Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az álom "elmélete(i)"

+4
Áprilia
Veszna
Rhea Sylvia
Blueeye
8 posters

8 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Kedd 1 Aug. - 15:43

A téma tulajdonképpen nem csak ide tartozó volna, de ha már itt van és jó helyen van itt, mert az álmokról is szól, akkor ide hoznám az előző kérdéseimhez szóló választ. 

" Sok személynek, azok közül akik projekciót végeznek, kihagy az emlékezete a testből való tudatos kilépés előtt, és az asztrál világban térnek magukhoz. Az asztráltest elkülönülése után térnek a tudatukhoz, amikor már az asztrál világban vannak. Ha elveszítjük a tudatunkat a kilépés alatt, akkor gyakorlatilag tiszta álomról, nem pedig AP-ról van szó. 
 Robert Bruce"

Tehát tulajdonképpen a különbség az, hogy végig tudatosak maradunk e, vagy nem.  
Ennek ellenére a gyakorlati különbségekkel még mindig nem lennék tisztában, hacsak nem azt jelentené a különbség, hogy az álom hiába tiszta, mégis csak álom marad, míg az ÁP egy valós világba vezet, ami az eredeti fizikainak a leképeződése. 
Amúgy ha ez így volna, elég nehéz dolgunk lenne, mert szerintem elég nehéz lehet megkülönböztetni az asztrális teret mint ÁP helyszínt, ugyan annak a helyszínnek a tudatos megálmodásától.

Itt vannak plusz még a hamis ébredések is.  A hasonlóság abszolúte adott, ha a helyszínt nézzük. Ezért is tud megtéveszteni bennünket azzal, hogy azt hisszük felébredhettünk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Aug. - 17:40

fortis írta:Mi különbség van az elalvás pillanatában fenntartott tudatosság, és a már alvás közben előugró tudatosság között? 
Az, hogy minden esetben az asztrális szinten mozgunk az oké, de miért mondjuk azt, hogy az egyik asztrális projekció, míg a másik tiszta álom volna?  A tudatosság itt is ott is ugyan úgy jelen van. Tehát miért nem nevezzük mindkettőt asztrális projekciónak, vagy éppen tiszta álomnak?

Szerintem a szavak csapdájába esünk. Az általános vélemény az asztrál projekcióról hogy az egy testen kívüli élmény, ez tulajdonképpen igaz is, de az már nem mindegy hogy melyik síkra történik a kivetülés. Amit én elsősorban asztrál prokekciónak nevezek az a fizikai síkra való utazás. Így valójában nem is helytálló a megnevezés, mert Robert Bruce nyomán elmondhatjuk hogy mikor az asztráltest éteri anyaggal telítődik, akkor a fizikai világhoz nagyon közeli és vele szinte teljesen azonos síkra kerülünk. Ezen a síkon a fizikai törvények részlegesen már jelen lehetnek, mutakozhat gravitáció és a tárgyak szilárdsága.
Ellenben egy tiszta álomban teljes mértékben az asztráltérben vagyunk amely bármilyen formát felvehet, így a valódival megegyező környezetben is lehetünk. Ezt a világot a gondolataink irányítják és nagyon könnyű formálni. Az adott ember mentalitásától függ hogy milyen törvényszerűségeket tapasztal itt, a világ igazodik hozzá, amíg éterikusan te igazodsz a világhoz.
Aztán szerintem az se mindegy hogy az ember milyen előfeltételezésekkel indul neki a kalandnak. A problémát az okozza hogy megpróbálunk felállítani egy rendszert és kategorizálni, pedig nem mindig lehet egyértelműen szétválasztani a tapasztalásokat.
Velem többször előfordult hogy egy normál álomban mikor tudatossá váltam, hirtelen átkerültem a valóságba, azaz eltűnt az álomkörnyezet és az otthonomban vagy a ház körül lebegve találtam magam. Tehát a tudatosság mintegy visszarántott az álom/asztráltérből az éteri síkra. Legutóbbi álmom:

"...Aztán hirtelen a hely megváltozott és itthon találtam magam a kinti kapu előtt. Félig sötét volt még, olyan kora hajnali idő. Kissé hűvöskés volt, a bőrömön éreztem a  hideg, reggeli nedvességet. Csak papucs volt rajtam és fehérnemű. Tudtam hogy álmodom. Kísérlet gyanánt megpróbáltam keresztülmenni a kapun, ahelyett hogy az ajtót használtam volna.
Arra gondoltam hogy ha ez egy álom akkor ez nem okozhat problémát, át kell tudnom menni a tárgyakon. Némi ellenállást azonban tanusított a kapu, a testem beleolvadt a rácsba és elég bizarr látványt nyújtottam, még néhány lépést tettem és egy darabot magammal vittem a rácsból, amíg végül különváltam tőle. Sikerült átpréselnem magam rajta és ez nagyon elégedetté tett. A közelben ott volt a kutya is, a farkát csóválta, nem tudom biztosan hogy meglapogattam-e a fejét..?
A ház felé tartottam, a hátsó bejárathoz. Nagyon izgalmas volt tudatosnak lenni, már csak azért is mert könnyen uraltam az állapotot, mikor a látvány kissé bizonytalanná akart válni, kis összpontosítás után újra megszilárdult. Megnéztem a kezeimet: szürkés, fekete színezetűek voltak. Hátranéztem hogy ott van-e még a kutya, de csak egy igen különös alakot láttam a helyén, olyan ködszerű volt, és nagy, fekete, szögletes, majdnem mint egy ajtó.
Az az elméletem jutott róla eszembe hogy a dolgok, amikre nem fordítunk tényleges figyelmet az álomban, szétesnek, és most is ez történik. Minden esetre tudtam, mintha egy belső hang súgta volna, hogy ha tovább nézem ezt az entrópiát, akkor felébredek. Újra a kezeimre néztem és ez segített stabilabbá tenni a helyzetet. Nem igazán tudtam hogy mit kellene csinálnom, a ház felé néztem és az ablakban bizonytalan fénypontot vettem észre.
Kételyeim voltak hogy bemenjek-e a házba, ugyanis a belső tér, tulajdonképpen még nem létezik, eddigi tapasztalataim alapján ha valamire nem fordítunk kellő figyelmet, az szétesik, mint a kutya esetében is történt. Mindennek a magja tehát a tudatom, az hozza létre az álomteret, és azzal ha belépnék a házba egy új teret kellene megalkotni, féltem ez kimerítené az energiáimat. A ház sötéten tornyosult előttem, majd ez a sötétség engem is elnyelt és felébredtem."

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Kedd 1 Aug. - 18:03

Hát az értelmezésed egészen elfogadható. Sőt elgondolkodtató, és talán sok mindent megmagyarázhat amiket megélhettünk a tapasztalataink során. 

Igen az álomtapasztalat is egészen jól illusztrálta a mondandódat. 

Ami még megfordult a fejemben, hogy tudatos oldalon így működnek a dolgok általában, ahogyan a tapasztalat során kiderült. na de mi van a nem tudatos álmokkal?  Mondjuk azokról kevesebbet tudunk, mert nem tudjuk olyan alaposan megfigyelni, de ettől még lehet, hogy azok is hasonlóan működhetnek, mint a tudatosak.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 7:09

Téged kérdezlek Médea, mert vélhetően főként tőled érkeznek majd leginkább efféle tapasztalatok, tehát van egy " Érzék feletti világ"-c fórum rész, ahol van egy Asztrális tapasztalatok -c topikunk. 
Kicsit megingtam ennek a topiknak a megfelelő elhelyezésén, mert az álmok egyes fajtái ugye nagyon közel állnak az AP-hez, és néha belőle is indulhatnak ki.  
Szóval a lényeg az volna, hogy ide hozzam e azt a topikot, vagy beírnád oda is esetleg, ha keletkeznek ilyen tapasztalatok, vagy inkább az álmokhoz írnád az efféléket mint itt is témaként, mert akkor viszont feleslegessé válhat az a már meglévő topikunk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Aug. - 9:31

Szerintem maradhat ott az a topik, igaz hogy a tapasztalatok egybemosódnak néha, de azért vannak különbségek és így olyanok is írhatnak oda akik nem foglakoznak az álmokkal.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Pént. 3 Nov. - 14:58

Tudatos álom szimulátor technika

Sötétísd el a szobádat, lehetőleg senki se zavarjon, zárd ki minél jobban a külvilágot és csak a monitorra fókuszálj. Válassz egy belső nézetes, nagyon élethű grafikával rendelkező, nyílt világú játékot, és lefekvés előtt játsz vele egy órát. Fontos hogy olyan legyen amiben nem les rád ellenfél minden sarok mögül. Az is fontos hogy kellően ingergazdag legyen és minél jobban hasonlítson a mindennapi valóságra. Nem kell belebonyolódnod az eseményekbe, csak sétálj és szemlélődj mint egy átlagos járókelő. Ez egy kirándulás legyen a játék világában. Menj végig az utcákon, nézd meg a kerteket, a melletted elhaladó járműveket, kövesd az npc-ket (játékkarakterek) és figyeld meg mit csinálnak, ha lehet menj be a házakba is. Kukkants be minden helyiségbe, figyelj meg egyedi jellegzetességeket (tárgyak, feliratok, színek, berendezés, stb). Tudatosítsd magadban hogy egy álomban vagy és viselkedj ennek megfelelően. Semmit ne nézz hosszan, a valódi szemeiddel kezdj sűrű pislogásba ha mégis leragadnál egy képnél. Gyakran forgasd a kamerát, szimulálva a fejed mozgását. Ha a játék lehetővé teszi vegyél fel tárgyakat, vizsgálgasd, majd hajítsd el őket messze. Figyeld meg a röptét. Nézd ahogy a napfény megcsillan a dolgokon, gyönyörködj benne ahogy a szél mozgatja a fák lombozatát. El kell hinned hogy egy álomban vagy, de közben ne feledkezz el magadról sem, nem szabad hagyni hogy a játék világa teljesen beszippantson. Játékosan állj hozzá a játékhoz. Úgy kezeld mint egy álmot - egy tudatos álmot - amiben önmagaddal is tisztában vagy és ezért ne engedd ki a kezedből az irányítást. Nincs más dolgod csak megfigyelni mi történik körülötted. Független szemlélő vagy. Légy része a világnak.

Aztán feküdj le és összpontosíts erre a világra. Akard hogy újra benne legyél. Ha szerencséd van, nemcsak álmodni fogsz róla, hanem tudatosan benne is leszel. Ez a technika azt a célt szolgálja hogy gyakorlatot szerezz benne, milyen egy másik valóságban létezni. Ezért is lényeges hogy a játék hasonlítson a megszokott valóságra, az elménk könnyebben elfogadja az ismerős dolgokat, szituációkat, élethelyzeteket és a kritikai érzékünk is erősebb, mintha mondjuk egy sárkányokkal teli fantasy világban lennénk. Természetesen az adott játéktól is függ hogy mire van lehetőséged. Nem olyan abszolút a szabadság mint egy tudatos álomban, például aligha fogsz repülni, hacsak nem repülőgéppel, de azért az alapokat megerősítheted vele.

Pár hasznos cím:
The Vanishing of Ethan Carter
Everybody's Gone to the Rapture
What Remains of Edith Finch
Gone Home
Dear Esther
Firewatch
GTA5 (belső nézet)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Pént. 3 Nov. - 16:54

Jó ötlet, köszi!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 9:42

"Minden, amit látunk annyira egyedülálló, hogy nem lehet róla beszélni, hacsak nem hasonlítjuk valami olyan dologhoz, melyet ismerünk.
Azt mondta, hogy a legjobb példa erre a nehézségre az, ahogy a varázslók a gyűjtőpontról és az azt körülvevő izzásról beszélnek. Ragyogásként írják le, de ez nem lehet ragyogás, hiszen azt a látók nem a szemükkel látják.
De az űrt ki kell tölteni, és azt mondják, hogy a gyűjtőpont egy fényfolt, és körülötte van egy fénykoszorú, egy izzás. Don Juan rámutatott arra, hogy annyira vizuálisak vagyunk, és annyira ural minket a ragadozó módon való érzékelés, hogy mindent, amit látunk, át kell alakítani a normál ragadozó szem által látható dolgokká.
Miután látták, hogy a gyűjtőpont, és az azt körülvevő izzás látszólag mit tesz, mondta Don Juan, a régi varázslók továbbmentek magyarázataikkal. Feltételezték, hogy az emberi lényekben a gyűjtőpont, azáltal, hogy a körülötte lévő izzást azokra az energiaszálakra fókuszálja, melyek közvetlenül áthaladnak rajta, automatikusan és megfontolás nélkül összegyűjti ezeket a szálakat a világ szilárd érzékelésévé.
– Ezek a szálak, amikről beszélsz, hogyan gyűlnek össze a világ szilárd érzékelésévé? – kérdeztem.
– Igazából senki sem tudhatja – válaszolta nyomatékosan. – A varázslók látják az energia mozgását, de az energia mozgásának látása nem fedi fel számukra, hogyan vagy miért mozog az energia.
Don Juan azt állította, hogy látva azt a milliónyi tudatos energiaszálat, mely áthalad a gyűjtőponton, a régi varázslók lehetségesnek tartották, hogy azok az áthaladás közben a gyűjtőpontot körülvevő izzás hatására összeállnak. Miután látták, hogy az izzás rendkívül halvány azokban az emberekben, akik eszméletüket vesztik, vagy haldokolnak, és teljesen hiányzik a tetemekből, meggyőződésük lett, hogy ez az izzás a tudatosság."

(Castanéda: Az álmodás művészete)


Hajlok rá, hogy nem a tudat a kulcs, hanem az emlékezés.

A Jezusban valo újjászületés áthelyezi az egyébként mozdulatlanná rögzült lelket/gyűjtőpontot a fénytojáson - azaz az emberi tartományon - belül egy olyan helyre, ahol a lélek más fényszálak beigazulásán keresztül észleli a világot, más információ tartalommal rendelkezik a tudat, többek között ebben a helyzetben más szellemi törvények vonatkoznak rá, olyanok, amelyeknél fogva a flyer elme nem tud(na) uralkodni rajta, ha az ember nem akarná. Szabad akarata lett ismét. A bukás előtti pozícióban van újra. Tulajdonképpen újra emlėkszik Istenre. Újra tudatában van Istennek. A flyer-elme, flyer-tudat elfedte előle ezt az informaciot, tudat tartalmat. Kitágultabb a tudat. A hagymahéj rétegei közül eggyel többet tud "fogni" az ember itt a Földön, emberként. A Földön két világ van. Földi mennyország és a pokol. A gyűjtőpontunk a Jézusban valo újjászületéssel át lett helyezve egy másik világba/dimenzióba, de itt a Földön, mégpedig a földi mennyországba. De ha nem vigyázunk, nem állunk ellen az ördögnek, a flyer-elme támadásainak, akkor visszahelyeződik a gyűjtőpontunk a földi pokol észlelésének helyére.

A fénytojáson kívül valo gyűjtőpont áthelyezés a Föld elhagyását jelenti a lélek számára.

Az észlelés a gyűjtőpont körüli fényes "koszorúban", izzásban történik, ez a tudat. Az észlelés nem áll le akkor sem, amikor alszunk, csak nem emlékszünk arra, hogy olyankor mit észlelünk. Tehát nem a tudattal van a "baj", hanem az emlékezettel. Folyamatosan észlelünk (csak az nem, aki meghalt és aki eszméletét vesztette), de nem mindenre emlékszünk.
A tudatos álom azt jelenti, hogy magának az álmodásnak a során is emlékszünk az álomra. Tehát hogy nem csak akkor emlékszünk vissza az álomra, amikor felébredünk, hanem az álom közben is, folyamán is "emlékszünk" arra, azaz tudjuk azt, hogy épp álmodunk. Ilyenkor tehát valójában nem is a tudatosságunk, hanem az emlékezetünk az erős. A tudatosság ui. folyamatos, mivel a lélek is folyamatos, és így a tudat is (mert az a lélek körüli fényesség, izzás, melyen keresztül az észlelés történik), az emlékezés az, ami nem folyamatos. Ezért vezethet a gurdjieffi ön(magunkra)emlékezés is "tudatos" álomhoz, mert az emlékezést erősíti. Illetve maga is emlékezés. Hogyan lehetne "tudatos" álom-életünk, ha még önmagunkra sem emlékezünk (fényes nappal sem)?

Amikor elalszunk, tulajdonképpen mi alszik el bennünk? Az agyunk ui. tovább működik, hiszen álom formájában feldolgozza a napi eseményeket.
Tehát amikor nem emlékszünk semmire alvás közben (se álomra, se semmilyen mas egyéb tapasztalatra), az azért van, mert nem emlékezünk önmagunkra. Mi az, ki az, ami, aki által önmagunkra emlékszünk?
A nappali es az álombeli/éjszakai/nem ébrenléti életünk egy folyamatos emlékezés kellene, hogy legyen arra, amit a tudatunk folyamatosan észlel. A "tudatos" álmodás sem más, mint álomban az önmagunkra való emlékezés. Amikor erről megfeledkezünk, olyankor vagyunk normál álomban. Azaz nem vagyunk tudatosak, nem tudunk magunkról. És ez az éber állapotunkra is vonatkozik: ha megfeledkezünk önmagunkról, nem emlékszünk önmagunkra, olyankor nem vagyunk tudatosak. Csak bábok.

Tehát a tudat folyamatosan teszi a dolgát, de az emlékezet kihagy. Mi az, ki az, ami ezért felelős?

Nem az észleléshez kell az energia (hiszen az automatikus, a tudat folyamatosan teszi a dolgát), hanem az észlelt dolgokra való emlékezéshez.

A test nem alszik el, mert az csak "van" (?). Mi az, ami "elalszik"? Az emlékezet (?). Amit alvásnak hiszünk, az talán az a folyamat, amikor a test elfárad, es ennélfogva a gyűjtőpont/lélek (az őt körülvevő izzással, azaz a tudattal együtt) olyan helyre tolódik el, ahova a test nem mehet, így kénytelen pihenni. Az eltolódás pillanatában, folyamatában a tudat folyamatosan észlel, azonban az esetek többségében emlékezetvesztés következik be. Mi az emlékezés, és ki az bennünk, aki emlékezik?
Van egy olyan elképzelés, hogy a "tanú", az "önvaló" az, aki képes önemlékezni, megfigyelni. Semmiképpen sem az egó. Az egó a megfigyelt. A megfigyelő/tanú az önvaló. Az önemlékezés akkor szűnik meg, amikor az egó átveszi az irányítást az önvalótól. Az önvaló egy olyan felsőbb énünk, ami nem azonos a lélekkel?
Alvás közben azért nem emlékszünk, mert az egónk veszi át az irányítást az önvaló felett? Nem hinném. Esetleg azért, mert az önvalónknak ne lenne elég energiája az emlékezéshez? Ezt sem hinném. Egyáltalán, amikor azt mondjuk, hogy nincs energiánk, ki az, mi az, akinek, aminek nincs bennünk energiája? Az energiát a gyűjtőpont/lélek mozgása (?) termeli. Kinek a számára? (nyilván a flyerek zabálják fel, de eredendően nem az ő számukra termelődik.)  

A Gondolatok a valóságról c. írásban az emlék és az emlékezés definíciója: "Minden olyan információ, engram (tapasztalat), melyrõl a tudat tudomással bír. Emlékezés: a fókusz ráirányítása az egyszer már tudomásul vett, érzékelt információkra, a múlt eseményeinek realizálása a jelenforrásban."

Ha tehát nem emlekszem, az azt jelenti, hogy nem tudom a fokuszom ráirányítani valamire? (Pl. arra, hogy mit álmodtam éjjel.) Miért nem tudok - adott esetben - fókuszirányítani/emlekezni? Ehhez kellene az oly sokat emlegetett energia?
töpreng

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 10:28

Ez talán válasz a fentire: "minden erő kerdése."


"Az életben pontosan azt kapod, amit adsz. Az életed annak a tükre, amilyen vagy. Passzív vagy, vak és követelőző. Mindent elveszel, mindent elfogadsz anélkül, hogy bármiféle kötelezettséget éreznél. A világhoz és az élethez való hozzáállásod egy olyasvalakinek a hozzáállása, aki jogot formál arra, hogy elvegyen, követeljen, akinek nem szükséges fizetnie, vagy hogy valamit kiérdemeljen. Azt gondolod, hogy minden jár neked, csak azért, mert vagy! Ez minden vakságod okozója! Ezek egyike sem fogja felgyújtani benned a megfigyelés szikráját! És ez egyúttal az is, ami az egyik világot eltakarja a másiktól.
Igen, a saját önfontosságod elvakít. Ez a legnagyobb akadálya egy új életnek. Túl kell jutnod ezen az akadályon, ezen a szemétdombon, hogy tovább mehess. Ez a teszt két részre osztja az embereket: "búzára" és "ocsúra". Nem számít, hogy milyen intelligens, tehetséges, brilliáns valaki, ha nem változtatja meg az önmagához való ezen hozzáállását, nincs remény a belső fejlődésre, önmegfigyelő munkára, igazzá válásra. Egész életében az marad, aki volt.

Van bennünk egy esszenciális energia, amely minden létezőnek az alapja. Nem érezzük ezt, mert a figyelmünket lefoglalják az emlékekkel teli gondolataink, képzelgéseink, vágyaink, csalódásaink, fizikai benyomásaink. Nem tudjuk kik vagyunk. Úgy tűnik, semmik vagyunk. Habár mondja nekünk valami, hogy lássunk, halljunk, komolyan és igaz módon keressünk, amikor azonban megpróbálunk figyelni, mindenféle gondolatok és érzések megállítanak minket. A figyelmünk szegényes; nem vagyunk eléggé elcsendesedve ahhoz, hogy halljunk, észleljünk. Amit tudni vágyunk, az egy sokkal finomabb valami.

Minden erő kerdése. A létezésünk, és az is, ha jelen tudunk lenni, ez mind erő kerdése. Semmi nem tartozik hozzánk, semmi sem a mienk. Azért vagyunk itt, hogy átalakítsuk, transzformáljuk az erőket, ha megértjük, hogyan. Elsődleges fontosságú, hogy érzékeljük ezeket az erőket, önmagukban is, majd együtt is, annak érdekében, hogy létrehozzunk egy új erőt, amely a többivel szemben áll, képes tartós maradni, képes "lenni."

A Gurdjieffi Táncokban, amelyek képesek megmutatni a mozgás egy új minőségét, adott a tempó, amelynek alá kell rendelnünk magunkat. A saját munkánkban nekünk magunknak kell megtalálni a helyes tempót és alárendelni ennek magunkat. Máskülönben a munka nem fog minket átalakítani. Éreznem kell, hogy a testem és a gondolataim egyenlő mértékben vesznek részt, ugyanazzal az erővel, ugyanazzal az intenzitással. Aztán a testben levő energia észlelése erősebb lesz, mint magának a testnek az észlelése. Így tudom követni a mozgást. Így én magam vagyok a mozgás."
(Jeanne de Salzmann: A létezés valósága)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Kedd 7 Nov. - 10:36

Én nem is hiszem hogy lenne valamiféle energia. Ami a fő akadályozó tényező lehet az a rutin, a megszokás. A tudatosságunk egyszerűen eltompul attól hogy mindig ugyanazokat a cselekvéseket ismételgetjük, ugyanazokkal az emberekkel találkozunk, ugyanazokat a szituációkat ismételgetjük, ugyanazokat a döntéseket hozzuk. Elveszíti az éberségét, már nem figyel annyira a világra, és így önmagára sem. Az önemlékezése ezért sérül. Ezt a hozzáállást visszük aztán át az álomvilágba is. A "nemcselekvés" technikája éppen arról szól, hogy felrázza a tudatosságunkat. Azáltal hogy tőlünk szokatlan módon cselekszünk, az az újdonság erejével hat a tudatunkra. Próbál hivatkozási pontokat találni, beleilleszteni az új cselekvést a megszokott mintázatba. Legtöbbször akkor válunk tudatossá egy álomban ha valami ilyen szokatlan dolgot teszünk vagy látunk. Ám általában elsiklunk az ellentmondás felett,  mert egyszerűen nincs gyakorlatunk abban, hogy ezekre figyeljünk. Szóval napközben kellene kialakítani egy kritikus nézőpontot, figyelve a részletekre, valóságtesztelni bármi különöset látunk, és önmagunk vizsgálatáról sem feledkezve meg. A nemcselekvés áltál mesterségesen hozzuk létre a szokatlan jelenségeket, mivel a külvilág ugyanolyan tompán, bábszerűen él mint mi, tőlük hiába is várnánk az ingereket.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 10:43


Olyan lényeges dologra tapintottál rá asd, a gépiességre. Van is egy gépiességről szóló anekdota ennek a hsz-nek a végén...
(Amúgy nagyon kíváncsi lennék a véleményedre Ouspensky Negyedik útját illetően, ha majd egyszer elolvasnád. Semmi mellébeszélés nincs benne. Jól bemutatja az ember gépiességét úgy, ahogy van. Persze, a kiutat is.)

Gurdjieff az álmodásról:

Gurdjieff azt szokta mondani tanítványainak, hogy „Minden este, amikor lefekszetek aludni, épp amikor már az álom küszöbén vagytok, amikor az álom függönye rátok hullik, amikor egy kicsit még emlékeztek magatokra, amikor még nem nyelt el teljesen benneteket az álom sötétje és még van bennetek egy kis tudatosság, de már jön az álom… ezek a pillanatok, ezek az átmeneti szakaszok az ébrenlét és az álom között – mondta Gurdjieff- nagyon fontosak. Tegyél fel egy kérdést, egy egyszerű kérdést, éppen amikor álomba merülsz: Ez a valóság? Ez a valóság? Ismételd magadban ezt a kérdést elalvás közben… hogy aztán egyszer, egy napon átkerüljön az álmodba is, és ott is feltehesd ezt a kérdést: ez valóság? Az a nap nagy áldás lesz számodra.

Osho Gurdjieffről: A Gurdjieffhez kötött gyakorlatot a szúfik már régóta használják, de a nyugatiak számára talán ő volt az első aki kipróbálta több tanítványán is ezt a metódust. 
A lényege a következő, az embernek nem kell gondolnia semmit sem a világról, viszont mindig is emlékeztetnie kell az elméjét, hogy ő az aki létezik. Gyakorlatilag ez is egy emlékezésről szóló metódus, mint az előző, de annyiban különböző, hogy a saját magunk tudatosságára kell egyedül koncentrálni, ezt kell fenntartani a nappali cselekvéseink és elmetevékenységünk során.
Bármit is csinálunk, emlékezzünk magunkra, arra, hogy létezünk - ÉN LÉTEZEM, ÉN VAGYOK - ez is egy nagyon hatékony módszer, elég csak kipróbálni és látható, hogy elsőre talán egy-két percig sem fog menni a folyamatos emlékezés(persze a buddháknak problémamentes).
Ez az emlékezés bele fog folyni az éjszakai álmainkba és egyszercsak "felébredünk" az álomban, tudatossá válunk a létezésünkre, a "vagyságunkra".

Egy lapon említve Gurdjieff, Jung és az ébren álmodás (Castaneda) az alábbi linkeken:
http://crescendo.hu/2006/03/02/tobbszintu-ebredes
http://crescendo.hu/2006/03/02/tobbszintu-ebredes

Egy anekdota a gépies, nem tudatos viselkedéséről:

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szegény, boldogtalan ember. Hosszú-hosszú vándorlás után rátalált a híres, öreg bölcsre, akit régóta keresett, hogy tanácsot kérjen tőle.
- Mondd bölcsek bölcse, mit tegyek, hogy gazdag és boldog legyek?
- Menj el a nagy tóhoz, és dobd a parton lévő kavicsokat a vízbe, amíg meg nem találod azt a kavicsot, amelyik meleg. Őrizd meg azt a követ, s akkor gazdag és boldog leszel.
Elvándorolt a szegény, boldogtalan ember a nagy tóhoz. Fölvette az első követ, hideg volt, behajította a vízbe. A második is hidegnek bizonyult, azt is a vízbe hajította. Hetek, hónapok múltak, s ő egyre csak dobálta a vízbe a hideg köveket. Egyik nap már alkonyodni kezdett, ő fáradtan hajladozott, amikor a következő kavicsot fölemelve váratlanul forró meleget érzett kezében. Karja azonban máris lendült a megszokott mozdulattal, és a forró kő elmerült a tóban...


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Dec. - 15:32

Most olvastam egy angol oldalon, egy ottani álmodó írja, hogy igenis, meg kell tanulunk tudatos álomban repülgetni, és dolgokat teremteni, megváltoztatni, mivel lesz majd olyan is, hogy amikor a tudatos álmunkban csinálni akarjuk ezeket és nem fog sikerülni, az azt fogja jelenteni, hogy valaki, vagy valami másnak az álmában vagyunk. Shocked

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 19:12

Áprilia írta:

Egy anekdota a gépies, nem tudatos viselkedéséről:

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szegény, boldogtalan ember. Hosszú-hosszú vándorlás után rátalált a híres, öreg bölcsre, akit régóta keresett, hogy tanácsot kérjen tőle.
- Mondd bölcsek bölcse, mit tegyek, hogy gazdag és boldog legyek?
- Menj el a nagy tóhoz, és dobd a parton lévő kavicsokat a vízbe, amíg meg nem találod azt a kavicsot, amelyik meleg. Őrizd meg azt a követ, s akkor gazdag és boldog leszel.
Elvándorolt a szegény, boldogtalan ember a nagy tóhoz. Fölvette az első követ, hideg volt, behajította a vízbe. A második is hidegnek bizonyult, azt is a vízbe hajította. Hetek, hónapok múltak, s ő egyre csak dobálta a vízbe a hideg köveket. Egyik nap már alkonyodni kezdett, ő fáradtan hajladozott, amikor a következő kavicsot fölemelve váratlanul forró meleget érzett kezében. Karja azonban máris lendült a megszokott mozdulattal, és a forró kő elmerült a tóban...


Ez tök jó történet szerintem. 
Régebben beszélgettünk erről talán a vándoron, vagy a kalandorok kezdeti stádiumában, hogy az ember mennyire gépies olykor. 
Példaként említettem akkoriban, hogy gyalog jártam dolgozni, és néha a gondolataimba mélyedve arra eszméltem, hogy már majdnem otthon is vagyok.  Hol jártak a gondolataim,  merre járhattam, hogy így tudatlanul is haza vittek a lábaim? Én ekkor ezt automatizmusként említettem, de talán a gépies kifejezés valóban jellemzőbb a jelenségre.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 19:21

Áprilia írta:
Most olvastam egy angol oldalon, egy ottani álmodó írja, hogy igenis, meg kell tanulunk tudatos álomban repülgetni, és dolgokat teremteni, megváltoztatni, mivel lesz majd olyan is, hogy amikor a tudatos álmunkban csinálni akarjuk ezeket és nem fog sikerülni, az azt fogja jelenteni, hogy valaki, vagy valami másnak az álmában vagyunk. Shocked

Hát én ebben nem igazán bíznék, hiszen többünknek is volt már olyan, hogy valamit meg szeretett volna tenni, és nem sikerült, de ettől  még nem lehettünk valami más, vagy valaki más álmában szerintem. Inkább hinnék abban, hogy energia vagy tudatosság hiányában nem mennek a dolgok ahogyan kellene. Pl átmenni a falon.
Mondjuk azt hiszem asd94 említett olyasmit, hogy  az, hogy valami hogyan működik vagy sem, az a különböző asztrális szintek  velejárójaként és a mi saját asztrális testünknek a minőségétől függhetnek.
Pl erre jellemző lehet az is, hogy miért nem tudunk átkelni itt a fizikai szinten egy fizikai falon a fizikai testünkkel.  Az itteni törvényszerűségeknek megfelelően ez így nem lehetséges. De ha a testünk asztrális jelleget öltene egy fizikai szinten, ez már nem jelenthetne akadályt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Dec. - 21:42

fortis írta:
Áprilia írta:
Most olvastam egy angol oldalon, egy ottani álmodó írja, hogy igenis, meg kell tanulunk tudatos álomban repülgetni, és dolgokat teremteni, megváltoztatni, mivel lesz majd olyan is, hogy amikor a tudatos álmunkban csinálni akarjuk ezeket és nem fog sikerülni, az azt fogja jelenteni, hogy valaki, vagy valami másnak az álmában vagyunk. Shocked

Hát én ebben nem igazán bíznék, hiszen többünknek is volt már olyan, hogy valamit meg szeretett volna tenni, és nem sikerült, de ettől  még nem lehettünk valami más, vagy valaki más álmában szerintem. Inkább hinnék abban, hogy energia vagy tudatosság hiányában nem mennek a dolgok ahogyan kellene. Pl átmenni a falon.
Mondjuk azt hiszem asd94 említett olyasmit, hogy  az, hogy valami hogyan működik vagy sem, az a különböző asztrális szintek  velejárójaként és a mi saját asztrális testünknek a minőségétől függhetnek.
Pl erre jellemző lehet az is, hogy miért nem tudunk átkelni itt a fizikai szinten egy fizikai falon a fizikai testünkkel.  Az itteni törvényszerűségeknek megfelelően ez így nem lehetséges. De ha a testünk asztrális jelleget öltene egy fizikai szinten, ez már nem jelenthetne akadályt.

Amit írtam fortis, ott az álmokról van szó, nem az asztrális valóságról.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 21:50

Ezt úgy kéne elképzelni, ahogy a festő a vászonra vetíti elképzeléseit. Az álom tér is ez esetben egy vászon, de hol keresendő? A fizikai térben nem igazán.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Dec. - 22:02

fortis írta:Ezt úgy kéne elképzelni, ahogy a festő a vászonra vetíti elképzeléseit. Az álom tér is ez esetben egy vászon, de hol keresendő? A fizikai térben nem igazán.

Ezt mire írtad?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Szomb. 16 Dec. - 8:25

Áprilia írta:
fortis írta:Ezt úgy kéne elképzelni, ahogy a festő a vászonra vetíti elképzeléseit. Az álom tér is ez esetben egy vászon, de hol keresendő? A fizikai térben nem igazán.

Ezt mire írtad?

Erre " Amit írtam fortis, ott az álmokról van szó, nem az asztrális valóságról. "
Az oka pedig az volt, mert véleményem szerint az álom környezet is valahol az asztrális tér valamely zugában keresendő . Tehát ha nem úgy működnek a dolgok ahogy máskor, akkor szerintem egyáltalán nem biztos, hogy valaki, vagy valami más álmába kerültünk volna, hanem inkább az energia szintünk, a tér sajátosságai és az álmodó testünk rezonanciájának függvénye lehet az oka.
Tehát az álom tér és az asztrális kivetülések összefüggései miatt írtam ezt a kis szösszenetet, azaz hogy Ezt úgy kéne elképzelni, ahogy a festő a vászonra vetíti elképzeléseit. Az álom tér is ez esetben egy vászon, de hol keresendő? A fizikai térben nem igazán.
tehát marad az asztrális tér  mint a gyűjtőpont egy sajátságos helyzete csupán.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Dec. - 19:54

"Lépkedj bátorsággal a tudattalan lépcsőfokain, s közben Érezd a járásod biztosságát! Bármit is nyisson meg számodra a tudat ismeretlenje, s vetítsen bármilyen sötétet is eléd, ha kijelented: „legyen világosság”, világosság lesz...
Aki nyilvántartja az álmait és kellőképpen értelmezi is azokat, arról tesz tanúbizonyságot, hogy fontos Önmagának. Lényeges számára annak az Emléknek felkutatása, hogy Ki is Ő... Ki is Ő a sokszor kényszeresen, máskor pedig szükségből felöltött maszkok mögött... Mivel nappal nem lehetünk maradéktalanul egyenesek és őszinték, így az álmok tükre segít ennek megvalósításában. Az álom sokszor szürreális és paradox, ennek ellenére mégis azt tapasztaljuk, jelenléte az életünkben olyan Józanságot képvisel, amire szükségünk van. A nappal és az éjjel, az ébrenlét és az álmodás együttese mutat rá arra, hogy hol tartunk, mivel van feladatunk, s hogyan legyen tovább. Az ébrenlét és az alvás egyfajta „Yin és Yang”. Összetartoznak.
Az álmok azontúl, hogy ismeretet adnak a hogylétünkről, sokszor potenciális javaslattal is előállnak, főleg az álmok záró fejezeteinél találunk ilyet. Figyeld meg milyen tanács olvasható ki az álmaid végén; milyen következtetéssel, végkifejlettel találkozol!
Ha jó viszonyt ápolsz a tudattalanoddal, őszinte barátra leltél. Olyanra, aki neked a legmegfelelőbb, olyanra, akire mindig is vágytál. Mivel magadnak leginkább te hiányzol, így jó úton indulsz el, ha éjjelente a Saját tudattalanoddal mész „randevúzni”. Meglehet, a vele való első néhány találkozásod várakozáson aluli lesz. Ez nem azért van, mert a tudattalan nem akar veled együttműködni. Ez azért van, mert kicsit a szemedre veti, hogy miért nem hamarabb közeledtél felé. Tudtodra adja milyen régóta vár rád. Tarts ki és megbékél! Legyél türelemmel és egy napon finomságának selymes volta is rád köszön. Barátod, társad, Ébresztőd lesz, s nem kényszerből, hanem szeretetből fog „kötődni” hozzád.
Jól tudjuk, önmaga elől senki sem bújhat el. Még alvásunk közben is van egy bizonyos fokú figyelmi életünk, egy bizonyos fokú éberségünk, ami megmutatja mindazt, amit látnunk kell. Ám, ha valaki nem kíváncsi arra, hogy mi történik vele éjjel, nincs megfelelő kapcsolata a tudattalanjával. Ez igazán komoly gond. Ne engedd, hogy rejtve maradj magad elől! Ne elégedj meg a kevéssel, a Homállyal!
Tudd: Nem azért megyünk aludni, hogy még mélyebben szunnyadjunk, hanem hogy egy teljesebb Ébrenlétre készüljünk fel. Azért megyünk aludni, mert az álmodás egy teljesebb Ébrenlét, az Éberség tréningje..."
(Thomas Sanglor)

Forrás: https://www.facebook.com/tudatosalmodas/?fref=ts

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Szer. 27 Dec. - 20:53

Hmm ez az elmélet pozitív nekem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Dec. - 21:18

Én tegnap néztem meg egy előadását, nagyon tetszik a stílusa, a mondanivalója és a fogalmazása. Van két vagy három könyve is a témában, de nehéz hozzájutni mert magánkiadásban jelentek meg.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Dec. - 22:58

Ha majd legközelebb előadást tart Pesten, el kéne menni. Ott biztosan kaphatók lesznek a könyvei is. Rémlik hogy a Facebookon az e-mail címe is ott van (?) - vagy valahol láttam, talán az egyik könyvét reklámozó videó végén - és biztos ott is rendelhető könyv, nem tudom.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Szer. 27 Dec. - 23:32

Szólj ha lesz előadása,hátha jól jönne ki a lépés a számomra is!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Dec. - 23:36

fortis írta:Szólj ha lesz előadása,hátha jól jönne ki a lépés a számomra is!

A belinkelt Facebook oldalán lesz az időpont. Az eddigiek is ott vannak.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Csüt. 4 Jan. - 9:01

Áprilia írta:
fortis írta:Szólj ha lesz előadása,hátha jól jönne ki a lépés a számomra is!

A belinkelt Facebook oldalán lesz az időpont. Az eddigiek is ott vannak.

Thomas Sanglor következő előadása Budapesten február 13-án lesz. Hamarosan plakátozzák a facebook-on és a youtube-on. Az előadás helye: Magnet Közösségi Ház, Andrássy út 98 (Juhar terem). A februári előadás kifejezetten gyakorlati célzatú lesz.
(Korábbi előadásaira a jegy 2500ft/fő volt, gondolom, ez se ingyen lesz.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Jan. - 20:41

Köszi az infót!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Jan. - 20:50

Ezt Ápriliának hoztam, Thomas Sanglor előadása:
https://www.youtube.com/watch?v=cUCQpRDP40A

Nem minden Árnyéktermészet tekintendő ártónak és nem minden Árnyéktermészet visel magán negatív jegyet. Rengeteg Képességmag várja azt, hogy kibontakozhasson. Ha röviden szeretnénk megfogalmazni az Árnyéktermészetet, akkor azt mondhatnánk, hogy elhanyagolt, elnyomott, nem választott, ám ránk mégis hatást kifejtő részünk. Háttérbe tolt tulajdonságok, amelyek velünk együtt élnek, de megrekedtek valahol az időnyomon. Az Árnyéktermészet fogalomalkotása Jung nevéhez fűződik. Mivel ez a videó összevágott részek halmaza, így most főként a negatív Árnyéktermészeten való munkának fontossága (alakítás, javítás, kioldás) hallható. Ez a terület is mint a többi, a videóban látottól jóval bővebb. Így kisebb folytatások még várhatók. Ám, akik sokkal többet szeretnének megtudni, azokkal találkozhatunk a következő időpontban: 2018. 02. 13-án Budapesten a Magnet Közösségi Ház (Juhartermében) az Andrássy út 98 szám alatt. Az előadás 18-21 óráig tart. Szeretettel várok minden érdeklődőt!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jan. - 22:32

Köszi!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Kedd 6 Feb. - 18:36

A lényeg a mély alvásról szólna, de ha időt szakítotok rá, akkor kiderül ettől sokkal többről volna szó.  

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  fortis Vas. 18 Feb. - 20:13

Ez a gondolat egy félkómás félig alvó, félig ébren lévő állapotban érkezett, és így szólt:
Az álom világa valyon a képzelet valósága, vagy a valóság képzelete volna?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Az álom "elmélete(i)" - Page 8 Empty Re: Az álom "elmélete(i)"

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.