Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

10 / 19 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 4 Márc. - 14:38

Nem tudom mire gondolsz Blue ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Márc. - 7:42

Ezúttal úgy léptem be az álomba , hogy eleve repültem a levegőbe  egy város  felett , a várost  olyasféle régimódinak az 1800- as évek vége 1900-as évek elejinek néztem . sok kis tornyos épülettel . Ami a fura az az volt , hogy életnek semmi jele , csak a házak és utcák kihaltan üresen . A repülésemet nem én irányítottam , a figyelmem csak az épületekre terjedt ki . Úgy döntöttem megpróbálok egy egy épületet hosszabban figyelni , de nem történt semmi , minden éles és tiszta maradt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Blueeye Szomb. 5 Márc. - 9:03

fortis írta:Nem tudom mire gondolsz Blue ?


Szexuális elfojtást. Mindenkiben van tudatt alatt valami hasonló, a be nem teljesült vágyak lesüllyednek a nem tudatos szintre, és valamilyen formában onnan fejtik ki hatásukat.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Márc. - 9:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Márc. - 9:27

Régebben gyakrabban , de azért mostanában is van rá példa , hogy megfigyelem egyes tudatos álmok eléggé sivárak . Vagy egy üres puszta csupán , vagy egy kihalt városrészlet , egy szoba , vagy üres utca , és ezek általában nem olyan tudatos álmok amik más álmokból alakultak át tudatossá . A hagyományosból átalakulók rendszerint sokkal színesebbek élettel telibbek , ezeknél pedig rá vagyunk utalva arra , hogy erőt vigyünk a szándékunkban arra , hogy  teremtsünk a környezetünkben valamit , amivel már tudnánk igazán foglalkozni . Bár igaz , hogy ha önmagunkat vizslatjuk akkor ez nem annyira fontos , de  én eddig ezt tapasztaltam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Márc. - 9:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Márc. - 9:46

Igen , igazad van , csak az a baj , hogy eddig nem ezt tettem .  Ezt kellene tenni , de legfőképpen ennek kellene az eszünkbe jutnia nem másnak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 8 Márc. - 6:21

Medvék féltudatos
Vonattal  utaztunk keresztül egy erdős részen , a vonat lassan haladt és néha meg is állt . Gondolom a meleg miatt az önműködő ajtók nyitva voltak ,  az utasok nem tudták volna  becsukni  , de úgy vélem senkit sem zavart . 
Odakint a fák között nagy barna vagy fekete medvék voltak , ezzel nincs is gond , amíg elválaszt bennünket a biztonságos távolság . Igen ám , de az a hülye vonat megállt azon a bizonyos helyen , és az egyik medvebocs úgy döntött ő bizony felszáll a vonatra . Ez még mindig rendben , de az anyja utána mászott és hatalmas karmait tekintve mindenkiben megállt az ütő , pisszenést sem lehetett hallani , mindenki mozdulatlanságba dermedt . 
Aztán szerencsére baj nélkül megúsztuk , mert a bocs leszállt a következő ajtónál , az anyja meg utána és a vonat is lassan elindult . 
Túl sokat nem haladtunk , de aztán valamiért mindenkinek le kellett szállnia , és én egy kb 5 fős társasággal haladtam a sínek mentén .  Óvatosan közlekedtünk , annál inkább , mert az erdő  ligetes sávjától nem messze egy hatalmas medve üldögélt . Gyorsítottunk a tempón , aztán mindenki futásnak eredt . Ez nem volt túl jó ötlet gondoltam magamban , de nem maradhattam le a többiektől .  Itt tudatosodtam némileg , hogy mit is teszünk voltaképpen és hogy mentjük az irhánkat . 
Nem ez nem jó így , eszembe jutott , hogy álmaimban gyakran történik meg ez így , hogy medvék elől menekülök . 
Megálltam és vissza fordultam.  Elindultam egyenesen a fák közé  , a nagy medve irányába .  Egészen közel értem már , és a medve nem volt jó kedvében , mert néhány utas pont arra ment és ez felbosszanthatta . 
A medve viszont rám sem hederített . Egyszerűen mintha nem is érdekelném , vagy csak nem akart bántani .  Biztonság érzet töltött el , eszembe jutott az a régi álmom , amikor egy nagy grizlivel jártam egy hegyes vidéken és a medve vigyázott rám , még halat is fogott nekem a sebes folyóból .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 8 Márc. - 6:51

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 8 Márc. - 7:49

Áprilia írta:"Nem ez nem jó így , eszembe jutott , hogy álmaimban gyakran történik meg ez így , hogy medvék elől menekülök .
Megálltam és vissza fordultam.  Elindultam egyenesen a fák közé  , a nagy medve irányába."


De ügyes vagy, hogy szembefordultál a félelmed tárgyával tudatos álomban! yes

Úgy gondolnám , hogy ez leginkább csak tudatos álomban lehetséges , Egy hagyományos álomban biztos elmenekültem volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Márc. - 18:48

Hozzáteszem, a medvét PONT AZ dühítette fel, hogy feléje mentek. Érdekes ez a paradoxon, nem is tudok vele elsőre mit kezdeni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 8 Márc. - 21:12

efi írta:Hozzáteszem, a medvét PONT AZ dühítette fel, hogy feléje mentek. Érdekes ez a paradoxon, nem is tudok vele elsőre mit kezdeni.
Azért ha lesz ötleted , oszd meg nyugodtan !  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Márc. - 6:33

Kapcsolódási kísérlet 2016 márc

Az álmot féltudatos kategóriába sorolnám , elmaradt az a hangulat és érzés ami a  mély tudatosokkal  általában  együtt jár . Szóval az utcán sétáltam és egyszer csak megláttam Ápriliát , amint ott áll egy ház előtt és  mozdulatlanul bámul be  egy nagy kapun .  Nahát , micsoda szerencse gondoltam , most talán sikerülne vele kapcsolatot teremteni . 
Odasétáltam hozzá és szólongatni kezdtem . Áprilia  , Áprilia ! - de ő továbbra sem mozdult . 
Gondolkodóba estem , ha csak egy álom alak , akkor miért nem viselkedik úgy , ahogyan az álom alakoktól elvárható lenne ?  Mozognia kellene , vagy beszélni , vagy bár mi más , de ő csak ott állt mozdulatlanul . 
Aztán arra gondoltam , hogy lehet mégis ő az , csak a tudata nincs jelen .  Hirtelen nem tudtam mi tévő legyek és felébredtem .  Utólag jutott az eszembe , hogy talán el kellett volna kapnom a kezét és megrángatni , hátha valami ettől történhetett volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Márc. - 6:39

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Márc. - 6:54

Áprilia írta:Ó de ügyes vagy! yes taps

Talán majd legközelebb .  upsz
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Márc. - 6:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Márc. - 7:03

Áprilia írta:

Elképesztő, hogy képes vagy arról álmodni, amiről csak akarsz. yes

Azért azt nem mondanám , hogy ez annyira gyakori .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 10:00

Ködfal és  kapu 2016 márc

Az egész ott kezdődött  és ott is ért véget . 
Nem láttam semmit csak azt az ajtót vagy átjárót ami előtt álltam . Odaát  áthatolhatatlan volt a sötétség , az én oldalamon valamivel világosabb volt a ködös  derengés . Igen ezt jobban le sem lehetne írni , mert  sűrű  szürke köd borított be mindent csak az átjárót láttam ami előtt álltam éppen . Talán a szándék hozhatott ide , és tudtam , Áprilia valahol odaát van . Nem , nem volt szándékomban belépni , inkább csak vártam . Bekiabáltam a sötétségbe Áprilia nevét , és még megismételtem párszor . Nem érkezett válasz . ha legalább megjelent volna ott egy kéz , amit elkaphattam volna . Talán majd máskor . 

álmok 3 tudatos - Page 10 Fog_wall_www.kepfeltoltes.hu_
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Márc. - 10:08

Az együtt álmodásnál gondolom az is feltétel lenne hogy azonos időben aludjatok. Az is jó lenne ha megállapodnátok egy helyben ahol találkozni akartok álomban. Az egyoldalú próbálkozás kevés eredménnyel kecsegtet szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 10:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 10:24

Szóval én nem gondoltam erre a helyre , egyszerűen csak ott voltam . Ott találtam magamat . Valamiért az jutott az eszembe , hogy Áprilia odaát lehet , de úgy véltem hiába lépnék át , nem látnék semmit abban a sötétségben . 
Az álom érdekes része még talán maga a sötétség és az én oldalamon lévő szürke köd . 
Rá lehetne fogni esetleg , hogy nem épült föl még álom helyszín és ez lehetett az oka , de úgy vélem talán nem . Talán valóban ez egy olyan hely lehetett , ahol el lehetett volna kapni a másikat . 
öröm
Úgy emlékszem , hogy amikor La Gorda és Carlos elkapták egymást , sem hely , sem időpont nem volt egyeztetve , csak a szándék maga , de ennek utána nézek majd , hogyan is volt  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 10:28

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 10:36

Elképzelhető , hogy nem egy  egyszerű tudatos álom volt csupán . 
Hogy minek nevezzem nem tudom , mert rajtam és a leírtakon kívül semmi más nem volt ott . Csak az a rés a semmin aminek a túloldalán ott volt a sötétség . 
Tudtam ki vagyok ,mi vagyok és hogy mit akarok . Egyedül csak azt nem tudtam hogyan és hogy mit kellene tennem . A legegyszerűbb dolgot választottam , belekiabáltam a sötétségbe Áprilia nevét .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 10:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 11:49

Nahát jó jó , de nem kell annyira köszönni , hisz szándékolva van . öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 13:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 14:32

Áprilia írta:
fortis írta:Nahát jó jó , de nem kell annyira köszönni , hisz szándékolva van . öröm

El tudnád magyarázni, mit jelent nálad a szándékolás?
Erre vonatkozóan talán . 
Kezdeném azzal , hogy mi a különbség a szándék és a szándékolás között . 
A szándék egy olyan gondolat , amit a jelen pillanatban szeretnék elérni beteljesíteni . Tehát szándékomban áll valamit megtenni .
Ezzel ellentétben a szándékolás egy olyan gondolat ami egy okra , vagy indokra vezethető vissza  és nem magam határozom meg annak létjogosultságát , hanem az erő , vagy a szellem teljesíti be azt . 

De mondanék még egy példát . 
Van egy olyan szándékod , hogy tudatosan álmodj az éjszaka .  Ez vagy sikerül , vagy nem . Ez a szándék . 
A szándékolásban meg van egy törekvésed , hogy álmodó légy és ehhez hozzá tartoznak a tudatos álmok is . Maga a törekvésed a gyakorlásod  a figyelmed , az érdeklődésed az ami létre hozza a szándékolást ami kibontakozhat . 

Most így gondolnám legalábbis , mert hisz ezek pusztán csak szavak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 15:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 15:28

Áprilia írta:
fortis írta:

Van egy olyan szándékod , hogy tudatosan álmodj az éjszaka .  Ez vagy sikerül , vagy nem . Ez a szándék . 
A szándékolásban meg van egy törekvésed , hogy álmodó légy és ehhez hozzá tartoznak a tudatos álmok is . Maga a törekvésed a gyakorlásod  a figyelmed , az érdeklődésed az ami létre hozza a szándékolást ami kibontakozhat . 

Sajnos nem értem a különbséget a szándék és a szándékolás között.
Úgy látszik, akkor én csak a szándéknál tartok: "vagy sikerül, vagy nem."

De , de , te is szándékolsz bizony !
Talán úgy is ki lehetne fejezni , hogy a szándék egy cselekmény , a szándékolás pedig egy folyamat .
Talán az is jó hasonlat , hogy a csónak  a szándék , a tengerhez vezető út , azaz a folyó meg maga a szándékolás .
De fokozom egy kicsit . Az , hogy csónakba ülsz maga a szándék , az az erő ami elvisz a tengerig maga a szándékolás .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Márc. - 17:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 10 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 19 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.