Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

4 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 5 Nov. - 21:47

nofertiti írta:
fortis írta:
nofertiti írta:
forits írta:Talán ha egyházba mész  a főpásztortól is hallhat az ember úgynevezett élő igét .
egyházba mész, de fura fogalmazás

Very Happy 
Hmm Na de szerinted ?
jaaa

lehet hát, ilyet én pl a krisna templomban élhettem át vagy lehet ISTEN egyháza, mely eldugott, ilyen volt, mondjuk azt álmodtam, mikor Arjunához látoggattam el és épp Istentisztelet volt, elbeszélt egy történetet, ilyennek éltem meg... tudtam, hogy álmodom, mégis olyan élőnek érintett.
Hmm igen értem . Köszi !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 5 Nov. - 21:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 5 Nov. - 22:11

Arjunáék járnak egyházba, vagy maga a BK az egyház és benne Arjuna az egyházfő ?
Hát szóval Nem muszáj válaszolni , csak ha szeretnél .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 5 Nov. - 22:17

Most látom , hogy Áprilia is majdnem pont ugyan ezt kérdezte .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 5 Nov. - 22:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  nofertiti Kedd 5 Nov. - 22:47

fura azért volt, mert nem hallottam még úgy kifejezni, ahogy fortis írta:

fortis írta:Talán ha egyházba mész
maga ahogy leírta magyartalannak tűnik, de lehet, hogy használják így, én még nem hallottam

felekezethez, templomba, zsinagógába, de egyházba még úgy se, hogy xy székesegyházba megyek, hanem megyek misére, vagy templomba, istentiszteletre, gyülekezetbe...

mint, ahogy katedrálisba kifejezésként sem hallottam


kérdésedre válaszolván, Istentisztelet és Arjuna Isten eszköze -mondjuk ezt a szót átvettem én magam hogy nevezném, ezen még nem gondolkoztam így, olvastam a Bibliában, hogy szócső, de én nem tudom hogy nevezném, van-e rá saját szavam. Elsőre a fényküldött ugrott be, de nem tudom.

Nem külön egyházba járunk, ami egyházunk a "benső szobánk", legalábbis mondjuk úgy ez rossz kifejezés de nem találok mást, erre törekszünk... A Biliában említett bizonyos benső szoba
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  nofertiti Kedd 5 Nov. - 22:50

tehát nem az egyház szó volt fura, hanem azok a szavak egymás után
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 5 Nov. - 23:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  nofertiti Kedd 5 Nov. - 23:09

Áprilia írta:
nofertiti írta:tehát nem az egyház szó volt fura, hanem azok a szavak egymás után
Fortis eljött velem párszor oda, ahova én járok és ott mi ezt úgy mondjuk. Ezért mondta ő is úgy a dolgokat.
igen mondom, csak nem hallottam eddig, egyházba jár most ugrik be úgy igen, de egyházba mész, az tök fura volt Rolling Eyes 

most már így is hallottam róla cyclops
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Nov. - 10:42

Érdekességként felemlítem , hogy milyen érdekes , Jézus soha sem imádkozott templomokban . Általában mindig a szabad ég alatt imádkozott .
Feltehetően imái során befelé nézhetett . A ma imádkozó embereknél ha megfigyelitek az imák mintha valahová kifelé szólnának .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Nov. - 10:51

János Evangéliuma 8 / 12 -azt mondja Jézus . Én vagyok a világ világossága
Máté 5 / 14 - azt mondja Jézus Ti vagytok a világ világossága .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Nov. - 10:58

Ferenc Pápa egyik nyilatkozatában azt mondta , hogy Istenhez csakis az egyházon keresztül vezet az út .
Jézus azt mondta , hogy Istenhez a világ világosságán keresztül vezet az út .

János 9 / 1-12 -ig Mindenkinek aki befogadta az igazi fényt , hatalmat adott arra , hogy Isten gyermekévé legyen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:10

Az esszénus Bibliát olvasom és fortis régebben kerdezted, hogy vajon Jézus evett-e húst. Hát bizony ebben az írásban egész sor dolgot elmond az étkezésről. Nem csak hogy húst nem lenne szabad enni, de még a tüzet sem lenne szabad használni az ételek elkészítéséhez. A kenyeret pl. a napon kellene megsütni. Már aki enni akar kenyeret. Ő a következő ételeket javasolta:
"Egyetek tehát azért mindig az Isten asztaláról: a fák gyümölcseiből, a mezők magvaiból és füveiből, igyátok állataitok tejét és a méhek mézét. Mert mindaz, ami ezeken túl van az a sátántól jön, az pedig a bűnök és betegségek ösvényén a halálba vezet.
Azok az ételek, amelyeket Isten bőségesen megterített asztalán találhattok, erőt és ifjúságot adnak a ti testeteknek, és soha betegséget nem láttok. Mert Istennek asztala táplálta az agg Matuzsálemet is és a ti ősatyáitokat is. És bizony mondom néktek, ha ti is úgy élnétek, ahogyan ők éltek, akkor az Élő Isten nektek is olyan hosszú földi életet adna, mint amilyen az övéké volt.
Mert bizony mondom néktek, az Élő Isten gazdagabb a Föld minden gazdagjánál, és gazdagabb az Ő bőségesen megterített asztala is a föld összes gazdagjainak roskadozó ünnepi asztalánál.
...
Elégedjetek meg két-három féle eledellel, amit mindenkor megtaláltok Föld Anyátok asztalán."



A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:18

"Amikor étkeztek, sohasem lakjatok teljesen jól. Kerüljétek el a sátán kísértéseit és figyeljetek Mennyei Atyátok angyalainak szavára. Mert a sátán és hatalma mindig arra csábít, hogy többet és még többet egyél. Hanem a lélek által éljetek és álljatok ellen a test kívánságainak."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:22

"Mert bizony mondom néktek, az, aki naponta a kétszeri étkezésnél többször eszik, az a sátán munkáját végzi a belsejében. Csak akkor egyetek, először amikor a Nap delelőre ér, másodszor pedig, amikor lenyugszik."

Na tessék, amióta az eszemet tudom, mindig csak délben és este bírtam enni. Mindenki mérges volt rám, hogy miért nem szoktatom magam a reggelihez, de egyszerűen nem ment, hiába próbáltam.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:27

" Ne egyétek a távoli országokból hozott tisztátalan ételeket, hanem mindig a ti fáitok termését fogyasszátok. Mert jól tudja a ti Istenetek, hol, és mikor mire van szükségetek. Mert ő adja minden ország népeinek azt a táplálékot, ami a legjobb mindegyikőjüknek."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Nov. - 17:30

Azt is hallottam, hogy ne együnk olyat, amit a nagyszüleink nem ismertek. Elgondolkodtató az is. Azt hiszem, én csupa olyan kaját eszek sajnos, amit a nagymamám sosem evett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:31

"És ne feledkezz meg róla, hogy minden hetedik nap szent, mert az az Istennek szenteltetett. Hat napon keresztül tápláljátok testeteket a Föld Anya ajándékaival, de a hetedik napon szenteljétek testeteket Mennyei Atyátoknak. A hetedik napon ne vegyetek magatokhoz semmiféle földi eledelt, hanem csak az Isten igéivel éljetek. Legyetek egész nap a Mennyei Atya országában az Úr angyalaival. És ezen a hetedik napon az Ő angyalai hadd építsék a ti testetekben a Mennyek Országát, mint ahogyan ti dolgoztok hat napon keresztül a Föld Anya birodalmában. És a ti testetekben ne zavarja meg ezen a hetedik napon semmiféle étel az angyalok munkáját. Isten ezért hosszú életet ad néktek a Földön, hogy örök életetek lehessen a Mennyek Országában. Mert, bizony mondom néktek, ha nem ismertek betegséget a Földön, örök életetek lesz a Mennyek Országában."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Nov. - 17:33

Jókor jönnek ezek az idézetek, pont az imént gondoltam rá, hogy ez így nem mehet tovább. No Valamit csinálnom kellene.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:36

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:02-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:39

"- Május hónaptól kezdve az árpát egyétek, júniustól a búzát, amely a legtökéletesebb az összes maghozó füvek közül. Ebből legyen a ti mindennapi kenyeretek, hogy a Mennyei Atya megtartsa a ti testeteket. Júliustól egyétek a savanyú szőlőt, hogy testetek megtisztulhasson, és a sátán eltávozhasson belőle. Augusztus hónapjában gyűjtsétek be a szőlőt, hogy annak nedve szolgáljon nektek italként. Szeptember havában szüreteljétek le a Nap Angyalai által megédesített szőlőt, hogy gyarapítsa a ti testeteket, hogy a Mennyei Atya angyalai lakozzék bennük. A zamatos fügét október és november hónapokban egyétek, a maradékot pedig hadd aszalja meg számotokra a Nap Angyala. És egyétek azt mandulával azon hónapokban, amikor a fák nem hoznak gyümölcsöt. Decemberben egyétek az eső után növekvő füveket, hogy véretek megtisztulhasson a ti bűneitektől. És még ugyan ebben a hónapban kezdjétek inni állataitok tejét, mert azért adta Isten a mezők növényeit az összes tejadó állatnak, hogy azok tejükkel táplálhassák az Embert."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Nov. - 17:44

Ha hűek akarunk maradni az írás szellemiségéhez, ezt le kell fordítani az itteni éghajlatra!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:45

"- Ne egyetek úgy, mint a falánkok, akik kapkodva tömik tele magukat, beszennyezvén testüket minden féle undoksággal. Mert Isten angyalainak ereje száll belétek azzal az élő táplálékkal, amit a Mennyei Atya ad néktek királyi asztaláról. És amikor étkeztek, vigyázzon rátok felülről a Levegő Angyala, alulról pedig a Víznek Angyala. Lélegezzetek hosszan és mélyen, hogy a Levegő Angyal megáldhassa étkezéseteket. És alaposan rágjátok meg az ételt a fogaitokkal, hogy az folyékonnyá váljék, és a Víz Angyala vérré változtassa azt testetekben. És egyetek olyan lassan, mintha imádkoznátok Mennyei Atyátokhoz. Mert, bizony mondom néktek, az Isten ereje hatol belétek, amikor ilyen módon étkeztek az Ő asztalánál. De a sátán gőzölgő mocsárrá változtatja annak testét, akinek étkezését nem áldja meg a Levegő és a Víz Angyala."


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:46

efi írta:Ha hűek akarunk maradni az írás szellemiségéhez, ezt le kell fordítani az itteni éghajlatra!
Igen, gondolom, nekünk például almát almával kellene enni. Csináltam egy időben, hogy édes (nem savanyú!) almát ettem, sokat, mindennap. Azontúl, hogy klasszul lefogytam, abban az évben egyáltalán nem voltam beteg (náthás, stb.)


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 24 Nov. - 17:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:46

"Mert az Isten asztala olyan, mint egy oltár, és az aki az Ő asztalánál étkezik, az templomban tartózkodik. Mert, bizony mondom néktek, templommá válik az Ember Fiának teste és az ő belseje oltárrá, ha cselekszi Isten törvényeit. Ezért ne tegyetek semmit az Isten oltárára, amikor zaklatott a ti lelketek, és ne gondoljatok senkire haraggal az Ő templomában. Csak akkor térjetek be Isten szentélyében, ha meghalljátok angyalainak hívó szavát. Mert mindaz méreggé válik bennetek, amit szomorúan, bánatosan, mérgelődve, vagy haraggal, étvágytalanul esztek. Mert megfertőzi mindazt a sátán lehelete. Helyezzétek tehát örömmel adományaitokat testetek oltárára, és távozzék el tőletek minden rossz gondolat, amikor Mennyei Atyátok asztalánál magatokba fogadjátok az Ő végtelen erejét. De soha ne üljetek az Ő asztalához, amíg az étvágy angyala oda nem csalogat benneteket.
Örvendezzetek tehát mindig az Ő angyalaival együtt az Ő királyi asztalánál, mert ez kedves lesz Mennyei Atyátok szívének. És életetek hosszú lészen e földön, mert Isten legkedvesebb angyalai fognak szolgálni a Földön: az Öröm Angyalai lesznek veletek."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Nov. - 17:50

Holnap nyomtatok magamnak egy cetlit ezekből az idézetekből válogatva! Hogy előttem legyen. Olyan szép szövegek, hogy kedvet kap az ember a diétához!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Nov. - 17:52

efi írta:Holnap nyomtatok magamnak egy cetlit ezekből az idézetekből válogatva! Hogy előttem legyen. Olyan szép szövegek, hogy kedvet kap az ember a diétához!
Pont ugyanezt érzem én is, hogy kedvet kaptam a diétához!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  nofertiti Vas. 24 Nov. - 17:53

like 

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 24 Nov. - 18:42

Áprilia írta:Az esszénus Bibliát olvasom és fortis régebben kerdezted, hogy vajon Jézus evett-e húst. Hát bizony ebben az írásban egész sor dolgot elmond az étkezésről. Nem csak hogy húst nem lenne szabad enni, de még a tüzet sem lenne szabad használni az ételek elkészítéséhez. A kenyeret pl. a napon kellene megsütni. Már aki enni akar kenyeret. Ő a következő ételeket javasolta:
"Egyetek tehát azért mindig az Isten asztaláról: a fák gyümölcseiből, a mezők magvaiból és füveiből, igyátok állataitok tejét és a méhek mézét. Mert mindaz, ami ezeken túl van az a sátántól jön, az pedig a bűnök és betegségek ösvényén a halálba vezet.
Azok az ételek, amelyeket Isten bőségesen megterített asztalán találhattok, erőt és ifjúságot adnak a ti testeteknek, és soha betegséget nem láttok. Mert Istennek asztala táplálta az agg Matuzsálemet is és a ti ősatyáitokat is. És bizony mondom néktek, ha ti is úgy élnétek, ahogyan ők éltek, akkor az Élő Isten nektek is olyan hosszú földi életet adna, mint amilyen az övéké volt.
Mert bizony mondom néktek, az Élő Isten gazdagabb a Föld minden gazdagjánál, és gazdagabb az Ő bőségesen megterített asztala is a föld összes gazdagjainak roskadozó ünnepi asztalánál.
...
Elégedjetek meg két-három féle eledellel, amit mindenkor megtaláltok Föld Anyátok asztalán."

Ez érdekes, hogy pont ma olvasom ezt, mert épp előtte gondolkodtam ma reggel azon, hogy tulajdonképpen egyáltalán nem mindegy, mi van a testünk beleiben. És hogy egyáltalán nem kellene a kajálásból olyan nagy ügyet csinálni, mert valahol az étkezés egy nagyon egyszerű dolog kellene, hogy legyen. Mindig is visszatetsző volt számomra, amikor az újságokban látni lehetett a különféle szakács versenyeket, hogy hányféle kaját kell tudni az 5 csillagos éttermek szakácsainak elkészíteni, nagy műgonddal. Nevetséges és természetellenes.
Egyet értek , de a hal kimaradt . Szerintem ha nem lenne szabad halat enni , akkor nem adott volna halat Jézus az éhezőknek . Egyétek és vigyétek ?-vagy hogy is mondta ? - , amikor egy kosár halból nem tudom mennyit csinált .
A tűzről meg az a véleményem , hogy azon a vidéken annyira felmelegedhet a kőzet , hogy egy tojást rátéve rántotta lenne belőle . Ezzel szemben itt az északibb vidékeken elég hideg van ahhoz , hogy használnunk kelljen a tűzet .
Amúgy egyet értek a vegetáriánussággal , de a hal szerintem még még bele fér.
A másik amit viszont magam sem csípek valami nagyon , és tulajdonképpen azt szokta eszembe juttatni , hogy mennyire nem tiszteljük az állatvilágot , hogy képesek vagyunk olyan reklámokat készíteni , hogy a szerencsétlen tyúk önként és dalolva furikázik be egy kis teherautón a vágóhídra , hogy jaj de jó , milyen finom csirkemell készül majd belőlem !!! Volt ilyen reklám szegény disznókkal meg marhákkal is már . Hát nem tudom , ez nekem gusztustalan .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 4 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.