Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Márc. - 17:58

Áprilia írta:Szeretném már, ha nem csak a csónakban ülnék, hanem szeretném már látni végre azt a tengert.

Én is , én is ! öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Márc. - 6:30

A ködfal és kapu c álmomnál még akkor  reggel eszembe jutott egy dal . Nem írtam be , eddig , mert most sikerült a szövege alapján csak rátalálnom .   öröm
Szeretem ezt a számot és úgy éreztem egybe vágott azzal a pillanattal amikor a sötét kapu előtt álltam .
álmok 3 tudatos - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQGX7thJqVjUh5LDC8sVHZ3OYiSMGcxp1FqP3brqNM65fODso2j

https://www.youtube.com/watch?v=ZhuVIXCrIIs
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 8:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Blueeye Csüt. 17 Márc. - 15:08

Ez az álom téma nagyon jól megy Nektek! smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1128

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 15:23

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Márc. - 16:13

Áprilia téged kerestelek az ajtón túl  , mert igazán csak ott találhatok rád . 
Ott nincsenek álarcok csak az igazság van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 16:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Márc. - 16:48

Áprilia írta:
fortis írta:Áprilia téged kerestelek az ajtón túl  , mert igazán csak ott találhatok rád . 
Ott nincsenek álarcok csak az igazság van .

Itt vagyok az orrod előtt - álarc nélkül. Csak le kellene venned a tiedet, hogy észrevegyél.

Ez nehéz lenne így , mert az álarcom  nélkül annyira vakítana a fényed , hogy képtelen lennék rád nézni . Odaát viszont nem a szememmel nézek ezért volna némi esély rá .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 16:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Márc. - 17:07

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Áprilia téged kerestelek az ajtón túl  , mert igazán csak ott találhatok rád . 
Ott nincsenek álarcok csak az igazság van .

Itt vagyok az orrod előtt - álarc nélkül. Csak le kellene venned a tiedet, hogy észrevegyél.

Ez nehéz lenne így , mert az álarcom  nélkül annyira vakítana a fényed , hogy képtelen lennék rád nézni .

Ezek szerint még a szemeden is álarc van...tudtam én....

Sajnos igen , hátráltatja is a látásom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 17:21

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Márc. - 17:59

Áprilia írta:A füled még jó. Nagyon szép az a dal.... flower
öröm  Igen és biztosan nem véletlenül jutott az eszembe . 
A szövege és maga a jelenet ahogy beleordítottam a sötétségbe . 
Szóval különös egy élmény volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Márc. - 20:52

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 20 Márc. - 8:46

Újra a kapunál , 2 álomváltás 2016 márc

álmok 3 tudatos - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQGX7thJqVjUh5LDC8sVHZ3OYiSMGcxp1FqP3brqNM65fODso2j

Spontán jött az álom , és egy újságot láttam . Pontosabban semmi mást , csak az újságot , szöveg és képek voltak benne . Olvasni nem tudtam belőle , mert folyamatos mozgásban voltak az oldalak , így nagyon gyorsnak kellett volna lennem .  Ellenben tudatos voltam , és eljátszottam egy kicsit azzal , hogy megállítottam a mozgást , majd visszafelé és újra előre engedtem .  Ennek ellenére n sem olvastam , mert a figyelmem nem terjedt ki odáig , hogy a mozgást is kézben tartsam és mellette olvashassak is . 
- Arra gondoltam , hogy ismét  a kapunál akarok lenni , annál a ködös és szürke helyen , ahol a legutóbb is voltam , és amikor Ápriliát kerestem . 
Hirtelen minden elsötétült , de ez csak egy apró pillanatig tartott és ott találtam magam a kapu előtt ugyan azon a helyen . 
Nem időztem itt el sokáig , és itt is még tudatos voltam , és most arra gondoltam , hogy valahogy Ápriliát megtalálhassam . 
Elég volt a gondolat , ismét álmot váltottam , Ápriliával ültünk egy autóban ő vezetett és valahová tartottunk . Hamarosan egy szűk utcába kerültünk , ahol vesztegelt két autó , és mi úgy döntöttünk visszafordulunk . Sajnos az álomnak ebben a szakaszában elveszett a tudatosság , mert nem emlékszem rá , hogy itt  is az lettem volna .  Áprilia kiszállt a kocsiból , mert nem sikerült neki manővereznie , és a másik két autóssal beszélt valamit . Én eközben átültem a vezető ülésbe és úgy gondoltam , majd én kimanőverezem innen magunkat . Hát ez biztosan sikerülhetett is , mert szépen felébredtem .

Megfigyelés : Az álomváltások közötti apró szünet sötétséggel jár , mint amikor leoltják a villanyt és a következő pillanatban amikor felkapcsolják , az ember már egy egészen más helyen jár .  Ez alkalmakkor a másik álom vagy helyszín nem behúzó erővel  bírt , hanem valóban váltás élményű .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 20 Márc. - 9:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Márc. - 9:31

fortis írta:Megfigyelés : Az álomváltások közötti apró szünet sötétséggel jár , mint amikor leoltják a villanyt és a következő pillanatban amikor felkapcsolják , az ember már egy egészen más helyen jár .  Ez alkalmakkor a másik álom vagy helyszín nem behúzó erővel  bírt , hanem valóban váltás élményű .

Emlékezel esetleg testi érzetekre, nyomásra a tested közepén, szédülés, stb. A sötétséget megerősíthetem és valóban, a tudatosság is csorbát szenved (bár nálam hamis ébredésbe szokott torkollni a próbálkozás).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 20 Márc. - 9:37

Áprilia írta:yes

Milyen ügyes álmodó vagy, ugyanoda álmodtad magad, a kapuhoz.

Lehet nekem ez a ködös hely , ( a ködfal ) és ez a sötét átjáró ,  azaz kapu egy könnyen megálmodható helynek bizonyul .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 20 Márc. - 9:39

Médea írta:
fortis írta:Megfigyelés : Az álomváltások közötti apró szünet sötétséggel jár , mint amikor leoltják a villanyt és a következő pillanatban amikor felkapcsolják , az ember már egy egészen más helyen jár .  Ez alkalmakkor a másik álom vagy helyszín nem behúzó erővel  bírt , hanem valóban váltás élményű .

Emlékezel esetleg testi érzetekre, nyomásra a tested közepén, szédülés, stb. A sötétséget megerősíthetem és valóban, a tudatosság is csorbát szenved (bár nálam hamis ébredésbe szokott torkollni a próbálkozás).

Nem volt  testi érzet semmi , csak egy pillanatnyi szünet egy apró tudatlanság . Talán valóban mint az eszméletvesztés , de ez esetben semmi egyéb tünettel nem járt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 22 Márc. - 7:46

Nekem majdnem ugyan úgy jöttek a dolgok , mint a múltkor . 
Jött a futó újság , ami kitöltötte a látómezőmet , kezdtem a kapuhoz közelíteni de  most sajnos hirtelen felébredtem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Márc. - 8:50

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Márc. - 9:31

fortis írta:Nekem majdnem ugyan úgy jöttek a dolgok , mint a múltkor . 
Jött a futó újság , ami kitöltötte a látómezőmet , kezdtem a kapuhoz közelíteni de  most sajnos hirtelen felébredtem .

Gondoltál rá lefekvés előtt vagy csak spontán jött? Van benned ilyen szándék hogy megismételd a korábbi élményed?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 22 Márc. - 9:50

A kapuhoz eljutni igen , de az újság eszemben sem volt . Spontán jött az álom . Mindenesetre az újságon nagyon meglepődtem , egyáltalán nem hiányzik , nem tudom miért tűnhetett fel már első alkalommal is .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 23 Márc. - 7:14

Én .

Ide írom , de nem tudom , hogy ez mi volt  , besorolni sem merem . 
- Szóval szembe néztem önmagammal . Pontosabban nem volt ott semmi csak én aki nézett és a másik én aki visszanézett rám , de az alap helyzetem az eredeti én volt , a másikról csak tudtam , hogy ő is én vagyok . 
Kicsit úgy kellene ezt elképzelni , mint amikor tükörbe néztek és tudjátok , hogy a tükörben önmagatokat látjátok .  Az esetemben  annyi volt a különbség , hogy ez nem tükörkép volt , hanem egy valódi 3 D-s profil .  Közvetlen közelről néztünk egymás szemébe mondhatni talán 15-20 centiről . 
Figyeltük egy darabig egymást aztán az egész szertefoszlott , valahogy kiestem a tapasztalatból .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 23 Márc. - 10:39-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 23 Márc. - 8:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 23 Márc. - 10:46

A te esetedben arra gondolok , hogy számodra Bowie egy harcos varázsló példakép . Tehát ő maga a varázslat . Tehát tulajdonképpen lehet nem is ettől az embertől azaz amit láthattál ijedtél meg , hanem a varázslástól , az ismeretlentől . 
A családod a biztonság a hétköznapi ideák élete . Szerintem ez a tapasztalat nagyon illik és egybe vág a hatalmas vízes álmod egyéb részleteivel , hiszen ott volt egy részed ami még szárazon maradt . Ez a részed az ami visszahőköl ettől az ismeretlen sötétségtől , amit Bowie szemgödreiben láthattál .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 23 Márc. - 11:15

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 23 Márc. - 11:52

fortis írta:Én .

Ide írom , de nem tudom , hogy ez mi volt  , besorolni sem merem . 
- Szóval szembe néztem önmagammal . Pontosabban nem volt ott semmi csak én aki nézett és a másik én aki visszanézett rám , de az alap helyzetem az eredeti én volt , a másikról csak tudtam , hogy ő is én vagyok . 
Kicsit úgy kellene ezt elképzelni , mint amikor tükörbe néztek és tudjátok , hogy a tükörben önmagatokat látjátok .  Az esetemben  annyi volt a különbség , hogy ez nem tükörkép volt , hanem egy valódi 3 D-s profil .  Közvetlen közelről néztünk egymás szemébe mondhatni talán 15-20 centiről . 
Figyeltük egy darabig egymást aztán az egész szertefoszlott , valahogy kiestem a tapasztalatból .

Ha a figyelmed önmagadra irányul akkor természetes hogy olyat álmodsz amiben magadat szemléled. Így képeződik le az a törekvésed hogy jobban megismerd önmagad. Ha már szóba jött a tükör akkor hadd fűzzem hozzá hogy az az igazán érdekes mikor nem magadat látod benne, de mégis érzed hogy te vagy. Ilyenkor a nézőpontváltás segíthet megérteni a másik ént. Egyébként milyenek voltak az érzéseid és mit sugárzott feléd a másik?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 23 Márc. - 12:11

Médea írta:


Ha a figyelmed önmagadra irányul akkor természetes hogy olyat álmodsz amiben magadat szemléled. Így képeződik le az a törekvésed hogy jobban megismerd önmagad. Ha már szóba jött a tükör akkor hadd fűzzem hozzá hogy az az igazán érdekes mikor nem magadat látod benne, de mégis érzed hogy te vagy. Ilyenkor a nézőpontváltás segíthet megérteni a másik ént. Egyébként milyenek voltak az érzéseid és mit sugárzott feléd a másik?

Jó érzés volt és békés , de leginkább meglepő , mert nem számítottam rá . Nem volt környezet , semmi sem volt , csak én és a másik én . 

- A  tükrös eseteknél arra már nem igen emlékszem , hogy milyennek láttam magamat benne , csak arra , hogy néha meglepően idegenszerű öltözékek voltak rajtam .  Pl kalap , élénk kockás öltöny meg ilyesmik . El is csodálkoztam ilyenkor rajta , hogy hogy viselhetem ezeket , magamtól biztosan nem vennék fől ilyen ruhát.  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 23 Márc. - 13:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:41-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 23 Márc. - 13:23

Nagyon érdekeseket írsz Áprilia .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 11 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.