Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmodási kisérletek

+5
Efi
fortis
Blueeye
Mayra1
Áprilia
9 posters

9 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Veszna Szer. 9 Aug. - 4:36

A feladat szerintem bekúszott a tudatalattidban, ez számomra egyértelmű.

Ami egy érdekes adalék, és nem hiszem hogy dolga lenne a Mágussal, hogy míg én a Nagyszüleim kertjében voltam, te az Apukádéban...de mindkét hely túláradóan buja és gyönyörű volt. Bár nem írtam le ide, de az álmomban szinte fa szerű szőlőlugasok voltak, amik olyan magasak voltak, hogy boltívet képeztek a fejem felett, gyümölcsfák és virágok mindenfelé, az ő kertjük is szép volt, de nem ilyen burjánzóan élettelteli.
Hogy ez mit jelent, nem tudom.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Aug. - 8:22

Veszna írta:

Ami egy érdekes adalék, és nem hiszem hogy dolga lenne a Mágussal, hogy míg én a Nagyszüleim kertjében voltam…az ő kertjük is szép volt…

Jujj, tényleg! Ráadásul én is a déd-és nagyszüleim kertjében voltam, nem az apukáméban (az apukámat azért említettem, mert a ház 20 éve lakatlan és ő nyírta ott a füvet, a halála óta - ez év február - pedig én).
Jung: Az ember és szimbólumai c. könyve szerint a fa az álomban a legősibb kollektív tudattalan tartalommal való kapcsolódást jelenti (sajnos nincs nálam a könyv, nem tudom alaposabban megnézni).
Már tegnap is megfogott az álmodban ez a jelenet: a nő az oroszlánnal. Ugyanez a könyv írja, hogy a vadállatok az ember ösztönlény mivoltát szimbolizálják, amit uralmunk alá kell hajtani. Ennek nagyon nagy jelentőséget tulajdonít Jung. A megszelidített oroszlán önmagáért beszél. Ez egy bölcs esetében el is várható. öröm Persze, ennél sokkal fontosabb jelentése is lehet az oroszlànnak.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Veszna Szer. 9 Aug. - 8:46

Áprilia írta:
Veszna írta:

Ami egy érdekes adalék, és nem hiszem hogy dolga lenne a Mágussal, hogy míg én a Nagyszüleim kertjében voltam…az ő kertjük is szép volt…

A megszelidített oroszlán önmagáért beszél. Ez egy bölcs esetében el is várható.  öröm  Persze, ennél sokkal fontosabb jelentése is lehet az oroszlànnak.

Az én esetemben mindenképpen. öröm

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Kedd 15 Aug. - 11:34

Nem hagytam abba a gyakorlatot és ma éjjel is tudatos álmom volt, még meg is fogalmaztam, hogy ezúttal nem kellett hónapokat várni az újabb tudatos álomra és folyton fel is akartam kelni, hogy leírjam, de kába voltam és elmaradt. Reggelre meg sajnos mindent elfelejtettem. Lehet, hogy csak álmodtam, hogy tudatos àlmom van. Tudatos álmot nem felejt el az ember. 
De nagy ereje van a képnek, az biztos.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Veszna Kedd 15 Aug. - 12:33

Áprilia írta:Nem hagytam abba a gyakorlatot és ma éjjel is tudatos álmom volt, még meg is fogalmaztam, hogy ezúttal nem kellett hónapokat várni az újabb tudatos álomra és folyton fel is akartam kelni, hogy leírjam, de kába voltam és elmaradt. Reggelre meg sajnos mindent elfelejtettem. Lehet, hogy csak álmodtam, hogy tudatos àlmom van. Tudatos álmot nem felejt el az ember. 
De nagy ereje van a képnek, az biztos.

Én is rajta vagyok az ügyön.
De azóta semmi, illetve nagyon örültem valaminek ma reggel.
Hosszú évek óta a félelemmel küzdök, és van egy mondat, amit gyakorlok, amikor feltámad a félelem: "Légy áldott!" 
Ez ébrenléti órákban már nagyon hatékonyan működik, tegnap este pedig álmomban egy kérdéses helyzetben is ezt mondtam!!!
Nem a képhez kapcsolódik, csak örülök neki.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Jan. - 10:12

Veszna írta:Álmodási kisérletek - Page 9 Screen27

Elalvás előtt nézegettem a képet, és engedtem, hogy a gondolataim, megérzéseim elárasszanak.
A kép a tudat mátrixa, vagyis megjelenési színtere, ez az első pillanat, és minden pillanatunk a dolgok megnyílvánulása előtt.
A Mágusnál egy pálca van, ami az erő szimbóluma, a dobozban elzárva, bezárva egy madár, ami a lélek szabadságának mozgásának jelképe. A kis kocka motívumok a dobozon a dualitást jelképezhetik. A doboz maga a 3 dimenziós világ. Sokkal tovább nem jutottam.
Elalvás előtt azt kértem, hogy értsek meg valamit a képből, vagy üzenjenek nekem valamit ami a képhez kapcsolódik, hogy jó úton járok e?
Az álom:
Egy magas szögesdrót kerítés előtt állunk, a másik oldalon hosszú, sötét ruhában álló nők, kisbabákkal a kezükben. Magasra nyújtják a kezüket, és átadják nekünk a csecsemőket. A kisbaba úgy néz ki mint egy apró múmia, mint egy egyiptomi múmia. Ahogy megérintem, gipszet érzek, ami már megszilárdult, de látszólag a babáknak semmi bajuk. Azt gondolom, megpróbálom óvatosan levenni a szeméről. Lassan lepattintom a külső réteget, és egy nedves gézlapot látok a szemekre terítve, azt is leveszem...a baba kedvesen mosolyog.

Megfejtésem szerint a baba én vagyok, akinek a szeméről most veszem le a fátylat. A kerítés a világokat elválasztó határ, az innenső oldala a 3D világ.

Elém került most ez az álom, átfutottam és az jutott eszembe, hogy a kisbaba múmiaszerűsége arra utalhatott, hogy az összes előző életének a tudása benne volt, azaz már sok életet leélt, öreg lélek, ezért volt “mumia”. Ha meg mèg a fátyol is le lett véve a szemérôl, akkor ez lehet annak a szimbóluma is, hogy ezentúl emlékezni fog az előző életeire.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 9 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.