Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Én és a világ

+8
fortis
Mayra1
Lea.
Greywolf
Kilendin
Nilka
Méhecske
nofertiti
12 posters

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Greywolf Kedd 27 Jan. - 16:34

Amit az emberek általában értenek alatta, az igen. Amit az emberek Isten és szeretet alatt értenek, az kitaláció.
Az ember pedig nagyon is ilyen, hiába gondolja magát jónak és nagynak. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Nem hiszem, hogy egy állathoz mérhető lenne egy ember. Az állat javára, természetesen.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 27 Jan. - 16:44

Ezt húzzák rá amit te kitalációnak nevezel.
Semmi sincs a helyén és nevén nevezve...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 27 Jan. - 16:54

id;..."Nem hiszem, hogy egy állathoz mérhető lenne egy ember. Az állat javára, természetesen."...


Ez elég erős de, lényegében kifejező!
Nekem azt villantja fel; van esély a rendszerbe történő bekapcsolódásra ha! - Engedelmes leszek...pld amint teszi azt egy állat, aki-amely képes tükrözni az adott Isten Akaratot! - "Csípőből"...
-
Az embernek "szükség" "úttörőt" keresnie maga előtt és teszi is!
Maga fölé emeli a kortárs személyiségek egyikét vagy visszagörgeti a történelem fonalát, s onnan ragad magához - neki valót!
-
A bűnös - bűnöst Istenít!
-
A bárány a mezőn nem istenít semmit még a juhászt sem...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 28 Jan. - 8:18

Én akkor tovább vinném Greywolf játékát egy kérdéssel :
Tudtok olyasmit mondani  , hogy mi különbözteti meg az embert az állattól  a szabad akaratán kívül  ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Greywolf Szer. 28 Jan. - 8:33

A szabad akarat pont nem. Miért gondoljátok, hogy az állatoknak nincs szabad akaratuk? Hogy csak "beprogramozott" biorobotok?

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 28 Jan. - 8:47

Greywolf írta:A szabad akarat pont nem. Miért gondoljátok, hogy az állatoknak nincs szabad akaratuk? Hogy csak "beprogramozott" biorobotok?

Azt gondolnám , hogy a megoldás kicsit bonyolultabb lehet ,  mert  a lista az egyszerűbbtől a bonyolultabb felé haladhat .  Valószínűleg ha az állatoknál lehetne beszélni szabad akaratról , akkor az talán az intelligencia szintjük hányadosaként kerülhetne a felszínre , mint pl az ösztönlénységből kiemelkedve minél nagyobb tudatossággal rendelkezzen egy lény , a szabad akarat lehetőségének  valószínűsége  annál nagyobbá válhat  .

Hát igen , tulajdonképpen lehet , hogy helytelen az ember és állat közötti különbséget élesen a szabad akarat  oldaláról elkülöníteni .  Elgondolkodtam Grey és egyet értek , mert az a kutya is dönthet , hogy megdöglik e az elhunyt társa mellett éhen szomjan , vagy odébb áll e , ahogy az álltalában megszokott .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Greywolf Szer. 28 Jan. - 9:45

Nem erről beszéltem. A célom az lett volna, hogy más szemszögből is megvizsgáljátok a dolgokat. Emberek vagytok és emberi mérce alapján méritek a szabad akaratot és intelligenciát is. Ami nem baj. A gond az, hogy ebből nem tudtok kilépni más fajok esetében és nem csak ti, de a többi ember sem. Mindig egy emberhez, az emberihez hasonlítjátok a dolgokat. Akkor is, ha egy másik faj egyedével van dolgotok. Egy haltól és egy madártól sem várja el senki ugyanazt a teljesítményt. Akkor miért csak abban a formában akarjátok elismerni a szabad akaratot és intelligenciát, amit ismertek?
Erre lettem volna kíváncsi, de nem kell a rizsa, a mellé beszélés.
Köszönöm a lehetőséget!

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 28 Jan. - 12:09

Greywolf írta:Nem erről beszéltem. A célom az lett volna, hogy más szemszögből is megvizsgáljátok a dolgokat. Emberek vagytok és emberi mérce alapján méritek a szabad akaratot és intelligenciát is. Ami nem baj. A gond az, hogy ebből nem tudtok kilépni más fajok esetében és nem csak ti, de a többi ember sem. Mindig egy emberhez, az emberihez hasonlítjátok a dolgokat. Akkor is, ha egy másik faj egyedével van dolgotok. Egy haltól és egy madártól sem várja el senki ugyanazt a teljesítményt. Akkor miért csak abban a formában akarjátok elismerni a szabad akaratot és intelligenciát, amit ismertek?
Erre lettem volna kíváncsi, de nem kell a rizsa, a mellé beszélés.
Köszönöm a lehetőséget!

Nézd , én voltam már álmomban  varjú , teknősbéka , kecskebéka és még egy csomó minden más . A gondolataimat a mozgás , az evés , ivás , és maga a létezés tette ki .  Nem gondolkodtam el a lehetőségeken , hogy tehetnék e dolgokat , tettem azt amit tennem kellett , amilyen formában éppen voltam . Tulajdonképpen az észlelés töltötte ki azt az űrt , amit talán az embernél még plusz az egyéb gondolatok .
Ha megtennéd leírhatnád , hogy te hogy látod ezt , adhatnál némi táppontot  vagy magyarázatot .
Most , nem álomban ez hogy működhet nem tudom , de leírhatnád a saját gondolataidat , hogy állati formában te ezt hogyan gondolod .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Greywolf Szer. 28 Jan. - 13:38

Az álmod volt a saját szemszöged.

Ha, jól emlékszem, akkor Mayra hozott egy videót egy madárról. Varjúféle lehetett, de nem varjú, valami ausztráliai vagy afrikai madár talán.
Egy igen összetett öt lépcsős feladat elé állították úgy, hogy nem látta, hogyan rakják össze a próbához szükséges dolgokat a gondozók.
Annyira komplex volt a feladat, hogy logika, intelligencia nélkül esélytelen lett volna megoldani. Még egy elsős kisgyereknek sem ment volna vagy csak nagyon nehezen. Ehhez képest a madár egy ideig figyelt, aztán elkezdett egy megoldási műveletet, amivel kisebb javítások mellett hamar megoldotta a feladatot anélkül, hogy segítségre várt volna.
Az állatok tanítják a kölykeiket vadászni, úszni is. Mint például a vidrák, nem tudnak a kicsik ösztönösen úszni, a szülőknek kell őket megtanítani rá.
Évekkel ez előtt volt, hogy a pécsi állatkertben voltam és a holló ketrecéhez értem. Egyedül voltam a közelben, a holló elkezdett nézni. Majd a nemrég neki berakott napos csirkék közül fogott egy felet és kidugta nekem a rácson keresztül. Azon a helyen, ahol kifért a csirke. Nem a kicsi lyukakon próbálkozott. Aztán annyira örült, hogy visszaadtam neki. De, ha a szabadban is probléma merül fel egy állat életében feltalálja magát. Keress rá az eszközhasználó állatok címszóra.
Nézz meg egy kutyát és a gazdáját. Nekem van két kutyám és beszélni szoktam hozzájuk, ezt el is várják tőlem és egyből megértik, de szavak nélkül pillantásokkal és gesztusokkal is kommunikálni szoktunk. Az más dolog, hogy esetleg kedvük nincs hozzá és azért nem csinálják. De, csak nézz bele őszintén egy kutya vagy bármelyik más állat szemébe. Elvárások nélkül és próbáld megtalálni a test mögött őt magát. Meg fogsz lepődni. Ezt vad madarakkal, állatokkal is megszoktam tenni. "Érdekes" módon tudják és érzik is, hogy tisztelem őket. Ezért a kezdeti bizalmatlanságuk általában hamar elmúlik és inkább kíváncsian vizsgálnak engem, amit csinálok. Sőt, a kertben sok feketerigó van és előfordul, hogy meglátnak és jelzik, hogy nincs víz a fürdetőben. Ott mozognak és hangoskodnak körülöttem, amíg nem töltök nekik friss vizet. Ez csak néhány kiragadott példa abból a sok tapasztalásból, amit meg lehet élni az élőlényekkel, ha tényleg odafigyelünk rájuk és nem képzeljük azt magunkról, hogy mi vagyunk a janik.
Végezetül pedig az ember, az intelligencia, a szabad akarat "ura", csak ő gondolja magáról, hogy neki mindent lehet. Akár milliárdnyi élőlény élete árán is.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 28 Jan. - 20:57

Én nem gondolnám úgy , hogy az ember lenne  , az intelligencia, a szabad akarat "ura", Az ember maga is feltehetően egy fejlődési szakasz .
Amúgy egyébként mielőtt felhoztad volna a témát , már korábban  felvetődött bennem , hogy megkérdezzem mit gondolnátok arról , hogy mi különböztetheti meg az embert az állattól . 
Az ember harcol , az állat is
az ember szenved , az állat is
Az ember építkezik , az állat is
Az ember eszközöket használ , az állatok némelyike is
Az ember logikai feladatokat old meg , az állatok némelyike is
Az ember hűséges az állatok némelyike is
Az ember csalfa , az állatok némelyike is
Az ember kommunikál , az állatok is
Az ember az istenben hisz az állatok a gazdájukban , vagy az alfa hímben 
Az embernek lehet barátja , az állatoknak is
Szóval a sor végtelen és nagyon nehéz olyasmit találni , ami az emberre jellemző , de az állatokra nem .
Én a szabad akaratra tippeltem volna , de közben magam is rájöttem , hogy ebben  sem vagyunk különbek .
Szóval nem tudom .  Talán az ember is csak egy állat .  Ennyi .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Szer. 28 Jan. - 23:56

A madarakkal nem jutottam ennyire komoly kapcsolatba mint te Grey de, más házi állattal - igen.

Megesett, negatív tapasztalatban, hogy a SztSz "betöltött" és a nekem támadó német juhász - meghunyászkodva hátrált el....aztán a nagy hízó, mielőtt belenyomtam torkába a kést, rám nézett és életemben még úgy nem szenvedtem mint akkor! 
A jószág "nézésében" benne volt a Minden - Mindenekben! 
Most is beleborzongok! - Soha többé nem szándékozok állaltot ölni...

Tudtommal a Zsidó törvénynek megfelelően van a -> idézet;... Sakter...
 Sakter, a metsző közkeletű elnevezése. Héber neve: sóchet. Ő végzi a hitközségekben az állatok rituális előírás szerint való levágását. Képesítését, illetve oklevelét (kabóló, l. o.) három rabbitól nyeri, miután más metszőnél előzőleg gyakorlaton (1. Simmus) volt. Vannak olyan metszők, kik csak szárnyasok vágására vannak jogosítva és viszont olyanok is, kik szarvasmarhát is vágnak. Ez utóbbiak végzik a szarvasmarha tüdejenek vizsgálatát is a rituálé szempontjából. Ezt a magasabb képesítésüket a sóchet ubódek (vágó és vizsgáló) címmel fejezik ki.
..és mivel én nem vagyok ez, meg is "gyötretettem"!
-
A pulimat sem először említem. - Szemrebbenésem is ismeri, tudja és cselekszi...! - Cselekszi...
-
Konklúzió?
AZ ENGEDELMESSÉG!
Az állatnak és növénynek és minden teremtettnek szerepe az engedelmességben történő AKARAT! - MEGVALÓSÍTÁSA!
Az ember Isten Képmása.  Nem állat!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Kilendin Szer. 1 Ápr. - 12:49

Greywolf írta:Az álmod volt a saját szemszöged.

Ha, jól emlékszem, akkor Mayra hozott egy videót egy madárról. Varjúféle lehetett, de nem varjú, valami ausztráliai vagy afrikai madár talán.
Egy igen ....
Tudom, eléggé megkopott és megkésett reagálás, de...
volt már rengeteg macskám, abból jelenleg a második van mellettem tartósan. Igyekszem nem parancsolgatni az állataimnak, mert kutyám is volt már. Tisztelem Őket, és inkább kérek tőlük, mint ráparancsoljak. Érdekes módon az első kutyán Arka is csak rám hallgatott nekem "engedelmeskedett" és a jelenlegi Bátor is csak nekem fogad szót, pedig alig-alig vagyok otthon.
Az előző cicám Vacak egy fekete fehér gyönyörű macsek volt. Sok balgaságot csinált bohókás volt, szellemes, és vicces. Egyszer hajnal kettőkor felugrott az asztalomra elterült a tanulni valómon, mérgesen rám nyávogott majd az ágyra nézett feltűnően. Szóval, az állatoknak igenis van szabad akaratuk és kommunikálnak még velünk is. Az, hogy nem értjük őket inkább csak a mi 'hibánk'. Nem figyelünk a lényükre.
Számtalanszor előfordul, hogy pl. Mázli (a jelenlegi macsekom) fut a labdája után aztán nézi ahogy elgurul, ajd eszébe jut valami más és arra megy inkább és itt nem biológiai szükségletekre gondolok.
Arka mindig felvidított, ha szomorú voltam, oda jött és addig bohóckodott amíg kellet.
Vacakkal látványosan pukkadtunk egymásra, ezt Nilka is megmondhatja és pontosan tudtuk, hogy miért tesszük.
Apum kitalálta pl, mikor eljöttem otthonról, hogy átszoktatja Vacakot valami más olcsóbb eledelre. Nem ette meg ám, hanem leült apám elé, nyávogott neki, apám közölte, hogy nem kap mást, vagy megeszi vagy egeret fog. Vacak kiment a kertbe fogott egy egeret, bevitte a lakásba és apám orra előtt szélnek eresztette  Very Happy
előre megfontolt szándékkal elkövetett egér eleresztés  thumb
Mikor hallottuk tesómmal csak röhögni tudtunk  Twisted Evil

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Ápr. - 13:06

(...az ész megáll...))
( az én pulikám is egy agytröszt! össze vagyunk ragadva, minden mozdulatom tudja. hallatlan - kimondhatatlan engedelmes, értés által, sőt még tekintetemből is - cselekszik! - döbbenetes! - sorry - upsz találkoztam már tőle h...... emberrel is... facepalm )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Ápr. - 8:47

Amikor legutóbb vidéken voltunk , a macska hozott egy rántott hús darabot a páromnak , és letette elé .  Ez egy olyan macska , hogy mindent felzabál , nem lehet annyi kaját elé tenni , amit ne bírna megenni .  Most nem volt elkényeztetve , de azt a húsdarabot mégis letette oda elé .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Kilendin Csüt. 2 Ápr. - 14:37

Believe írta:Amikor legutóbb vidéken voltunk , .....
jeee

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Mayra1 Kedd 25 Aug. - 19:02

Egy/másfél hete lettem figyelmes a -menekülteket propagáló- sírós, zokogós képekre, majd megjelent egy rajz, amit az egyik kisgyerek karcolt le a vonat oldalára (valahová).
Nem tudom feltűnt-e nektek, hogy egyfolytában sajnálni kellene őket, mindent eldobva loholni a segítségükre. Utána olvastam....
Franciaország 2008 óta fogad migránsokat, akik remek kis csoportokba tömörülnek, van nekik imámjuk (saját), aki irányít, törvénykezik. A saját törvényeik szerint élnek, az utcáikba az odatévedt fehéreket minimum elverik, de sokszor ennél brutálisabb módszereket alkalmaznak, ha felmerül a felelősség kérdése v-életlenül- akkor letudják azzal, hogy más vallásúak.... Ezen városok irányítói sem mernek lépni ellenük. A rendőrök nem járőröznek ezeken az utcákon, mert biztonságtalannak ítélik meg a környéket!!!!! .....és nyilván félnek.
Szóval énaz országunkban nem szeretnék kis szíriát és mást sem. Ma már lassan egyedi, hogy éjjel valaki útnak indulhat erdőt járni úgy, hogy tudja épségben haza is ér. Számomra ez létkérdés, maradjon is meg ez a lehetőség mindenki számára, akik szeretik a természetet akàr éjjel, akár nappal.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Aug. - 19:12

shaking-hands...! gimme-five...a mocskos bűn keletkezésében taposható el!
Bűnt gyűlölni - NEM BŰN!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Kedd 25 Aug. - 19:45

Én úgy vagyok ezzel , hogy szerintem jó ez így ahogyan van , mert felkészíthet bennünket a jövőre ami viszont elkerülhetetlen . A jövőhöz képest ez meg csekélység ami jelenleg van . Tehát felkészít és tanulhatunk belőle .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Aug. - 20:01

Igaz.
A kompromisszumokat azonnal ratifikálóknak!
És én pedig. - Nem vagyok az!
-
Erre varrjál gombot... Very Happy !
-
Miután naponta küzdök a családomat pusztító erőkkel vagy a személyemen átgázolókkal.
Törődjek bele?
-
Olcsón adod magad - koma...
Ne tedd!
Megértetted?
Az én barátságomat - TE - ne herdáljad el, lelkemnek óriási fájdalmat okozván!
-
Érthető?....... Very Happy Very Happy Very Happy...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Kedd 25 Aug. - 20:56

Elek az influenza elleni szérum is influenza vírusokat tartalmaznak . ( persze legyengített változat ) Tudom nem kell egyet érteni , de jobb megismerni a bajt , mielőtt minden a nyakunkba szakadna . Most nem azért a 20 fillérért , de nem lehet jobban kezelni a helyzetet , amíg csak száz ezrek jönnek és nem milliók ? Ha a 100 ezreket megismered , akkor már tudni fogod hogy kezeld a milliókat . Amúgy lehet ha ide érkezik az iszlám terror , szerintem mi magunk is menekültté válnánk .Ez pedig könnyen meglehet , mert szerintem a forgatókönyvben ez már elrendeltetett . Hmm ha nem így volna , akkor ez az iszlám terror már rég be lett volna szüntetve . Szóval úgy tűnik az érdekek nem szolgálják ezt az ügyet .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Aug. - 21:03-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Mayra1 Kedd 25 Aug. - 21:01

fortis írta:Elek az influenza elleni szérum is influenza  vírusokat tartalmaznak . ( persze legyengített változat ) Tudom  nem kell egyet érteni , de jobb megismerni a bajt , mielőtt minden a nyakunkba szakadna .  Most nem azért a 20 fillérért , de nem lehet jobban kezelni a helyzetet , amíg csak száz ezrek jönnek és nem milliók ?

Nem, nem lehet jobban kezelni. Ha csak 100-an jónnének, na azt lehetne kezelni, de ma a sok önkéntes segítő elmebeteg módjára nyáladzik, ha nem ajánlod fel mondjuk a szezonzöldségeidet a menekülteknek, miközben az ország fele éhezik.
Egyébként nem fogok koránt magolni csak azért, hogy megtudjam mit kell mondanom, vagy mikor kell kussban maradnom (mindig), ha teszem azt jövőre az iszlám megveti itt a lábát.
Fortis, néha hihetetlenül a fellegekben jàrsz

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Kedd 25 Aug. - 21:10

Én közben még kiegészítettem . Ne hidd , hogy tárt karokkal várom és örülök nekik , mert nem . De muszáj megismernünk a fajtájukat , mert hamarosan milliók is érkezhetnek a már említett okok miatt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Aug. - 22:29

Nem, nem lehet jobban kezelni. (.............) ma a sok önkéntes segítő elmebeteg módjára nyáladzik, (...........) miközben az ország fele éhezik.
Egyébként nem fogok koránt magolni csak azért, hogy megtudjam mit kell mondanom, vagy mikor kell kussban maradnom (mindig), ha teszem azt jövőre az iszlám megveti itt a lábát. 
Fortis, néha hihetetlenül a fellegekben jàrsz

... shaking-hands...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Aug. - 22:40

(.....) Tudom nem kell egyet érteni , de jobb megismerni a bajt , mielőtt minden a nyakunkba szakadna . (.....)

Isten engem úgy segéljen!
Amit mondok!
Lelkem legjavából teszem azt, s hittel állok meg bárki előtt!
-
Isten a Teremtő.
Azt a népet, népcsoportokat, amelyek ma elözönlik Európát, az Ő hazájukba teremtette, s ott biztosított számukra, élhető élet közösségeket!
A Teremtőt és Teremtését nem tisztelve, elszakadtak az engedelmesség Szentségétől!
-
A "kereszténnyé" lett Európa, ugyan attól a vétségtől görnyed!
-
Mond!
Az engedetlenség ilyen mértékű és módú -  hirtelen növekedése?
Mivé fajúl?
-
Lát valaki emberfia itt perspektívát?
Gyermekeink, unokáink számára biztosítottat?
-
A józanság szelleme járjon át - kedves fortis - ÉS MINDŐNKET!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Aug. - 22:49

Régen sokat írtam a - BÉKÉRŐL!

Most előveszem újra - emlékeztetőül!
-
Isten megbékéltette Önön Magában Önön Magával a világot!
-
Ennek a tartama, az ember számára, elképesztő elemi erővel bír!
Ez az Erő láttatik meg a bizonyság tevőknek, h szólják ajkaikkal - a Szent Dicsőséget!
-
Ezt szóltam néktek, úgy kérlek, mindőtöket - ne viszkessen fületek!
-
Mert vannak hamis próféták, látók és mondók és varázslók és mind azok akik cselszövéseikkel hajtanak benneteket - igába!
Térjetek az Igazság Elé, tisztelvén - ŐT!
Fiát adta!
Érted!
Érettetek!
Bizony mondom; Isten nem hagy el, szeret téged!

Jézus a Krisztus Nevében!

Ámen. ... Halleujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 26 Aug. - 15:27

A legtisztább ha arra gondolunk Jézus a Krisztus mint Európai keresztény a helyünkben mit tenne ? 
Szerinted mit Elek ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Szer. 26 Aug. - 16:05

Helyén való kérdés!

Helyénvalóságát akkor is megőrzi, amikor a választ hallók - nem cselekvőek!
Igazságra!
-
Az igazság - pestis öntötte el Európát!
Egykor a pestis elpusztította - e földrész színe javát - kíméletlenűl.
A kíméletlenség nyalta orcáján a kicsiny gyermeket, akit anyja fogott karján, s azt aki már apja oldalán végezte dolgát - felnőttként.  És a felnőttek? Megtöltötték a temetőket!
-
A pestis egyetlen orvossága - a takarítás és a felégetés!
-
Ki kell takarítani Európát a téves eszméktől, elvektől, izmusoktól, s minden megátalkodott vallási irányzattól amely nem vallja Jézust a Krisztust Urának!
-
Gondolattal. Szóval. És cselekedettel!
-
A cselekedet!
-
Azé a Jézusé?
Akit ímé talán most hírdetek a legnagyobb gyilkosként?
-
Nem!
-
Jézus a leprások szabadítója volt és most a pestist tisztítja föl! -
Elment közéjük és hírdette az Atyától jövő - SZÓ-t!
-
Agape - Szeretet!
-
A Szeretet = TUDAT - ÉRTELEM - ami akarat az egyesülésben az - EGYSÉGBEN!
-
EGY KARIZMATIKUS VEZETŐ!
Aki vezeti a megértetés fonalát, népekben, nyelvekben és ágazatokban!
A "fonál" = EVANGÉLIUM = SZERETET!
-
És lesznek akik megértik és szívükbe fogadják azt és döntésre jutnak!
Megértvén - vagy - megtagadván!
-
Isten mára már nem népekben "telepszik meg" és nem népekben "tömöríti" egyházát!
-
Isten - személyre szóló meghívását - intézte a föld lakóihoz.
Szabadságot adván!
-
Eljön tehát az az idő amikor megteszed ember és véghez visz Isten!
-
Itt álljunk meg!
Létünk a remény létezése és nem a fájdalom, rettegés keltése!
-
Legyen meg Isten Akarata, Örökkön Örökké!

Jézus, Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  fortis Szer. 26 Aug. - 16:14

Jézus szerintem azt mondaná , adj hajlékot az éhezőnek menedéket a menekültnek .  öröm
Tudom nem könnyű , de oda tartani a másik orcádat sem az , ha egyszer már jól pofán vágtak és kenyeret adni sem könnyű annak , ki lefejezte apádat és anyádat .  .
Nem tudom , fura ez az egész , mert ha nem így cselekszel , akkor a gyűlölet keltő hatása alá és annak csapdájába esik az ember . ha meg Jézust követi , akkor hamar átkerülhet az ember a másvilágba .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Vendég Szer. 26 Aug. - 16:31

Látom nem értsz - vagy - nem akarsz érteni - vagy - görcsölsz a bevett gondolkozásmód görcseiben!
-
Tedd!
Teheted!
-
Újra elmondom; ímé eljött az az idő amiről beszéltem régen itt és beszéltem a Viola Z. fórumán és mondtam a szektavezér Annatolla oldalán és az azt megelőző vallás fórumon!
-
Én nem tudom mi lesz velem és én hogyan fogok helyt állani, hiszen ez - pontosan az - amiről szólok; ember ébredj rá - döntésed erejére!
Alávetett leszel az Evangéliumnak - vagy alávetett az Isten tagadásának!
-
ELJÖTT A SZÓRÓ LAPÁT!
-
Annatolla és megátalkodott alattvalói sorban "estek nekem" és vihogva - nyerítve gúnyolódtak rajtam!
-
A SZÓRÓLAPÁT ITT VAN!
-
Nyeríteni?
-
Szabad...tegyék!
-
Nem érted - kedves barátom?
Megfogod érteni talán -  ....talán más a te utad!
-
Elmondom de, utoljára hiszen, ez nem rongy amit tépkedhet a dühös kutya vagy a szelíd kutya - játékból!
-
A pestist ki kell söpörni.
Vagy!
Elpusztít!
-
A takarítás az amikor elmész az "iszlámhoz" amikor már itt lesz és honosodni kíván, elmondván, megértetvén - NEM EZ AZ ÚT-juk!
Nem lehet más népet - esetünkben Európát lepusztítani, az ő túl élésükért!

Fogadja be az egyén Jézust és asszimilálódjon!
Vagy menjen haza!
-
Ehhez karizmatikus vezető kell aki kiáll az Evangélium Szentsége mellett!

Mert az Apostoloknak is volt Jézusunk - nekünk pedig - ITT A SztSz. Személy!
-
A SztSz. Személy az Igazság Személye!
Csalhatatlan!
-
Vezető.

Vígasztaló.
Segítő.
Tanító.
-
Íme - eljött az idő!
-
Talán - jól látom, s talán - meghagyhatom döntésed szabadságát!
-
Tégy belátásod szerint!


Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 27 Aug. - 13:54

Nos, van egy politikus, aki igencsak reálisan látja a dolgot.....


"Oroszországban oroszok élnek. Ha bármely kisebbség, bárhonnan, Oroszországban akar élni, itt dolgozni és Oroszországban lenni, beszélnie kell oroszul, és tiszteletben kell tartaniuk az orosz törvényeket. Ha inkább más törvényeket, tisztelnek, akkor azt tanácsoljuk, nekik, hogy menjen azokra a helyekre, ahol ez az állami jog. Oroszországnak nem kellenek ezek a kisebbségek. ezeknek a kisebbségeknek, kell Oroszország, és nem adunk nekik kiváltságokat, ne próbálják megváltoztatni a törvényeinket, hogy illeszkedjen az ő vágyakhoz, nem számít, mennyire hangosan kiabálnak "hátrányos megkülönböztetést".
Jobb ha tanulunk az öngyilkossági statisztikákból Amerikában, Angliában, Hollandiában és Franciaországban, ha túl akarjunk élni, mint nemzet. Az orosz szokások és hagyományok nem kompatibilisek sok kisebbség primitív kultúrájával. Ez a tiszteletreméltó törvényhozó testület, az új törvények megalkotásánál, az Orosz nemzeti értékeket kell szem előtt tartania, megjegyezve, hogy a kisebbségek, akik ide jönnek nem oroszok! "

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Én és a világ - Page 4 Empty Re: Én és a világ

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.