Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+10
fortis
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Mayra1
Blueeye
nofertiti
Rhea Sylvia
Méhecske
14 posters

4 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Hétf. 7 Júl. - 9:35

A mai egy nagyon meleg, izzasztó napnak ígérkezik - számomra pedig különösen! 15 kg sárgabarack várja lekvárrá változtatását. Nem különösen irigylem magamat! rémült 

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 7 Júl. - 9:52

Rhea Sylvia írta:A mai egy nagyon meleg, izzasztó napnak ígérkezik - számomra pedig különösen! 15 kg sárgabarack várja lekvárrá változtatását. Nem különösen irigylem magamat! rémült 

Amikor megbontod az első üveget, már nyomokban sem emlékszel majd, milyen szaunát csináltál most a konyhádból. Kitartás.  öröm 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Kedd 8 Júl. - 8:30

Etoile írta:Ilyenkor örülök, hogy falusi vagyok. Amit lehet, azt megtermelünk magunknak, például krumplit sosem kell vennünk, se tojást, se az állatoknak takarmányt. Gyümölcsre sincs gondunk, a kertünkben terem alma, szilva, cseresznye, meggy, körte, eper, egres, barack, szőlő, málna, ribizli. Anyukám kompótot meg lekvárt szokott készíteni belőlük, melyek bármilyen szintetikus édességnél jobbak! Van dió és mogyoró is, miket ugyancsak házi mézzel elkeverve nagyon finom csemege. Ősszel csipkebogyót szoktam szedni, a húsa frissen mennyei és magas C-vitamin tartalma miatt még egészséges is. Csináltam már tormát is, ott nő mindenfelé az út mellett. Aki reszelt már tormát, az tudja milyen könnyfakasztó foglalkozás ez... Crying or Very sad
És persze ott vannak még a savanyúságok is, a magyar ételek elképzelhetetlenek nélkülük. Mindig terem annyi, hogy a családunknak elég legyen, így egész évben van uborka, paprika, káposzta, csalamádé, cékla, stb.
Persze az egyetlen szépséghibája ennek a bőségnek, hogy bizony meg is kell vele dolgozni, de aki tudja milyen öröm másoknak adni, az nem fogja bánni ezt a fáradságot.

 yes 

De jó lenne nálatok egy kalandor-tali! Lehetne olyankor is, amikor valamilyen munkálatban a segítségedre lehetnénk...  Very Happy 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Júl. - 9:07

Nem nyomulunk ám egy cseppet se.
 kacsint 
Ne izgulj Étoile, nem megyünk. Én legalábbis.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Júl. - 10:45

Most olvasom - IGEN - "tisegítenétek" én meg nézném.....az a szitu éppen tegnap végeztem a sárgabarival...nem tudok lekvározni meg van még... meg nem is ehetjük fiammal - ÍGY megmostam - kettévágtam, kimagoztam és -> fagyasztó. A legnagyobb masina félig lett.
A kezem kikirics sárga - mivel mosható le? Question

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Júl. - 10:48

Elek írta:Most olvasom - IGEN - "tisegítenétek" én meg nézném.....az a szitu éppen tegnap végeztem a sárgabarival...nem tudok lekvározni meg van még meg nem is ehetjük fiammal - ÍGY megmostam - kettévágtam, kimagoztam és -> fagyasztó. A legnagyobb masina félig lett.
A kezem kikirics sárga - mivel mosható le? Question


Ezt nem àrtott volna előtte kérdezni. A gyümölcsszínt a kézről nagyon jól leviszi a citromsav.-akkor rögtön-. Most, hogy már beleivódott a bőrbe, ajánlom a kézzel mosást, vagy 2 napig.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Júl. - 10:52

...hááát köszike! - Mi van veled - kérlek... kedves Mayra? Főztél ma - én nem - pihizegy egy kicsit + olvasgatok( mit? -> bibliát!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Júl. - 10:53

Áprilia írta:
Etoile írta:Ilyenkor örülök, hogy falusi vagyok. Amit lehet, azt megtermelünk magunknak, például krumplit sosem kell vennünk, se tojást, se az állatoknak takarmányt. Gyümölcsre sincs gondunk, a kertünkben terem alma, szilva, cseresznye, meggy, körte, eper, egres, barack, szőlő, málna, ribizli. Anyukám kompótot meg lekvárt szokott készíteni belőlük, melyek bármilyen szintetikus édességnél jobbak! Van dió és mogyoró is, miket ugyancsak házi mézzel elkeverve nagyon finom csemege. Ősszel csipkebogyót szoktam szedni, a húsa frissen mennyei és magas C-vitamin tartalma miatt még egészséges is. Csináltam már tormát is, ott nő mindenfelé az út mellett. Aki reszelt már tormát, az tudja milyen könnyfakasztó foglalkozás ez... Crying or Very sad
És persze ott vannak még a savanyúságok is, a magyar ételek elképzelhetetlenek nélkülük. Mindig terem annyi, hogy a családunknak elég legyen, így egész évben van uborka, paprika, káposzta, csalamádé, cékla, stb.
Persze az egyetlen szépséghibája ennek a bőségnek, hogy bizony meg is kell vele dolgozni, de aki tudja milyen öröm másoknak adni, az nem fogja bánni ezt a fáradságot.

 yes 

De jó lenne nálatok egy kalandor-tali! Lehetne olyankor is, amikor valamilyen munkálatban a segítségedre lehetnénk...  Very Happy 

Mindenfajta életnek van szépsége és árny oldala. A falusiak rémálma a szeszélyes időjárás, állatok esetében betegségek, járványok. Ha jó évet zárnak, akkor pedig következő nyárig nem fáj a fejük az élelem előteremtése miatt. Éltem falun, sőt tanyán is. Azt gondolom, kedves Áprilia, ha igazán szeretnéd ezt kipróbálni, akkor ne egy napot fordíts erre, hanem legalább egy hetet. Vannak már olyan családi gazdaságok, ahol szívesen látják a próbálkozókat. Én egészen biztos, hogy egy ilyen találkozoról igazoltan leszek távol!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Júl. - 10:56

Elek írta:...hááát köszike! - Mi van veled - kérlek... kedves Mayra? Főztél ma - én nem - pihizegy egy kicsit + olvasgatok( mit? -> bibliát!

Köszönöm kérdésed, ma nem vagyok annyira jól. Tegnap a szomszédom áthívott sütizni és elfelejtettem megkérdezni van-e tej a sütiben. Volt. A szervezetemben nincs alanyi jogon tejcukor lebontó enzim, így most szenvedek még vagy egy napot. Hirtelen felbukkanó vad görcsök, meghatározhatatlan időközönként. Rendszerint ennyivel megúszom.


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 8 Júl. - 11:04-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Júl. - 11:01

Anno nagyon szép volt az előző házunk kertje. Mindent megtermeltem - úgy amint a föntiekben szó esett róla.
Mára "elfáradtam" de, azért csinálnám újra.
Tudjátok az apostolit - önellátónak - > hiszem, ahol nem a restség az úr! Sőt, a világiak állanának sorba munkáért és élelemért!
Hát, ennyike az álmaimról...! gondolkodik

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Júl. - 11:19

Értlek - kérlek, igyekszek megérteni - átérezni...jobbulást kívánok szívemből és kezed csókolom tisztelettel...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 8 Júl. - 11:36

Mayra1 írta:
Elek írta:...hááát köszike! - Mi van veled - kérlek... kedves Mayra? Főztél ma - én nem - pihizegy egy kicsit + olvasgatok( mit? -> bibliát!

Köszönöm kérdésed, ma nem vagyok annyira jól. Tegnap a szomszédom áthívott sütizni és elfelejtettem megkérdezni van-e tej a sütiben. Volt. A szervezetemben nincs alanyi jogon tejcukor lebontó enzim, így most szenvedek még vagy egy napot. Hirtelen felbukkanó vad görcsök, meghatározhatatlan időközönként. Rendszerint ennyivel megúszom.


Gyóóógyulást!!!! röppróba 

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 8 Júl. - 11:48

Phűűűű! Készen vagyok a befőzéssel - csináltam mangósan is, így aztán össz-vissz lett 22 üveggel. mohó 
Kifulladtam, pedig Édespapa is segített - ő darálta a bőrétől és magjától megfosztott barackhúst, aztán lecukroztam. Közben "elmangózgattam" kicsit, végül meg/befőztem az előkészített lekvárnak valókat, hogy aztán az Édespapa által elmosogatott, leszárított üvegekbe töltsem! A közös munka, a közös élmények és sok-sok nevetgélés el is feledtette az amúgy cca. 38 fokos hőséget!   phew .

Úgy gondolom hiába jelzi előre a meteorológia a mai esőt, - mint már ebben az évben oly sokadjára - ma is elkerül bennünket. Ezért estefelé elsétálunk a kb. 2 km-re lévő kiskerünkbe locsolni. Mert a palántáknak pedig nem lehet arra hivatkozni, hogy tévedtek a felhőhivatalban!

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Júl. - 12:42

Rhea Sylvia írta:Phűűűű! Készen vagyok a befőzéssel - csináltam mangósan is, így aztán össz-vissz lett 22 üveggel. mohó 
Kifulladtam, pedig Édespapa is segített - ő darálta a bőrétől és magjától megfosztott barackhúst, aztán lecukroztam. Közben  "elmangózgattam" kicsit, végül meg/befőztem az előkészített lekvárnak valókat, hogy aztán az Édespapa által elmosogatott, leszárított üvegekbe töltsem! A közös munka, a közös élmények és sok-sok nevetgélés el is feledtette az amúgy cca. 38 fokos hőséget!   phew .

Úgy gondolom hiába jelzi előre a meteorológia a mai esőt, - mint már ebben az évben oly sokadjára - ma is elkerül bennünket. Ezért estefelé elsétálunk a kb. 2 km-re lévő kiskerünkbe locsolni. Mert a palántáknak pedig nem lehet arra hivatkozni, hogy tévedtek a felhőhivatalban!

Ügyesek vagytok. Az eső ide hajnalban ért. Vad tombolással, jég nélkül. Délután megyek megnézem mi történt a kertben. Mióta agave-t ültettem, kifejezetten frászt kapok a viharoktól. (Persze csak a kár lehetősége miatt). Viszont olyan fülledt ma a levegő, hogy szinte harapni lehet a párát.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vega-42 Szer. 16 Júl. - 13:43

Egy ötlet, ami mostanában megmentette az életem semleges 
a férjem gigantikus mennyiségű meggyet szedett, amit nekem kell feldolgoznom. Meggymagozó nincs(nem is tudom,használ-e)
szóval véletlenül rátaláltam a módszerre,és igen, tényleg hatásos:

http://martyhobby.blogspot.hu/2011/06/cseresznye-meggy-magozasa-egyszeruen.html

Egyéb - Page 4 Belesz%25C3%25BArni
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Júl. - 14:22

Minden rám szakadt, így a gyümölcsöt megmostam 3x aztán fagyasztó.
Marad a "köpködés" régi technikája...de, jót nevettem a kukac kérdésen a kommenteknél.

Nekem időbe kellett szedni így sehol egyetlen kukac sem kerűlt elő, nagyon átválogattam, magam finnyás vagyok erre kifejezetten....sorba érett a megy és a barck is több fával....végére már nagyon rüheltem és nagyon "megbecsültem" a nőket!... jeee

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vega-42 Szer. 16 Júl. - 19:30

Nem tudom,ti hogy vagytok vele,de mindig meg akarom váltani  világot a konyhában Rolling Eyes 
Egészséges legyen,minden újat kipróbálok....aztán csak egy-két dolog marad meg szokásként.
Most már elmondhatom, hogy a barna rizsliszt,a bulgur itt marad. thumb 
A rizsliszttel sűrítek-és csodálatosan bársonyos lesz minden tőle....a bulgur meg egyszerűen finom,hisz búza,gyorsan kész van,laktató és egészséges.
Ja...és dzsemet,lekvárot készítek....a dunsztban mindig alszik valaki. Sleep 
Most meggylekvár....és elkészült a rumos meggy is szilveszterre.... witch
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Szer. 16 Júl. - 21:05

Vega-42 írta:Nem tudom,ti hogy vagytok vele,de mindig meg akarom váltani  világot a konyhában Rolling Eyes 
Egészséges legyen,minden újat kipróbálok....aztán csak egy-két dolog marad meg szokásként.
Most már elmondhatom, hogy a barna rizsliszt,a bulgur itt marad. thumb 
A rizsliszttel sűrítek-és csodálatosan bársonyos lesz minden tőle....a bulgur meg egyszerűen finom,hisz búza,gyorsan kész van,laktató és egészséges.
Ja...és dzsemet,lekvárot készítek....a dunsztban mindig alszik valaki. Sleep 
Most meggylekvár....és elkészült a rumos meggy is szilveszterre.... witch

Nagyon ügyes vagy!
Az idén vörösborral főztem meggylekvárt, de úgy nézem nagytételben kellett volna.
Kb. 5 kiló meggyből többet neki sem állok. Mire rendes helyen (decemberben) megbontják a befőtteket, lekvárokat, addigra Nekünk csak az üres üvegeink lesznek.  lányvigyor 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vega-42 Kedd 22 Júl. - 13:00

Igyatok több gyógynövény teát!!!
A kukába sok cukros löttyel  yes 
Leginkább citromfüvet,lányok cickafark teát!


"A gyógyászat történetében évszázadok óta ismert és nagyrabecsült növény. Paracelsus, a híres svájci orvos azt tartotta róla, hogy meghosszabbítja életünket. Valóban, a világ legidősebb emberei közül többen fogyasztják napi rendszerességgel a citromfű teáját. (a brit nemzetiségű John Hussey, aki 116 évig élt, 50 éven keresztül citromfű teát ivott egy kevés mézzel reggelire, honfitársa, Glamorgan hercege, aki 108 évig élt, szintén naponta fogyasztotta).
Elsősorban idegerősítő és nyugtató hatása ismert."

A legtöbb modern kori betegséget a stressz,a ránk nehezedő nyomás okozza. Minden az emésztőrendszerből indul ki!

 virág 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 13:24

Vega-42 írta:Igyatok több gyógynövény teát!!!
A kukába sok cukros löttyel  yes 
Leginkább citromfüvet,lányok cickafark teát!


"A gyógyászat történetében évszázadok óta ismert és nagyrabecsült növény. Paracelsus, a híres svájci orvos azt tartotta róla, hogy meghosszabbítja életünket. Valóban, a világ legidősebb emberei közül többen fogyasztják napi rendszerességgel a citromfű teáját. (a brit nemzetiségű John Hussey, aki 116 évig élt, 50 éven keresztül citromfű teát ivott egy kevés mézzel reggelire, honfitársa, Glamorgan hercege, aki 108 évig élt, szintén naponta fogyasztotta).
Elsősorban idegerősítő és nyugtató hatása ismert."

A legtöbb modern kori betegséget a stressz,a ránk nehezedő nyomás okozza. Minden az emésztőrendszerből indul ki!

 virág 

Bodza, levendula, borsmenta, fodormenta, citromfű, zsálya teát szoktunk inni. Saját termesztésűt. Napjában 3-4 litert, cukorral.  virág

Ezek nem váltják ki a befőtteket/lekvárokat. Szerintem nincs az a mennyiség, ami el ne fogyna.
De pl. paradicsomléből sem tudok elegendőt csinálni.


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 22 Júl. - 13:26-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Vega-42 Kedd 22 Júl. - 13:25

Mayra1 írta:
Bodza, levendula, borsmenta, fodormenta, citromfű, zsálya teát szoktunk inni. Saját termesztésűt. Napjában 3-4 litert, cukorral.  virág 

Hhhúúú....de irigyellek!  Smile 
Zsályát még nem kóstoltam.
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 13:27

Vega-42 írta:
Mayra1 írta:
Bodza, levendula, borsmenta, fodormenta, citromfű, zsálya teát szoktunk inni. Saját termesztésűt. Napjában 3-4 litert, cukorral.  virág 

Hhhúúú....de irigyellek!  Smile 
Zsályát még nem kóstoltam.

Muskotályzsályám van, finom. A levendulát meg keverni szoktam fekete teával, mert szappan ízű smile

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Júl. - 14:14

Vega-42 írta:Igyatok több gyógynövény teát!!!
A kukába sok cukros löttyel  yes 
Leginkább citromfüvet...

"A gyógyászat történetében évszázadok óta ismert és nagyrabecsült növény. Paracelsus, a híres svájci orvos azt tartotta róla, hogy meghosszabbítja életünket. Valóban, a világ legidősebb emberei közül többen fogyasztják napi rendszerességgel a citromfű teáját. (a brit nemzetiségű John Hussey, aki 116 évig élt, 50 éven keresztül citromfű teát ivott egy kevés mézzel reggelire, honfitársa, Glamorgan hercege, aki 108 évig élt, szintén naponta fogyasztotta).
Elsősorban idegerősítő és nyugtató hatása ismert."
 

A Rooibos-nak van egy ilyen teája, hogy "citromfű csipkebogyóval és mézzel". Annyira finom, teljes íze van (semmi nem kell bele!), hogy hihetetlen. Amikor felfedeztem, literszámra ittam, viszont megfigyeltem, hogy gyakorlatilag egész nap kóvályogtam tőle, azaz nagyon érdekes tudatállapotba kerültem, mintha a föld felett lebegtem volna 3 méterrel (egy munkahelyen ez nem feltétlenül előnyös  Laughing  ) míglen valaki fel nem világosított, hogy a citromfűvet nyugtatásra használják. Úgyhogy leálltam vele. Aztán nemrég olvastam valahol, hogy a tudatos álmodást is elősegíti - és valóban, ahogy visszagondoltam, abban az időben jó kis intenzív álmaim voltak - úgyhogy megint elővettem.  öröm 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 22 Júl. - 15:51

Mayra1 írta:
Vega-42 írta:
Mayra1 írta:
Bodza, levendula, borsmenta, fodormenta, citromfű, zsálya teát szoktunk inni. Saját termesztésűt. Napjában 3-4 litert, cukorral.  virág 

Hhhúúú....de irigyellek!  Smile 
Zsályát még nem kóstoltam.

Muskotályzsályám van, finom. A levendulát meg keverni szoktam fekete teával, mert szappan ízű smile

Zsályateát még natúrban sem kóstoltam, nemhogy muskotályos ízesítéssel  - pedig a kiskertben megtalálhatóak fentebb felsorolt fűszernövények (na mondjuk muskotályos zsályám nincs!). Idén azonban sikerült szereznem koreai mentát. Ez utóbbit, valamint a citromfűvet magában rágicsálva fogyasztja családunk majdnem "legkisebb"-je, Gergő.

Tudod mit Mayra! Kipróbálom!!!

Jut eszembe, tudol segíteni, hogy hol találok vizitormát? Most azt keresem nagyon - állítólag segít a fogyásban és a hasi felesleg eltüntetésében, nem mellesleg vízhajtó! Szóval tudsz tanácsot adni?

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 21:38

Rhea Sylvia írta:
Mayra1 írta:
Vega-42 írta:

Hhhúúú....de irigyellek!  Smile 
Zsályát még nem kóstoltam.

Muskotályzsályám van, finom. A levendulát meg keverni szoktam fekete teával, mert szappan ízű smile

Zsályateát még natúrban sem kóstoltam, nemhogy muskotályos ízesítéssel  - pedig  a kiskertben megtalálhatóak fentebb felsorolt fűszernövények (na mondjuk muskotályos zsályám nincs!). Idén azonban sikerült szereznem koreai mentát. Ez utóbbit, valamint a citromfűvet magában rágicsálva fogyasztja családunk majdnem "legkisebb"-je, Gergő.

Tudod mit Mayra! Kipróbálom!!!

Jut eszembe, tudol segíteni, hogy hol találok vizitormát? Most azt keresem nagyon - állítólag segít a fogyásban és a hasi felesleg eltüntetésében, nem mellesleg vízhajtó! Szóval tudsz tanácsot adni?

Mindjárt utánaérdeklődöm van-e valakinek. Érdekes, ha tényleg -hasra hat- megiszom, úgyéljek (így egybe)

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 21:51

Muszkotályzsálya magot küldök, ha beérik.
Vizitorma mag napokon belül itt lesz, azt rögtön postázom.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 22 Júl. - 21:54

Mayra1 írta:Muszkotályzsálya magot küldök, ha beérik.
Vizitorma mag napokon belül itt lesz, azt rögtön postázom.


  ölel  shaking-hands gimme-five 



______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 22:00

Rhea Sylvia írta:
Mayra1 írta:Muszkotályzsálya magot küldök, ha beérik.
Vizitorma mag napokon belül itt lesz, azt rögtön postázom.


  ölel  shaking-hands gimme-five 



Milyen a koreai menta? Vagy miben különbözik a fodormentától, borsmentátót?
Nekem csak ez a kétféle van, illetve sima menta is van ültetve, de eléggé ramaty állapotban leledzik, ha nem marad meg, akkor nem lesz.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 22:02

Még keresnem kell orvosi zsályát is, mert olyanom sincs

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Rhea Sylvia Kedd 22 Júl. - 22:19

Mayra1 írta:
Rhea Sylvia írta:
Mayra1 írta:Muszkotályzsálya magot küldök, ha beérik.
Vizitorma mag napokon belül itt lesz, azt rögtön postázom.


  ölel  shaking-hands gimme-five 



Milyen a koreai menta? Vagy miben különbözik a fodormentától, borsmentátót?
Nekem csak ez a kétféle van, illetve sima menta is van ültetve, de eléggé ramaty állapotban leledzik, ha nem marad meg, akkor nem lesz.

A sima menta nálam sem maradt meg - ég tudja miért nem szeret engem? A koreai pedig kicsi kerek, olajzöldes levelű, tömött kerek bokrocskának néz ki és kicsi Gergő szerint tutti-frutti íze van és nagyon finom nyersen rágcsálva. (Bár most megnyúlott egy hangyányit és mintha világosodna is a levele! Lehet, hogy hasonulni akar a fodormentához? Talán szeretne beilleszkedni????? töpreng ) Hogy lehet-e magról ültetni nem tudom, én cserépbe kaptam tavasszal. Ha magot hoz az ősszel szívesen küldök jóóó?

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 4 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.