Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álommal kapcsolatos tapasztalatok

+5
Nilka
Blueeye
nofertiti
Méhecske
Mayra1
9 posters

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. Feb. 01, 2013 7:31 am

Álmomban véletlenül belekeveredtem egy helyzetbe, amiben két gonosztevő embereket akart megtámadni, kifosztani. Mivel én nem tartoztam a kiszemelt áldozatokhoz, csak véletlenül jártam arra, megpróbáltam észrevétlenül továbbosonni, ez azonban nem sikerült. Az egyik jó hangosan közölte a másikkal (és velem is), hogy látja ám, hogy el akarok iszkolni. De egyelőre nem csináltak semmit, várták az alkalmat a bűncselekményre. Nagyon ijesztő hangja volt, mint valami elmebeteg sorozatgyilkosnak. Gondoltam rá, hogy esetleg el kéne osonni mégis, és a házak között eltűnni valahogy, aztán hazamenni (a fenébe, minek is léptem ki otthonról!), de közben tudtam, hogy hiába bújok akárhová, pontosan érzékelnek, tudják, hol vagyok, akkor is, ha nem látnak. Valahogy ez a tér, ez a világ olyan volt, hogy nem lehetett elbújni, mint ahogy a fizikai világban el lehet. És a néptelen sikátorokban talán még nagyobb veszélyben lennék. Tanácstalan voltam, nagyon rémisztő volt a helyzet, felébredtem.

És ahogy felébredtem, úgy éreztem, hogy a fizikai testem az a menedék, amiben el tudok előlük rejtőzni. A fizikai világ az a világ, ahol nem érnek el.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. Feb. 01, 2013 7:40 am

Hmm igen . Első gondolataim azok voltak , hogy a félelmeid elől nem menekülhetsz el Efi . Azokat max csak legyőzni tudod , vagy kordában tartani .
Aztán a megjegyzésedet olvasva a fizikai szellemi síkok kapcsolatát illetően arra gondoltam , hogy míg a szellemiből menekülhetsz ugyan a fizikai síkra és fordítva a fizikairól menekülhetsz ugyan a szellemire , de ezek csak strucc politikák . Ettől sok minden még nem fog megoldódni. Egyszer mindenképpen a szellemin fogod találni magad ha tetszik ha nem . Ha meg már elkerülhetetlen , jobb ha megtanulod legyőzni a félelmeidet . Ehhez nagy segítséget nyújthat a hited .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. Feb. 01, 2013 8:22 am

fortis írta: jobb ha megtanulod legyőzni a félelmeidet . Ehhez nagy segítséget nyújthat a hited .

Nem akarom legyőzni a félelmemet, hanem el akarom kerülni az elmebeteg sorozatgyilkosokat!!!

Milyen hitem???? Nincs hitem. Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni. Nekem az csak egy szólam.

De amúgy én is abba az irányba gondoltam tovább, hogy - a fenébe is! - egyszer majd nem lesz meg a testem védelme!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Mayra1 Pént. Feb. 01, 2013 10:44 am

efi írta:
fortis írta: jobb ha megtanulod legyőzni a félelmeidet . Ehhez nagy segítséget nyújthat a hited .

Nem akarom legyőzni a félelmemet, hanem el akarom kerülni az elmebeteg sorozatgyilkosokat!!!

Milyen hitem???? Nincs hitem. Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni. Nekem az csak egy szólam.

De amúgy én is abba az irányba gondoltam tovább, hogy - a fenébe is! - egyszer majd nem lesz meg a testem védelme!

Nekem pedig az előző menekülni akarásod jutott eszembe. Valahogy most tükröződik mennyire komolyan irtad azt.
A sorozatgyilkos szerepkör rá van vetítve a nemszeretem, nemtapasztalt dolgokra. Sajnálom.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 2:23 am

Mindenki a félelemmel foglalkozik, de igazság szerint nem az álom miatt írtam le - hiszen akkor egy ennek megfelelő topicba írtam volna -, hanem az az érzés volt érdekes a számomra, hogy a fizikai test védelem.Ez egy újszerű gondolat, még nem találkoztam vele sehol.Ezért neveztem a topikot tapasztalatnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Mayra1 Szomb. Feb. 02, 2013 2:54 am

efi írta:Mindenki a félelemmel foglalkozik, de igazság szerint nem az álom miatt írtam le - hiszen akkor egy ennek megfelelő topicba írtam volna -, hanem az az érzés volt érdekes a számomra, hogy a fizikai test védelem.Ez egy újszerű gondolat, még nem találkoztam vele sehol.Ezért neveztem a topikot tapasztalatnak.

Jó, de ettől a véleményem nem változik.

A fizikai test védelem nélkül eléggé sok mindennek ki van téve "szellemi" hatások kapcsán. Hogy is mondjam csak....ha csak a fizikai testem lenne védelem, attól pánikba esnék, nagyon!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 2:59 am

efi írta:Mindenki a félelemmel foglalkozik, de igazság szerint nem az álom miatt írtam le - hiszen akkor egy ennek megfelelő topicba írtam volna -, hanem az az érzés volt érdekes a számomra, hogy a fizikai test védelem.Ez egy újszerű gondolat, még nem találkoztam vele sehol.Ezért neveztem a topikot tapasztalatnak.

A fizikai test védelem Ezt kiemelném tőled Efi és meglátod mindjárt a kérdésedre a választ ha kielégíti kíváncsiságodat . Ha nem , akkor tovább beszélgethetünk róla .
Szóval tettem be egy cikket eggyel lentebb az Álmokról Általában fórumba , ha visszább mész egy oldalt ott megtalálod Az alvás természete cím alatt , azon is belül a kor és nem témakörnél .
Hozok neked ide belőle egy idézetet .
A gyerekek gyakran látják önmagukat mások áldozataként álmaikban, a leggyakoribb érzésük a félelem és a rossz előérzet. Érthető okokból kifolyólag ők tulságosan is kifejezik az ébren töltött órák feszültségét álmaikban. Talán ezért van az, hogy néhány gyermek szinte traumaként éli meg a lefekvés idejét.

Szóval a testet itt védelemként élik meg . Ez ugyan úgy vonatkozik a nőkre is ha az álmok természetét tovább olvasgatod . Érdemes rajta elgondolkodni .


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 3:25 am

efi írta:
fortis írta: jobb ha megtanulod legyőzni a félelmeidet . Ehhez nagy segítséget nyújthat a hited .

Nem akarom legyőzni a félelmemet, hanem el akarom kerülni az elmebeteg sorozatgyilkosokat!!!
Milyen hitem???? Nincs hitem. Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni. Nekem az csak egy szólam.
De amúgy én is abba az irányba gondoltam tovább, hogy - a fenébe is! - egyszer majd nem lesz meg a testem védelme!

Efi a hit , a hited elég sokrétű . Lehet hited abban , hogy meg tudod csinálni , le tudod győzni , el tudod kerülni és még abban is lehet hited , hogy a tested megóv mindentől . Bár miben lehet hited . Minél erőseb a hited , annál inkább teremted meg önmagadnak azt amiben bízol .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Mayra1 Szomb. Feb. 02, 2013 4:44 am

fortis írta:
efi írta:
fortis írta: jobb ha megtanulod legyőzni a félelmeidet . Ehhez nagy segítséget nyújthat a hited .

Nem akarom legyőzni a félelmemet, hanem el akarom kerülni az elmebeteg sorozatgyilkosokat!!!
Milyen hitem???? Nincs hitem. Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni. Nekem az csak egy szólam.
De amúgy én is abba az irányba gondoltam tovább, hogy - a fenébe is! - egyszer majd nem lesz meg a testem védelme!

Efi a hit , a hited elég sokrétű . Lehet hited abban , hogy meg tudod csinálni , le tudod győzni , el tudod kerülni és még abban is lehet hited , hogy a tested megóv mindentől . Bár miben lehet hited . Minél erőseb a hited , annál inkább teremted meg önmagadnak azt amiben bízol .

A hite sem védi meg, ha csak a fizikai test a védelme.....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 4:49 am

efi írta:Mindenki a félelemmel foglalkozik, de igazság szerint nem az álom miatt írtam le - hiszen akkor egy ennek megfelelő topicba írtam volna -, hanem az az érzés volt érdekes a számomra, hogy a fizikai test védelem.Ez egy újszerű gondolat, még nem találkoztam vele sehol.Ezért neveztem a topikot tapasztalatnak.
Tényleg érdekes gondolat, én sem találkoztam még ezzel. Az álmod alapján (is) a fizikai test annyiban jelent védelmet, amennyiben egy szellemvilágbeli/álomvilágbeli/nem fizikai világbeli kellemetlen tapasztalatból ki lehet menekedni a fizikai tudatba/egóba (nem rossz értelemben!) való kerüléssel, mely egyet jelent a fizikai testbe kerüléssel is. Az említett egyéb (nem fizikia) világokban való tapasztalatainkat egy, az ottani világnak megfelelő énünkkel, vagy inkább szellemi részünkkel tapasztaljuk meg. A fizikai tudatba és testbe való "meneküléssel" azonban szerintem "csak" annyi történik, hogy mivel a tudatodat ide helyezted onnan át (vissza), ezért a továbbiakban nem érzékeled, hogy odaát mi folytatódik (?). Ezért lehet, hogy nem is menekültél meg, csak azt hiszed (?).
Eszembe jut egy nagyon jó sztori ezzel az idemeneküléssel/fizikai testbe meneküléssel kapcsolatban: egy amerikai pasas, aki nagyon járatos a tudatos álmodásban, mesélte, hogy gyerekkorában rémálmai voltak, méghozzá tudatos álom formájában (üldözte egy szörny) és olyankor mindig azt kiabálta, miközben a szörny elől menekült, hogy "anya, anya, ébressz fel!". Laughing

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 5:11 am

Párduc Cica írta:szerintem "csak" annyi történik, hogy mivel a tudatodat ide helyezted onnan át (vissza), ezért a továbbiakban nem érzékeled, hogy odaát mi folytatódik (?).

Nem, szerintem valóban visszakerül valami belőlem a testbe ébredéskor a tudatommal együtt, nem csak a figyelmem fordul az itteni külvilág felé.

Erről is van tapasztalatom, egyszer, amikor hirtelen ébresztett fel valami, egy olyan pillanatban, amikor éppen elaludtam, akkor azt éreztem, hogy a szomszéd háztető fölül szélsebesen zúgok vissza a testembe, és kellemetlenül nagyot is "ütődtem" benne a hirtelen zuhanástól.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 5:21 am

fortis írta:Efi a hit , a hited elég sokrétű . Lehet hited abban , hogy meg tudod csinálni , le tudod győzni , el tudod kerülni és még abban is lehet hited , hogy a tested megóv mindentől . Bár miben lehet hited . Minél erőseb a hited , annál inkább teremted meg önmagadnak azt amiben bízol .

Ezekre éppúgy érvényes, amit mondtam:
"nincs hitem. "Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni."

Amiket te írsz példának azokra szerintem a téveszmék vagy a vágyak elnevezés illene. Ezeket igyekszem elkerülni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 5:28 am

Mayra1 írta:A fizikai test védelem nélkül eléggé sok mindennek ki van téve "szellemi" hatások kapcsán.

Lehet, hogy így van, azonban ez kívül esik az én látókörömön, vagyis erről nekem fogalmam sincs. És így nem tudok hozzászólni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 5:37 am

Mayra : A hite sem védi meg, ha csak a fizikai test a védelme....

Én : De ha nincs hite a nem fizikai védelemben, akkor az hogy védheti meg ?
Persze gondolhatjuk másként , de szerintem valahol mindenhez kell némi hit , e nélkül semmi sem létezhetne .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 5:42 am

efi írta:
Párduc Cica írta:szerintem "csak" annyi történik, hogy mivel a tudatodat ide helyezted onnan át (vissza), ezért a továbbiakban nem érzékeled, hogy odaát mi folytatódik (?).

Nem, szerintem valóban visszakerül valami belőlem a testbe ébredéskor a tudatommal együtt, nem csak a figyelmem fordul az itteni külvilág felé.

Erről is van tapasztalatom, egyszer, amikor hirtelen ébresztett fel valami, egy olyan pillanatban, amikor éppen elaludtam, akkor azt éreztem, hogy a szomszéd háztető fölül szélsebesen zúgok vissza a testembe, és kellemetlenül nagyot is "ütődtem" benne a hirtelen zuhanástól.

Szerintem ezt már ne is annyira álmodtad , hanem meglehet ez már egy TKÉ lehetett . Elég jellemző ez a hírtelen visszazuhanás , belecsapódás vissza a testbe ha nagyon hirtelen játszódnak a dolgok . Legalábbis a szakirodalom szerint .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 5:44 am

efi írta:
fortis írta:Efi a hit , a hited elég sokrétű . Lehet hited abban , hogy meg tudod csinálni , le tudod győzni , el tudod kerülni és még abban is lehet hited , hogy a tested megóv mindentől . Bár miben lehet hited . Minél erőseb a hited , annál inkább teremted meg önmagadnak azt amiben bízol .

Ezekre éppúgy érvényes, amit mondtam:
"nincs hitem. "Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni."

Amiket te írsz példának azokra szerintem a téveszmék vagy a vágyak elnevezés illene. Ezeket igyekszem elkerülni.

Elgondolkodtató . Tehát mondjuk tudomásod van arról , hogy létezel , de hited nincs erről . Tehát nem hiszel abban hogy létezel mégis tudomásod van róla . Ez nekem nem túlságosan érthető .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 5:56 am

Fortis, ha valamit tudok, minek a hitet belekeverni? Tudom, és kész.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 6:38 am

efi írta:Fortis, ha valamit tudok, minek a hitet belekeverni? Tudom, és kész.

Mert nem mindegy , hogy hiszel e abban hogy amit tudsz az úgy is van e , vagy sem . De lehet ez már túl elvont , végül is nem muszáj foglalkozni ezzel . Ez olyan fortiso-os gondolkodás lehet .


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 02, 2013 6:40 am-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 6:39 am

efi írta:
Mayra1 írta:A fizikai test védelem nélkül eléggé sok mindennek ki van téve "szellemi" hatások kapcsán.

Lehet, hogy így van, azonban ez kívül esik az én látókörömön, vagyis erről nekem fogalmam sincs. És így nem tudok hozzászólni.
Efi miért mondod ezt, hogy kívül esik a látókörödön, amikor fentebb is írtad, hogy volt már olyan tapasztalatod, hogy a háztető felől zúgtál vissza a testedbe? (szerintem is TKÉ volt egyébként).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 6:43 am

efi írta:
Ezekre éppúgy érvényes, amit mondtam:
"nincs hitem. "Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni."
Igen, ez érdekes kérdés. Azt szokták mondani, hogy a hit tulajdonképpen egy cselekedet. A szerint cselekszel, amit remélsz, hogy megvalósull (pl. ha beteg vagy és reményed van az isteni gyógyulásra, akkor a hitcselekedet abban merül ki, hogy gyógyultként viselkedsz, és akkor a tünetek el fognak múlni rólad. Ez extrém példa volt, de csak így tudtam szemléltetni. Nem mintha én érteném a hitet.)
Olyan definíció is van, hogy a hit a "reménylett dolgok valósága" (szerintem részben ezt írtam le az előbb), vagy a "nem látott dolgokról való meggyőződés".


A hozzászólást Párduc Cica összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 02, 2013 6:47 am-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 6:45 am

Párduc Cica írta:
efi írta:
Ezekre éppúgy érvényes, amit mondtam:
"nincs hitem. "Tudomásom van némely dolgokról (bizonyosság-érzésem), másokról meg nincs tudomásom. A hitet nem tudom értelmezni."
Igen, ez érdekes kérdés. Azt szokták mondani, hogy a hit tulajdonképpen egy cselekedet. A szerint cselekszel, amit hiszel (pl. ha beteg vagy és hiszel az isteni gyógyulásban, akkor a hit cselekedet abban merül ki, hogy gyógyultként viselkedsz, és akkor a tünetek el fognak múlni rólad. Ez extrém példa volt, de csak így tudtam szemléltetni. Nem mintha én érteném a hitet.)

De jól mondod Párduc Cica , mert a hittel cselekedjük meg a tetteinket .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 7:17 am

Párduc Cica írta:Olyan definíció is van, hogy a hit a "reménylett dolgok valósága" (szerintem részben ezt írtam le az előbb), vagy a "nem látott dolgokról való meggyőződés".

Na ugye! Mondom én, hogy ha erről lerántjuk a leplet, akkor amit kapunk, vágy vagy téveszme.
Egyiket sem akarom, hogy irányítson.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 7:22 am

efi írta:
Párduc Cica írta:Olyan definíció is van, hogy a hit a "reménylett dolgok valósága" (szerintem részben ezt írtam le az előbb), vagy a "nem látott dolgokról való meggyőződés".

Na ugye! Mondom én, hogy ha erről lerántjuk a leplet, akkor amit kapunk, vágy vagy téveszme.
Egyiket sem akarom, hogy irányítson.

Ezt nem értem hogyan egyeznek össze .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 7:24 am

Párduc Cica írta:
efi írta:
Mayra1 írta:A fizikai test védelem nélkül eléggé sok mindennek ki van téve "szellemi" hatások kapcsán.

Lehet, hogy így van, azonban ez kívül esik az én látókörömön, vagyis erről nekem fogalmam sincs. És így nem tudok hozzászólni.
Efi miért mondod ezt, hogy kívül esik a látókörödön, amikor fentebb is írtad, hogy volt már olyan tapasztalatod, hogy a háztető felől zúgtál vissza a testedbe? (szerintem is TKÉ volt egyébként).

Ennek a visszazúgós tapasztalatnak nincs kapcsolata azzal, hogy a fizikai test ki van-e téve szellemi hatásoknak védelem nélkül.
Nekem fogalmam sincs, hogy valakik védik-e a fizikai testemet, és arról sincs, hogy azt érik-e hatások, ami ellen védeni kell. Ezért írtam.

TKÉ vagy nem TKÉ, az a lényeg, hogy álomban valóban kiszállok egy részemmel a testemből, és ébredéskor visszatérek oda.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 7:28 am

fortis írta:Ezt nem értem hogyan egyeznek össze .

reménylett dolgok valósága = vágy
nem látott dolgokról való meggyőződés = téveszme

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 7:39 am

efi írta:
fortis írta:Ezt nem értem hogyan egyeznek össze .

reménylett dolgok valósága = vágy
nem látott dolgokról való meggyőződés = téveszme

Szóval én egy kicsit másként fogalmaznám Efi . Nézd csak! :

- reménylett dolgok valósága = beteljesült vágyak .
Pont azért beteljesült vágyak , mert a reménylett dolgok valósága. Tehát valósággá váltak

- nem látott dolgokról való meggyőződés = téveszme .
Az , hogy téveszme e , ez nem bizonyított . ha bizonyított lehetne hogy nincs valóság alapja , akkor nevezhető lehetne téveszmének ,Talán e nélkül ezt a jelenséget hitnek is nevezhetnénk .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 3:11 pm

efi írta:
reménylett dolgok valósága = vágy
nem látott dolgokról való meggyőződés = téveszme
A terveiddel mi a helyzet, Efi? Nem gondolod, hogy a saját életedet eseményeit te teremted a (hittel) kimondott szavaiddal?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 3:14 pm

fortis írta:
De jól mondod Párduc Cica , mert a hittel cselekedjük meg a tetteinket .
Pontosabban szólva, a hitünk a cselekedeteinkben mutatkozik meg/válik nyilvánvalóvá. Azért is mondják, hogy cselekedetek nélkül holt a hit.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szomb. Feb. 02, 2013 7:18 pm

Párduc Cica írta:
fortis írta:
De jól mondod Párduc Cica , mert a hittel cselekedjük meg a tetteinket .
Pontosabban szólva, a hitünk a cselekedeteinkben mutatkozik meg/válik nyilvánvalóvá. Azért is mondják, hogy cselekedetek nélkül holt a hit.
like

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. Feb. 02, 2013 8:36 pm

Párduc Cica írta:
efi írta:
reménylett dolgok valósága = vágy
nem látott dolgokról való meggyőződés = téveszme
A terveiddel mi a helyzet, Efi? Nem gondolod, hogy a saját életedet eseményeit te teremted a (hittel) kimondott szavaiddal?
Nem gondolom.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.