Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tudatos álmok 2021-2022

5 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Júl. - 11:27

Valahonnan kintről jöttem. Mostanában nem igazán a tudatos álom a cél, hanem a mentális kivetülések.  Legutóbb egy hasadék nyílott a lakásban , egyszerűen csak átmentem rajta, erről írtam a " Másik oldalon"-ban.  Most ismét kint voltam, de ezúttal egyszerűen csak bele zuhantam egy álom környezetbe, ezt nem is értem igazán, hogy hogyan. Tudatában voltam annak hol vagyok, és aztán, hogy hova kerültem, nem szakadt meg a tudatosság most sem egy pillanatra sem .  Ahogy ránéztem az utcán meg a téren sétáló emberekre  eszembe jutott, hogy a fantáziám milyen világot teremtett ezúttal nekem , és persze, hogy ne legyen üres a tér, embereket is alkotott, hogy sétáljanak minden felé.  Most nem volt ehhez kedvem , semmi ihlet nem volt bennem  lélektelen alakokat megszólítani, vagy részt venni egy ilyen helyszínen. Azt mondtam nem , és kijöttem a tapasztalatból. 
Megjegyzés. Bár volt olyan alkalom, amikor kitaláltam, hogy követni fogok egy nőt, egy álom alakot, hová megy, mit csinál, (?) akkor annak az lett a vége, hogy haza ment a csaj a lakásába. Oda már nem követhettem, bár ki tudja lehet mégis csak kellett volna.  Hmm aztán arra gondolok, ha tovább viszem akkor a dolgot, sem történt volna más a nő esetében , mint valami átlagos hagyományos életvitel, szóval most mégis megjött a kedvem, hogy egyszer ezt végig csinálom, de most valahogy semmi hangulatom nem volt ebben az álomban

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Vas. 21 Aug. - 18:27

Nem értem hogy felejthettem el. Tudtam, hogy álom, de ahhoz túlságosan egyéb kategória volt  , hogy ne valóságként kezeljem. Egyszerűen csak beszélgettem valakivel, aki a hold túlsó oldaláról, azaz a sötét oldaláról beszélt, amelyben azt fejtette ki, hogy onnan ugyan úgy látszik a föld, mint a világos oldalról, de az a föld nem ez a föld, és azok az emberek nem ugyan azok az emberek, akik itt élnek.  Egy párhuzamos univerzum elmélete kezdett kibontakozni az elmémben , de sajnos felébredtem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Csüt. 25 Aug. - 16:25

Az idegen
Egy kedves új ismerősömet indultam, hogy meglátogassam  , és egy nagy árúházba jutottam. Bolyongtam az alsó szinten, nézegettem az üzleteket, majd felmentem a felső szintre és ott is nézelődni kezdtem, amíg fel nem tűnt a számomra egy különös jelenség.  Ez a jelenség hozta el számomra a tudatosságot, mert amit láttam, annyira szokatlan volt.  A fickó akit néztem egyszer csak elkezdett vibrálni, mint amikor a TV-ben adáshiba van,  Kicsit a szín is változott körülötte, , szóval nem tudtam hová tenni a jelenséget.  Bement a fickó egy helyiségbe, ahol a pult mögött egy asszonnyal kezdett el beszélni valamit. Én az üvegfalon keresztül figyeltem, , Körülöttem emberek beszélgettek nézelődtek. Aztán a fickó megfordult, rám nézett és leindult felém. Mikor odaért hozzám, el akart sodorni a vállával, meg még egy alakot aki mögöttem állt.  Majd újra felém jött, és a mellével döngetett, mint a kakaskodó figurák.  Nem reagáltam semmit csak figyeltem, arra gondoltam talán egy szervetlen lény is lehetne ez a figura akár,  de az is feltűnt, hogy az összes álom alak őt kezdte el figyelni, és úgy éreztem nem rajtam múlik, de ha az álom folytatódik , talán rá is támadnának.  
Megjegyzés: Eszembe jutott az eredet című film, amikor az álom alakok megtámadták a hídon a két álmodót, és a felelet erre az eseményre az volt, hogy az álom alakok felfedezték, hogy a csajszi idegen volt ebben az álomban, nem oda való.  Ilyesmire Castaneda  figyelmét is felhívta Don Juan, amikor ellátogattak álmodásban egy városba, mondván Carlosnak, hogy feltűnés mentesen viselkedjen, amennyire csak lehet. Feltűnő az eredetben történtekkel a hasonlóság.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 1 Okt. - 6:29

Két olyan álmom volt, amit nevezhetnék úgy, hogy álomban álom. 
- Az elsőnél azt álmodtam, hogy elalszom és álmodni kezdek. Az álmodott álmomban  egy kihalt városi környezetben voltam, testileg nem voltam jelen csak szellemben. Egy üres autót irányítottam ami az út felett lebegett a tudatommal. Ennél a részmél totál tudatos voltam, hiszen amit csináltam tudtam, hogy lehetetlen. Minthha egy videó játékot játszottam volna egy valóságos térben.  Aztán felébredtem az álmomban az eredetiben. az ágyamban feküdtem itt a szobámban ( ez volt az eredeti álom) és egy rongyot lehajítottam a földre. Ennél a résznél az álom nem volt tudatos. Ellenben felébredtem ebből az álomból de egy másik álomba, és kiderült, hogy az előző, tehát a rongyos az egy álom volt.  Ekkor belépett a szobába Tristia barátom, és felvette a rongyot a padlóról.  Látod így kell áthozni egy tárgyat egy álomból mutatta felém lengetve a rongyot. Hú nem tudom hogy sikerült feleltem neki, de miután kiment a szobából felébredtem, és megdöbbentem, hogy valójában még csak most lettem ébren.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Szomb. 1 Okt. - 18:11

fortis írta:Az idegen
Egy kedves új ismerősömet indultam, hogy meglátogassam  , és egy nagy árúházba jutottam. Bolyongtam az alsó szinten, nézegettem az üzleteket, majd felmentem a felső szintre és ott is nézelődni kezdtem, amíg fel nem tűnt a számomra egy különös jelenség.  Ez a jelenség hozta el számomra a tudatosságot, mert amit láttam, annyira szokatlan volt.  A fickó akit néztem egyszer csak elkezdett vibrálni, mint amikor a TV-ben adáshiba van,  Kicsit a szín is változott körülötte, , szóval nem tudtam hová tenni a jelenséget.  Bement a fickó egy helyiségbe, ahol a pult mögött egy asszonnyal kezdett el beszélni valamit. Én az üvegfalon keresztül figyeltem, , Körülöttem emberek beszélgettek nézelődtek. Aztán a fickó megfordult, rám nézett és leindult felém. Mikor odaért hozzám, el akart sodorni a vállával, meg még egy alakot aki mögöttem állt.  Majd újra felém jött, és a mellével döngetett, mint a kakaskodó figurák.  Nem reagáltam semmit csak figyeltem, arra gondoltam talán egy szervetlen lény is lehetne ez a figura akár,  de az is feltűnt, hogy az összes álom alak őt kezdte el figyelni, és úgy éreztem nem rajtam múlik, de ha az álom folytatódik , talán rá is támadnának.  
Megjegyzés: Eszembe jutott az eredet című film, amikor az álom alakok megtámadták a hídon a két álmodót, és a felelet erre az eseményre az volt, hogy az álom alakok felfedezték, hogy a csajszi idegen volt ebben az álomban, nem oda való.  Ilyesmire Castaneda  figyelmét is felhívta Don Juan, amikor ellátogattak álmodásban egy városba, mondván Carlosnak, hogy feltűnés mentesen viselkedjen, amennyire csak lehet. Feltűnő az eredetben történtekkel a hasonlóság.

Igen, erről beszélgettünk már az Álom elméletei 10-11. oldalán is abból a szempontból, hogy ilyenkor az van-e, hogy esetleg másnak az álmában vagyunk. Áthozat onnan:

Áprilia írta:
Áprilia írta:
 Az Eredet c. filmet 29.49 perctől nézzétek meg (HBO GO-n adják). Di Caprio álmában vannak, ő és az építész csaj. Caprio a tudatos álom alapjait tanítja a csajnak. Egy városban sétálnak (Caprio álmában) és a csaj kíváncsi rá, mennyire érvényesek az álomban a fizika törvènyei, ezért gondolatban felgöngyölíti az épületeket, majd tovább sétálnak. A csaj észreveszi, hogy a szembejövő emberek - akikről Caprio azt mondja, hogy az ő tudatalattijának  projekciói - egyre jobban bámulják őt. Megkérdezi Capriot, hogy miért bámulják őt? Caprio azt mondja, hogy azért, mert a tudatalattija érzi, hogy másvalaki alakítja az álmot és minél több változtatást hajt végre a csaj, annál erősebben vonzza a projekciókat. A csaj megkérdezi Capriót, hogy meg fogják támadni? Ő azt feleli, hogy idegenként érzékelik az álmodót, megtámadják, mint a fehér vérsejtek a kórokozókat. És ránk fognak támadni?- kérdezi a csaj. Ránk nem, csak rád-válaszolja Caprio.
Erről az jutott eszembe, hogy nem egy tudatos álmomnàl tapasztaltam, hogy az álom alakok, pont úgy bámultak rám, majd végül rám támadtak projekciók, mint a filmben a csajra. Lehet, hogy azért, mert másnak az álmában voltam?  Shocked


Ezt válaszolta rá valaki a Facebookon:

“Álom, meditáció: a belső világodba projektálsz. Ez a külső tükörképe, de a külső nem tükörképe a belsődnek. Ahhoz, hogy a külső világba vetítsd magad, olyan tudatosság kell, hogy elérd azt a vetítési csomópontot, ami a közös külviágot vetíti és onnan indítsd a meditációd. Az egész fraktális szerkezetű, a tudatod ezen hálózat csomópontjain végez konverziót (számodra valósággá alakítja a hálózati információt).
Szóval álomban nem mégy sehova, hanem a belső másolati világodban utazol. Igaz, hogy ez a másolat teljes információt tartalmaz, de nem tudsz benne úgy változtatni, hogy annak a kinti információs térre (világra) bármilyen hatása lenne.”



______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Szomb. 1 Okt. - 18:15

És itt van a Castaneda könyv idézet:

fortis írta:Castaneda Az Álmodás Művészete részlet
- Úgy hittem, hogy egy pillanat alatt elaltatott, és azt álmodtam, hogy egy fákkal szegélyezett széles sugárúton találom magam, ahogy együtt gyalogolunk egy ismeretlen városban. Olyan eleven álom volt, és olyannyira tudatában voltam mindennek, hogy azonnal megpróbáltam betájolni magam a feliratok olvasásával és az emberek vizsgálásával. Kétségkívül nem angol vagy spanyol nyelvű város volt, de a nyugati kultúrához tartozott. Az emberek észak-európaiaknak tűntek, talán litvánoknak. Teljesen lekötött a hirdetések és az utcai jelzőtáblák vizsgálata. Don Juan finoman oldalba bökött. Ne vesződj ezzel mondta. Beazonosíthatatlan helyen vagyunk. Az imént kölcsönöztem neked az energiámból, így elérted az energiatestedet, és vele éppen most kerültél át egy másik világba. Nem fog sokáig tartani, úgyhogy bölcsen használd az idődet. Nézz meg mindent, de feltûnés nélkül. Ne hagyd, hogy bárki is észrevegyen. Csöndben sétáltunk. Ez a háztömbnyi séta rendkívüli hatással volt rám. Minél többet sétáltunk, annál nagyobbá vált belső aggodalmam.  Az elmém kíváncsi volt, de a testem riadót fújt. A legvilágosabban felfogtam, hogy nem ebben a világban vagyok. Amikor egy útkereszteződéshez értünk és megálltunk, láttam, hogy az utca fái gondosan meg vannak nyírva. Alacsony fák voltak, keménynek látszó hullámos levelekkel. Minden fának volt egy nagy, négyszögletes tere, ahol öntözni lehetett. Nem volt benne gaz, vagy szemét, ami a városokban szokott lenni, csak szénfekete laza föld. Abban a pillanatban, amikor a szememet a járdaszegélyre összpontosítottam, hogy lelépjek róla és átkeljek az úton, észrevettem, hogy nincsenek autók. Kétségbeesetten próbáltam nézni az embereket, akik körülöttünk járkáltak, hátha felfedezek valamit rajtuk, ami megmagyarázná aggodalmamat. Ahogy rájuk bámultam, ők visszabámultak. Egy pillanat alatt kemény kék és barna szempárok gyűrűje formálódott körülöttünk. Mint egy ütés úgy ért a bizonyosság: ez egyáltalán nem álom; mi egy valóságban vagyunk, ami túl van azon, amit én valósnak ismerek. Don Juan felé fordultam. Majdnem rájöttem arra, hogy mi volt más azokban az emberekben, de egy különös, száraz szél, ami közvetlenül bement a homlok- és orrüregembe, arcon csapott, elhomályosította a látványt, és elfelejttette velem, amit Don Juannak akartam mondani. A következő pillanatban visszakerültem oda, ahonnan indultam: Don Juan házába.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 1 Okt. - 19:20

Köszi , hogy felfigyeltél a dolgokra !
Ezt válaszolta rá valaki a Facebookon:

“Álom, meditáció: a belső világodba projektálsz. Ez a külső tükörképe, de a külső nem tükörképe a belsődnek. Ahhoz, hogy a külső világba vetítsd magad, olyan tudatosság kell, hogy elérd azt a vetítési csomópontot, ami a közös külviágot vetíti és onnan indítsd a meditációd. Az egész fraktális szerkezetű, a tudatod ezen hálózat csomópontjain végez konverziót (számodra valósággá alakítja a hálózati információt).
Szóval álomban nem mégy sehova, hanem a belső másolati világodban utazol. Igaz, hogy ez a másolat teljes információt tartalmaz, de nem tudsz benne úgy változtatni, hogy annak a kinti információs térre (világra) bármilyen hatása lenne.”"



Amúgy igazán elgondolkodtató feltevés

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Szomb. 1 Okt. - 22:10

fortis írta:Köszi , hogy felfigyeltél a dolgokra !
Ezt válaszolta rá valaki a Facebookon:

“Álom, meditáció: a belső világodba projektálsz. Ez a külső tükörképe, de a külső nem tükörképe a belsődnek. Ahhoz, hogy a külső világba vetítsd magad, olyan tudatosság kell, hogy elérd azt a vetítési csomópontot, ami a közös külviágot vetíti és onnan indítsd a meditációd. Az egész fraktális szerkezetű, a tudatod ezen hálózat csomópontjain végez konverziót (számodra valósággá alakítja a hálózati információt).
Szóval álomban nem mégy sehova, hanem a belső másolati világodban utazol. Igaz, hogy ez a másolat teljes információt tartalmaz, de nem tudsz benne úgy változtatni, hogy annak a kinti információs térre (világra) bármilyen hatása lenne.”"



Amúgy igazán elgondolkodtató feltevés

Én sajnos nem értem. Sad

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Vas. 2 Okt. - 11:45

“Álom, meditáció: a belső világodba projektálsz. Ez a külső tükörképe, de a külső nem tükörképe a belsődnek."
-Ezt úgy értelmezném, hogy az álmok világában a napi eseményeid és a veled történő cselekmények képeződnek le és alakítanak ki álom szituációkat. Ellenben ez fordítva nem létezhet, mert mindig a valós események hatnak az álmaidra és nem fordítva. Egy álom szituáció nem alakíthatja a fizikai valóságodat.  ( Mondjuk én ezzel utóbbival nem igazán értenék egyet. )


-" Ahhoz, hogy a külső világba vetítsd magad, olyan tudatosság kell, hogy elérd azt a vetítési csomópontot, ami a közös külviágot vetíti és onnan indítsd a meditációd. "
Ezt úgy értelmezném, ahogy Don Juanék is magyarázták, hogy az emberiség számára létezik egy bizonyos egyöntetűség. A létező dolgok azok, amiket egyöntetűen elfogadunk valóságként. Ahhoz, hogy ezt befolyásolni tudjuk tanítóként kell jelen lenni a világban, hogy megmutathassuk azokat a dolgokat amikről eddig az emberiség nem vett tudomást. Pl az aura látása. 


-Az egész fraktális szerkezetű, a tudatod ezen hálózat csomópontjain végez konverziót (számodra valósággá alakítja a hálózati információt).
Szóval álomban nem mégy sehova, hanem a belső másolati világodban utazol. Igaz, hogy ez a másolat teljes információt tartalmaz, de nem tudsz benne úgy változtatni, hogy annak a kinti információs térre (világra) bármilyen hatása lenne.”
-Ez pedig a felső kettőnek a magyarázata. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Okt. - 6:32

ajtók
Egy nagy épületben voltam a kezdetekre már nem emlékszem vissza csak arra, hogy segítségre volt szükségem.  Tudatossá akkor váltam, amikor az épület másik végében volt valaki aki vagy szintén én voltam, vagy valaki más, aki a segítségemre akart sietni, és valahogy a tudatom áthelyeződhetett ebbe az álom alakba.  Tehát két helyen voltam egyszerre elméletileg, gyakorlatilag viszont ott ahol a tudatom volt. Elindultam a másik önmagam felé és keresztül mentem az ajtókon. Üveg ajtóval is találkoztam, ott egy kicsit megtorpantam, először a kezeimet nyomtam át az üvegen, majd amikor meggyőződhettem rőla hogy semmi ellenállás , azon is keresztül mentem és folytattam az utamat. Elérni saját magamat nem sikerült, mert mire oda érhettem volna felébredtem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Efi and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 15 Okt. - 8:00

A mester
Egy széles földúton mentem amikor szembe velem jött egy öreg ember egy hatalmas vagy 3 méter hosszú vaskos gerenda formályú botot tartva a kezében. Nem volt szimpatikus az öreg, úgy gondoltam jobb lesz ha kikerülöm és elmegyek mellette. Igen ám, de az öreg nem hagyta, elkezdte pörgetni a botot a kezével, akár egy saolini szerzetes, különböző formációkban csinálta, képtelen lettem volna elmenni tőle. Aztán a botot letéve a földre testgyakorlatokat végzett, mígnem észre vettem, hogy a gyakorlatok közben levitál a levegőben . Ez felkeltette a figyelmemet és amikor abba hagyta és a szemembe nézett azokkal a mély fekete szemeivel, ( az arca fel sem tűnt csak a szemeit láthattam ) azt mondtam neki. Mester tanítsál engemet ! Az öreg ekkor azt mondta." Hozz vizet a folyóból ! " Ettől hirtelen tudatossá váltam, rájöttem hogy nincs nálam semmi amivel vizet tudnék hozni, és a folyót sem tudom merre lehet amiről az öreg beszélt.  Ez egy feladat tornyosult elém a gondolat, és a meglepetés örömében hirtelen kizökkentem az álomból.  Nem tartott sokáig csak néhány pillanat újra álomban voltam, ezúttal a folyó partján egy csészével a kezemben, megmerítettem a csészét és igyekeztem megkeresni a mestert, de nem találtam sajnos sehol. Bámultam a csészére a kezemben , lötyögött benne a folyadék, majd arra gondoltam akkor és ott kellett volna végrehajtanom ezt a teremtést , mert ez lett volna a feladat, de sajnos akkor és ott én kiestem abból a tapasztalatból így utólag meg már talán teljesen mindegy.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 29 Okt. - 9:31

Àprilia sakál és medve. 
Ápriliával egy szigeten voltunk és a folyóparton közvetlenül a víz közelben mentünk . A növényzet sűrű volt, de volt egy kis parti sáv ahol tudtunk haladni. Aztán nagyon eliszaposodott a talaj, így a cipőm eléggé sáros lett, Àprilia kicsit föntebb haladt így amikor bele ragadtam az iszapba   segített , és karját nyújtva kihúzott onnan .Tovább haladtunk immár egy  száraz ösvényen,  míg ki nem értünk a fák alól. Egy füves puszta tárult elénk és nem messze tőlünk egy farkashoz hasonló állat nézelődött. Áprilia megtorpant, és megkérdezte milyen állat lehet  az, ráfogtam hogy talán egy sakál. Ekkor ő vissza fordult és elkezdtünk szaladni. A fák akár egy kacskaringós  folyosó borultak fölénk de mi vissza se nézve csak rohanthnk és rohantunk tovább. Aztán a fák közül előcammogott egy medve az is üldözőbe vett bennünket. Április előttem rohant nőtt a távolság amikor megtorpantam  és beugrott hogy mindez csak álom. A medve odaért hozzám, rákiálltottam, hogy ez csak egy álom. Erre megtorpant, én meg a két kezemet a bundájába  mélyesztve markolászni kezdtem az oldalát. Ezt látva Áprilia is odajött hozzánk, és megdöbbent örömmel az arcán azt kiáltotta , hogy jé ez tényleg csak egy álom! A medvét ott hagytuk és tovább sétáltunk amíg el nem értünk egy föld hídhoz. Emberek álltak a hídon amikor észrevettük, hogy pár méterre a hídtól egy menyasszony és egy vőlegény áll , akkor vettük észre hogy filmezik őket a hídról, mi meg egyenesen bele gyalogoltunk a kamera elé. Gyorsan legugoltunk, úgy lépkedtünk ki a képből, és egyben az álomból is

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Vas. 30 Okt. - 1:20

fortis írta:Àprilia sakál és medve. 
Ápriliával egy szigeten voltunk és a folyóparton közvetlenül a víz közelben mentünk . A növényzet sűrű volt, de volt egy kis parti sáv ahol tudtunk haladni. Aztán nagyon eliszaposodott a talaj, így a cipőm eléggé sáros lett, Àprilia kicsit föntebb haladt így amikor bele ragadtam az iszapba   segített , és karját nyújtva kihúzott onnan .


. Emberek álltak a hídon amikor észrevettük, hogy pár méterre a hídtól egy menyasszony és egy vőlegény áll , akkor vettük észre hogy filmezik őket a hídról, mi meg egyenesen bele gyalogoltunk a kamera elé. Gyorsan legugoltunk, úgy lépkedtünk ki a képből, és egyben az álomból is

Ez már hihetetlen, hogy fortis álma is jósálomnak bizonyult! Tegnap egy újabb “akciózás” során fortisszal elutaztunk valahova, és azon kaptuk magunkat, hogy egy tó környékén mocsaras, iszapos terület felett mászkálunk mindenféle deszkákon, ahol bizony sűrűn nyújtogattuk egymásnak a karjainkat segítségképpen.
Ezt megelőzően pedig - habár az álomban fordítva volt a sorrend- ugyanezen természetvédelmi terület bejáratnál levő templom előtt egy menyasszonyt és vőlegényt láttunk.
Másfelől az álomban a menyasszony-vőlegény lehet “szüzügia”, mint szimbólum is: összekapcsolódás, együttállás, ami kettőnkre az utóbbi időben jellemzővé vált.
Mindig is nehéz volt nekünk az összecsiszolódás, de mostanában együtt lenni szószerint varázslat.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Nov. - 8:00

Áthozat
Törekvéseim közé tartozik, hogy álom síkról képessé váljak áthozni ide valamit. Annyi már sikerült, hogy egyik álomból a másikba átvigyek valamit magammal, és most szintén egy olyan szituba kerültem, ahol valami gyurmaszerű dolgot tarthattam a markomban.  El is határoztam, hogy na most akkor ezt áthozom magammal, de a tudatosságom valahogy szerte oszlott, és egy másik álom kezdődött valahol.  Később azon gondolkodtam, hogy sokszor megtörtént már, hogy egy tudatos álomból direkt felébredtem, hogy le tudjam írni mielőtt elfelejteném a fontos információkat. Lehet ehhez az áthozathoz is erre lenne szükség, jól megragadni a tudatommal a tárgyakat és szándékozni hogy kilépve az álomból magammal hozhassam azokat.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Nov. - 8:47

Castaneda mesterének sikerült. Akkor biztos létezik ilyesmi. Egyik álomból a másikba már nekem is sikerült áthozni dolgokat (valami “Fehér kristályhegy” vagy mi volt a címe). Óriási sistergés kísérte (Castaneda szerint ez felderítőre utal). És azt hittem, hogy az már ez a valóság. Csalódás volt felébredni belőle - az áthozni vélt dolgok nélkül (amik egyébként kristályból virágokká változtak az egyik álomból a másikba való áthozatal soràn).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Pént. 11 Nov. - 4:55

Barátok között és fura kaja.
Városi környezet aluljáró. Valaki leszólított és rájöttem hogy egy régen látott ismeretlen ismerősöm, aki jelenleg most sírkövesnél dolgozik. Ezt ő mondta el, amúgy nincs ilyen ismerősöm, de az álomban az volt. Aztán jött egy másik ismeretlen ismerősöm szintén valahonnan régről, és egy nagy süveg volt a fején, szóval inkább cilinder, de túlméretezetten hatalmas.  Nagyon elcsodálkoztam ezen a cilinderen, de a lényeg hogy örültünk egymásnak, bár a valóságból ezt az embert sem ismerem.  Ez egy cigány srác volt, barna bőrű, de ez nem számított, csak eszembe jutott , hogy nem számít attól még jó barátok vagyunk és nagyon rendes szorgalmas ember. 

Kicsit később bonyolódott a történet, mert enni akartam valamit, és nagyon fura ennivalókat tettek elém.  Első kínálatban valami sült tök pürét öntöttek paprikás krumplira vagy valami ilyesmi, majd a másiknál pedig rizst egy fürt szőlőre. Teljesen érthetetlen volt hogyan egyem én ezt meg, de legalább jött némi tudatosság.  Azonnal arra gondoltam, hogy lecsippentettem egy szőlő szemet és a markomba fogtam. Fogalmam sincs hogyan, de láttam magam előtt ahogy az alvó testem kezét tartom , és felvettem ugyan azt a pozíciót. Próbáltam álmomban éreztetni magammal, hogy a fizikai kezemben is érezzem a szőlő szemet, fogalmam sincs ezt hogyan csináltam , valahogy kialakulhatott egy kettős test érzet, az álombelié és a fizikaié egyszerre.  Azt szerettem volna elérni, hogy a szőlő szem a markomban legyen miután felébredtem, így megtörténhet olyasféle áthozat. Aztán elvesztettem a fonalat. Nem tudnám megmondani, hogy felébredtem e vagy csak tovább aludhattam, mindenesetre nem sikerült a kísérlet sajnos.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Nov. - 12:15

Azért elképesztő, hogy amit elhatározol, azt megàlmodod.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Pént. 11 Nov. - 18:51

Áprilia írta:Azért elképesztő, hogy amit elhatározol, azt megàlmodod.
Hmm az lenne az igazán elképesztő, ha működni is.  És a legborzasztóbb az egészben, hogy tudom, hogy müködik , mégsem történik meg.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szomb. 10 Dec. - 6:06

Kastélyban
Ez egy nagyon élethű álom volt. Egy középkori kastély padlás terébe mentem, gyorsan haladtam végig rajta, mert eléggé füstös volt, és egyszer csak meg kellett torpannom, mert az a kijárat ahol megálltam rájöttem hogy maga a kémény kivezető nyílása volt. Pontosabban nem volt kémény, hanem a légáramlat vitte abba az irányba a füstöt, ahová ezt a nyílást tették, amiről azt hittem kijárat volt. Vissza fordultam és jobban körülnéztem, eddig csak átrohantam ezen a tetőtéren. Fura egy hely volt, izgalmasnak mondanám, kis kemencét kellett kikerülnöm, ahol egy tégelyben ízzó fém volt , majd tovább menve egy asztal amin minden féle eledel volt, sült csirkecomb, szalonna, hurka, kolbász, meg minden féle ínyencség, így felkaptam egy darabka sűlt kolbászt és a számba raktam.  Nagyon finom volt, és ez az íz tudatosította bennem, hogy ez egy álom.  Mikor rájöttem kezdtem el még jobban kielemezni, hogy ez valóban finom, és hogy milyen intenzíven érzem az ízét.  Aztán rájöttem nem csak az ízről van itt szó, hanem kifejezetten érzem ahogy a sült kolbász kitölti a számat, és ahogy rágom éreztem a róla lehántolódó bélt, amibe a kolbászt csavarták.  A kis kemence mellett ahol az izzó fém volt a tégelyben éreztem a melegét amint elhaladtam mellette, a füstöt ami egy kicsit csípte a szemeimet, szóval mondhatni teljesen élethű volt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Pént. 30 Dec. - 8:30

Dombok
Egyszerűen tudatos voltam, ezzel. szándékkal aludtam el, bár az álom spontán érkezett. A szoba kitágult, ahogy az ablak is megnőtt. Kinéztem az ablakon , és nagy füves dombot láttam a ház előtt, a domb mögött még egy még nagyobb füves dombot. Sajnos ahogy ezeket csodáltam kijöttem az álomból.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  fortis Szer. 4 Jan. - 12:02

Eltűnőben
Egy gyönyörűséges  lagunában  ringatózott a csónak a víz felszínén, onnan néztem végig ahogy emberek úszkálnak, csónakáznak és vitorláznak szerte szét.  A víz csodálatosan tiszta volt, és a partszakasz gyéren lakott. Aztán valaki megmutatta, hogy van ott egy sűrűn lakott övezet, az emberek zöme ott él.  A csónak közepén volt egy nyílás, ott lehetett a csónakból leereszkedni a vízbe, úszni kezdtem, láttam a víz alól a csónak alját.  Elkezdtem kiúszni a partra, egy strandra érkeztem, és amikor visszatekintettem a vízre akkor láttam, hogy az emberek, meg a csónakok kezdenek el eltűnedezni. Aztán a víz is eltűnt, csak a homokos fenék maradt meg.  Vissza fordultam a strand felé, itt is kezdett minden eltűnni, bele kapaszkodtam az egyik pavilon oszlopába, de a pavilon is eltűnt, majd az oszlop is a kezeim közül, és nem maradt ott semmi más csak én meg a semmi.  A francba, ez egy álom ! -kiáltottam fel, ezúttal  most nem tudtam ennek  annyira örülni,  hisz a környezet annyira szép volt, és fel is ébredtem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Jan. - 8:55

Szinkronicitás, hogy a tegnapi Püski eseményen is arról volt szó, hogy több mindenkinek volt már olyan tapasztalata, hogy ha nem akarta, akkor nem látták meg, nem látszódott a többi ember számára. Illetve hogy ez véletlenül, szándék nélkül is megesett.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok 2021-2022 - Page 5 Empty Re: Tudatos álmok 2021-2022

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.