Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tapasztalatok az anyagon túlról

+5
Nilka
Blueeye
nofertiti
Méhecske
Áprilia
9 posters

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Vendég Szomb. 4 Jan. - 21:24

Aligha lesz itt bármiféle egyetértés hármunk közt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Vas. 5 Jan. - 10:14

A témához címezve:

Tulajdonképpen olyan sokat nem nyom a latba  szerintem , mert nem ez fogja  eldönteni  hogy a világ merre haladjon .
Nem ragaszkodom a teóriákhoz .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 5 Jan. - 13:23-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Nilka Vas. 5 Jan. - 10:52

fortis írta:Mi lenne , ha elgondolkodnánk azon , hogy mi amikpr kisgyerekek voltunk , támadtak e ilyen gondolataink érzéseink ?

nem. belső bizonyosságom volt.
akkoriban nagyon könnyen elértem a nagy Ént, és akkor teljes egészében láttam még a teljes bevállalást, ami erre az életre szól, a full tervet (aminek a nagy része mostanra kiesett, és nem tudom igazán könyvjelzőzni, hogy mi az megvalósult, és mivel vagyok elmaradásban. csak a főbb elágazások vannak meg). viszont mindig csak előre néztem soha nem hátra. a hugival folyamatosan "beszélgettünk", ám szigorúan gondolati úton, akarat átvitellel, úgy, ahogyan a "nicsak, ki beszél még" gyermeki testvérpáros tagjai. én akkor már tudtam, hogy ezt a fajta kommunikációt a felnőttek már nem értik, nem hallják, süketek rá. a hugi azonban még próbálkozott velük megértetni magát, és amikor sehogyan sem jött neki össze, és engem kellett felkérnie tolmácsnak, nagyon kiakadt szegényke, hogy milyen fogyatékosok közé is került.  Very Happy viszont az, amit a felnőttek használnak ehelyett (fülsértő hangok sorozata, amit beszédnek hívnak) folyamatosan tévedésekkel, félreértésekkel, hazugságokkal, megtévesztésekkel terheltnek bizonyult. én akkoriban már sejtettem, hogy azért a hugi nézőpontjánál talán egy kicsit árnyaltabb a kép, de ő még akkoriban nagyon az odaátról hozott tapasztalataira épített, és nem az ideátiakra. megvallom, akkoriban eszméletlen irigy voltam rá, és ennek tudatában nagyon szégyeltem is magam, mert tudtam, hogy míg én csak a passzív, jövőlátás, időlátás képességét hoztam át magamnak odaátról, és többet nem engedélyeztem mostanra, addig ő ennél sokkal hasznosabb, aktívabb képeséggekel is rendelkezik, mint például a repülés (állandóan a szekrény tetejéről szedték le a szüleink, és engem folyton megbüntettek amiatt, amiért nem akadályoztam meg abban, hogy felmásszon, bár ők maguk sem értették, hogyan lehetett ilyen ügyes, amikor annyira fejletlen volt a mozgás koordinációs készsége. emlékszem, egyszer közvetlenül apu háta mögött lebegett fel a szekrénytetőre, hogy csakazért is bosszantsa őket, én meg jót röhögtem az egészen, majd amikor apu hátra fordult, és a fejét vakargatta, hogy hogy a búbánatban dobta ezt mégis a hugi, a szokásos kommunikációs csatornánkon jól ledorongoltam szegény hugit, hogy ilyet nem csinálunk a felnőttek előtt, és most majdnem lebuktatott minket. mire ő rezignáltan közölte, hogy a majdnem, az nem, és különben is, örüljek, hogy ezúttal megúsztam a büntetést.), vagy a tűz manipulálása. az időjárás befolyásolása lokálisan akkoriban még mind a kettőnknek ment többé, kevésbé, csak éppen egyikünket sem kötött le túlságosan, szóval hanyagoltuk a dolgot.

mostanra azonban már mind a ketten ugyanolyan fogyatékosakká váltunk, mint amilyeneknek a szüleinket bélyegeztük anno.  röhögőgörcs 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Vas. 5 Jan. - 13:32

Hú ha , gyerek korunkban mi is nagyon szerettünk repülni . Sok építkezés volt akkoriban Óbudán , és azt élveztük de nagyon , hogy az épületek alatt tornyosuló homok és sóderkupacokba ugráltunk bele .

Amúgy szerintem a kommunikációnak az az oldala amit a kisgyerekek között említettél Nilka , szerintem a felnőttekben is megvan , csak ahhoz nagyon jó összhangban és egyetértésben kell lennie mindkét embernek a másikához , hogy ez így működhessen . De erre vannak példák az életben szerintem , és néha nem is annyira ritka .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Márc. - 14:21

Tapasztalatok - ez a topik címe !
-
Gyerekek - "piszok-sok(k)"  támadás éri naponta az embert szellemileg!
Én mondom - igen sokallom már....
és néha úgy érzem, hiába zörgetek imában a "könnyebbségért" !

Legyetek figyelmesek!

( sokat gondoltam ám rátok ... Rolling Eyes !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Jún. - 14:12

Áthozat a könyvtárból:

Blueeye írta:
Etoile írta:Ezt ismeritek? Most találtam:
http://www.ujkorklub.hu/load/ezoterikus_konyvek/konyvek/richard_webster_asztralutazas/1-1-0-4536#.U5S8vii2Xt0

Idézze fel azt a történelmi korszakot, amely mindig is lebilincselte. Tervelje ki aprólékosan, hová akar menni, és asztrális utasként ott terem. Testétől megszabadulva, egyszerűen mondja ki magában, hová kívánkozik, és azonnal visszaszállhat időn és téren át abba a korba, amelyre kíváncsi.
Amin álmában már ezerszer átesett, most teljesen tudatos élménnyé válhat ennek a könnyen kezelhető kézikönyvnek a jóvoltából. Hamarosan megtanulja, miként hagyható el a teste, magabiztosan, biztonságosan fedezi fel az asztrális birodalmat.
Az első asztrális utazás élményéig eljutni a legnehezebb – nincs egyedül üdvözítő módszer. Éppen ezért ennek a könyvnek a gyakorlatai úgy épültek egymásra, hogy lépésről lépésre vezessenek át az első testen kívüli élményen. Tizenöt jól kipróbált módszer áll rendelkezésre, hogy kiválassza, amelyikkel pillanatok alatt útnak indulhat,.
Amint megtanulta, hogyan bújjon ki testéből, a megszerzett szabadság átalakítja az életét. Új világokat hódíthat meg, társas repülésre indulhat, oda-vissza közlekedhet az időben, új barátokra is szert tehet, és ami a legfontosabb, végképp megszabadul a halálfélelemtől, és felfedezi, hogy porhüvelyétől független, időtlen és határtalan szellemi lény. Fedezze fel a korlátlan szabadságot!

Nemrég hallgattam egy beszélgetést, ahol egy spirituális tanító azt mondta, hogy a testkilépés az egy olyan élmény, vagy tapasztalás, ami hasonló más spirituális élményekhez, vagyis illizórikus, de ezáltal hihető, mert úgy tűnik, olyan érzést ad, mintha kilépne valaki a testéből, vagy elhagyná azt.
De a  testet nem lehet elhagyni, az egy tudatállapotváltozás csak, és tudatosabb, mint az álom, ami ugyanúgy nem a valóság, sem nem szabadság, csak egy tapasztalás.
Az sem mellékes, hogy a tudatalatti meg mindent készpénznek vesz amit tapasztal, főleg az érzelmi töltés miatt, ami szubjektív élmény.
Ez  90/10 %-os arány. Hát így evidens, hogy olyan, mintha igaz lenne. A 90 % a tudatlanság, a 10 % a tudatos.  Shocked 

Az ember leginkább sötétben tapogatózik.

A pirossal szedett gondolatodon gondolkodom Blueeye, hogy tulajdonképpen nem mindegy minek nevezzük? Tehát ha azt mondom, hogy testen kívüli élmény, én kiegyezek azzal, hogy ez tudatállapot változás. Azt hittem, hogy azt eddig is tudtuk, hogy a "tudat" utazik - bárminek is nevezik a jelenséget - nem?  töpreng
Egyébként szerinted Blueeye, milyen eszközökkel lehet igaz, autentikus információhoz jutni a valóságot illetően? Ez a kérdés egyébként kapcsolódik ahhoz is, amit a topikomba írtam ma az egyik tapasztalatomról, összevetve a te egyik gondolatoddal. ("Tiszta észlelés kontra Biblia").

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Jún. - 14:43

szerinted Blueeye, milyen eszközökkel lehet igaz, autentikus információhoz jutni a valóságot illetően
like

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Kedd 10 Jún. - 18:45

Az embernek meg kell tanulni magát elfogadni olyannak, amilyen. Az árnyékával együtt. Sőt még szeretni is kell azt. Ekkor meg fog könnyebbülni maga is, és másokat is el tud majd fogadni.

Minél tökéletesebbnek és tisztábbnak tartja  magát valaki, annál nagyobb nagyobb barom lesz. Ezt onnan tudom, hogy magamról is azt hittem régebben hogy tiszta vagyok, mindenki más szennyezett volt, csak én nem. De kezdek meggyógyulni. kúl 

Van erre példa a történelemben. És a családomban is.

Aki látja az egészet, az megkapja a tisztánlátást ajándékul. És nem lesznek spirituális élmények, mert nem lesz rájuk szükség.

 sun 


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Kedd 10 Jún. - 22:28

A testen kívüli élményekhez  volna jó néhány példa , ami olyan események  érzékeléséről megtapasztalásáról szólnak , amik testben maradva nem jöhetnének  létre . Pl a műtős szekrény tetején lévő kártyalap , amit csak a mennyezet felől nézve lehetne  látni , vagy a két szinttel lentebb lévő egyik asszony zoknija ami az ágy alá csúszott és ilyesmik .
Ha esetleg  mégis ragaszkodnánk ahhoz  az elképzeléshez , hogy "a  testet nem lehet elhagyni, az egy tudatállapot változás csak" , akkor inkább már azt mondanám , hogy az efféle érzékelés a tudat állapotnak egy olyan kitágult állapota , ami felölel mindent amit a környezetében tapasztal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 7:43

Azt nem értik az emberek, nem az az érdekes hogy mit tapasztalnak, lebegnek-e a testük fölött, stb, hanem hogy Emberré fognak-e válni még itt ebben a testben? Itt egy követendő példa.

Ez megy-e, menni fog-e?

Irgalmasság … Ne keményítsétek el szíveteket …

Amit akartok hogy az emberek megtegyék nektek, azt tegyétek meg ti is őnekik. Mindig éljétek bele magatokat a felebarát helyzetébe aki szükségben van, és arra gondoljatok, ti milyen hálásak lennétek, ha ebből a szükség-helyzetből kisegítenének, majd cselekedjetek ahogy erőtök engedi, és az helyes lesz szemeim előtt. De ha a testvér baja hidegen hagy, akkor szívetek már elkeményedett, és ekkor már nehéz lesz bejutni a Mennyországba, mert akkor szeretet nélkül vagytok, nem teljesítitek parancsaimat, és lelketek nem tud kiérlelődni … lényetek átalakulása nem halad, pedig földi léteteknek ez az oka és célja.

Az embertárs szükséghelyzetét maga is okozhatja, de ti ennek ellenére segítsetek, mert magatok is bűnbe eshettek, és általa szükségállapotba juthattok, és ti az én szeretetemet és irgalmamat igénybe veszitek, mert boldogtalannak érzitek magatokat.

Amikor szívetek elkeményedett, amikor részvétlenül elmentek egy ilyen szükséghelyzetben lévő ember mellett, akkor gondolatban helyezzétek magatokat hasonló helyzetbe … és a jég megolvad, az irgalom egy hulláma átmegy rajtatok, ha egyáltalán még képesek vagytok megváltozni. Mert tudnotok kell, hogy hasonló helyzetbe juthattok valamennyien; tudnotok kell hogy sorsotokat nem egyedül határozzátok meg, és ezért nem vagytok képesek semmit magatoktól elfordítani, amit én juttatok hozzátok nevelésetek céljából.

Ami ma felebarátodat érinti, az holnap már lehet hogy a saját sorsotok; és ha ekkor segítségre vártok, akkor ajándékozzátok meg vele ti is a felebarátot, és a javatokra tesztek vele. Ne gondolkodjatok öntelten, ne érezzétek fennköltnek magatokat, ne nézzétek le felebarátotokat, ha földi helyzetetek jobb, vagy sorsotokat látszólag jobban intézitek … mert akkor ez arra indít engem hogy hasonló helyzetbe juttassalak, hogy most érezzétek, amit az előbb nem akartatok megérteni.

Ne keményítsétek meg szíveteket, hanem engedjétek, hogy minden szükségállapot megérintsen, és nyújtsatok hozzá segítséget. Mert ha ti adtok, gazdagon kapjátok vissza, amit kiosztottatok. Ezenkívül megkapjátok a megajándékozott szívét is, és ez a legnagyobb nyereségetek, mert jó gondolatok követnek benneteket, szeretettel gondolnak rátok, és ezt lelketek az érlelődéséhez szükséges erőnek érzi.

Szavaimra mindig gondoljatok : „ Amit testvéretek közül a legkisebbnek tesztek,- nekem teszitek …” Ekkor könnyűvé lesz a szükség enyhítése. És ha így  Istent mindenek fölött szeretitek, nem fogtok kudarcot vallani a felebarát iránt sem … és így teljesítitek parancsaimat, és lelketek kiérlelődik.

                                                                                      Ámen.
 leborulós

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 9:50

Az a baj , hogy ezek az írások nem említik meg a hamisan szükségben levőket , akik becsapják a környezetüket , mert nem mind koldus aki annak látszik .
Nos aki a tolvajnak adakozik az olyan , mint aki az ördögnek szolgálna , hisz a könnyű bevétel és élet reményében , csak táplálja  annak melegágyát , még ha ezt tudatlanul is teszik . Pesten rengeteg például a bérkoldus , akik Romániából jönnek csoportosan távolsági buszokkal panorámással . De anyósomék környékéről is jött fel már olyan nénike aki nem lett volna ráutalva , itt meg az ember szinte már elsiratná . Jó lenne már ha az ilyen esetekről is hoznátok némi példát ,  hogy mit mond erről az írás .
De higgyétek el , hisz tudom , az ingyen ebédosztásnál is amiket jótékonysági szervezeteknél osztogatnak ünnepek alkalmával  sok olyan éhezőnek titulált alak / sok nyugdíjas / jelenik meg akik egyáltalán nem lennének ráutalva . Inkább osztanák szét azt a kaját olyanok közt akik valóban éheznek az országban . ja igen , mondjuk azoknak nincs pénzük felkeresni ezeket a jótékonysági pontokat .
Amúgy meg ott van az a példa , ami szintén anyósomék falvában történt , hogy a vörös kereszt kiment házakhoz és mindenféle ellátmányt meg egyéb dolgokat osztogattak . Hát tudok éppen olyan emberről , aki a kocsiját  addigra elvitte a szomszéd utcába és ha jól tudom , még a padlót is felszedték , hogy igazán nyomorultnak tüntessék fel magukat .
Szóval erre lennék kíváncsi , mit mond az írás erről , hogyan kell az ilyen féléknek adakoznia annak , aki a fele barátjának is azt kívánná amit magának ? Mert sajnos nem mindig hallja meg az ember azt a hangot ami esetleg súgna , hogy vigyázz ez hamis .
Amúgy ha a koldusokat nézem , nem szoktam rájuk haragudni , mert úgy vélem , hogy ez is bizonyos olyasféle munka amivel pénzt lehet keresni . Ők ebből keresik a kenyerüket és nem az eszterga gép árnyékában , és bizony nem mondanám , hogy a koldulás túl egészséges munka . De azok akik viszont jól átverik az embert mindenféle hazugságokkal , na azokra már igen is , hogy tudok haragudni . Egyszer engem is lenyúlt egy ilyen alak 1500 ft-al , mert megesett rajta a szívem , és utólag kiderült róla , hogy csaló , de ezt már nem szeretném emlegetni , hogy hogyan . Ha aznap csak 10 embert tudott átverni , az már napi 15 ezer ft . 10 nap az 150 ezer , 20 munkanap az már 300 . Annyit keresnek mint az ügyvédek . Na szóval ilyen is van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 10:33

fortis írta:Az a baj , hogy ezek az írások nem említik meg a hamisan szükségben levőket , akik becsapják a környezetüket , mert nem mind koldus aki annak látszik .
....Szóval erre lennék kíváncsi , mit mond az írás erről , hogyan kell az ilyen féléknek adakoznia annak , aki a fele barátjának is azt kívánná amit magának ? Mert sajnos nem mindig hallja meg az ember azt a hangot ami esetleg súgna , hogy vigyázz ez hamis .

Nem annak a részére kell adakozni, akinek szüksége van rá, hanem akinek a részére a Szent Szellem mutatja. Ha nem hallod meg mindig a Szent Szellem hangját, magadra vess. Így tanulsz. A Szent Szellem vezetését is tanulni kell. Nem megy egyből.

Blueeye, megkérdezhetem, milyen kiadású Bibliát használsz?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 10:46

" Amit akartok hogy az emberek megtegyék nektek, azt tegyétek meg ti is őnekik. Mindig éljétek bele magatokat a felebarát helyzetébe aki szükségben van, és arra gondoljatok, ti milyen hálásak lennétek, ha ebből a szükség-helyzetből kisegítenének, majd cselekedjetek ahogy erőtök engedi, és az helyes lesz szemeim előtt.  "
De ebben az írásban nem szerepel sehol , hogy a Szent Szellem hangjának engedelmeskedve tegyétek azt , annak megfelelően kiválogatva , hogy ki az igaz és ki a hamis .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 10:50

fortis írta:
...annak megfelelően kiválogatva , hogy ki az igaz és ki a hamis .

Isten ments! Ezt te tetted hozzá, fortis.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 10:56

Áprilia írta:
fortis írta:Az a baj , hogy ezek az írások nem említik meg a hamisan szükségben levőket , akik becsapják a környezetüket , mert nem mind koldus aki annak látszik .
....Szóval erre lennék kíváncsi , mit mond az írás erről , hogyan kell az ilyen féléknek adakoznia annak , aki a fele barátjának is azt kívánná amit magának ? Mert sajnos nem mindig hallja meg az ember azt a hangot ami esetleg súgna , hogy vigyázz ez hamis .

Nem annak a részére kell adakozni, akinek szüksége van rá, hanem akinek a részére a Szent Szellem mutatja. Ha nem hallod meg mindig a Szent Szellem hangját, magadra vess. Így tanulsz. A Szent Szellem vezetését is tanulni kell. Nem megy egyből.

Blueeye, megkérdezhetem, milyen kiadású Bibliát használsz?

Áprilia értelmezte jól a szöveget.

A Károli Biblia 1984-es kiadást használom.




______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 10:56

Áprilia írta:
fortis írta:
...annak megfelelően kiválogatva , hogy ki az igaz és ki a hamis .

Isten ments! Ezt te tetted hozzá, fortis.

Pedig ez egyáltalán nem lehetetlen . Ha az ember képessé válik a látásra , akkor ez azonnal nyilvánvalóvá válik . A látás magában pedig olyan mint isten hangja , mert az igazságról szól .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 10:59

Fortis, amikor kér egy koldus, és van mit adnod, akkor az érzéseid alapján el lehet dönteni, adj-e, vagy ne adj.
Ha adsz, vedd számításba, hogy lehet hogy alkoholra költi, vagy bármi másra ami neked nem tetszik.
Ha adsz, ezzel a tudattal adj, hogy akár be is rughat belőle. Ha ezt nem tudod elviselni, ne adj semmit, vagy adjál neki két zsemlét, amit lehet hogy hozzád vág, mert pénzt akart.

Egyszer odaszaladt hozzám Veszprémben egy kisfiú, hogy adjak pénzt, mert éhes. Automatikusan nem adtam, és ezt is éreztem. Tudtam, hogy nem ételre kell.

Mögöttem jött egy idősebb hölgy, őhozzá is odaszaladt a kisfiú, kért pénzt, hogy éhes. A hölgy azt mondta neki: gyere, veszek neked ennivalót. Az nem kell, pénzt tessék adni!. Hoppá!




______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 11:00

Blueeye írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Az a baj , hogy ezek az írások nem említik meg a hamisan szükségben levőket , akik becsapják a környezetüket , mert nem mind koldus aki annak látszik .
....Szóval erre lennék kíváncsi , mit mond az írás erről , hogyan kell az ilyen féléknek adakoznia annak , aki a fele barátjának is azt kívánná amit magának ? Mert sajnos nem mindig hallja meg az ember azt a hangot ami esetleg súgna , hogy vigyázz ez hamis .

Nem annak a részére kell adakozni, akinek szüksége van rá, hanem akinek a részére a Szent Szellem mutatja. Ha nem hallod meg mindig a Szent Szellem hangját, magadra vess. Így tanulsz. A Szent Szellem vezetését is tanulni kell. Nem megy egyből.

Blueeye, megkérdezhetem, milyen kiadású Bibliát használsz?

Áprilia értelmezte jól a szöveget.

A Károli Biblia 1984-es kiadást használom.




Hát ahogy gondoljátok . Az iszlámban ez sokkal egyszerűbb . Baksist adni kötelező aztán jónapot .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 11:02

A Bhagavad gítában egyébként le vannak írva az adományozás szabályai.

Ha ráérek megkeresem.




______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 11:03

Blueeye írta:A Bhagavad gítában egyébként le vannak írva az adományozás szabályai.

Ha ráérek megkeresem.




Az jó lesz , ha sikerül hozzad .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 11:05

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 3 Márc. - 23:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 11:10

Az a baj , hogy ellenpéldák is vannak . Amikor az ember a szívére hallgat és ad és ezt nem jó dologra fordítják . Ez akkor meg az ördög vezetése ?
De ez már vita tárgyát képezné , hogy ilyen nincs , vagy van , ezért ezt itt nem is feszegetném már tovább .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 11:18

fortis írta:Az a baj , hogy ellenpéldák is vannak . Amikor az ember a szívére hallgat és ad és ezt nem jó dologra fordítják . Ez akkor meg az ördög vezetése ?
De ez már vita tárgyát képezné , hogy ilyen nincs , vagy van , ezért ezt itt nem is feszegetném már tovább .

Mindjárt bemásolom azt a részt.

De nem kell egyetérteni vele. smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 11:20

fortis írta: Amikor az ember a szívére hallgat és ad és ezt nem jó dologra fordítják . Ez akkor meg az ördög vezetése ?

Ha a szívedre (értsd alatta: a Szent Szellemre) hallgatva adsz, az nem az ördög vezetése. Ha az illető "nem jó dologra fordítja", az már nem a te részed.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 11 Jún. - 11:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 11:21

Bhagavad gíta 17. fejezet, A hit fajtái, 20-21-22. vers.

Ez csak egy elektronikus változat, a részletes magyarázat a könyvben található, ha valakinek van otthon, nézze meg.

Az is számít, hogy az adományozó és az, akinek ad , milyen tudatállapotban vannak. Ezt be kell mérni, ahogy Áprilia is mondta, a Szent Szellem vezet.

20. vers

A kötelességből, helyes időben és megfelelő helyen, érdemes
személynek adott ajándékot, amely mentes az
ellenszolgáltatás reményétől, a jóság minőségében végzett
adományozásnak kell tekinteni.

21. vers

De a viszonzás reményében, gyümölcsöző eredményekre vágyva,
vagy kelletlenül végzett adományozásról azt mondják, hogy a
szenvedély kötőerejébe tartozik.

22. vers

A nem megfelelő időben és rossz helyen, méltatlan
személyeknek, tisztelet nélkül, megvetéssel történő
adományozás a tudatlanság kötőerejében van.


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Blueeye Szer. 11 Jún. - 11:33

Saját hibájából segítségre méltatlannak is lehet adni, ha valaki jószívű, és irgalmas, amije van az embernek, pl. ruhát, cipőt, ételt, ha az adakozó önzetlenül adja, és a másik, azt el tudja fogani.

Ez sem minősül tudatlanságból elkövetett cselekedetnek.

De erőn felül sohasem kell segíteni senkinek, mert az tönkretesz.


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 11:39

Áprilia írta:
fortis írta: Amikor az ember a szívére hallgat és ad és ezt nem jó dologra fordítják . Ez akkor meg az ördög vezetése ?

Ha a szívedre (értsd alatta: a Szent Szellemre) hallgatva adsz, az nem az ördög vezetése. Ha az illető "nem jó dologra fordítja", az már nem a te részed.

Tulajdonképpen elképzelhető , hogy mindennek megvan a maga miértje . Az ok okozati összefüggésekre gondolnék , vagy arra a dallamra , ritmusra , ami hullámként fodrozza életünk eseményeit .
Elképzelhető , hogy van aki nem érdemelné meg és mégis adunk és van akinek szüksége lenne rá és elutasítjuk . Ezekben az esetekben nem lehetetlen , hogy ez annak következménye is lehet , hogy mindennek mindennel célja van , azaz összefüggések és az ehhez kapcsolódó érzéseink gondolataink ezeknek az összefüggéseknek a hullámaiban fejtik ki hatásaikat . Tehát ha adunk és nem célszerűen , elképzelhető , hogy akkor is oka volt annak , hogy adtunk . Ez esetben nem fognám rá sem a SZT Szellem hangjára , sem az ördög munkájára , hanem arra a dallamra amit úgy nevezünk élet . Az élet meg nagy valószínűséggel azonos magával a teremtővel , így az ő útjai számunkra olykor kifürkészhetetlenek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 11:42

Köszi Blueeye hogy hoztad .
Igen , van az a mese is amikor a kislány mindenét odaadta másoknak ő maga meg halálra fagyott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 12:04

Engedd el a közelmúltban történt, többször felemlegetett, sikertelen adakozásod keserű emlékét.  girlsayyes 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 12:18

Áprilia írta:Engedd el a közelmúltban történt, többször felemlegetett, sikertelen adakozásod keserű emlékét.  girlsayyes 

Ez az alak ismét bepróbálkozott nálam egy év elteltével , mert ismét összehozott bennünket a sors .  Nem haragudtam már rá , hanem kedvem lett volna eljátszani vele , mert tudtam mit akar , és még örültem is a szituációnak , csak sajnos tőlem független események miatt másképpen alakultak a dolgok és így egyszerűen csak el lett zavarva .
De a lényeg most tőlem függetlenül , hogy megbizonyosodhattam róla , hogy bezony ilyesmi is előfordulhat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

tapasztalatok az anyagon túlról - Page 3 Empty Re: tapasztalatok az anyagon túlról

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.