Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+10
fortis
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Mayra1
Blueeye
nofertiti
Rhea Sylvia
Méhecske
14 posters

2 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 20 Feb. - 12:44

A hivatalos táplálkozástudomány zsáktucában toporog

Ezt a cíkket érdemes lenne elolvasnotok , nagyon érdekes dolgokról írnak benne , mint pl :
- Hogy hízunk el , -ez mind csak egy nagy kövér és hamis  dogma ?
- Hízás . - nem a kalóriák okozzák
- A telített zsír barát ,  vagy ellenség ?
- Mit mond a tudományos kutatás a sóról ?
és ilyen témák :
Elérhető itt :
http://www.tenyek-tevhitek.hu/zsakutcaban-a-hivatalos-taplalkozastudomany.htm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 18 Márc. - 10:53

.


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 26 Márc. - 9:51-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 18 Márc. - 11:28

Ilyenkor örülök, hogy falusi vagyok. Amit lehet, azt megtermelünk magunknak, például krumplit sosem kell vennünk, se tojást, se az állatoknak takarmányt. Gyümölcsre sincs gondunk, a kertünkben terem alma, szilva, cseresznye, meggy, körte, eper, egres, barack, szőlő, málna, ribizli. Anyukám kompótot meg lekvárt szokott készíteni belőlük, melyek bármilyen szintetikus édességnél jobbak! Van dió és mogyoró is, miket ugyancsak házi mézzel elkeverve nagyon finom csemege. Ősszel csipkebogyót szoktam szedni, a húsa frissen mennyei és magas C-vitamin tartalma miatt még egészséges is. Csináltam már tormát is, ott nő mindenfelé az út mellett. Aki reszelt már tormát, az tudja milyen könnyfakasztó foglalkozás ez... Crying or Very sad
És persze ott vannak még a savanyúságok is, a magyar ételek elképzelhetetlenek nélkülük. Mindig terem annyi, hogy a családunknak elég legyen, így egész évben van uborka, paprika, káposzta, csalamádé, cékla, stb.
Persze az egyetlen szépséghibája ennek a bőségnek, hogy bizony meg is kell vele dolgozni, de aki tudja milyen öröm másoknak adni, az nem fogja bánni ezt a fáradságot.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 18 Márc. - 11:51

.


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 26 Márc. - 9:51-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  nofertiti Kedd 18 Márc. - 13:23

Etoile-sama írta:Ilyenkor örülök, hogy falusi vagyok. Amit lehet, azt megtermelünk magunknak, például krumplit sosem kell vennünk, se tojást, se az állatoknak takarmányt. Gyümölcsre sincs gondunk, a kertünkben terem alma, szilva, cseresznye, meggy, körte, eper, egres, barack, szőlő, málna, ribizli. Anyukám kompótot meg lekvárt szokott készíteni belőlük, melyek bármilyen szintetikus édességnél jobbak! Van dió és mogyoró is, miket ugyancsak házi mézzel elkeverve nagyon finom csemege. Ősszel csipkebogyót szoktam szedni, a húsa frissen mennyei és magas C-vitamin tartalma miatt még egészséges is. Csináltam már tormát is, ott nő mindenfelé az út mellett. Aki reszelt már tormát, az tudja milyen könnyfakasztó foglalkozás ez... Crying or Very sad
És persze ott vannak még a savanyúságok is, a magyar ételek elképzelhetetlenek nélkülük. Mindig terem annyi, hogy a családunknak elég legyen, így egész évben van uborka, paprika, káposzta, csalamádé, cékla, stb.
Persze az egyetlen szépséghibája ennek a bőségnek, hogy bizony meg is kell vele dolgozni, de aki tudja milyen öröm másoknak adni, az nem fogja bánni ezt a fáradságot.

Ó igen a természetközeli élet csodái.
Itt Budapesten is gondolkoznak sokan, hogy kiköltöznek kisvárosba vagy faluba. A ninjutsu oktató, akihez jártam külön weboldalt indított önfenntartófalu kezdeményezésről, minden infót begyűjtenek és eléggé komolyan gondolják.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 19 Márc. - 14:09


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Márc. - 14:06

Van egy Erdély-i kedves, hasonló korú család akikkel, és ezt értsétek szó szerintinek!
"Egy konyhán élünk!"
Mikor ki és amit - adjuk bele a főzésbe, összesen 10. emberre.
Nem két napja és nem is két hónapja......éppen Gulyáslevest készített feleségem, s naponta viszik el ők autóval kb. 1km. távolságra, otthonukig.
Az anyagiakat tekintve - önellátás folyik, kecske és baromfi ill. sertéshússal. - Meg ami adódik a háztájiban....szinte csak a "kiegészítőket" kell venni. 
Terv...> föld vásárlása és a konyhakert azonnali bővítése.....

No, ezek vannak felénk mostanában...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Kedd 25 Márc. - 17:14

Elek írta:Van egy Erdély-i kedves, hasonló korú család akikkel, és ezt értsétek szó szerintinek!
"Egy konyhán élünk!"
Mikor ki és amit - adjuk bele a főzésbe, összesen 10. emberre.
Nem két napja és nem is két hónapja......éppen Gulyáslevest készített feleségem, s naponta viszik el ők autóval kb. 1km. távolságra, otthonukig.
Az anyagiakat tekintve - önellátás folyik, kecske és baromfi ill. sertéshússal. - Meg ami adódik a háztájiban....szinte csak a "kiegészítőket" kell venni. 
Terv...> föld vásárlása és a konyhakert azonnali bővítése.....

No, ezek vannak felénk mostanában...

 yes 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 26 Márc. - 13:28

Most csirkecombból főz a nejem húslevest és hájas tésztát süt.....ezt eszi ma a "kis kommunánk"!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Szer. 26 Márc. - 20:50

Elek írta:Most csirkecombból főz a nejem húslevest és hájas tésztát süt.....ezt eszi ma a "kis kommunánk"!
 jeee 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 27 Márc. - 20:03

Ma itthonra főzött, sütőben zöldbabos darálthúsos, tetején tejföllel leöntöttet....JÓ, FINOM!
Én mint cukros ehetem és fiam is aki szintén cukros.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Hétf. 31 Márc. - 11:43

Most síma krumpli levest főzött. Már kész is, vihetik....(( jó étvágyat!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Ápr. - 17:36

Az is jó. Néha a legegyszerűbb ételek a legfinomabbak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Ápr. - 20:10

Ma marha húsleves és gombapörkölt volt.
Aztán van narancs, citrom és jégsaláta és alma, + reszeltünk céklát citromlével leöntve - finom. Én szoktam olajba megsütni v.hagymát egy nagy fejet és piros paprikával kicsi borssal vacsorára.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Ápr. - 19:52

Ma.

Tyúkhúsleves ( nemrég kapirgált a mezőn ), madártej ( friss kecske tej )  és palacsinta...( kecsketejes túró, krémpuha és totál jó ízű, és sajt - eladó is !...))))).... ( napi 30. l tej alapból vevőt keres! )))...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Ápr. - 19:53

Elek írta:Ma.

Tyúkhúsleves ( nemrég kapirgált a mezőn ), madártej ( friss kecske tej )  és palacsinta...( kecsketejes túró, krémpuha és totál jó ízű, és sajt - eladó is !...))))).... ( napi 30. l tej alapból vevőt keres! )))...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Szer. 2 Ápr. - 21:06

Az a sajt nagyon finom lehet. yes 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Szer. 2 Ápr. - 21:11

efi írta:Az is jó. Néha a legegyszerűbb ételek a legfinomabbak.

Egyszer voltam úgy, hogy alig volt mit enni, és a héjában főtt krumpli vajjal, olyan mennyei volt, és finom, hogy úgy ettem azt a vacsorát, mintha sosem ettem volna olyan finomat. Aki folyton sokat eszik, nem is érzi az ételek ízét.

Minden amit Isten teremtett, Szent.  yes / kivéve az élelmiszeripar termékei/.


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Ápr. - 10:37

jelenben@citromail.hu

...szívesen informálok mindenkit...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 3 Ápr. - 14:34

Blueeye írta:
efi írta:Az is jó. Néha a legegyszerűbb ételek a legfinomabbak.

Egyszer voltam úgy, hogy alig volt mit enni, és a héjában főtt krumpli vajjal, olyan mennyei volt, és finom, hogy úgy ettem azt a vacsorát, mintha sosem ettem volna olyan finomat. Aki folyton sokat eszik, nem is érzi az ételek ízét.

Minden amit Isten teremtett, Szent.  yes / kivéve az élelmiszeripar termékei/.


Mi így voltunk a válásom után, nagyon meg kellett gondolni mit veszek. Hála az égnek nem volt gond, hogy hetente 2-3 alkalommal is paprikás krumpli volt. Megtanultam többféleképpen elkészíteni. A gyerekek kedvence lett, amibe nokedlit szaggattam kanállal. (Volt rá eset, hogy tojást nem tudtam venni hozzá).

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Ápr. - 20:40

Semmi se ...főtt ma a konyhán, a kis kommuna tűzhelyén.
De, a finom kecsketejből ittam és a sajtocskából ettem éppen itt a klaviatúra előtt....most fejni van nejem, s talán túrót is hoz.....csá mindenkinek! Laughing

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Ápr. - 11:30


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Pént. 4 Ápr. - 12:20

Én nem vagyok ilyen ínyenc.  Very Happy  Már régóta kínai étterembe sem járunk, ki tudja mit főznek bele.  szájhúzós 

Nálunk a kutya vagy a macska társállat, más országokban megszeik őket. Láttam egy videót, szegény cicákat ketrecekben dobálják, alig tudnak mozogni. A kínai egy elég primitív nép, de vannak köztük normálisak is.

Láttam egy flmet, nem szabad egynél több gyereknek lenni, és koraszülést idéztek elő egy nőnél, hogy haljon meg a gyerek. Persze erőszakkal hurcolták a kórházba, vagy hova, és a férje feltette a netre az esetet, és az egész világ megbotránkozott, nem tudom a nő túlélte-e.

Mindig mondom, az ember nem változik, csak ha megtér, vagy felébred valamennyire, és rájön saját maga ijesztő voltára.
Mindegy melyik korban élünk, a sötétség mindegyiket beárnyékolja. Mindig születtek emberek, akik elhozták a fény a többieknek, de azok nem éltek vele.  pislog 




______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Ápr. - 16:57

Blueeye írta:A kínai egy elég primitív nép, de vannak köztük normálisak is.

A primitív erős túlzás, mindössze más a mentalitásuk, így a konyhájuk is. Továbbá nagyon sok embert, mind a múltban, mind a jelenben a szükség kényszerít rá, hogy olyat is megegyen, amire azelőtt rá se bírt volna nézni. Sok helyen pedig megfelelő termőföld híján az embereknek nincs más választásuk, mint azt enni ami van - vagyis a mindenütt megélő patkányokat, kígyókat, férgeket. Azonban mondhatnánk, hogy egy gazdaságilag stabil országban erre már nincs szükség, de ha valami egyszer hagyománnyá vált, ha gyökeret vert, ha ezen nőttél fel és megszeretted ezen különös ízeket, akkor miért ennél mást? Az emberi faj már rég nem létezne, ha válogatós lett volna.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Pént. 4 Ápr. - 21:09

De én nem ezen nőttem fel. Very Happy.

Egyébként a Bhagavad gita szerint, a tudatszint határozza meg, ki milyen táplálékot eszik. És én ezt elfogadom, és látom is hogy így van.

A primitív = egyszerű. Nem lealacsonyításként írtam. Inkább jobb kifejezés hogy tudatlanságukban minden szart megesznek.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Ápr. - 21:20

Mi az hogy tudatszint? Milyen skála alapján mér? Mihez viszonyít? És mit gondolsz a vegetáriánus étrendről?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Blueeye Pént. 4 Ápr. - 23:09

Etoile-sama írta:Mi az hogy tudatszint? Milyen skála alapján mér? Mihez viszonyít? És mit gondolsz a vegetáriánus étrendről?

A tudatszint attól függ, milyen mértékben hatnak az ember tudatára az anyagi energiák, vagyis a három kötőerő. A tamasz, a tudatlanság kötőereje, a radzsasz a szenvedély kötőereje, és a sattva a jóság kötőereje...

Ha érekel el kell olvasnod a Bhagavad gitát, vagy az ehhez tartozó részeket. Én a B.G-ből értettem meg.

A vegetáriánus étrend az egyszerűen a húsmentes étrend. Hogy ki mi okból nem eszik húst, az változó.

A vegetáriánus étrenden belül is van sokfajta változat.

Én gyakorlatilag nyers koszton élek, sajtot még eszek, és néha kefírt, egy-két zsemlét naponta. Mindent úgy eszek, ahogy Isten megteremtette.


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szomb. 5 Ápr. - 0:03

Blueeye írta:A tudatszint attól függ, milyen mértékben hatnak az ember tudatára az anyagi energiák, vagyis a három kötőerő. A tamasz, a tudatlanság kötőereje, a radzsasz a szenvedély kötőereje, és a sattva a jóság kötőereje...

Kötőerőn a vágyaktól való megszabadulást kell érteni? A szenvedélyt fordíthatom ragaszkodásként? A jóságot önteltségként? A tudatlanságot a szeretet hiányaként? Nem igazodom ki jól az indiai hitvilágban, erről szinte semmit sem tudok.

Blueeye írta:A vegetáriánus étrend az egyszerűen a húsmentes étrend. Hogy ki mi okból nem eszik húst, az változó.

Én egyszerűen csak undorodom tőle, már a szagától is rosszul vagyok.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Ápr. - 10:22

Fiatal koromba felütöttem a tojást, megsóztam és megittam nyersen.
Ma nem megy....néha a hússal vagyok így és leginkább a sertés hússal. A hal, kecske, bárány ill. a szárnyasok nem jelentenek problémát. Bár a csirkével is előfordúlt némi undorféle érzet. Elmúlt. A "salátaféléket" szeretem, főleg ha én készítem el magamnak. Gondolok itt paprika paradicsom...stb. apróra vágott formájára, kicsi fűszerrel igen vitaminos tud lenni.
Őrűlten szeretem az őszi barackot és a még ropogós cseresznyét....vigyáznom kell a diabetesszel mit kajolok és mennyit... Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 2 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.