Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+10
fortis
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Mayra1
Blueeye
nofertiti
Rhea Sylvia
Méhecske
14 posters

1 / 10 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Egyéb Empty Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 22 Dec. - 20:22

Vannak kaják amik sem nem vegák , sem nem húsételek .
Nem tudom szokott e valaki a társaságból néha  Smack levest enni ? Tudjátok ez a zacsis leves . ha igen , akkor próbáljátok ki úgy , hogy vesztek savanyú káposztát és összefőzitek vele .  Én nagyon szeretem , kis kolbászt is teszünk bele , nekem finom .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Vas. 22 Dec. - 22:52

Fortis, ez már a vég, ha a Konyhában vagy.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Dec. - 23:24

fortis írta:Nem tudom szokott e valaki a társaságból néha  Smack levest enni ? Tudjátok ez a zacsis leves . ha igen , akkor próbáljátok ki úgy , hogy vesztek savanyú káposztát és összefőzitek vele .
Nem hiszem, hogy én ezt valaha is kipróbálom, hiszen ha zacskós levest rittyentek, azt azért teszem, hogy rögtön legyen meleg étel. Ha van időm, akkor rendes levest főzök. Ha az instant levesbe káposztát főznék, pont az ok veszik el, amiért a zacskó után nyúl az ember.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 7:09

Az efi elmélettel azonosúlva, amit most olvasok itt.
Mondom, éppen a napokban csináltam - hirtelenleveskét ebből a smack-ból.
Én elvagyok vele, jó szöszmötölés...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 7:12

Az áásszonyka most káposztát fog főzni, halat... előkészült rá az este és segítgetek neki...elleszünk...már felnőttek a gyerekek és innen + onnan hozzánk jönnek...haza a fészekbe...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Dec. - 7:39

Elek írta:Az áásszonyka most káposztát fog főzni, halat... előkészült rá az este és segítgetek neki...elleszünk...már felnőttek a gyerekek és innen + onnan hozzánk jönnek...haza a fészekbe...!
Biztosan zenélni is fognak...de jó lesz nektek!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Dec. - 8:31

efi írta:
fortis írta:Nem tudom szokott e valaki a társaságból néha  Smack levest enni ? Tudjátok ez a zacsis leves . ha igen , akkor próbáljátok ki úgy , hogy vesztek savanyú káposztát és összefőzitek vele .
Nem hiszem, hogy én ezt valaha is kipróbálom, hiszen ha zacskós levest rittyentek, azt azért teszem, hogy rögtön legyen meleg étel. Ha van időm, akkor rendes levest főzök. Ha az instant levesbe káposztát főznék, pont az ok veszik el, amiért a zacskó után nyúl az ember.

Efi nem kell tovább főzni mint amúgy is tennéd . Legalábbis nekem megfelel a 3 perces forralás.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Dec. - 8:32

Áprilia írta:Fortis, ez már a vég, ha a Konyhában vagy.

Hát nem nagyon volt kihez szólni , néha úgy el tud tűnni mindenki . Ilyenkor még azt is leírom , hogy egy jót kajáltam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 9:41

Sok volt a munka, és még szombaton is dolgoztunk, ráadásul egy rendezvény miatt késő estig. De most már - karácsonyi készülődés ide, karácsonyi készülődés oda - jobban rá fogok érni.

Az olyan jó, mikor együtt van a család. Nekem már csak ezek a napok számítanak ünnepnek. Az lenne a normális, ha mindig így lenne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 12:06

Az olyan jó, mikor együtt van a család. Nekem már csak ezek a napok számítanak ünnepnek. Az lenne a normális, ha mindig így lenne. írta:

Az apostoli szentek közössége a családkép!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Dec. - 13:49

fortis írta:
Áprilia írta:Fortis, ez már a vég, ha a Konyhában vagy.

Hát  nem nagyon volt kihez szólni , néha úgy el tud tűnni mindenki . Ilyenkor még azt is leírom , hogy egy jót kajáltam .
 cheers 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Dec. - 15:06

öröm Nagyon finom lett a halászlé  , tavaly 3 napig azt ettük , az ötödik napon főzni kellett még egy kis adagot ,mert még mindig kívántuk .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 15:30

(( már főlik a káposzta, segítettem és estére meg lesz....meglepetés is mert vannak családbarátaink és viszünk nekik, legalább a felét....nem tudják, amúgy máskor nejem főz a két családra, mikor ki hozza az anyagot és elfogy minden az utolsó morzsáig. - legutóbb Esztergomból jöttek vendégeik és mi készítettünk ünnepi ebédet. A karácsonyi hús levessel is így lesz!....ez már afféle kis kommunajelleg...előtti.....ÉL az ÚR! - Trónusán ül!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Dec. - 15:37

Elek írta:(( már főlik a káposzta, segítettem és estére meg lesz....meglepetés is mert vannak családbarátaink és viszünk nekik, legalább a felét....nem tudják, amúgy máskor nejem főz a két családra, mikor ki hozza az anyagot és elfogy minden az utolsó morzsáig. - legutóbb Esztergomból jöttek vendégeik és mi készítettünk ünnepi ebédet. A karácsonyi hús levessel is így lesz!....ez már afféle kis kommunajelleg...előtti.....ÉL az ÚR! - Trónusán ül!

 Very Happy Elmentünk a piacra szombaton , de annyian voltak a savanyúságosnál , hogy inkább nem álltunk sorba . Hat savanyúságos az hatszor annyi ember . Rengetegen voltak Bár mi ilyenkor nem nagyon szoktunk káposztát enni , a halászlé is elég laktató , pláne kenyérrel .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Dec. - 16:27

Egy amerikai blogon jelent meg egy cikk arról, hogyan lehet felismerni, hogy a szuper-hipermarketekben árult gyümölcs, zöldség rendes-, bio- vagy génkezelt-e?
Úgy, hogy megnézzük azt a címkét, amit ráragasztunk a megmérés után, amelyen egy 4-5 számból álló kód van.
- Ha ez a kód 4-jegyű (pl. 4021), akkor normális körülmények között termelt növénnyel van dolgunk.
- Ha 5-jegyű és 9-essel kezdődik a számsor (pl. 96584), akkor bio-termék.
- Ha viszont 5-jegyű és 8-assal kezdődik (pl. 86584), akkor sajnos gén-módosított az illető termék.
A vonalkódot FIGYELD! A vonalkódokkal is lehet , SŐT KELL az árucikkek között VÁLOGATNI!
A magyar termékek támogatása pedig kötelességünk is lehet(ne)!
Ne vegyetek semmilyen tejport, krém vagy tejterméket, ami Kína-i(Hong-Kong) és Taiwan-i eredetű, mert MELAMINE-t tartalmaz. Ez egy ipari vegyszer, amiből előállítják a műanyag tányérokat, vagy deszkalapokat. A MELAMINE, ha bekerül a szervezetbe, leblokkolja a májat, vesét (a vese nem tudja feldolgozni és vesekövet csinál) és olyan kárt tesz benne, hogy visszafordíthatatlan, és nagyon sok esetben halálos. Aki pedig átvészeli (nem hal bele) annak 3 naponként vér szűrés alá kell vesse magát - dialízis - hogy életben maradjon, és örök életen keresztül vese beteg lesz, amit nem lehet egyáltalán gyógyítani. Ma már olyan betyár világot élünk, hogy a kínai üzletemberek nem teszik rá a nevüket a termékre hogy "Made in China" = "Kínában készített", mert tudják, hogy a világ nem veszi meg a termékeiket, és ezért ők mindent megtesznek, hogy elrejtsék a származás eredetét. Inkább kódokat használnak gondolván arra, hogy az emberek nem tudják és nem fognak rájönni a termék eredetére. A kormányok nem tesznek semmit ellene, és nem is tiltják be ezeket a termékeket, vagy legalább a fogyasztókat informálnák, arról, hogy totálkáros minden, ami a fenti felsorolt országokból dömpingben jön be.
Sok nyugati ország importálja, és ebből a (tejtermék) alapanyagból készítenek sok mindent mint: cukorkát, csokit, a süteményekben, még a pizzatésztában is megtalálható. A kávéházakban a tejes kávét (capuccino, stb.)
Az első 3 szám a BARCODE (VONALKÓD)-ból az országot mutatja, hogy a termék honnan származik. Minden barkód "első 3 száma", ha ezekkel a számokkal kezdődnek 690, 691, 692, stb. egészen beleértve a 695-öt, az mind "MADE IN CHINA".
Azok a termékek, amik 471-el kezdődnek "Made in Taiwan".

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 8 Jan. - 10:43

Valahol olvastam régebben egy cikket , hogy a fogyókúrázás , vagyis a koplalás csak úgy magában mennyire a 22-es csapdája lehet . Nos ha a fogyókúrázás nem párosul tevékeny sportolással összekötve , akkor a következők történhetnek meg az emberrel . Azt írta a cikk , hogy a fogyás az izomzatra nagyobb mértékben hat , mint magukra a zsír szövetekre . Ebből az következik , hogy az embernek a kiinduló pontját tekintve nagyobbá válik a testében az izom szövetek és zsír szövetek hányadosa a fogyás után , azaz a zsírszövetek javára .
Nos ha egy ilyen ember utána ismét táplálkozni kezd és abba hagyja a fogyókúrát , akkor az izom szövetek míg lassabban a zsírszövetek gyorsabban szaporodnak fel , ennek okaként a fogyókúrát megelőző időhöz képest az illető még kövérebb és hájasabb lesz .
Tehát aki fogyókúrázni akar az tegye ezt úgy , hogy rengeteget sportoljon , hogy ne az izomszövetek hanem a zsírszövetek hátrányára történjék a fogyás .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Méhecske Csüt. 9 Jan. - 6:24

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:23-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Jan. - 7:30

Méhecske írta:Na akkor ez az, amit már megfogalmaztam, csak nem tudtam az okot....
Nem volt nehéz megfogalmazni, mert így tapasztaltam, én csakis attól fogyok, ha mozogni kezdek.

Persze a mozgás , de az még nem elég . A diéta is kell smile . Ez a nagyobbik baj .
Bár ez is nagy butaság , mert egyáltalán nem baj . Inkább diétázzon az ember , mert van mire , mint hogy azért diétázzon , mert nincs mit ennie .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Zümi Csüt. 9 Jan. - 8:12

Igen, a diéta, ami inkább mértékletességet jelent, az alapból megvan.
Igen, az az első.

Zümi
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Zümi Csüt. 9 Jan. - 8:16

Ma reggel máris keresztülhúzták az igyekezetemet.
Tegnaptól gyalog járok meg minden nap egy távolságot - ami a reggelembe belefér - a munkahelyemig fut , erre ma reggel máris megállt egy kollégám, hogy elvigyen autóval a munkahelyig.
Kedvességre nem szoktam nemet mondani, de azért megkértem, hogy másnaptól ne álljon meg nekem.  öröm 

Zümi
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 14:38

A 180 g. szénhidrát bevitel egy 70 kg-körüli egyénnek megfelelő táplálék mennyiség.
Én a cukros ezt eszem és ezzel élek már 25 éve. Természetesen a napi elosztás a lényeg.
Egy zsemle reggel, fél zsemle tízórai, egy szemle délben, egy fél zsemle uzsonna és fél zsemle vacsira... A főétkezés a déli, ezt úgy jellemezném "ÜZEMIKONYHÁS" a legjobb. Tehát mindenben a koldúsé - kevés és sovány hús, nem rántott csak habart főzelékfélék és gyenge desszert, félbevágott bukta...stb...! A cukrosdiéta kellő mozgással szintentartó!
Nekem már a szövődmény nagyon bejátszik, mindenem megtámadta. Szemem, beleim, vesém, májam és az összes idegpályát-végződést! ( már hülyülök is...
Ti, egészségesek vagytok...nektek 100%-al ajánlott.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 14:40

( ja és az olajaban és zsírban sültek nem a legjobbak. - PÁROLJATOK MINDENT!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szomb. 11 Jan. - 12:09

És a hal ? halászlé , sült hal , rántott hal ?

Amúgy hallottam nemrég , hogy van olyan , hogy kókusz zsír amiben lehet sütni és nem kell kiönteni állítólag , mert többször felhasználható .
Igaz ezt egy olyan ember ajánlotta , aki paleolit étkezést folytat és odáig jutott ezzel az egészséges táplálkozással , hogy majdnem bele halt , ki kellett venni miatta az epehólyagját , hiába figyelmeztette az orvos , hogy ennek az étkezési tipusnak nem lesz jó vége .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Jan. - 12:38

fortis írta:
Amúgy hallottam nemrég , hogy van olyan , hogy kókusz zsír amiben lehet sütni és nem kell kiönteni állítólag , mert többször felhasználható .

Ez igaz, én is vettem ilyet. Még szaga sincs, egyáltalán.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szomb. 11 Jan. - 14:32

Hú, nincs szaga???
Akkor én is veszek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szomb. 11 Jan. - 14:40

Áprilia írta:
fortis írta:
Amúgy hallottam nemrég , hogy van olyan , hogy kókusz zsír amiben lehet sütni és nem kell kiönteni állítólag , mert többször felhasználható .

Ez igaz, én is vettem ilyet. Még szaga sincs, egyáltalán.

Igen állítólag nagyon jó .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szomb. 11 Jan. - 18:13

fortis írta:
Igaz ezt egy olyan ember ajánlotta , aki paleolit étkezést folytat és odáig jutott ezzel az egészséges táplálkozással , hogy majdnem bele halt , ki kellett venni miatta az epehólyagját , hiába figyelmeztette az orvos , hogy ennek az étkezési tipusnak nem lesz jó vége .
Fortis, tudnál ennél több konkrétumot mondani ennek az illetőnek a problémájáról? Vagy arról, hogy mit mondott az orvos, mi a baj ezzel az étrenddel? Mert nekem is van egy kollégám, aki ezt az étkezést követi, lehet, hogy figyelmeztetnem kéne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Jan. - 18:42

efi írta:
fortis írta:
Igaz ezt egy olyan ember ajánlotta , aki paleolit étkezést folytat és odáig jutott ezzel az egészséges táplálkozással , hogy majdnem bele halt , ki kellett venni miatta az epehólyagját , hiába figyelmeztette az orvos , hogy ennek az étkezési tipusnak nem lesz jó vége .
Fortis, tudnál ennél több konkrétumot mondani ennek az illetőnek a problémájáról? Vagy arról, hogy mit mondott az orvos, mi a baj ezzel az étrenddel? Mert nekem is van egy kollégám, aki ezt az étkezést követi, lehet, hogy figyelmeztetnem kéne.
Húst esznek hússal és semmi szénhidrátot. Állítólag az ősemberek mintájára. Pedig az ősemberek lényegében nem sok húst ettek, hanem inkább növényeket, magokat, nem?
Nekem is rosszul járt az egyik volt kolléganőm. Azt vette észre egy idő után, hogy sokat fáj a feje. Elment orvoshoz, megvizsgálták és rosszak lettek a nem tudom milyen értékei.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szomb. 11 Jan. - 19:51

Húst hússal - ez inkább az Atkins-féle diétára jellemző. Ez a kolléganőm magvakat is rágicsál, meg gyümölcsöket. Nem jól fogalmaztam meg a kérdést. Azt akartam kérdezni, hogy a paleolit étrend miféle egészségkárosodást okoz és miért?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szomb. 11 Jan. - 21:20

Nagyon nem értek hozzá Efi , de valahogy úgy lehet , ahogyan Áprilia írta . Azt hiszem a fő probléma az lehetett , hogy a zsiros kaja mellé mint pörkölt semmi szénhidrát bevitel nem volt , és azt hiszem a felgyülemlő zsírt nem tudta feldolgozni a szervezete .
Szóval ehet zöldséget , magokat meg miegymást , de ha nincs ami felszívja a zsírokat és olajokat amiket ezek az ételek tartalmaznak , az nem tesz jót a szervezetnek .
De ismételten mondom , én nem értek hozzá , de azt tudom , hogy annyira megbetegedett , hogy igen csak meg voltak ijedve és azt hiszem jogosan .
Amúgy azt gondolnám , hogy a mai ember emésztő rendszere nem arra van ráállva mint amire az ősemberé volt . Elképzelhető , hogy ahhoz az étkezési szokáshoz bele kell az embernek születnie .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Egyéb Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 10 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.