Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb különös álmok 2

5 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Áprilia Hétf. 1 Jan. - 10:55

fortis írta:Dopler
Álmomban a mérnökünkkel beszélgettem , és ő felhozta a dupla jelenségét, mire én azt mondtam neki, hogy ez a dopler jelenség, mire azt mondta, hogy nem, ez nem az. Nem tudom álmomban miért ragaszkodtam hozzá, végülis a téma csak ez volt

Meggugliztam a dopplert, mert fogalmam sem volt, mit jelent: “A Doppler-effektus vagy magyarosabban Doppler-jelenség, esetleg Doppler-hatás a hullám frekvenciájában és ezzel együtt hullámhosszában megjelenő változás, mely amiatt alakul ki, hogy a hullámforrás és a megfigyelő egymáshoz képest mozog.”
De hogy jön ez a duplához?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Jan. - 11:22


De hogy jön ez a duplához?

Ez az, hogy fogalmam sincsen.
Mondjuk minden rezgésből és hullámokból áll, talán ha dupláról beszélünk , oda is kel egy frekvencia, egy rezgésszint, hogy létrejöhessen . Lehet hülyeség, nem tudom. Szóval nem tudom hogyan jött ez elő álmomban.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Pént. 12 Jan. - 4:53

Álmomban egy nagy lakásban voltam Ápriliával, és volt ott még egy hölgy, aki olyasféle hosszú szárú fűhöz hasonló gyógynövényt hozott nekem, aminek a leveleit le kellene forráznom. Megkérdeztem hogyan lehetne ezt szaporítani, mert szobanövényként is tetszene. Miután a hölgy elment a kezemben egy virág permetezővel  Áprilia fölé permeteztem viccesen egy kis vizet. Ő nem bosszankodott ez miatt , hogy mit csinálok, hanem csak mosolygott rám, miközben harmatként hullottak alá a hajára az apró vízcseppek.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Áprilia Pént. 12 Jan. - 6:18

Gondolatolvasó vagy, mert mostanában sokat gondolkodom azon, hogy calea zacatechichi teát kellene neked adnom ajándékba (álomfű), mèg az is eszembe szokott jutni, hogy legjobb lenne, ha tudnánk szaporítani. Ezért nekem olybá tűnt, mintha a másik nő is én lennék.  Shocked


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Jan. - 16:58

Jó ötlet lenne

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 30 Jan. - 4:54

Egy találkozás
Egy intézményben voltunk, nem tudnám megmondani milyen jellegű. Több ágyas szobákban aludtunk, nők férfiak vegyesen . Kimentem sétálni a szabadba ,és valahonnan , jött az ötlet, hogy repülni kellene. Nem voltam tudatos álom terén, mégis olyan jellegű volt. Valahogy ráfeküdtem a levegőre, kellett hozzá energia hogy ne súrolja a hasam a talajt, de végülis belejottem.  Eztán ért a meglepetés, mert láttam valakit , aki szintén repült , ugyan úgy mint én. Utána repültem, gyorsítottam a tempón, amíg oda nem értem. Mind a ketten meglepődtünk , hogy van más is aki erre képes, azt hiszem olyan érzés volt, mintha ki ki a saját álmát álmodná, aztán valahogy az egész félrecsúszott. Amúgy ez a valaki az egyik szobatársam volt, és amikor újra találkoztunk a szobában, nem igazán tudtunk egymással bedzélgetni , erről a fura találkozásunkról

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 5 Feb. - 10:15

Családi állapotok
A párom 3 éve hunyt el, és én próbálok új életet kezdeni, rátalálni a folytatásra.
És akkor az álom
Álmomban a gyerekkori lakásunkban voltunk, és két fénykép volt egymás mellett, az egyiken én voltam a mostani kedvesemmel, a másikon a fiam a feleségével és a lányával. Az elhunyt  párom azt a képet nézegette, amin mi voltunk, azaz én és az új párom, az arcán nem tükröződött semmi féltékenység, leginkább csak elfogadás, e téren. Ellenben elvette a képet a másik mellől mondván, a kettőnek nincs helye egymás mellett.  Ő halottként járt akkor nálam, ezzel tisztában voltam .
Eltelt pár nap.
A halottak pedig feltámadtak.
Ez a történet egy elhunyt volt főnökömmel kezdődött, akinek elmondtam, hogy tulajdonképpen örülök, hogy újra láthatom.
Aztán itthon voltam a lakásomban, és anyós és az elhunyt  nejem itt üldögéltek az ágyamon.  Én a szekrény tetejét takarítottam , és rendezgettem a rajta levő virágokat, és vesződtem  azzal a dilemmával, hogy mit fogok tudni kezdeni, ezzel a helyzettel?  Itt van az elhunyt párom, aki feltámadt és visszatért 3 év után, és itt van a kedvesem, akivel azóta megszerettük egymást, és akiért ez miatt felelősséget érzek, de ugyanakkor még itt van velem a halálból visszatért párom, akivel meg együtt éltük le majdnem az egész életünket. 
Gondolatok jártak a tudatomban, te meghaltál 3 éve szívem, a másik oldalról meg tudom a véleményt, hogy egy férfi nem élhet két nővel. 
Ok tudom ez most így nem tűnik bonyolult helyzetnek, de az álomban nagyon is az volt. Nagyon nehezemre esett elviselni a helyzetet. Nem tudtam mit tegyek, nem volt senki olyan aki jó tanáccsal láthatott volna el .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Áprilia Hétf. 5 Feb. - 11:25

Még holtában sem hagy élni.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Efi Hétf. 5 Feb. - 13:53

Mindkét álom arról a vívódásodról szól, hogy nem mered elengedni, aki már nincs itt, és 100%-ban átadni magad az új kapcsolatnak. 
Az első álom szerint úgy gondolod, hogy az új kedvesednek nincs helye a családod többi részében, ami nem más, mint a fiad családja.
Pedig de, amennyiben komoly a kapcsolatotok.
A második álom megmutatja, hogy azért nem tudod egészen befogadni őt, mert úgy gondolod, hűtlen leszel a feleségedhez.
Én azt mondom, feleséged a múltad, az új párod a jelened. Nem tagadod meg a múltadat, ha folytatod az életedet a jelenben.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 5 Feb. - 16:01

Köszi , próbálok egy új életet kezdeni, hátha van még időm rá.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 6 Feb. - 13:42

Még mindig a halottak. 
Ma anyámmal álmodtam. Egy öreg régi házban lakott, amit szeretett volna  velem felújíttatni, de az ehhez szükséges kellékek nem álltak rendelkezésre . Kifestettem egy falat, miután észrevettem, hogy van olyan része, ahol akkora üreg van a falban, hogy simán befért volna egy tégla, hogy aztán eltűnhessen valahová, a fal üregében  Ezen nagyon felhúztam magam, hogy ilyen jellegű problémákat is a nyakamba akarnak sózni
 Miután felébredtem , az volt az első gondolatom, hogy anyu békén hagyhatnál már !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Áprilia Kedd 6 Feb. - 14:37

Hogy megtalált ő is álmon keresztül!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 6 Feb. - 18:08

Áprilia írta:Hogy megtalált ő is álmon keresztül!
Igen, mostmár többször álmodtam vele. Sőt apuval is , csak arra nem emlékszem mi volt az álomban, elfelejtettem sajnos.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 17 Feb. - 8:17

Szellem. 
Munkahely, de kicsit másképpen nézett ki mint a valóságban.
A főnököm asztalán voltak kis dobozok, amik tele voltak mindenféle kis kacatokkal, meg édességgel. Vettem el én is két sportszeletet , meg a kacatokból is lehetett választani. Elsőre egy öngyújtót nézegettem, majd egy két kis fura zseblámpát. Ilyesmiket használok is amúgy a munkám során. Aztán az asztalomhoz mentem, és komótosan a gondolataimban elmerülve pakolászni kezdtem ezeket a tárgyakat, nem foglalkozva azzal , hogy a többiek mit csinálnak. Ekkor hajolt hozzám valaki, egész közel az arcom hoz, de nem volt ő olyan mint a többiek, hanem mint egy szellem. Férfi forma volt, és nyugodtságot sugallva magából azt kérdezte, hogy minden rendben van e, hogy nincs ugye semmi baj? Én nem válaszoltam, csak bámultam magam elé, a kis kacatokat pakolászva .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 2 Márc. - 6:52

Merre van az a hely ?
Még maradt szikrányi tudatosság  az előző álomból, bár az is lehet csak annak hangulata, vagy érzete. Egy erdei úton sétáltam két társammal, szerettünk volna eljutni egy helyre, ami a közelben lehetett, és egy Tesco mögött volt. Csupán az iránnyal voltunk bajban, hogy merre induljunk. Jött egy nő, mögötte lemaradva még páran, és én meg akartam kérdezni tőle, hogy merre kellene haladnunk tovább, hogy megtaláljuk a Tescót
  A nő nem akart válaszolni, elfordította az arcát, és bizalmatlanul  haladt tovább. Közben odaért az a pár ember akik le voltak maradva, így nekik is feltettem a kérdést. Nos égtájak szerint mutattak egy irányba, de nekem volt egy olyan érzésem, hogy nem lesz jó az az irány, ezért inkább a belső megérzésemre hallgatva elindultunk az ellenkező irányba.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 16 Márc. - 17:22

A csoportszellem

Rollerral haladtam befelé a városba, valahogy oda is értem egy helyre. Kerestem volna magamnak egy társaságot, de nem tudtam merre menjek. Aztán betévedtem egy helyiségbe, ahová egy alagsori lépcső vezetett , ez egy üres kis terem volt egy hosszú üres asztallal, körülötte székek. Aztán érkezett még pár ember, én valahogy rájöttem, hogy ez itt egy társkereső klub. Na én nem ide szerettem volna jönni, így el is indultam a lépcsőn fölfelé, mellettem éppen lefelé jött két férfi és egy nő. A nő olyan fura tekintettel nézett rám, olyasféle kacér ,majdhogy nem kacsintásnak beillő szemhunyorgatással, én spuriztam felfelé, ki ebből az épületből. Valahogy eszembe jutott, hogy akik ide járnak valahol egy közös szinten lehetnek, összeköti őket a közös akarat. Betértem egy másik épületbe, ott már többen is voltak több helyiséggel, az ott lévő társaság éppen készült távozni, mindenkinek a kezében rajzfüzet és színes ceruzák voltak, amiket itt kaphattak meg helyben, és talán valamilyen feladat miatt. Itt szintén felötlött bennem, hogy ezek az emberek is olyasféle csoport szellemet alkothatnak, én pedig mint kívüloálló tekintek itt mindenkire, úgy éreztem sehová sem tartozom.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Márc. - 17:30

Ecset
Egyszerűen csak egy ecsetet láttam, a kezet nem ami fogta, és egy vásznat amire éppen készült a kép
 Olyan pozició volt mintha én magam a kép fölé hajoltam volna, és elcsodálkoztam az ecset ügyességén. Egy utcai jelenet volt, sok sok autóval, és az ecset éppen egy autót formázott meg, nagy ügyességgel. Ezek az apró járművek nem voltak nagyobbak egy ecset pöttynél, az ecset mégis elbánt velük. Az álom ennyiről szólt, de aztán jött a meglepetés. Egy gondolat merült fel bennem, ki tudja honnan való, talán nem is saját hanem valahonnan érkező, ami arról szólt, hogy ami és amilyen módon képes volt létrejönni ezen a képen, az az akarat , és a szándék kivetülése volt.
Megjegyzés. Az ember talán képtelen lenne arra amit láthattam, de az akaratnak és a szándéknak nincs akadály.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 24 Márc. - 6:03

Nyuszi
Ez jópofi. Álmomban sétálok az utcán , és egy kis fehér nyuszi felugrik a hátamra, és felkapaszkodik a vállamra. Nem tágít, sokáig velem marad, amikor leugrik sokáig jön utánam. 
Reggel benézek a titokra, és egy olyan videót látok, ahol egy fickó sétál az erdőben, és egy madár talán galamb ül a vállán, és a fickó arról beszél, hogy már több órája ott ül nem hajlandó elrepülni onnan.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Efi likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb különös álmok 2 - Page 4 Empty Re: Egyéb különös álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.