Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Én és a világ

+8
fortis
Mayra1
Lea.
Greywolf
Kilendin
Nilka
Méhecske
nofertiti
12 posters

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Én és a világ Empty Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Okt. - 15:31

Nofertiti Fortis álmainál írta:KI érzékel
ki az érzékelő
Hogy tetézzem a megválaszolatlan kérdések sorát, és szaporítsam a gondolati leágazásokat, én meg azt is kérdezem, hogy MI az érzékelés?

Ez azóta vált érdekessé, amióta olvastam a Castaneda topikban, hogy hogyan áll össze világgá egy idegen hely benyomásainak a zűrzavara, amikor oda először belép valaki.

Áprilia Castanedától írta:"...az emberiség csak azért érzékeli az általunk ismert világot úgy, ahogy azt teszi, mert osztozunk az energetikai egyöntetűségben és az összetartóerőben.
...
a neveltetésünk során automatikusan érjük el ezt a két energetikai feltételt...
Megkérdeztem, mi az egyöntetűség és az összetartóerő. Elmagyarázta, hogy az ember energetikai alakjának abban az értelemben van egyöntetűsége, hogy minden emberi lény a Földön tojás, vagy gömb alakú. Az a tény pedig, hogy az ember energiája tojásként, vagy gömbként tartja össze magát, bizonyítja, hogy van összetartóereje.
születésünk pillanatától elkerülhetetlenül azon küszködünk, hogy érzékelésünket hozzáigazítsuk az (értelmező) rendszer igényeihez és elvárásaihoz
abban a pillanatban, amikor a gyűjtőpont elmozdul egy bizonyos küszöbön túlra, és az univerzum új energiaszálait érzékeli, nincs ÉRTELME annak, amit ÉRZÉKELÜNK. Ennek közvetlen oka az, hogy az új érzékelési adat működésképtelenné teszi az (értelmező) rendszerünket; az többé nem képes értelmezni azt, amit érzékelünk.

"– Az (értelmező) rendszerünk nélkül érzékelni természetesen kaotikus (mármint egy másik világban)– folytatta Don Juan. – De eléggé furcsa, hogy amikor azt gondoljuk, hogy teljesen elvesztettük az irányt, a régi rendszer erejét, az a segítségünkre siet és az új, felfoghatatlan érzékelést átalakítja egy teljesen felfogható, új világgá.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  nofertiti Szer. 30 Okt. - 9:57

Áprilia írta:A tiszta érzékelés az, amikor az energia test érzékel. Az értelmező rendszerünk pedig azonnal felruházza az érzékelést mindenféle magyarázatokkal.
Tulajdonképpen az értelmező rendszerünk mindenképp (tehát más világokban is) a segítségünkre kell, hogy siessen, amikor érzékelünk.
(Ez csak úgy eszembe jutott.)
Azt hiszem, a Sanchez-jegyzetekben is van erről, majd utána nézek, ha lesz időm, engem is érdekel.
Amúgy a tudat/szellem/energia test az, ami érzékel.
Sima álomban ez nem kel életre, csak tudatos álomban. Tudatos álmon kívülre pedig csak akkor lehet vele utazni, ha kellőképpen, kellő (álmodási) gyakorlatokkal "megszilárdítjuk."
Ennek majd összeszedettebben és precízebben is utána nézek.
Kicsit visszaolvasok, hogy az energia test, az minek a része, mert az egészet egyben most nem látom.

És hát van kérdésem, de lehet, hogy arra a válasz ott már le van írva...
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 16:36

"A valóságot FIGYELMÜNK használatának meghatározott módja miatt érzékeljük olyannak, amilyennek. Ebben az értelemben, a figyelem tartja fenn a világot.
A figyelem a tudomás/tudat azon ESZKÖZE, ami miatt a belső és külső valóság bizonyos aspektusaira fókuszálunk, másokat pedig „figyelmen kívül hagyunk”.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 16:36

"A TESTI ÉRZÉKELÉS (test alatt értsd: energiatest, azaz a fénylő tojás alakú emberi alakzat) a test teljes egészével történik, még azon részeivel is, melyek a bőr határán kívül helyezkednek el. A látók szerint ez a fajta érzékelés tesz minket nagy, fénylő tojásokhoz hasonlatossá."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 16:37

- "Az (energia)TESTI ÉRZÉKELÉST úgy foghatjuk fel, mint az ego parancsaiból, a személyes történelemből és érzékszerveink használatából összeálló hagyományos érzékelés ellentettjét. A testi érzékelés közvetlen, és nem hagy teret a magyarázatok számára. Ebben az összefüggésben a test és elme kapcsolat értelmét veszti, mivel a test a teljes energiamező részévé válik, és az érzékelési folyamat a fénylő tojás energiája és a rajta kívül lévő energiamezők közti kölcsönös kapcsolatból jön létre."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 16:37

- "Don Juan ismeretségük kezdetétől fogva arra ösztönözte Carlost, hogy szenteljen nagyobb figyelmet az érzéseinek, és hagyja abba a gondolkodást. Azt mondta neki, hogy MÍG AZ ELMÉNEK TANULNIA KELL, Az (energia)TEST EGYSZERŰEN TUD. Don Juan összes tanítása tartalmaz egyfajta testi értelmezési tartományt, mely nem a szavakban vagy a gondolatokban, hanem a TETTEKBEN gyökeredzik. A HARCOS MINDIG ELŐSZÖR CSELEKSZIK ÉS NEM FILOZOFÁLGAT."


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 31 Okt. - 16:45-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 16:38

- "...képesek vagyunk arra, hogy érzékszerveinket a megszokottól eltérő módon használjuk, és e mód segítségével anélkül foghatjuk fel a dolgok természetét, hogy gondolkodnunk kellene rajtuk, valamint azt, hogy megtapasztalhatjuk, a test (értsd alatta: energiatest) rendelkezik egyfajta csendes tudással és saját emlékezettel. Don Carlos csendes tudásként hivatkozik munkáiban a testi érzékelésre, melynek semmi köze nincs a szavakhoz és a gondolatokhoz, sokkal inkább a test és a világ közötti közvetlen kapcsolatot jelenti."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Okt. - 17:13

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Pént. 1 Nov. - 0:41

Úgy látom, nem vagyok túl népszerű ezekkel a hsz-ekkel, pedig nagy dérrel-dúrral indult ez a téma. Nagyon érdekelt volna a folytatás, hogy mire jutunk.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Pént. 1 Nov. - 6:25

De, de, népszerű vagy! Én olvasom és gondolkozom is rajta. Csak mielőtt hozzá szólnék, össze kéne fésülnöm az eddigi gondolataimmal, és az olyan mértékű szellemi munka nekem smile , amire nincs energiám sokszor. Ilyenkor tervben van, hogy majd később neki ülök, és néha meg is teszem, néha meg elhalad közben a beszélgetés, és már van más, amihez szintén hozzá kéne szólni. Azután pedig olyan is van, főleg ha nagyon újszerű valami, hogy érlelnem kell magamban egy ideig.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Pént. 1 Nov. - 6:33

Ez a téma meg olyan, hogy a szellemtudomány is foglalkozik vele, ilyenkor mindig késztetést érzek, hogy elmondjam, ott mit mondanak. Azokat pedig összeszedni magamban a legnehezebb. De örülök azért az ilyen helyzeteknek, amik szellemi munkára késztetnek! Csak nem mindig engedek a késztetésnek.
Ne add fel, legyél kicsit türelmesebb.
Jó, hogy szétszedted a szöveget, könnyebb így hozzászólni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Pént. 1 Nov. - 6:59

Ha bele gondoltok még mindig jobb , ha olyan sok téma és beszélgetések vetődnek fel , hogy az ember kapkodja a fejét , mit is olvasson el , mintsem pangás lenne , és nem írna senki sehova sem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Nov. - 17:36

Áprilia írta:"A TESTI ÉRZÉKELÉS (test alatt értsd: energiatest, azaz a fénylő tojás alakú emberi alakzat) a test teljes egészével történik, még azon részeivel is, melyek a bőr határán kívül helyezkednek el. A látók szerint ez a fajta érzékelés tesz minket nagy, fénylő tojásokhoz hasonlatossá."
Nekem ezzel az a gondom, hogy azt a nézetet osztom, hogy az érzékelés érzékszervek segítségével történik, és azt, hogy a test (vagy energiatest - az most mindegy) minden pontja alkalmas az érzékelésre, ezt valahogy nem tudom magamévá tenni.

A szellemtudomány szerint a nem anyagi érzékeléshez ún, szellemi érzékszervek szükségesek, ezeket kell kifejleszteni. Azt el tudom fogadni, hogy az energiatestnek a fizikai ember határain kívül eső (de akár a belül eső) részei ilyen működő szellemi érzékszerveket  (csakrákat) tartalmaznak. Ám ezzel még az is a gondom, hogy elhiggyem, hogy ezek minden embernél működőképesek, azaz bárki képes ilyen fajta érzékelésre.

Viszont hallucinogén anyag bevételével (gomba, LSD, stb.) úgy tudom, mindenki képes különleges dolgok érzékelésére, ez a tény cáfolni látszik a szellemi érzékszervekről általam gondoltakat. Nem tudom, mi történik tulajdonképpen az érzékeléssel, amikor ilyen szereket fogyaszt az ember. Hogyan lehet megmagyarázni a világ különös érzékelését. Olvastam valamit erről, megkeresem, hátha okosabbak leszünk. (Vagy én.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Hétf. 4 Nov. - 18:08

Efinek a gombákról : Tulajdonképpen az , hogy hogyan és mit érzékelünk a világból a gyűjtőpontunk helyzetéből adódik . Na már most ha valaki beveszi a gombát , a gyűjtőpontja kimozdul ennek következtében a megszokott helyéről , ezért érzékelései másfelé fordulnak . A különbség egy meditatív helyzetből való gyűjtőpont eltolódás és egy kábítószer hatása által bekövetkezett esemény között , hogy mennyire lesz képes az ember ésszerűen értelmezni a vele megtörtént eseményeket . Míg egy meditatív állapotban képes az ember az emelkedett tudomás állapotába kerülnie és céljainak megfelelően cselekedni , addig egy kábítószeres nem . Amúgy a gomba kis mértékben elősegítheti azoknak a gátaknak a feloldását , amik az embert visszafognák abban , hogy merjen betekinteni olyan világokba , amik a megszokott világán túl vannak .
Szóval érvényes a kis mértékben orvosság , nagy mértékben méreg kifejezés ebben az esetben is .
Ettől függetlenül nincs jelentősége a gombának , mert aki valóban kíváncsi ezekre a világokra , nem fog nyúlni méreghez .
/ Azzal , hogy hogyan és mit érzékelünk a világból , ezzel a világ különböző rétegeit értettem . Ezekből a rétegekből az általunk ismert , csak egy a sok közül , gyűjtőpontunk rögzültségének megfelelően /
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Nov. - 18:14

Köszi Fortis az igyekezetedet, hogy megmagyarázd, de nekem a gyűjtőpont nem mond semmit (hiába olvastam Castanedát), ez nekem nem magyarázat, hanem a kérdés eldugása egy másik fogalom mögé. Most ettől nem értem jobban, hogy mi történik, mert nem tudom, mi is valójában a gyűjtőpont, és hova mozdul el, és ha mindezt tudnám is, hogyan magyarázza mindez az érzékelést.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Hétf. 4 Nov. - 18:50

efi írta:Köszi Fortis az igyekezetedet, hogy megmagyarázd, de nekem a gyűjtőpont nem mond semmit (hiába olvastam Castanedát), ez nekem nem magyarázat, hanem a kérdés eldugása egy másik fogalom mögé. Most ettől nem értem jobban, hogy mi történik, mert nem tudom, mi is valójában a gyűjtőpont, és hova mozdul el, és ha mindezt tudnám is, hogyan magyarázza mindez az érzékelést.
Don Juan elmondta, hogy az univerzumban áramló energia látása során az emberi lényeket fénylő tojásként, fényes energiagömbként érzékeljük, melyeken bizonyos általános, mindenkire jellemző tulajdonságok vehetők észre: például egy ragyogó, a gömb többi részénél intenzívebben fénylő pont. A látók felismerték, hogy ezen a fényes, gyűjtőpontnak nevezett ponton gyűlik össze az észlelés, sőt amikor logikusan végigvitték ezt a gondolatot, arra is rájöttek, hogy ugyanitt alkotjuk
meg világunk kognícióját is. Nos, don Juan nem tévedett, mert legyen bármily különös is, valóban ez történik.


A GYŰJTŐPONT

Azt a tényezőt, mely meghatározza, hogy az érzékelés egy adott pillanatában mely emanációkat választjuk ki vagy igazítjuk be, gyűjtőpontnak nevezik [VI-137]. A tudomás a gyűjtőpont által választja ki azokat a megfelelő emanációkat, melyek beigazulása [Vl-72] az adott észlelt világot alkotó elemek egyidejű érzékelését eredményezi. A gyűjtőpontnak különösen az emanációk bizonyos sávjaival és azon belül adott emanációkkal történő beigazulását a „gyűjtőpont helyzetének” nevezzük. A köznapi ember számára ez azt jelenti, hogy gyűjtőpontja egy egyedi beigazulást hoz létre, melyet a mindennapi világként érzékel.

A gyűjtőpont kismértékű elmozdulása az emberiség sávján belül általában figyelmen kívül hagyott emanációk beigazolódását eredményezi. Amennyiben a gyűjtőpont nagymértékben mozdul el, az az emanációk egyéb nagy csoportjainak beigazulását vonja maga után.

A Castaneda-könyvekben elénk tárt tudásrendszer végső célja az, hogy tudatosan elmozdítsuk a gyűjtőpontunkat, és ezáltal kiszabadítsuk énünket a hagyományos érzékelés börtönéből. Igaz ugyan, hogy a gyűjtőpont elmozdítása nem könnyű feladat, de még egy kis elmozdulás is valóban hatalmas változásokat eredményezhet bárki életében, életmódjában éppúgy, mint szokásaiban, és abban, ahogy a világot érzékeli.

Don Juan tanításainak egész rendszere ezt a célt szolgálja. A tanítások két részre oszlanak: a jobb és a bal oldalnak szánt tanításokra. Mindkettő a nemtevés adott oldalnak megfelelő formáit tartalmazza, melyek lehetővé teszik a gyűjtőpont elmozdítását, és amelyeket cserkelésnek, illetve álmodásnak neveznek.

Az emanációk érzékelése minden élő lény egész élete során alkalmazott képessége, mely az érzékelés speciális formáit eredményezi. Az érzékelés alkalmazásának érdekében, minden ember születése pillanatától fogva rá van kényszerítve arra, hogy kifejlessze magában azt a képességet, hogy az emberek számára elérhető emanációk közül kiválasszon egy „adagot”, és csak azokat érzékelje, ezáltal téve működőképessé az életét. Amennyiben ezt nem tenné meg, az emanációkat csak összefüggéstelen káoszként érzékelné.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Hétf. 4 Nov. - 19:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Hétf. 4 Nov. - 19:42

Azt akartam mondani , csak lemaradt , hogy jobb ha ezekre a kérdésekre Áprilia válaszolna , hisz ő képviselné a Don Juani oldalt , én sokkal inkább a Genaro félék közé tartozom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Nov. - 15:58

Aztamindenit , hogy a csudába tud valaki egyfolytában ennyit beszélni ?

AVATARA: TUDATOS TEREMTÉS ISKOLÁJA

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Blueeye Szomb. 4 Jan. - 13:41

Sokat az beszél, aki nem spirituális tanító. Ez a hölgy jobban tenné, ha 2 x ennyit hallgatna. Vagyis tudna csendben lenni.  befog 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szomb. 4 Jan. - 17:10

Blueeye írta:Sokat az beszél, aki nem spirituális tanító. Ez a hölgy jobban tenné, ha 2 x ennyit hallgatna. Vagyis tudna csendben lenni.  befog 

Hát ő nem is egy spirituális tanító , inkább egy informátor .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Szomb. 4 Jan. - 17:24

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:02-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szomb. 4 Jan. - 22:06

Azt hiszem úgy kellene mondanom inkább , hogy az előadásai nem spirituális tanítói jelleggel  születnek , vagyis valószínűleg nem annak szánja azokat . Amúgy a beszédéből elég nagy gőg és beképzeltség tükröződik néha . De mindezektől függetlenül elég okos nő lehet és sok mindennek utána járhatott , tehát a tapasztalataira támasztja a mondanivalóját .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Vas. 5 Jan. - 0:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Vas. 5 Jan. - 8:58

>>>...De a fejlődéshez nem információra van szükség, hanem a szent szellemtől vett kijelentésre, kinyilatkoztatásra. És még akkor is ott van az, hogy ami az egyik embernek kijelentés, az a másiknak nem biztos, hogy az......<<<

( egyetlen mondatban csak...: a SztSz Személy által "leadott" adatközlés minden esetben a "beérkeztetést" segíti elő. Nem lehet másként! - Nem a "csaló" - "megtévesztő" kategóriába tartozó. ...ennyi, köszi...! )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Vas. 5 Jan. - 10:05

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Vas. 5 Jan. - 12:57

>>>...Senki nem tud átadni olyat, ami neki magának nincsen...<<<

DE, bizony is, h van olyan!
Nem egy "révületbe esett" személy közöl le dolgokat! - "Kiszólnak" általuk, belőlük  a szellemiségek....
-
Konkrétan a SztSz Személy is így cselekszik!
-
Az ember tehát nem rendelkező - az ember eszköz.
A legkevésbé ura önön magának!
Bizonyított, az ember - képes volna de, nem az mert nem veszi magához a rendelkezésre bocsátott lehetőséget! Képességet...
Magyarúl - képtelen de, képessé lehetne de, képtelen szabad akaratának érvényesítésére, s képtelenségbe torkollott, eszköz! Maradt... - Megrekesztett.....!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Blueeye Vas. 5 Jan. - 13:24

Nem mindegy, kinek vagy minek az eszköze az ember.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Áprilia Vas. 5 Jan. - 14:24

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 0:04-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6435

Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Vas. 5 Jan. - 14:53

" Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk

és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül."
-

Valójában elmondja itt az ige de, nekem wttől még nagyon kétértelmű vagy két irányú.
Ami nem szokatlan hiszen én magam  az  vagyok - A SZOKATLAN!
Figyeljetek csak...!

...alkalmas időben való segítség...

kegyelem.
A kegyelem  igazi, azaz IGAZSÁG értelme, hogy azok a "részesedettek >< részesítettek vagyunk"  - akiken - egy megtörténő esemény által, állíttatik "vissza" restauráción keresztűl az Isten-i rend, azaz a kegyelem.

Irgalmasság fölöttünk - a kellő >< alkalmas időben való segítség - IS!

Hogy tudomásúl vegyük, OTT, AKKOR,  a hit és a tisztelet eszközeivel, ugyan - a földi létünkben  - és  VAGY az univerzumban - mi megy végbe!
-
NEM ELSŐSORBAN, NEM IS VÉGEZETÜL.....nem a mi kínjaink és nyögéseink, "vergődéseink" a frekventáltak!
-
Szerintem!
Ennek az "értelmezésnek" a "kiesése" okozza a - ZAVART, a kettős látást az un. vizes kereszténységet! Vagy ha úgy tetszik a nagy hintapalintát.
A SztSz-el történő betöltekezés pillanatai azok a pillanatok amikor az alámerűlt - feltétel nélkül tiszteli Istent és hódol előtte.
"Átlátja" rendeltetését, elfogadja azt és "kiegyezik"!
Sőt, mivel ez a Szentség - az érintetlenség is - így megszületik benne a "javaslatkeltés"  tiszta öröme - az evangélium továbbadási szándéka - készsége.
-
A tisztelet elvesztése, az örömtől eltávolodás, az önzetlenség érintetlenségének tagadása, az egó, az önzés felvétele a problémák gyökere.

Ilyen az amikor valaki szakadásig teljesít - katolikus arculatra vált, dogmatizált, reverendista harcos....
-
NINCS MIT TENNI!
Az eszköz ne akarjon eszköziségébe - tudatot - oltani! Bele injektálni!

- Ha! Behívja és HA jön a megváltó - akkor képes lesz arra amit itt felvetettünk - azaz állandóan a SztSz-ben alámerűlten OTT tartózkodni! OTT LENNI! - Apostollá lenni, megszentelődni, szentek közösségét alkotni!
-
Következésként úgy elfeledi az erőlködést és magát az erőlködést tanítani, ráerőltetni másokra  - mint a szél!
Nem kér >< nem vár el, nem követel tisztulást, és nem is titulál tisztának senkit sem!
ELFOGAD mert TUDOTT ELŐTTE - "ELENGEDNI"!
-
Az evangélista sem tesz egyebet( örömmel örömből örömért) mint: javasol - javaslaltot tesz egyfajta emberi, egy prevenciózus( megelőzhetően).....> preventív(megelőzhető) cselekményre  hívja fel a figyelmet!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.