Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmodási kisérletek

+5
Efi
fortis
Blueeye
Mayra1
Áprilia
9 posters

1 / 9 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Álmodási kisérletek Empty Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Aug. - 14:25

Nos hogy Médea is itt van, kifejteném a kísérletem alapjait , így eldönthetitek szeretnétek e részt venni benne vagy sem . 
Többségében nemleges válasz esetén, a topik törlésre kerül. 
A kísérletnél véleményem szerint minél nagyobb a létszám, annál nagyobb az esélye annak , hogy valamilyen sikert elérhessünk.  Úgy vélem a sikertelen próbálkozás  nem igazolja az elmélet helytelenségét, inkább csak arra utalna, hogy mi magunk nem vagyunk még eléggé felkészültek , vagy érzékenyek ahhoz, hogy működtessük ezt a tudást. 

Nos akkor nézzük, miből állna a kísérlet, mondjuk 4 fő esetén.
A 4 főből egy főnek tulajdonképpen semmi dolga nem volna, mégis minden rajta áll vagy bukik, ezért a személyek cserélődnének időnként. 
- Szóval az 1-fő maga az álmodó. Neki az a dolga, hogy álmodjon és az álmaiban próbáljon megjegyezni minden részletet amit csak bír. Ha felébredt ezeket a részleteket próbálja meg leírni, hogy ne felejtődjön el . 
- A másik három fő  lenne az adó . Az adók feladata az volna, hogy egy előre privátban megbeszélt  elemet megpróbáljanak bejuttatni az álmodó álmába, amit az álmodónak érzékelnie kellene. 
 A jobb érthetőség kedvéért példát mondanék a következőkre.
- A 3 személy megbeszélik, hogy egy piros pöttyös labdát juttatnak az álmodó álmába és ezt teszik úgy, hogy éjjel lefekvéskor és ébredéskor és akár napközben is pár alkalommal azt sugallják az álmodó felé, hogy álmában lásson egy pöttyös piros labdát . 
Nos ha az álmodó arról számolna be, hogy látott egy labdát ( nem fontos, hogy pöttyös legyen, de ha mégis az, akkor az már csúcs szuper)  akkor a kísérletet sikeresként könyvelhetnénk el. 

Fontos, hogy a megbeszélt elem egyszerű figura legyen, hiszen kezdők vagyunk e téren.  Nos ha gondoljátok, akkor próbáljuk meg, ha kérdéseitek volna tegyétek fel . Ha nem akartok részt venni ebben itt jelezzétek, ha mégis akkor azt is írjátok ide.  Szerintem egy kísérlet / álmodó legalább 3 vagy öt napig tartana, aztán jöhetne a váltás. 
Nos mit gondoltok erről az egészről?
Szóval próbálkozni akár két vő is próbálkozhat, de a létszám nagyságának függvényében szerintem a sikeresség esélyei is növekedhetnének.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Aug. - 19:15

Nem is tudom, működhet a telepátia egymást nem ismerő emberek között is? Ha tegyük fel én lennék a vevő, hogyan hangolódnék rá olyasvalaki gondolataira akiről semmilyen információm nincs? Szerintem az ilyen kísérlet jobb eredménnyel működhetne ha mondjuk baráttal vagy élettárssal csinálnák, ott megvan a természetes kapcsolat, az egymásra hangolódás. Ettől függetlenül tetszik az elképzelés, ha a kiválasztott tárgy valami egyszerű de figyelemfelkeltő dolog, akkor esetleg észre lehetne venni. Az aktuális vevő feladata lenne hogy a szokásos álomleírás helyett próbáljon listát írni az összes tárgyról amire emlékszik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Aug. - 20:22

A vevőnek nem kell hangolódnia, csak az adóknak . A vevőnek csak az a feladata, hogy próbáljon meg minél több mindenre emlékezni az álmából , esetleg lefekvéskor tudatosíthat magában egy olyan gondolatot, hogy a társai valamilyen módon küldeni szeretnének valamit az álomba. . 
Ha nem is sikerül pontos listát készíteni, mert az ugye túl nagy feladat lenne, de legalább azokról a dolgokról érdemes lenne, amiket esetleg az álmodó e szempontból lényegesnek tartana.  Amúgy lehet, hogy a küldött dolog nem fog szerepelni a listán, de amikor eláruljuk mi volt a küldött momentum, lehet utólag mégis csak be fog ugrani, hogy valóban láthattad. 
Amúgy egyébként úgy tervezném, hogy olyasmik lennének ezek a motívumok , amiket nem lehet nem észrevenni, ha valóban átment a fogadóhoz. 
Szerintem nem lényeges a közeli ismeretség, vagy kapcsolat, ennek a fórumos ismeretségnek elegendőnek kell lennie, hisz lehet hülyeségnek veszitek, de szerintem van valami ami összeköt mindannyiunkat , ezen a fórumon . Tehát a közös pont már megadatott és ezért ennek működnie kellene, ha eléggé ügyesek vagyunk .
Amúgy egyébként szegről végről megjegyezném, hogy téged kivéve mi mind ismerjük már egymást, vagy a fórumos találkozókról, vagy azokról a képekről amiket elküldtünk már egymásnak egymásról, de volt valaha egy olyan topikunk is, ahová személyes képeket is feltöltöttünk láthatatlanban.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Aug. - 20:29

Szeretném ha legalább a belső mag részt venne a kísérletben, hiszen okulhatunk belőle mindannyian.
Na meg jó lenne a szándékot kinyilvánítani, hogy tudjam érdemes e ezzel az egésszel foglalkozni, vagy sem . 
Tudom Áprilia és Efi már  előre szóltak , de talán meggondolják még magukat , hiszen nem tudták még pontosan miről is lenne szó . 
Esetleg ha valaki nem akar álmodó lenni, akkor ki lehet hagyni és csak az adó szerepében is részt vehet ha úgy jobban tetszik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Aug. - 20:37

Médea írta:Nem is tudom, működhet a telepátia egymást nem ismerő emberek között is? Ha tegyük fel én lennék a vevő, hogyan hangolódnék rá olyasvalaki gondolataira akiről semmilyen információm nincs? 

Amúgy erről eszembe jutott, hogy Castaneda csoportjából sem ismerte egymást eleinte senki, csak is álmodásból .  Smile
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Aug. - 21:28

Én nem. Egy dolog, hogy biztos vagyok benne, hogy nem sikerül (és abban is, hogy te sikeresnek nyilvánítanád a végén). Attól még barátságból részt vehetnék, hogy a tervedet meg tudd csinálni. De sehogyse tetszik, hogy valaki azon igyekezzen, hogy belemásszon valaki más álmába. Még ha ez az ő beleegyezésével történik is, és még ha úgysem sikerülne, akkor is. Ellenzem, hogy valaki azon igyekezzen, hogy ilyen képességet alakítson ki magában.

Pláne súlyossá teszi a szándékodat, hogy úgy képzeled, hogy a vevőnek nem kell hangolódnia. Mert ez azt jelenti, hogy azt akarod gyakorolni, hogy egy gyanútlan ember gondolataiba/álmába beavatkozz.

Médea jól érzi, a ráhangolódás azok között megy, akik közel állnak egymáshoz.

Az meg külön fájdalmasan érint, hogy az az összehangoltság, ami annak köszönhető, hogy angyali segítséget kapunk ahhoz, hogy egymást támogatni tudjuk a feljődésben, ennyire félre van értve. Nem mi magunk hangolódtunk annyira egymásra, hogy a szinkronicitást tapasztaljuk.
Sajnos, önzőség miatt el is tudjuk veszíteni ezt a támogatást. Hiába bocsátanak meg nekünk az angyalok, van az az alacsony szint, ahol nem tudnak elérni minket. Amelyiknél már láthatatlanok vagyunk az égi világban, mert nem fénylik bennünk semmi.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 4 Aug. - 22:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Aug. - 22:54

Részemről semmi akadálya a kísérletnek, szívesen leszek adó is vevő is, az már más lapra tartozik hogy mükszik-e kettőnk között az átvitel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 5 Aug. - 7:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 7:31

Én nem azért írtam a fentieket, mert csalódtam, csak meg akartam magyarázni, miért nem veszek részt. Sőt, tegnap törölni is akartam utólag, és csak annyit hagyni, hogy én nem, de már írtál hozzá te is, Áprilia, így aztán hagytam.
Értem én amúgy, hogy Fortisnak a legfontosabbak a kapcsolatok, és minden cselekedete arra irányul.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 5 Aug. - 7:50

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 8:51

Efi
"Egy dolog, hogy biztos vagyok benne, hogy nem sikerül (és abban is, hogy te sikeresnek nyilvánítanád a végén).
Értem én amúgy, hogy Fortisnak a legfontosabbak a kapcsolatok, és minden cselekedete arra irányul. "

Áprilia
"Igen. Minden eszközzel kapcsolatot akar teremteni. Nem válogat az eszközökben. Ha a privát üzengetés nem megy, akkor ilyesfajta eszközökhöz folyamodik. Mi ketten jó előre szóltunk, hogy nem veszünk részt ebben, mégis meghirdette. Nem nehéz kitalálni, hogy miért.  
Mi, akik régóta ismerjük, látjuk ezt. "


Efikém, hogy lehetsz biztos valamiben, amit még nem próbáltál ? Oké, a forró vasalóban biztos lehetsz, hogy nem fogod hidegnek érezni, na de ezek szellemi dolgok. Itt bár mi megtörténhet. 
A bevitt momentumot csak a megfelelő  esetekben nyilvánítanám sikeresnek , pl ha egy torony épületet sugároznánk és az álmodó egy pincével álmodik, nem mondanám rá, hogy a kísérlet sikerült.  Viszont ha egy rögbil labdával játszó gyerekeket pillant meg a pöttyös labda helyett, akkor már lehetne gyanakodni, hogy köze van hozzá. 
Amúgy ha már nem veszel részt ,és mégis megtörténik a kísérlet, felkérnélek arra, hogy kövesd figyelemmel a dolgok alakulását , oly módon, hogy elküldöm neked a sugározni kívánt dolgot, és te fogod elbírálni, hogy a kísérlet sikeresnek mondható e , vagy sem .  Gondolom ez nem olyan dolog amit ne vállalhatnál . 
- Amit a kapcsolatteremtésről írtok, az is meghökkentő a számomra, hiszen mi itt már réges régóta kapcsolatban vagyunk egymással , nem is értem igazán ezzel mit akarhattatok mondani ?  Amúgy semmi ilyen  irányú szándék nem volt bennem, pusztán csak is a kísérlet tudományos oldala, a kíváncsiság kielégítése, hogy sikerülhet e a számunkra. 
Amúgy meg ami azt illeti, Efi még gondolkodóban volt, hogy rész vegyen  e és természetesen  elfogadom a döntését, bár amit a feladatról gondol azzal nem tudok egyet érteni, mert más álmába való belépés véleményem szerint egészen máshogy zajlik . De ez már egészen más téma. 
Áprilia elfogadom , hogy te is tiltakozol ellene, pedig reménykedtem benne, hogy esetleg meggondolod magadat, mert rád igazán nagy szükség lett volna.  . De hát így döntöttél. 


Médea nem tudom érdemes e kettőnknek bele vágni, fontos lett volna a létszám nagysága, nos ha gondolod tőled tenném függővé, szeretnéd e még a fentebb írtaktól függetlenül is kipróbálni ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 9:06

Kölyökmacska fölött három méterre levő ágra szállt egy madár. A kiscica nekikészült, hogy felugrik, és elkapja. Honnan tudtam, hogy nem fog sikerülni? smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 5 Aug. - 9:13

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 5 Aug. - 9:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 9:15

efi írta:Kölyökmacska fölött három méterre levő ágra szállt egy madár. A kiscica nekikészült, hogy felugrik, és elkapja. Honnan tudtam, hogy nem fog sikerülni? smile

Sehonnan sem , mert az ablakban a rossz gyerek már rég várta ezt a pillanatot , hogy a csúzlijával célba vegye az arra az ágra szálló madarakat, így egy megfelelő méretű kővel jól lecsúzlizta, így a madár épp a felugrani készülő kölyökmacska karmai közé zuhant.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 10:31

fortis írta:Médea nem tudom érdemes e kettőnknek bele vágni, fontos lett volna a létszám nagysága, nos ha gondolod tőled tenném függővé, szeretnéd e még a fentebb írtaktól függetlenül is kipróbálni 

Nos nekem elsősorban azért tetszik a feladat mert megfigyeltem hogy az álmokból elsősorban a történésekre emlékezünk és csak kevés figyelmet szentelünk a tárgyi világnak. Akár sikerül akár nem a "vétel", már azért is megérheti, hogy a későbbiekben részletesebb álombeszámolók születhessenek. Nálam az álomfeladatok általában arról szólnak hogy találjak meg egy tárgyat, először ez volt a kéz, majd jött a tükör, kártyalap, papírfecni és most van valami más is. Azt nem tudom hogy észrevennék-e valami tőlem idegent, ezért érdemes lenne az adónak olyat választani ami tipikusan rá jellemző.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 13:04

Jó, akkor vágjunk bele .
Mayrát még nem tudom részt fog e vállalni a feladatból , ha igen akkor nyilván csak adóként, talán este elolvassa a fórumot, de nem biztos. 
Annyit elmondok, hogy nem feltétlenül olyasmit fogok küldeni, ami tipikusan rám jellemző, inkább olyasmit , amit ha álmodsz nem hagyhatsz figyelmen kívül. 
Legyen az álmodások száma 3 nap, azaz ma elindítom a küldést, ezt teszem napközben is és nem csak éjszaka, hátha így hatásosabb. 
Efinek elküldöm  a sugárzandó motívumot, hogy legyen ő a siker vagy sikertelenségünk bírája.  Gondolom talán ebben részt vállal. 
Szóval Médea hétfőn váltunk,  ha úgy jó neked, és akkor hétfőn le is írom mi volt a súgárzandó motívum, hacsak előbb meg nem álmodod azt.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 13:35

fortis írta:
efi írta:Kölyökmacska fölött három méterre levő ágra szállt egy madár. A kiscica nekikészült, hogy felugrik, és elkapja. Honnan tudtam, hogy nem fog sikerülni? smile

Sehonnan sem , mert az ablakban a rossz gyerek már rég várta ezt a pillanatot , hogy a csúzlijával célba vegye az arra az ágra szálló madarakat, így egy megfelelő méretű kővel jól lecsúzlizta, így a madár épp a felugrani készülő kölyökmacska karmai közé zuhant.
Ha az én hasonlatomra ez a hasonlat a te válaszod (bár inkább azt gyanítom, hogy fikarcnyi sem gondolkodtál azon, hogy mit is akartam ezzel mondani), szóval akkor tehát azt mondod, sikerülhet a kísérlet, ha a szellemi világból gonosz segítőd akad. Énszerintem ez egy okkal több, hogy ne csináld, szóval ha ez lett volna a meggyőzés, akkor nem sikerült.

Rendben, leszek bíró.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 14:15

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Kölyökmacska fölött három méterre levő ágra szállt egy madár. A kiscica nekikészült, hogy felugrik, és elkapja. Honnan tudtam, hogy nem fog sikerülni? smile

Sehonnan sem , mert az ablakban a rossz gyerek már rég várta ezt a pillanatot , hogy a csúzlijával célba vegye az arra az ágra szálló madarakat, így egy megfelelő méretű kővel jól lecsúzlizta, így a madár épp a felugrani készülő kölyökmacska karmai közé zuhant.
Ha az én hasonlatomra ez a hasonlat a te válaszod (bár inkább azt gyanítom, hogy fikarcnyi sem gondolkodtál azon, hogy mit is akartam ezzel mondani), szóval akkor tehát azt mondod, sikerülhet a kísérlet, ha a szellemi világból gonosz segítőd akad. Énszerintem ez egy okkal több, hogy ne csináld, szóval ha ez lett volna a meggyőzés, akkor nem sikerült.

Rendben, leszek bíró.

A példát nem kapcsoltam össze a feladattal. 
Egyszerűen csak arra akartam utalni vele, hogy bár mi megtörténhet. 
Az ember sok mindenbe bele sem vágna és nem lépne előre egy tapodtat sem, ha a kétségek visszahúznák.  
Emlékszel  Kolumbusz is neki vágott az ismeretlennek.

Köszi, hogy figyelemmel követed majd az eseményeket !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 14:18

Médea az álmaidat írd továbbra is a topikjaidba, ha gyanús részt veszek észre ide átmásolom és akkor elbeszélgetünk róla. 
Figyelj mindenre , kis és nagy dolgokra egyaránt, amikor leírod az álmaidat !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 5 Aug. - 14:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 15:15

Áprilia írta:

Az a kismadár, aki megengedi, hogy ilyen módon kísérletezzenek vele, megérdemli, hogy a kölyökmacska karmai közé hulljon, hogy az szétmarcangolja.

Na csak visszább a karmokkal !
Az álmodó lehetek én is és a küldők pedig mindenki más. Tulajdonképpen ha bele egyeztetek volna, mindenkire sor kerülhetett volna, de hát nem így történt. 

Amúgy milyen érdekes ez az egész, lehet ebben is volna némi szinkronicitás.
Legalábbis a kismacska esetét tekintve. 
Este álmomban egy kiscicát dédelgettem, akinek egy nagy tüske ment a talpába. Próbáltam kihúzni neki, de már túlságosan beforrt a seb a lábán. Arra a következtetésre jutottam, hogy állatorvoshoz kellene elvinnem . Ez az álomnak csak egy részlete volt, de erről a kiscica kismadár esetéről szólván ez már túl feltűnő ahhoz, hogy ne tegyek róla említést .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 15:25

Melyik talpába?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 15:44

Csak azért kérdezem, hogy megtudjam, lehet-e még fokozni a döbbenetemet. Délelőtt ugyanis anyukámnál voltam, és feltűnt, hogy a kismacskájának az egyik mancsa meg van dagadva. Nem találtam rajta külsérelmi nyomot, de ha szálka ment bele, azt aligha vehettem észre. Nem is tűnt úgy, hogy fájna neki, szóval nem csináltam vele semmit.
Eszembe jutott az állatorvos nekem is, de úgy gondoltam, nem lesz rá szükség.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 16:00

efi írta:Melyik talpába?

A mellső mancsai közül az egyikbe.  Azért ilyen zavaros, mert a bal első mancsába ha jól emlékszem , de én hanyatt fektetve néztem és így a tőlem távolabbik esőben volt a szálka, tehát ha így nézem akkor a jobb első lábában volt mégis csak . Az is baj, hogy az álmokban néha fordított a helyzet, de megmaradnék a jobb elsőnél .

Hmm amúgy tényleg fura ez az egybeesés, , itt a macskás példa, nálam a macskás álom , nálad a macskás eset, és minden esetben kismacskáról volt szó. Szóval fura. Ez majdnem olyan, mint a Matt és a max esete az eltűnt gyerekek nyomában .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 16:07

Azt mondod, a bal, ha jól emlékszel, és azzal fejezed be, hogy maradnál a jobbnál.
Tessék egyértelmű választ adni, ne mismásolj, hogy az álomnál fordítva van, meg ha így nézem bal, ha úgy, jobb. Egyértelmű, hogy egy állatnak melyik a jobb oldala, nem függ attól, hogy honnan nézzük.
Ha a macska helyébe képzeled magad, akkor a bal vagy a jobb lábad fáj?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 16:17

fortis írta:
Hmm amúgy tényleg fura ez az egybeesés, , itt a macskás példa, nálam a macskás álom , nálad a macskás eset, és minden esetben kismacskáról volt szó. Szóval fura. Ez majdnem olyan, mint a Matt és a max esete az eltűnt gyerekek nyomában .
Annál sokkal megdöbbentőbb.
Nem csak egyszerűen kismacskáról van szó, hanem fájós lábról, amivel nem csinálunk semmit, sőt az állatorvos gondolatáról.
Ez egy JEL szerintem, mégpedig az álmodós kísérletedhez van köze, csak jól kellene tudni érteni.
Gondolkozom rajta.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 16:26

efi írta:Azt mondod, a bal, ha jól emlékszel, és azzal fejezed be, hogy maradnál a jobbnál.
Tessék egyértelmű választ adni, ne mismásolj, hogy az álomnál fordítva van, meg ha így nézem bal, ha úgy, jobb. Egyértelmű, hogy egy állatnak melyik a jobb oldala, nem függ attól, hogy honnan nézzük.
Ha a macska helyébe képzeled magad, akkor a bal vagy a jobb lábad fáj?

Azért nem egyértelmű, mert nem gondoltam álmomban  , hogy ennyire fontos lehet. Amikor láttam a fűben menni akkor a bal mellső lábára sántikált, de amikor a kezembe vettem akkor mégis a jobb mancsában volt a szálka. Sajnos az álmok ilyenek . Ha teljesen egyértelmű lett volna , és meg is figyelem , akkor egyszerű lett volna a válasz. De én csak a mancsára összpontosítottam és arra, hogy megpróbáltam kihúzni a szálkát belőle, de rájöttem több kárt okoznék vele mint hasznot, ezért merült fel bennem az állatorvos  lehetősége. 
De azt mondanám, hogy  a jobb lába volt a sérült, egyre biztosabb vagyok benne.

Amúgy a macskával való előzményként elmondom, hogy előtte egy kutyával találkozott a macska és a kutya nagyon óvatosan bánt vele. Tudta, hogy a macska sérült és gondolom ezért. Óvatosan tette elém, egy  kőlépcső melletti párkányra, így figyeltem fel igazán a macskára. A kutya óvatossága hívta fel a figyelmemet.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Aug. - 16:42

Ha kihúznád, több kárt okoznál vele, mint hasznot - hmm...

(Egyébként a mi kiscicánknak is a jobb mancsa dagadt.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 9 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.