Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

18 / 31 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Next

Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Feb. - 12:14

Buszos kalandok  és a piramis .
Ez egy kicsit hosszabb történés volt , de az események valahol összefüggésben lehetnek egymással .
Buszmegállóban toporogtam és jött egy busz , de nem voltam benne biztos , hogy jó e nekem a járat .  Ezért miután feljutottam a buszra , rákérdeztem a sofőrtől , aki azt mondta szálljak fel nyugodtan , mert bár a busz nem arra megy amerre szeretném , egy kis gyaloglással abból a bizonyos megállóból elérhetem a célomat .  Rendben , gondoltam és még odaszóltam a sofőrnek , hogy ha odaérünk abba a bizonyos megállóba , akkor legyen szíves majd hátraszólni nekem .  
Nos a busz ment és haladt és részemről ismeretlen környéket járt be , erdőn ment keresztül , pedig eredetileg amerre jártam csak pusztaságnak lett volna szabad lennie .  Aztán csak csak megérkeztünk ahhoz a bizonyos megállóhoz és én leszálltam .
Vonat állomás volt a közelben , vagy talán hév lehetett és néhányan várakoztak a megállóban . Most akkor fogalmam sincs merre induljak , a sofőr gyaloglásról beszélt , de itt csak egy vasúti megálló van és a környék nem ismerős .  Tébláboltam egy darabig , majd megláttam egy anyukát , aki a talán 7 év körüli kislányával célirányosan közlekedett , utána siettem és megszólítottam , hogy " tudna e segíteni( ? ) " , de a hölgy fittyet sem vetve rám , tovább sietett .  Csak azért akartam megkérdezni , mert eltévedtem és nem tudom merre menjek haza ( ! ) -kiáltottam még utána .  A hölgy ekkor vissza fordult , de olyan szerencsétlen helyzetben , hogy éppen lépett volna le a járdáról az úttestre , és megbicsaklott a lába , így hanyatt esett az út széli hatalmas pocsojába és tetőtől talpig tiszta sár lett .   Oda rohantam , hogy felsegítsem , és gondoltam ha már így esett haza kísérem , hiszen most igazán rászorul a segítségemre .  Ez így is történt , és míg megtisztálkodott és vett föl száraz ruhát , én a falnak dőlve várakoztam a lakásban , ami elég tágas egy otthonnak tűnt .
Nos megjelent az asszony , de nem szólt semmit , hanem előre nyomott hassal nekem ugrott , így hátra tántorodtam a falnak , a nő meg csak ugrott ismét és ismét , a hasamat dönfetve .  
Hát nem értettem a szituációt ,  úgy tűnt , hogy villámgyorsan elmenekülhettem .
- A következő álom szakaszban ismét a buszra szálltam , de már a visszafelé térő járatra . A soför ugyan az volt , régi ismerősként üdvözölt , és tulajdonképpen a buszon lévők is bár ismeretlenek voltak a számomra , mégis egy olyan érzés töltött el , mintha egy közösséghez tartoztunk volna .  A megállóba cigányok jöttek és hangszereikkel muzsikálni kezdtek , majd az egyikőjük fellszállt a buszra baksist kérni a produkcióért . Nálam volt egy banán , azt a kezébe nyomtam , csodálkozva nézett , de nem utasította vissza . A cigány leszállt és végre elindult a busz , de nem ülhettem le , mert az ajtónál lévő álló helynél valami különös  lapos doboz  feküdt szétnyitott állapotban , és egyik másik ember arra kért , hogy vigyem a dobozt magammal és derítsem ki , hogy mi is az tulajdonképpen és ha működésbe lehet hozni , akkor mi lenne ennek a módja  ? Megígértem , hogy magammal viszem , de egyenlőre nem foglalkoztam ezzel különösebben , mert megláttam az egyik ülésen ülő nő előtt egy kis piramis formát , ami az előtte lévő kis étkező polc vagy asztal felett lebegett és ezt nagyon furcsának találtam .  A piramis nem lehetett több  ha az oldalait tekintem 20 centisnél , és a kezembe vettem , hogy közelebbről is megtanulmányozzam .  Eleinte arra gyanakodtam , hogy az asztalka alatt egy mágnes lehet és ez tarthatja vissza , de amikor a tenyerembe vettem a kis piramist a tenyerem felett is lebegett  akár csak előzőleg , így a mágnest elkönyveltem , hogy nincs köze hozzá . Aztán a piramis  hihetetlen dolgot művelt , darabjaira hullott szét , mintha csak apró fémlemezekből lett volna és újrarendezte magát , de ezúttal valami más bizarr formára .  Nem tudnám elmondani milyen idomot vett föl , valami olyan formát , aminek minden oldala mintha hét szöget  zárt volna , én meg meglepődve a nőre néztem ő meg azt mondta , hogy ez te vagy ( vagyis hogy én ) .
Na hát ilyen nekem is kell , mondtam ki hangosan a gondolataimat , ő meg mintha tett volna egy megjegyzést , hogy a neten találhatok rá megfelelő oldalt .
Lassan közeledtünk utunk végéhez , így visszatértem a földön heverő különös dobozhoz , hisz ígéretet tettem , hogy foglalkozom vele , hogy kiderítsem mi is lenne az , és az utazók mind elhagyták a buszt , az álom ezzel véget ért .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Feb. - 12:15

Hullám löketek
Egy kertes házban voltam néhány ismerőssel rokonokkal , bár a rokonok csak érzés volt , akikkel találkoztam részemről ismeretlen ismerősök voltak .
A ház nem különbözött a többitől , vaskapu zárta el a kilátást az utcára , de ami érdekes , hogy a vaskaputól befelé nem egy autóbeálló volt , hanem egy talán 50 centi mély , talán két méter széles és nem tudnám megtippelni milyen hosszú medence és vízzel volt feltöltve . Az egyik ismerősöm beugrott a medencébe és elhasalt benne , gondoltam én is lubickolok egyet és követtem a példáját . Majd valami különös dologra derült fény , hogy ez a srác nem egy hétköznapi teremtmény és a vizet mint anyagot különös módon képes befolyásolni . Ezt számomra meg is mutatta , és lökéshullámokkal apró hullámokat gerjesztett a vízben . Éreztem a testemen ezeket a lökéseket , de nem voltak túl erősek , de annyira igen , hogy teljes terjedelmében felfogjam . Aztán demonstrált valami erősebbet és hirtelen a kis medencében vagy másfél magas hullámot gerjesztett , ami a vaskapunak csapódva szétporladva hullott vissza .
Ez már igen , gondoltam , és felébredtem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Feb. - 13:20

Áprilia írta:Jó álmok, de tényleg tudatos álmok voltak? Melyik momentumnál tudatosodtál?
A piramis és a doboz felderítő lehetett.

Hú de jó , hogy szóltál , át is helyeztem ide a megfelelő helyre . Ezek nem voltak tudatosak .
A doboz és a piramis valóban nagyon idegenek voltak , felismerhetetlen funkciókkal , mondjuk a piramist értettem , de hogy mi módon volt lehetséges ami történt vele , azt nem tudtam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Hétf. 9 Feb. - 13:21

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Feb. - 13:25

Áprilia írta:Jó álmok, a piramis és a doboz felderítő lehetett.
Van esélye , kár , hogy nem volt tudatos .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Feb. - 6:33

szellemek
Semmi különös történés , egy embert láttam , amint egy táblát tartott a kezében , rajta fehér írás . Talán krétával írott lehetett .
Megpróbáltam elolvasni , és minden nehézség nélkül sikerült is .
A táblára ez volt írva : " Szellemek léteznek "

megjegyzés : Az üzenet egyértelmű , csak az álomban nem tudom ennek így mi értelme , hisz mondhatni én tisztában vagyok ezzel . Nincs szükségem megerősítésre .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Feb. - 9:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Feb. - 11:29

Áprilia írta:
Believe írta:szellemek
Semmi különös történés , egy embert láttam , amint egy táblát tartott a kezében , rajta fehér írás . Talán krétával írott lehetett .
Megpróbáltam elolvasni , és minden nehézség nélkül sikerült is .
A táblára ez volt írva : " Szellemek léteznek "

megjegyzés : Az üzenet egyértelmű , csak az álomban nem tudom ennek így mi értelme , hisz mondhatni én tisztában vagyok ezzel . Nincs szükségem megerősítésre .

Talán nem neked szól az üzenet, hanem a kislányomnak. Mostanában folyton ezt a kérdést teszi fel: "léteznek szellemek?"
Shocked Shocked Shocked
Mivel , hogy kapcsolatban állunk , nem lehetetlen , hogy egy üzenet így érkezzen szerintem . Viszont ha valóban így van , akkor mindenképpen valami ( talán asztrális ) telepátiának lennie kell .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Feb. - 11:34

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Feb. - 11:59

Áprilia írta:

Nem is értem, hogy miért csodálkoztam...mindig is működött köztünk.... Wink

Igen , a telepátia és hmm az úgymond jövő emlékezés mindig is foglalkoztatott .  Néha valóban működik , egyenlőre csak spontán , na de ki tudja mi lesz a jövőben  . öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 13 Feb. - 10:15

Believe írta:Buszos kalandok  és a piramis .

álmok 1 - Page 18 Zálmok 1 - Page 18 I+see+your+4+dimensions+and+raise+you+5+_42cecf908f402a145d1bba7755fdabf2

Azta , ezt a képet meglátva jöttem rá , hogy tulajdonképpen egy négydimenziós tárgyat láthattam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 13 Feb. - 10:53

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 13 Feb. - 11:02

Áprilia írta:De hiszen ez egy 4d-s hiperkocka! (3 d-s vetülete) taps flower

Hiperkocka nick néven csatlakoztam ehhez a fórumhoz 2011-ben....

Az álmod szerint te is az vagy:

Believe írta:Buszos kalandok  és a piramis .

...az egyik ülésen ülő nő előtt egy kis piramis formát , ami az előtte lévő kis étkező polc vagy asztal felett lebegett és ezt nagyon furcsának találtam .  A piramis nem lehetett több  ha az oldalait tekintem 20 centisnél , és a kezembe vettem , hogy közelebbről is megtanulmányozzam .  Eleinte arra gyanakodtam , hogy az asztalka alatt egy mágnes lehet és ez tarthatja vissza , de amikor a tenyerembe vettem a kis piramist a tenyerem felett is lebegett  akár csak előzőleg , így a mágnest elkönyveltem , hogy nincs köze hozzá . Aztán a piramis  hihetetlen dolgot művelt , darabjaira hullott szét , mintha csak apró fémlemezekből lett volna és újrarendezte magát , de ezúttal valami más bizarr formára .  Nem tudnám elmondani milyen idomot vett föl , valami olyan formát , aminek minden oldala mintha hét szöget  zárt volna , én meg meglepődve a nőre néztem ő meg azt mondta , hogy ez te vagy ( vagyis hogy én ) .

taps taps

taps  Hát mindig észreveszel olyasmit ,  ami elkerüli a figyelmemet , milyen jó , hogy eszedbe jutott ! Nagyon érdekes . kúl

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 20 Feb. - 8:06

Ezek olyan álmok voltak , ahol tudatában voltam annak , hogy álmodom , de csak sodródtam a jelenséggel többre nem volt erőm :

1 / Képeket és videó részleteket nézegettem apámról , még abból az időszakából amikor én még nem léteztem .  Fiatal volt , katona , és focizott is és a barátaival mulatott , szóval elég érdekes volt őt így látni , mert ebből a korszakából nem maradtak utána fényképek . ( Ezt tudatosítottam is magamban és elcsodálkoztam a jelenségen )

2 / Egy iskola udvarán voltam és a bicikli gumiját próbáltam felpumpálni , de valahogy nem sikerült olyan keményre mint ahogyan szerettem volna . Közben megjelent egy bicajos csaj aki egyenest a kapu irányába hajtott és felismertem , hogy Áprilia volt az , intettünk egymásnak , majd kihajtott a kapun .  ( Áprilia még olyan kamasz lány volt , én is fiatal és ez a jelenség ismét elgondolkodtatott ) 

3 / Egy alpesi tó felett repültem nem messze tőlem a magas havas hegyek , szép látvány volt , sajnos nem tartott túl sokáig  Elgondolkodtam azon , hogy kerülhettem ide ?
álmok 1 - Page 18 Images?q=tbn:ANd9GcQHXsoh6VVh7m7Ef-C3S_-y2xeyuXYekpmHio5jnWXUfNQnSuUt

4 / Egy hajón találtam magam  egy nagyobbacska tengeri öbölben nem messze a kikötőtől . A víz hullámzott én a hajó tetején álltam és bámultam a forgalmat , hogy merre manőverezhetnék egy esetleges ütközés elől .  Aztán lemásztam a hajó tetejéről és  és kezembe vettem a kormányt . 

5 / ( Eleknek címezve )
Börtönbe vonultam és papként . A rabok faggattak , hogy mit keresek ott közöttük és , hogy biztosan csak látogatóba jöttem . Én azt feleltem , hogy nem , mert én magam is közöttük fogok élni bezártan .  Eleinte incselkedtek  a papi hivatással és az evangéliummal , de elmagyaráztam nekik , hogy amit tanítani fogok nekik az nem az evangéliumról szól .  A tanítás lényege inkább a teozófiából nyert ismereteimre alapozódott és azt próbáltam meg velük megértetni , hogy a gonosz cselekedetek és gondolatok  mint a mágnes vonzzák magukhoz a hasonlót . Így erőfeszítést kellene tenniük azért , ha ki akarnának lábalni a bajból .  Meg kell változtatni a gondolataik  többségét , hogy ne az agresszió felé hajoljanak .  A bűn bűnt vonz , a szeretet szeretetet . Ezt megértetni velük lett volna ott tartózkodásom lényege . 
Aztán Opos jutott az eszembe . Talán neki sikerülhet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 20 Feb. - 9:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 20 Feb. - 9:59

öröm repül Ez nagyon izgalmas .
- Nagyon szép helyeken jártok .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 20 Feb. - 19:13

Áprilia amit az álomnaplódba írtál Eleknek , szóval nem igazán tudnám megmagyarázni  , hogy hogyan működnek ezek a dolgok .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 20 Feb. - 20:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 21 Feb. - 6:46

öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 22 Feb. - 16:03

Álom és valóság 
Az álom lényegéhez hozzá tartozik , hogy  elalvás előtt a fejemen volt a fejhallgató és egy előadást hallgattam így aludtam el .  Ez kihatott az álmaimra is , volt itt két különös kis esemény .
1 / Ebben az álomban a nejemmel és a fiammal mentünk be egy   hivatal iroda helységébe  és az irodista a kezünkbe akart nyomni egy nyomtatványt , de a fiam közbe vágott és elkezdte felmondani annak teljes tartamát . Nos a tartama a szövegnek pedig az volt , amit alvás közben a fejhallgatón keresztül éppen hallhattam  . Elmosolyogtam  és azt mondtam az irodistának , hogy a gyerek bemagolta az egész szöveget , így szóról szóra fújja az egészet , és közben arra gondoltam magamban , hogy milyen ügyes is  valójában  . Aztán kicsit tudatosabbá váltam és rájöttem , hogy a szöveg amit a gyerek mond ,  az megegyezik azzal amit tulajdonképpen én a fejhallgatóval hallgatok , mert én most hiszen alszom , de a hallgató még a fülemen van és én ezt hallhatom . öröm  
Megjegyzés : A fura csak az volt , hogy az előadás szövegét a gyerek hangján az ő szájából hallhattam és nem azon a hangon ahogyan eredetiben szólt .
2 / A második álomban egy piacfélén voltam és ott is az álomban már eleve a fejemen volt a fejhallgató és én hallgattam az előadást , miközben nézelődtem és vásároltam is egy pultnál , méghozzá egy kiló kenyeret .  Az eladó 245 forintot kért a kenyérért , de oda szóltam neki , hogy alkudjunk . Erre ő odafirkált valamit egy papírcetlire , amit aztán elém csúsztatott . Az volt ráírva m hogy 220 . Rendben , bólintottam és kivettem a kis bukszámat , hogy fizetek , de nem az a pénz volt benne amire számítottam , hanem egy csomó apró .  Oda borítottam az asztalra , azt gondoltam számolja ki , végül is tudtam , hogy valamivel még több is volt , de úgy voltam vele , most már had maradjon nála a visszajáró . 
Aztán kicsit még beszéltünk egymással pár szót és én levettem a fejemről a fejjhallgatót , majd megkérdeztem tőle , hogy nem beszéltem e túl hangosan , mert egy előadást hallgattam éppen és ilyenkor előfordul , hogy az ember hangosabb , mert nem érzékeli normálisan a saját hangját .
Tehát tulajdonképpen a valóság itt is jelen volt az álmommal .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Vas. 22 Feb. - 17:25

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 22 Feb. - 17:56

Áprilia írta:A külső "zajok" nagyon bejátszhatnak az álmokba. És olyankor a szerint alakul az álom. Itt is ez lehetett.

Igen , bár nem ez a formája a jellemző . A külső zajok általában valami más eseményekhez  kapcsolódnak , mint pl a kopogás az ajtón  egy szekrény fölborulásának zajával társulhat ,  vagy egy hűvös fuvallat az ablakon át , egy Szibériiai tájat hozhat be az álmok közé .
Itt a lényeg most leginkább az volt , hogy álmomban ugyan azt hallgattam amit a valóságban is , tehát nem máshoz társult a külső behatás , hanem megmaradt annak ami eredetileg is volt ,  arról nem is szólván , hogy rájöttem , hogy nem csak álmomban hallgatom ezt , hanem odaát is az alvó testemmel a fejhallgatón . öröm  Szóval az igazság az , hogy sokszor el szoktam aludni úgy , hogy hallgatok egy hangoskönyvet , de miután  elaludtam  ez nem szokott rám semmilyen hatást sem gyakorolni ,  ez volt az első ilyen alkalom , ezért számomra ez így érdekes volt .
Amúgy emlékeztek az álomhozókra ?  Ott a hanghatások valóban befolyással voltak az álmok alakulására , na de azok míg csak hangok , emez itt meg egy érthető monoton szövegelés volt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Feb. - 16:32

Kezek
Volt még egy  tudatos álombélinek mondható tapasztalatom a napokban ,  a lényege az volt , hogy meg akartam nézni a kezeimet  . Eleinte tapsolni kezdtem  és úgy akartam , de a probléma ott ütött be , hogy nem egy , hanem két pár kézzel tapsoltam .  Ez egy kicsit megzavart , ezért gondoltam egyszerre csak az egyik kezemre nézek rá , de nem egy kezet láttam . Sok kezet láttam és sokfélét .  Köztük volt a megszokott halovány tejfölszínű is , de volt barnás és szörös és fakó és szürke és egyéb , így a kéznézést ezáltal abba is hagytam , úgy éreztem ennek így nincs értelme , bár utólag mégis csak elgondolkodtam azon , hogy talán mégis csak volna valami jelentősége ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Feb. - 21:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Feb. - 21:39

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 14:19

Áprilia írta:
Believe írta:Kezek
Sok kezet láttam és sokfélét . 
...talán mégis csak volna valami jelentősége ?
[/color][/color]

Castaneda is így kezdte. Sok, mindenféle kéz jelent meg neki eleinte, mire meglátta a sajátját. Mondjuk, te ezen már túlvagy.
Ühüm , akkor most bepótoltam azt , ami kimaradhatott .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 14:24

Áprilia írta:
Ja értem.
A feketével szedett részhez annyit, hogy inkább az álomban emlékeztél rá, nem pedig rájöttél, nem? (Mármint arra, hogy a valóságban is éppen azt a szöveget hallgatod).

Hát  lehet így a helyesebb . Visszaemlékeztem rá , hogy a másik állapotomban  is ugyan ez szól a fülemben ráadásul ugyan abban a pillanatban .  De most , hogy elgondolkodtam ezen eszembe jutott még valami igen különös dolog . Amikor levettem a fejhallgatót a fejemről álmomban és megkérdeztem az eladó nőtől , hogy nem beszéltem e túl hangosan , akkor nem hallottam a szöveget , mert hiszen levettem a fejhallgatót . De amikor felébredtem a fejhallgató még a fejemen volt és ment benne a szöveg . Az álmok magyarázatainál elvileg nem lett volna szabad , hogy megszűnjön a hang hatás , ha elvileg végig hallgattam addig is , hiszen a fizikai testem végig ki volt téve ennek az ingernek .  Egy álombéli cselekedet mégis gátat szabott neki és ez  így eléggé érdekes .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 15:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:32-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 15:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:32-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 15:43

Áprilia írta:
Believe írta:
Az álmok magyarázatainál elvileg nem lett volna szabad , hogy megszűnjön a hang hatás....

töpreng
(és milyen "magyarázatok"?) töpreng

Miért kellett volna, hogy összekapcsolódjon a fizikai test az álom testtel?

- Azon magyarázatok szerint , hogy a külső zajok valamilyen módon leképeződnek álmainkban . Pl álmodhatunk egy ajtó csapódást mondjuk mennydörgésnek és hasonlók . De ezek szerint maga az álom létre hozhat olyan cselekményt is , hogy a valós ajtó csapódást az álomban is ajtó csapódásként éljük meg , de szerintem ez a ritkább .  Tehát tegyük fel , hogy a valóságban az előadás a fülemben létrehozhatott egy olyan álombéli élményt , ahol az álmomban is a fejemen volt a fejhallgató és ugyan úgy álmomban is hallottam az anyagot , mint ahogyan a testi fülemmel hallanom kellett azt . A bibi csak az , hogy amikor az álombéli testemmel levettem a fejemről a fejhallgatót , akkor a hanganyag mégis elhalkult , vagy talán abba is maradt . nem érzékeltem , pedig érzékelnem kellett volna , hiszen a külső hatás ugyan úgy fenn állt , mint előtte mielőtt levettem volna álombéli fejhallgatómat .
Ez a rész a legkülönösebb és kicsit érthetetlen is a számomra .

- Hogy miért kellett volna a fizikai testnek összekapcsolódnia az álombéli testtel ? - nem tudom de úgy tűnik valóban  ez történhetett . Ez olyasmi lehet , mint valami szinkronicitás .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 18 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 31 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.