Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+10
fortis
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Mayra1
Blueeye
nofertiti
Rhea Sylvia
Méhecske
14 posters

8 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Kedd 1 Aug. - 21:00

Krumplisaláta
-krumpli , hagyma, ecet, cukor, só, bors, víz.
Ritkán esszük, de azért finom. Leginkább uborka salátát szoktunk csinálni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Kedd 1 Aug. - 21:14

fortis írta:Krumplisaláta
-krumpli , hagyma, ecet, cukor, só, bors, víz.
Ritkán esszük, de azért finom. Leginkább uborka salátát szoktunk csinálni.

Ne is emlegesd az uborkasalátát! Very Happy

Imádom a petrezselymes krumplit, uborkasalátával, és rántott vagy sült hússal.
Tudom, hogy ez egy kommersz párosítás, de nekem a legnagyobb kedvencem ez így együtt. Na és nyáron mindez... húha... Eufória! Very Happy Very Happy

Arról hallottál Fortis hogy az uborkasalátába lehet tenni tejfölt és/vagy fokhagymát?
Lehet érdemes kipróbálni...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 16:27

Retró húsos tészta

Hozzávalók:
50 dkg spagetti (száraztészta)
40 dkg darált marhahús
2 fej vöröshagyma
2 teáskanál pirospaprika
1 paradicsom
1 babérlevél
negyed teáskanál őrölt kömény
sajt

őrölt bors

A tésztát forró, sós vízben főzd meg, majd szűrd le, és hagyd lecsepegni. A vöröshagymát aprítsd fel, és pici olajon pirítsd meg.
Fűszerezd meg, majd add hozzá a húst. Párold meg, és amikor már levet eresztett, tedd bele a paradicsomot. Amikor megfőtt, a szószba keverd bele a tésztát. Tálaláskor szórd meg reszelt sajttal.

(Az eredeti recepthez képest én arányaiban sokkal kevesebb tésztát főzök ki ehhez az adaghoz, sertéslapockát használok hozzá húsként. Csak 1 fej hagymát használok fel hozzá, viszont több őrölt köményt)


A hozzászólást Lea. összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 2 Aug. - 16:37-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 16:29

Pizza

Hozzávalók:

35 dkg liszt
1 tojás
2 dl tej (+ amennyit még felvesz)
3 evőkanál olaj
17 g élesztő
5 g cukor (kb 1 teáskanál)
2 g só (kb 1/2 teáskanál)
Elkészítés:

A 2 dl tejet megmelegítjük. Az elmorzsolt élesztőt és a cukrot egy kevés liszttel együtt a tejbe tesszük. Lefedjük és megvárjuk, hogy megkeljen.

Amikor felfutott az élesztő, egy edényben összedolgozzuk a liszttel, a tojással, a sóval és az olajjal. Nem kell sokáig dagasztani. Apránként kevés tejet adjunk még hozzá, hogy közepes keménységű tésztát kapjunk.

Utána 30 percig langyos helyen pihentetjük.

Fél-1 cm vastagságúra nyújtjuk, majd olajjal/liszttel megszórt tepsibe tesszük. Addig, amíg a sütő bemelegszik a kívánt hőfokra, addig szobahőmérsékleten, nyújtás után újra megkelesztjük kissé a tésztát..

Félig megsütjük, rátesszük a tölteléket és a sajtot, majd visszatesszük a sütőbe. Ha a sajt ráolvadt, kivesszük, és már tálalhatjuk is.

(Ebből az adagból 3 kisebb, kör alakú pizza süthető ki. Így egyenként kb 200 fokon 3-4 percig tart az elősütés + a készre sütés is. A nyers tészta fagyasztható vagy hűtőben 1-2 napig eltartható)
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 16:58

Hát  Lea egy igazi szakácsnő lehetsz szerintem.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 17:16

fortis írta:Hát  Lea egy igazi szakácsnő lehetsz szerintem.  öröm

Köszi... smile
Ha szakácsnő nem is vagyok, de szeretek főzni és szeretem a főtt ételeket - így hát muszáj volt gyakorlatot szereznem. smile

A pizzasütés rejtelmeibe mondjuk a fiam kedvéért vetettem bele magam. Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 20:19

Kenyeret is sütsz otthon?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 20:24

fortis írta:Kenyeret is sütsz otthon?

Párszor sütöttem smile smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 4 Aug. - 19:25

Egy egészen egyszerű, de nem annyira átlagos gyors ételt írnék le, amikor már nincs energia és idő főzni. smile

Egy szelet kenyeret megvajazunk/margarinnal megkenjük. Egy salátalevelet, majd arra ízlés szerint sonka- vagy szalámiszeleteket fektetünk, erre egy tükörtojást, paradicsomszeleteket és Piros Arany pöttyöket teszünk.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Hétf. 7 Aug. - 21:22

Úgy olvastam, hogy kígyóuborkát lehet nyersen lefagyasztani. Én tegnap olvasztottam ki egy adagot, uborkasalátát készítettem belőle. Lehet, hogy valamit nem jól csináltam, de nem hogy összeesett volna, hanem inkább túl ropogós lett és kicsit íztelen.

Van valakinek hasonló vagy épp kedvező tapasztalata?
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 13:33

Ha elém tennék a kedvenc leveseimet, a sorrend valahogy így lenne:
-Leginkább a halászlét szeretem, 
- aztán jöhet a finom húsleves, de nem agyon zöldségezve
- aztán a gulyás leves, de nem marha hússal, hanem disznó combból csinálva
-a többi meg nagyjából egyenértékű, tojásleves, gyümölcsleves, gombaleves
- hát a zöldbablevesre meg a krumplilevesre már nem nagyon emlékszem, de tudom, hogy gyerek koromban azokat is szerettem. 

A levesbe a cérnametélt számomra a legfinomabb, a többit is megeszem, de azért a metéltet szeretem a legjobban.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 16:52

Nekem ez a lista majdhogynem fordítva... de a levesek nem tartoznak a kedvenceim közé, eleve Very Happy

Ha rangsort kellene állítani:
1. Tejfölös gombaleves
2. Paradicsomleves
3. Bableves
4. Karfiolleves
5. Gulyásleves (szintén sertéshússal, lapockával talán)
7. Magyaros krumplileves
8. Frankfurti

A többi hidegen hagy vagy nem szeretem Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:22

Jah és ha már kötelező húslevest ennem, akkor, ha lehet kiskockával! lányvigyor


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 16 Aug. - 17:23-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:23

Főzeléksorrended van Fortis vagy valaki másnak? smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 17:34

Lea. írta:Főzeléksorrended van Fortis vagy valaki másnak? smile

Hát nem vagyok nagy főzelékes, mondhatni csak egyfélét fogyasztok, a kelkáposzta főzeléket.  Azt is ha lehet akkor fasírttal, vagy sült virslivel. Néha meg szoktam szórni húsvarázs nevű ételízesítővel. Ja , jut eszembe, a babfőzeléket még megeszem. 

Amit viszont le sem lehetne nyomni a torkomon semmilyen körülmények között sem, az a sóska, a spenót, és a tökfőzelék. 
Azonnal hányingert kapnék, ha ezeket az orrom alá tolnák.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:42

Ezen most jót nevettem, mert a sóskát, igaz mártás formájában az elsők közé sorolnám, természetesen kis főtt krumplival és főtt/párolt husikával. smile

Főzelékevésben szintén nem vagyok bajnok, de gyakrabban eszem, mint levest.

1. Tökfőzelék
2. Paradicsomos káposzta
3. Zöldborsó
4. Bab
5. Spenót
6. Kelkáposzta
7. Sárgaborsó - lencse

De nagyon nem mindegy ezek, milyen feltéttel vannak együtt.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:43

Hát Fortis eddig is sejtettem, hogy különbözik az ízlésünk, de hogy ennyire! Very Happy Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:50

A húsokat már meg sem merem kérdezni, mert nekem azok a kedvenceim, te meg úgy emlékszem eleve nem vagy húsos Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 17:56

Akkor leírom, hátha valaki játszik még smile

A töltött csirkecombot (gombával, petrezselyemmel nem májjal) nevezném ki kedvencemnek, ezután holtversenyben jönne vagy 10-20 féle bundázott, sült, párolt sertés és csirkehús és pulyka, de az csak a melléből készítve.
Néha egy kis marhahús, de csak felsál vagy hasonló.

Birka, vadhús, kacsa kilőve.

(Ragadozó vagyok, úgy tűnik Very Happy)


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 16 Aug. - 18:47-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 18:35

A zöldségeket is valahogyan hússal, sütve, párolva szeretem vagy rántva.
Az önmagukban főtt, párolt zöldségekkel ki lehet kergetni engem a világból, ezért nem nagyon szeretem a leveseket, főzelékeket sem szerintem.
Pl. a lecsót is mindig megbolondítom egy kevés füstölt szalonnával és tojással.

Az volt nekem nagymamáméknál, gyerekként a legnagyobb büntetés, ha húslevest kellett ennem és még meg (lett volna) fejelve a levesben főtt töltelékkel, főtt hússal, főtt zöldséggel...  jujj. (A többieknek gusztusos volt, ahogy ki volt tálalva. Very Happy)
Azután ott volt a szabolcsi/borsodi töltött káposzta, ami szintén nem nagyon feküdt nekem Very Happy
Bezzeg a pörkölt+tészta kombót sosem kellett ajánlgatni! Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 19:31

Lea. írta:A húsokat már meg sem merem kérdezni, mert nekem azok a kedvenceim, te meg úgy emlékszem eleve nem vagy húsos Very Happy

Hát leginkább a hal, meg a disznyó, esetleg a csirke.  öröm Más féle húst nem eszem meg. 
A halból az olajosat nem, meg a ruszlit sem. levesben, sütve , paradicsomosan igen.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 19:34

fortis írta:
Lea. írta:A húsokat már meg sem merem kérdezni, mert nekem azok a kedvenceim, te meg úgy emlékszem eleve nem vagy húsos Very Happy

Hát leginkább a hal, meg a disznyó, esetleg a csirke.  öröm Más féle húst nem eszem meg. 
A halból az olajosat nem, meg a ruszlit sem. levesben, sütve , paradicsomosan igen.

Nahát Very Happy Very Happy
Én halak közül csak a tengeri halfilét rántva és ruszlit, olajos halat szeretem. smile

Szerintem más bolygóról jöttünk! Very Happy lányvigyor Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 19:39

Na a pörköltes tészta legalább egyezik. Én is szeretem.  Very Happy
A töltött káposzta és a székely is jöhet. 
A tojást csak kő keményre főzve fogyasztom el. 
Amúgy nagy kedvencem még a túros csuszi, meg a Hortobágyi húsos palacsinta nyami nyami. 
A grill csirkét megint csak nem eszem meg. 

Egyszer elég ciki helyzetbe kerültem, elmentünk a Pilisvörösvárra egy étterembe. Juhtúróval töltött rántott gombafejet kértem, de amikor kihozták, rosszul lettem a szagától.  Néhány falatot ettem belőle, aztán ki kellett mennem az étteremből, hogy el ne hányjam magamat.  Very Happy
Elvileg minden összetevőjét külön külön nagyon is szeretem, de ez így borzalmas volt.  Mandula azt mondja, szerinte az volt a baj, hogy a juhtúró még meleg volt, az volt ami betehette nekem a kaput.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 19:51

fortis írta:Na a pörköltes tészta legalább egyezik. Én is szeretem.  Very Happy
A töltött káposzta és a székely is jöhet. 
A tojást csak kő keményre főzve fogyasztom el. 
Amúgy nagy kedvencem még a túros csuszi, meg a Hortobágyi húsos palacsinta nyami nyami. 
A grill csirkét megint csak nem eszem meg. 

Egyszer elég ciki helyzetbe kerültem, elmentünk a Pilisvörösvárra egy étterembe. Juhtúróval töltött rántott gombafejet kértem, de amikor kihozták, rosszul lettem a szagától.  Néhány falatot ettem belőle, aztán ki kellett mennem az étteremből, hogy el ne hányjam magamat.  Very Happy
Elvileg minden összetevőjét külön külön nagyon is szeretem, de ez így borzalmas volt.  Mandula azt mondja, szerinte az volt a baj, hogy a juhtúró még meleg volt, az volt ami betehette nekem a kaput.

Nem igazán vagyok pörköltes, csak abból a felhozatalból az volt a legjobb nekem. Very Happy
Székelykáposztát 5 évente egyszer valami érthetetlen okból megkívánom.
Tojás inkább lágyan, tükörtojásként szinte folyósan.
Túrós tésztát én is szeretem de, csakis húsos szalonna darabokkal, a juhtúrós sztrapacska ugyanígy.
Ez a juhtúró rántott gomba szerintem nekem sem jönne be.

Mi a bajod a grillcsirkével? :o Nem lehet, hogy túl szárazra van sütve?

Szerintem a mi családunk főztjén te teljesen jól érezted volna magad!

Én meg, ahogy magam kezdtem főzni sokkal kevésbé ilyen hagyományos magyaros ételeket  főztem, sokáig még pirospaprikám sem volt itthon.
Na a rántott hús magyaros...  igaz ha jól tudom az német eredetű étel, nem magyar.

Very Happy Very Happy


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 16 Aug. - 20:04-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 20:03

A rántott hús eredete:

"A nálunk rántott húsnak is nevezett bécsi szelet (németül Wiener Schnitzel) vitathatatlanul az osztrák konyha szimbóluma, de eredete ennek is kalandos, és ugyanúgy összefonódik más nációk konyhai hagyományaival, mint általában az európai népek történelme.

Állítólag úgy került Ausztriába, hogy a XIX. század közepén Itáliában háborúskodó Joseph Radetzky marsall Milánó megszállása közben észrevette, hogy arrafelé zsemlemorzsával borított hússzeleteket sütnek ki. S ha már Észak-Itáliát nem tudta megszerezni a kétfejű sasnak, hadizsákmányként legalább a receptet hazavitte. Már ezért az egyetlen tettéért megérdemelte, hogy Johann Strauss megírja tisztelgésként a Radetzky-marsot.

A bécsi szeletnek tehát milánói rokonai is vannak – őket costoletta milanese vagy piccata név alatt futtatják –, de Milánóba állítólag a spanyolok vitték, akik a móroktól tanulták, ők viszont a Bizáncot elfoglaló törököktől lesték el. Egy közepes európai dinasztiának nincs ilyen bonyolult családfája."
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 20:11

Lehet, hogy köze lehet a lélekvándorlásnak ahhoz, hogy a családommal ellentétben inkább dél/nyugat-európai ízlés felé hajlok? Nem nagyképűségből mondom, csak nem tudok jobb jelzőt!

Emlékszem, még egész gyerek voltam főzőcskéztem otthon (80-as évek közepe) pl. étolajjal főztem, vagy durumtésztát. Ezek nekem szinte azonnal ízlettek, Apu pl sosem szokta meg ezeket, Anyu persze maradt a zsírnál meg a sima tésztánál.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 20:29

Nahát ennek a rántott húsnak milyen kalandos története van!  öröm

Amúgy a salátás, pláne a tojás salátás ételek jobb ha messzire elkerülnek. A majonézt sem eszem meg.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 20:37

fortis írta:Nahát ennek a rántott húsnak milyen kalandos története van!  öröm

Amúgy a salátás, pláne a tojás salátás ételek jobb ha messzire elkerülnek. A majonézt sem eszem meg.

Én szeretem a majonézt, és a belőle készült tartárt is, pont írni akartam, hogy kb akkoriban ismertem meg a Dubarry-nak hívott szeletet is (és a tartárt is). Abba is rögtön beleszerettem! Ismered? Egy sült hús szeleten karfiol, besamelmártás (vagyis sajtmártás) és így összesütve. Nyami smile

Saláta olyanok, amiket írtam a múltkor, de mindenképpen valamilyen öntettel.
A tojást mindenféle formában szeretem, igaz a tojáspörkölt nem tudom milyen lehet, de nem az esetem sztem.

Rakott krumpli?
(Tejfölösen, kolbásszal, főtt tojással? smile )
És a sólet?
Vadast is szeretem nagyon, igaz az szintén nem magyaros.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 21:35

Jó a rakott krumpli, de amúgy én jobban szeretem csak úgy enni ,mielőtt még berakodása a sütőbe. Szóval főtt krumpli, jó kemény tojás, sült kolbász karikák, még el tudnék képzelni mellé még egy kis szalonnàt, sajtot, meg ilyesmit.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Aug. - 21:41

fortis írta:Jó a rakott krumpli, de amúgy én jobban szeretem csak úgy enni ,mielőtt még berakodása a sütőbe. Szóval főtt krumpli, jó kemény tojás, sült kolbász karikák, még el tudnék képzelni mellé még egy kis szalonnàt, sajtot, meg ilyesmit.

Én is el szoktam csábulni közben, igaz szalonnára meg sajtra nem gondoltam olyankor még. smile

Ha ilyen falatozós vagy, ajánlhatom a sajtot, almát együtt falatozva (már, ha nem próbáltad még és az almát is szereted smile )
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 8 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.