin mink . Nincs szükségünk semmire , csak a puszta létezésre , nem számít odakint mi van , ki mit halmoz föl , nincs neki jelentősége . A boldogsághoz a nincstelenségen át vezet az út , és maga a lét szeretete . A másik bologatott és próbálta megérteni barátját .
Tovább mentünk , ahol három apáca gyomlálta a növényzetet , valami zöldség félék közül . A főapáca is ott volt , és magyarázta nekik , aa gazos növényt nyugodtan tépjék ki a növények közül , mert elszívják az életet a növényekből , így jót cselekszenek és szeretettel lesznek a növények felé és nem ellenkezőleg . Közben mutatta a műveletet , miként tépjék ki a gazt a növények közül .
Volt ott egy apáca , aki ránk mosolygott , és titkon azt sugta a fülembe , ő tulajdonképpen szeretne egy gyereket , de ez ugyebár csak hiú ábránd , gondoltam . Elsétáltam ezzel a növérrel beszélgetni , aki különös erekjékről kezdett el beszélni . Elmentünk egy fedett helyhez , aminek nem mindenhol volt oldala , és mutatott ott nekem egy sirt . Ez itt egy szent hely mondotta , de a sir egy titkot őriz , egy nagy erekje lakozik alatta . Ahogy magyarázta , mintha a frigyláda is szóba került volna , és valahogy elmozdította a sirbolt fedelét . Kíváncsian bámultunk bele a sötétségbe , és észrevettük , hogy két ízzó szempár bámul föl ránk , de ez csak egy pillanat volt , mert kiugrott egy majomszerű lény és fölrohant egy emelkedőn , ki az udvarra .
Húú , nagy baj van , terjedt a hír , és hamarosan összegyültek az apátok és az apácák a fedett terem alatt , és behúzódtak a sarokba . A majomszerű lény nem volt tűl nagy , emberhez és majomhoz egyaránt hasonlított , de egy kamasz gyerek méreteivel rendelkezett . Berohant az összegyűlt emberek közé , hasonászott , üvöltött , aztán elrohant , majd újra és újra támadott , de senkinek nem esett bántódása . A sir környékén volt egy agyagkupac , felszólítottam az egyik apátot , gyurjunk agyaggolyókat és ha támad a lény ezekkel megdobáljuk . Így is történt , egy idő útán felhagyott a lény a zaklatással .
Valami kivizsgáló bizottság érkezett hamarosan , és a terület egyik szegletében volt egy kis elhagyatott ház . Bementünk és ott találtuk a lényt , emberi csontvázak között , akik valami különös kísérletek elszenvedő alanyai lehettek , mintha egy nekromanta búvóhelyére törtünk volna be . Hogy a lényünkkel mi történhetett ez után , erre már nem került sor az álomban , mert a bentlakókhoz látogatók érkeztek , rokonok . Nagy faasztaloknál eszegettünk , aztán elbúcsúztunk és én is elhagytam a területet , még hosszú út állt előttem .

Kommentek

Új komment
[2008-12-22 15:55:14] fortis
Köszönöm Avia a reagálást ! Nekem az ilyen típusú álmok valami olyasmit érzékeltetnek , mintha tartoznék valahová és mégsem . De a végén mindig tovább megyek .

[2008-12-21 21:58:53] Avia
Nekem inkább az jutott eszembe, hogy azért nem sok kárt okoztatok a lényben. Kicsit olyan, mintha önmagaddal beszélgetnél ezekben az álmokban, mert hát mit kerestél pont egy Frences szerzetes rendnél? Ha már szimbólum, akkor pl. megtaláltátok azt is, hogy "hol van a kutya elásva". (Még ha nem is kutya volt.) És aztán elsimultak a dolgok. Bocs, ha teljesen félreértettem a dolgot, lehet hogy valami más volt benne, Te álmodtad, szóval a te érzéseid a lényegesebbek ilyenkor.

[2008-12-21 13:03:31] fortis
Vajon volna ennek valami jelentősége ?
Eszembe jutott ez az agyaggolyós rész , ez olyan , mintha sárral dobálóznánk valakit , akinek nem tetszik a képe . Mit jelent a sárral dobálózás tudja valaki ? Aztán lehet semmi köze ennek az egészhez .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 14:24


108.
Agyag emberek


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-01-13 13:52:13

Ez nem álom volt , de azért írom ide , mert legalább olyan élénk és színes volt , mint ha álom lett volna . Éjjel meditáció . Akár a metró száguldás egy alagútban , aztán emberi alakok tüntek fel . Alakok , akik földből , vagy sárból lettek gyúrva , akár a gólemek . Egy ösvényen haladtam , magam nem láttam , és jobbomon szobrok sorakoztak sűrűn egymás mellett akár egy fal némi hézagokkal . A szobrok vagy négy méteresek , ilyeneket a húsvét szigeteken lehet látni formára , de sosem ilyen elrendezésben . Aztán a dombon megláttam egy kősziklát , ami lüktető sugárzást bocsájtott ki magából akár a tóba dobott kő ami hullámokat kelt maga körül , úgy hullámzott a levegő a szikla körül .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 14:29


109.
Ismétlés


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-01-17 15:56:19

Ez az álom nem volt egyáltalán érdekes , csak szokatlan mert így nem szokott előfordúlni az eseménysor . Ime :
Álmomban egy ablakban bámultam kifelé és amikor a köd felszállt , egy pompás kert és udvar rajzolódott ki , a háttérben egy kastély féleséggel .
Nézzd mondtam annak a lánynak aki amúgy ismeretlen számomra , nézzd , micsoda hely ez itten .
Átmásztunk az ablakon és kint is voltunk a szép ligetes téren . Jött valaki , egy kutya is volt vele , aranyos pajkos kutya , emlékszem , hogy megsimogattam . Aházban egy asztalnál ültünk és megvendégeltek minket . A házigazda egy öregúr volt ,amolyan arisztokratikus kinézetű .
Következő álom :
Álmomban egy ablakban bámultam kifelé és amikor a köd felszállt , egy pompás kert és udvar rajzolódott ki , a háttérben egy kastély féleséggel .
Nézzd mondtam annak a lánynak aki amúgy ismeretlen számomra , nézzd , micsoda hely ez itten
A lány azt mondta , hiszen nincs ott semmi , mit kéne látnom ?
A köd lassan feloszlott és kibontakozott egy szép ligetes tér , a háttérben egy kastély féleséggel .
Kimásztunk az ablakon és épp jött egy ember egy aranyos kutyával és megsimogattam a kutyát , mert nagyon aranyos volt . A házigazda egy arisztokrata kinézetű ember volt és vendégül látott minket .
A jelenet teljes egészében megismétlődött . Hát ezért volt nekem ez az álom olyan furcsa.


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 14:36


110.
Úgy érzem megbuktam .


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-02-09 19:38:06

Az Isten megbocsájt topikban nagyon meghatott Hajni és Pampuka hozzászólásai , azzal kapcsolatban , hogyan bánjunk embertársainkkal , a felzárkoztatással , elviseléssel , szenvedéssel , és megbánással kapcsolatban . Nos azt hiszem ebben az álomban megbuktam , és bár már egy hete álmodtam , de lám csodát , csak felmerült bennem ez a téma , és megindítottam azt a bizonyos eszmefuttatást , háát ime olvassátok és meglátjátok , igen is a témához tartozik .

Beléptem az iskolába , és kézen fogtam a kislányt , mondván jöjjön , menjünk ! Ez jópofi , mert teljesen tisztában voltam , hogy ő az öranygyalom ,már felismerem , mindegy milyen alakot ölt magára , nem tudom ezt valahogy tudni lehet , már annyiszór találkoztam vele , hogy felismerem .
Megkerültük az épületet , amikor az egyik ház udvarán nagy füstöt láttam , olyan körfolyosós épület volt , azt hittem , kigyulladhatott egy lakás . Mondtam a lánykának , gyorsan bemegyek , hátha tudok valakinek segíteni , ha bajba került a tűz miatt és segíthetek eloltani . Közben már be is szaladtam az udvarra , de nem mentem túl sokáig , mert megláttam , hogy az egyik szegletben valami szemetet égettek , annak volt olyan nagy füstje . Miközben bent nézelődtem az udvaron egy nyolc év körüli kis cigány gyerek szaladt oda hozzám és egy vesszővel elkezdte csapkodni a hátam . Béke tűrő emberként nem foglalkoztam vele , de a kis srác csak nem hagyta abba . Aztán sárral kezdett el dobálni , még akkor is , amikor már kint voltunk a lánykával az utcán . Elvesztettem a kontrollt és elkaptam a kölyköt , és tetőtől talpig bekentem sárral . Látod , érzed milyen rossz dolog nyakig sárosnak lenni ? ! kiabáltam rá . Most már te is tudod , milyen ha össze vissza kennek sárral . A lányka arcán láttam a rosszallást és elszégyeltem magam . Tudtam , megbuktam ezen a vizsgán .
Igen , ezt a leckét meg kell tanulnom , és látom ti ezen a téren mennyire előre jutottatok már , bár a valóságban biztosan nem így cselekedtem volna , de úgy tűnik a tudat alattim megmutatta , vagy az angyalkám , hogy ezen a téren sok tanulni való vár még rám .


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:01


111.
Belső szövetség ?

Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-06-29 07:33:04

Leírjam ezt a mesét ? Egy zegzugos , folyosós , termes , alagutas , nagycsarnokos , kastély ? Erőd ? föld alatt és feletti , épületben jártam , és harc volt közöttünk a fehér és a fekete oldal között ./ átvitt értelemben , fehér és fekete /. Az alagsorok már a miénk voltak , a sötét oldalt felzavartuk valamilyen felsőbb szintre . Itt valahogy kiegyenlítődött a küzdelem , sem ők nem voltak képesek lejönni , sem mink nem akartunk feljebb merészkedni , veszélyes lett volna . Magunkat nem tudom hová sorolni , de a sötét oldal , tele volt gonosz mágusokkal , nekromantákkal , és goblin szerű lényekkel . Aztán küldöttség érkezett a sötét oldalról , hogy tárgyalni szeretnének egy fontos ügyben . Vállaltam , hogy felmegyek közéjük , és megtudom miről van szó . A vezérükkel beszéltem , aki azt ecsetelte , hogy a kastélyunkat meg akarja kaparintani , valami harmadik erő , egy számunkra ismeretlen faj , aki lenézi és semmibe veszi mind a sötét és mind a fehér erőt . Hosszasan töprengtem , de válaszadásra nem került sor , valahol a kastély erődön kívül találtam magam , egy társammal , hogy melyik oldalhoz tartozott nem tudom , de utólag elképzelhető , hogy a sötét erőt képviselte . A betolakodók , már elfoglalták kastélyunk egy részét , és épp felemelték a vár hidat , mikor hírtelen békává alakulva felugrottunk rá , hogy észrevétlenül vissza bejuthassunk . Ugrott a kép és egy teremben voltunk , ahol ennek a harmadik erőnek a képviselői voltak . Én errébb álltam , a goblin kicsit odébb . Nem tudom az idegeneket hová sorolni , ember szerűek voltak , de számomra mégis idegenek .Aztán jött egy nőnemű lény , aki a goblinra szinte rámászott , elég perverz volt , gondoltam ha idejön hozzám , biztos lehányom . Szegény goblint szinte sajnáltam , de nem tudom végül is mi lett a szövetség , mert itt az álom véget ért .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
Álomfejtőként arra gondolnék , hogy ez talán a dualitás . De mi lehet a harmadik erő ?


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:03


112.
Angyalok

Most itt vagy: Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-06-24 09:16:35

Az álom : Hogy hol kezdődött és hol volt vége , annak talán nincs jelentősége , leírom ami megmaradt , talán ez is lenne benne a lényeg . Egy régi vándoros ismerősömet mentem meglátogatni , bár életben még sosem láttam , és sosem voltam arra felé , mégis egyenesen az ablaka felé repültem , bevallom , annak ellenére , hogy rég nem beszéltünk , azért sokat gondolok rá. Ez már csak ilyen megrögzöttség , hiszen mindenkire sokat gondolok a régi vándorosokra és az ujjakra egyaránt . A ház emeletes volt ,és az ablak előtt lebegtem , majd egyszer csak , már bent is voltam a szobában . A falon polcok , sok -sok könyv minden felé , ismerősöm ült talán az ágyán észrevett és nagyon megörült . Nem kérdezte , hogy kerültem ide , hiszen angyal voltam , és valószínű az angyaloknak nincs sok akadály . Szóltunk egymáshoz egy két kedves szót , említettem , hogy csak éppen benéztem , de mennem is kell , majd később még visszatérek .Kirepültem az ablakon keresztül , és egy szemben lévő ház mellett landoltam , azt hittem észrevétlen leszek , de egy kislány mégis meglátott . Előre siettem , beléptem egy kapualjba , és mit ad isten a lányka az apukájával éppen oda tart . Ő tud repülni , erősködött a lányka az apukájának , na még csak ez hiányzott gondoltam , nem kell hogy más is megtudja , ki tudja ez az egész hová vezet . De a kislány csak unszolt és unszolt , mutassam meg neki , hiszen ő látta , és kért mert ha nem mutatom meg , azt fogják mondani csak képzelődött és kinevetik majd . Nem tudtam neki ellenállni , hát legyen mondottam , és vagy egy méterrel a föld fölé emelkedtem , hogy az ember elhiggye , nem szemfényvesztés amit lát . Kimaradt egy kis idő , és megint az ismerős ablakába repültem , volt nálam valami kulcs és ezzel jutottam az ablakon ismét át . Elbúcsúzni jöttem , az ismerős nagyon szeretett és én is kedveltem őt , de lassan indulnom kellett . Kireppenve az ablakon láttam , hogy megnövekedett már a sokaság , angyalok röpködtek az égen , erre is arra is , ki merre szált . Volt ott valami olyasféle angyal is , aki valamiféle felügyeletet tartott és oda akart repülni gyorsan hozzám , zuhanórepülésben próbáltam elszabadulni , talán sikerült , talán nem , de az álom itt lassan véget is ért , legalábbis a folytatásra már nem emlékszem .

A beküldő megjegyzései a tapasztalatról:
jajj , ne gondoljatok semmi rosszra én nem tehetek róla , hogy ilyeneket is álmodom , mint ez , meg a csillagfény , csak úgy jön az ilyen magától . Talán igen , előzménye volt egy kicsi , mert befelé fordultam , és kerestem a fensőbb énemet , de hogy mit akartam vele és mit mondtam , már nem emlékszem , amúgy nem szoktam vele diskurálni , ez is csak spontán jött .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:11


113.
Kővilág


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-19 10:25:55

Volt ennek az álomnak előzménye is , de azt nem tudom megmagyarázni , valamivel foglalkoztunk , valami mikroszkópikus filmfelvétellel , de ezt a részt inkább kihagyom , mert fogalmam sincs az egészről .
A kővilág egy kőbe zárt világot takar , amit akkor látott az ember , ha egészen közel tette a követ a szeméhez , és akkor belelátott a kőbe . Füves rétek , fák , sziklák , tó , sok minden volt benne , és ahogy a követ forgatta az ember a szeme előtt , úgy látott bele a táj különböző részleteibe . Hmm , nos igen , sajnos abban sem vagyok biztos , hogy az embernek a szeméhez , vagy a harmadik szeméhez kellett e a követ odaraknia ? Megmutattam a páromnak , nézzen bele ő is , ennek ellenére valahogy mégis a tudatommal láttam , azt amit ő látott amikor az ő kezében volt , az a bizonyos kő . Na ennyi .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Május - 18:13


114.
Kutya


Álmok >> Egyéb szokatlan álmok
fortis
Beküldés dátuma: 2009-04-23 10:53:28

A kerítés mellett haladtam ami hosszú kekeny vaslécekből volt összehegesztve . A nagy fekete kutya a kerítés másik oldalán velem azonos tempóban haladt . Nem mentünk gyorsan , inkább csak sétálva , és minduntalan érzékeltük egymás jelenlétét , bár csak néha pislantottam oda . Nem lehetett a távolság tőlünk nagyobb fél méternél . A sarokhoz értünk , bekanyarodtam . A kerítésből itt hiányzott egy vagy két fém léc ,a kutya kidugta rajta fejét és mellső lábait . Az egész udvar emelt színtű volt , így éppen hogy csak magasabb voltam mint ő . Megálltam , és egymásra néztünk , aztán oldalra fordította a fejét . Lassan nagyon lassan közelítettem és amikor már egész közel voltam az arcommal a fejéhet megálltam egy pillanatra , hogy megszokja közelgésem és a szagom , majd az arcom a fejéhez símúlt . Létre jött valami kapcsolat , valami elfogadás . Valami szeretet , valami biztonság érzet , valami ősi szövetség . A nagy fekete kutya átjött a kerítésen , és immár együtt ballagtunk tovább .

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

Fortis régi álmai  - Page 4 Empty Re: Fortis régi álmai

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.