Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álommal kapcsolatos tapasztalatok

+6
zplus
Nilka
Blueeye
nofertiti
Méhecske
Mayra1
10 posters

5 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 29 Dec. - 14:31

Ügyes

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Jan. - 15:39

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Jan. - 16:44

Nem olyan hihetetlen. Már jóval Castaneda megismerése előtt foglalkoztam az álmaim elemzésével. Tetemes mennyiségű álomnaplót halmoztam fel, hogy általuk jobban megértsem magamat és a tudatalattim üzeneteit. Sokat tanultam belőlük, és melléktermékként nőtt az álmaimra való visszaemlékezési képességem. Néha egy óránál is többet körmöltem reggelente, de egy idő után belefáradtam a szakadatlan írásba, így feladtam. Most már csak azokat az álmaimat jegyzetelem ki, amelyeket valamiért különlegesnek érzek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Jan. - 17:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Jan. - 17:29

Áprilia írta:Nem erre céloztam fentebb.

Akkor pontosíts kérlek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Jan. - 17:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Jan. - 17:40

Don Juan szerint minden energia kérdése. Ha elég szabad energiád van, akkor kellő összpontosítással irányt adhatsz neki. Az álmok befolyásolása, a figyelmed növelése nem olyan nagy dolog, csak el kell hinned, hogy képes vagy rá. Én elhittem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Jan. - 17:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Jan. - 17:49

Köszike, remélem megmarad a lendület!  öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Jan. - 18:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Blueeye Szer. 8 Jan. - 16:39

Mielőtt nagyon hinnétek benne, ( de minek), van éjszakai álom, amiből reggel ébredés van, és van ez a hétköznapi "álom" (tudat) állapot amiben élünk, az ebből kell felébrednünk.

Ezt keresi mindenki. csak rossz helyen. Laughing Nem is kell keresni. yes

Vagyis nem kell aludni ahhoz hogy álmodjunk. "Ébren" álmodók vagyunk, álmodjuk a világot nap, mint nap. Mi nagyon éberek. Laughing 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Méhecske Csüt. 9 Jan. - 6:22

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:24-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Jan. - 7:28

Blueeye írta:Mielőtt nagyon hinnétek benne, ( de minek), van éjszakai álom, amiből reggel ébredés van, és van ez a hétköznapi "álom" (tudat) állapot amiben élünk, az ebből kell felébrednünk.

Ezt keresi mindenki. csak rossz helyen. Laughing Nem is kell keresni. yes

Vagyis nem kell aludni ahhoz hogy álmodjunk. "Ébren" álmodók vagyunk, álmodjuk a világot nap, mint nap. Mi nagyon éberek. Laughing 

Na de Blueeye te magad is tudod mennyi mindenből kell felébredni . Természetesen mondhatni itt az úgynevezett jelen valóságunkban is fel kellene ébrednünk , na de ennek a jelentése az , hogy tudatosabbá lennünk . Álomban tudatosabbá lenni , ez is jelentheti azt , hogy álomban felébredni , de vannak egészen más ébredések is . Hamis ébredés , vagy más síkokra való ébredések . Szóval ez nem annyira egyértelmű .
Van úgy , hogy egy eltévelyedett léleknek is fel kell ébrednie a másvilágon ahhoz , hogy észrevegye már nem a földi valóságban tapossa a port . Szóval felébredni .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 18:10

>>>..."mondhatni itt az úgynevezett jelen valóságunkban is fel kellene ébrednünk , na de ennek a jelentése az , hogy tudatosabbá lennünk . "...<<<]

-
Mi az amit akadályként látsz magad előtt?
A "felkellene" mért a nagy fal számodra?
-
Jöjj el hozzám és itt nálunk van ez a "sárkányrepülősdi" és felvitetlek vele ezer méterre és garantáltan új világ keletkezik benned.....

TE!.....te gyaúr hát hány éve szólom én itt a "reménységet" és te a füledbotját se mozgatod.....a kesservit.... dope-slap 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Jan. - 19:11

Elek írta:>>>..."mondhatni itt az úgynevezett jelen valóságunkban is fel kellene ébrednünk , na de ennek a jelentése az , hogy tudatosabbá lennünk . "...<<<]

-
Mi az amit akadályként látsz magad előtt?
A "felkellene" mért a nagy fal számodra?
-
Jöjj el hozzám és itt nálunk van ez a "sárkányrepülősdi" és felvitetlek vele ezer méterre és garantáltan új világ keletkezik benned.....

TE!.....te gyaúr hát hány éve szólom én itt a "reménységet" és te a füledbotját se mozgatod.....a kesservit.... dope-slap 

 béke  menjünk menjünk sárkány repülőzni !  Very Happy
Aztán a csuda tudja , olyan érdekes ez , mert ejtőernyővel bátrabban ugranék amúgy , mint felülni egy ilyenre , de lehet , hogy meg merném kockáztatni .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 19:39

Megérdeklődöm!
A S Janikát kifaggatom - aztán egyeztetés......!... yes 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Jan. - 15:09

Álmomban a házamban sétáltam, minden teljesen olyan volt mint mindig, a tárgyak, a bútorok a szokott helyükön voltak és rajtam sem volt semmi elváltozás. Váratlanul aztán minden eddiginél erősebben tört rám a felismerés, hogy a látszat ellenére álmodom. A következő pillanatban azonban szokott közönyöm uralkodott el rajtam és elintéztem a dolgot egy vállrándítással. Néhány pillanatra visszasüllyedtem egy tompább tudatállapotba és folytattam a sétát.

Aztán hirtelen megint sürgetést éreztem, mintha valami mélyen bennem méltatlankodni kezdett volna és ekkor újra "észbe kaptam ", de most közöny helyett diadalmámor öntött el. A fejem teljesen kitisztult. Megcsináltam! Egy álomban vagyok! Körülnéztem. Mihez kezdjek? Meddig fog tartani? A kezem megnézése és más beidegződött elvárások eszembe se jutottak ekkor, helyette inkább - hogy utolsó kételyeim is eltűnjenek - felugrottam a levegőbe. Arra gondoltam, ha fent maradok, akkor biztosan álmodom. Így is lett.

Meredeken felfelé szálltam, a fejem majdnem a plafont érintette. A lelkesedésem és az örömöm nem ismert határokat. A repülésemet az akaratommal irányítottam. Először kicsit inogtam, mintha le akartam volna esni, és a combjaimban enyhe, izomlázszerű fájdalmat éreztem, de ez hamar elmúlt és egyre biztosabban haladtam előre.

Az emeletre tartottam, a szobám felé, az alvó testemhez. Félelem és bizonytalanság fogott el. Ez lehet veszélyes, akár meg is halhatok - gondoltam. Lehet emiatt történt, de végül nem mentem be a szobába, helyette merészen berepültem a szüleimhez. Láttam ahogy alszanak. Több kört is megtettem felettük. Egyszer csak anyám váratlanul megszólított: Gyere le onnan! Elhűltem. Észrevett? Ez lehetetlen, nem láthat!

A következő pillanatban valami húzni kezdett és átlebegtem a falon - a belseje kékes színű energiavonalakból állt. A saját szobámban találtam magam és visszakerültem a testembe, majd rögtön ezután felébredtem. Megnéztem az órát, fél három múlt. Azonmód visszaaludtam, hátha megismétlődik a dolog, de az éjszaka fennmaradó részében csak élénk, összefüggéstelen álmaim voltak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Jan. - 15:29

Fent nem véletlenül emeltem ki a sürgetés szót. Egy másik ént vagy egy másik tudatot éreztem, melyhez ugyan nem tartozott test, de volt "hangja", mely valahogy kívülről jött. De persze nem lehetett hang, inkább gondolat. Kis türelmetlenség "csengett" benne, mintha bosszantaná, mennyire megnehezítem a saját dolgomat. Mikor másodszorra is tudatosodtam, olyan volt, mintha azt mondaná: Na végre, micsoda egy lajhár!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 15:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 15:49

Elek írta:Megérdeklődöm!
A S Janikát kifaggatom - aztán egyeztetés......!... yes 

He he , azért nem megy az annyira könnyen , be kell még szerezni előtte egy liberót . na meg azt hiszem ráér még az ilyesmi , na de hát lehet mernék ...

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 15:56

Jópofa tapasztalatod volt Etoile . Nekem ez inkább már TKÉ-nek tűnt volna , de hát tisztában voltál azzal , hogy álmodol és ez nem mindegy . Amúgy szerintem nem kell félni , ha meglátod az alvó testedet , nem fog történni semmi sem . Ezt tapasztalatból mondom .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 15:57

fortis írta:...be kell még szerezni előtte egy liberót .

 fetreng 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 15:58

Áprilia írta:
Etoile-sama írta:
A következő pillanatban valami húzni kezdett és átlebegtem a falon...

Nemrég nekem is volt egy ilyenem:

Áprilia írta:2013. Dec. 16. Hajnali tké

...A következő pillanatban már az ágyban fekvő testemből lebegett kifelé a testem. ...ahogy kifelé lebegtem a testemből - egyébként annyira jó érzés volt! - ezt hagytam, hogy megtörténjen, mert arra gondoltam, hogy jöjjön, aminek jönnie kell... Már a szoba plafonja körül voltam, amikor meghallottam fortis örömmel és elégedettséggel teli hívó szavát, ahogy a nevemet kiáltotta, hogy "Áprilia"! Erre azonnal eszembe jutott, hogy tényleg, mi lenne, ha találkoznánk, és ki is mondtam, hogy "fortishoz akarok menni" és el kezdtem száguldani, egyre feljebb és feljebb lebegni, már kívül voltam bőven a szobán.

Írod még, hogy "lelajhározott" valaki. Én utánam meg ugyanebben az idézett tapasztalatban utánam kiáltotta valaki, hogy "anyádba!"
Nem valami jók lehetnek odaát a "közállapotok"....
 cyclops 

Hmm ez valóban így van Áprilia , legalábbis előfordulhat . Sok entitás kavarhat körülöttünk , akikről természetesen a hétköznapi tudatállapotainkban fogalmunk sincsen .  Gondoljunk csak a szökellőkre .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 15:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 13:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 16:16

Én amikor első ízben pillantottam meg az alvó testemet , csak arra tudtam gondolni , hogy biztonságban legyen . Ilyesmi eszembe sem jutott volna , hogy felébreszteni , de az igazság az , hogy úgy gondoltam én itt vagyok most aki vagyok , az ott meg a testem . Szóval ha én itt vagyok és az ott a testem , akkor tulajdonképpen nem lehet felébreszteni csak úgy , ha a testembe visszakerültem . Szóval ha én itt vagyok , a test meg ott , akkor a testben ki a csuda az , akit fel lehetne ébreszteni ? Egyetlen gondolatom támadt csak ezzel kapcsolatban , ha fel tudnám ébreszteni , akkor aki ott felébred , akkor az már nem én lennék , hiszen én itt vagyok . És ha én itt , a test meg ott és valaki felébredt benne , akkor a visszatérés talán problémákba ütközni , hiszen a test akkor már foglalt . Ez a végemet jelenthetné valamilyen formában , hiszen test nélkül maradtam .
Bár létezik olyasmi , hogy egyszerre több helyen is legyen az ember , még tudatosságában is . Volt ilyen tapasztalatom , hogy egyszerre voltam kint is , meg bent is , de ekkor talán mégsem voltam teljesen kint , hanem a tudatom mint érzékelő lehetett odakint talán .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 17:26

fortis írta:Én amikor első ízben pillantottam meg az alvó testemet , csak arra tudtam gondolni , hogy biztonságban legyen . Ilyesmi eszembe sem jutott volna , hogy felébreszteni , de az igazság az , hogy úgy gondoltam én itt vagyok most aki vagyok , az ott meg a testem . Szóval ha én itt vagyok és az ott a testem , akkor tulajdonképpen nem lehet felébreszteni csak úgy , ha a testembe visszakerültem . Szóval ha én itt vagyok , a test meg ott , akkor a testben ki a csuda az , akit fel lehetne ébreszteni ?

A testben ki az, akit fel lehetne ébreszteni? Hát az álmodót ébreszteheti fel az "álmodott". Az "álmodott" a te duplád, azaz - amint a neve is mondja -, a te duplumod. Kettő van belőled, fortis. Erről szól a egész. A megszilárdított alakmás a dupla.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 17:33

Áprilia írta:
fortis írta:Én amikor első ízben pillantottam meg az alvó testemet , csak arra tudtam gondolni , hogy biztonságban legyen . Ilyesmi eszembe sem jutott volna , hogy felébreszteni , de az igazság az , hogy úgy gondoltam én itt vagyok most aki vagyok , az ott meg a testem . Szóval ha én itt vagyok és az ott a testem , akkor tulajdonképpen nem lehet felébreszteni csak úgy , ha a testembe visszakerültem . Szóval ha én itt vagyok , a test meg ott , akkor a testben ki a csuda az , akit fel lehetne ébreszteni ?

A testben ki az, akit fel lehetne ébreszteni? Hát az álmodót ébreszteheti fel az "álmodott". Az "álmodott" a te duplád, azaz - amint a neve is mondja -, a te duplumod. Kettő van belőled, fortis. Erről szól a egész. A megszilárdított alakmás a dupla.

Jó , de egy TKÉ esetén ugyan ez a szabály ? Szóval ha TKÉ helyzetbe kerül az ember az is az álmodott lesz ? Egy tudatos álomban oké , mert ott tudhatom , hogy egy álomban vagyok , és bár még sosem jutott eszembe , de erre amúgy kíváncsi is lennék , szóval hogy én vagyok maga az álmodott . Nos igen , és felébresztem az álmodó énemet . Na de egy asztrális élményben ? Hmm Lehet az ugyan az ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 17:38

Amikor don Juan arról beszél, hogy annál a valahanyadik kapunál nem szabad hogy a dupla felebressze az alvó fizikai testet, annak a kapunak az a lényege, hogy a dupládat már annyira sikerült megszilardítanod, hogy ÁT TUDTAD HOZNI A FIZIKAI VILÁGBA. Tehát ennél, amit don Juan mond, nem az van, hogy az asztrál tested az ASZTRÁL SÍKRÓL szemléli a fizikai testedet, hanem a FIZIKAI SÍKON szemléli a fizikai testedet.
Ahogy én értem....
Még irja is don Juan az adott helyen, hogy amikor az általa vett értelemben annál a valahanyadik kapunál találkozik a kettő, akkor a duplának az a feladata, hogy járja körbe a fizikai testet és rá fog jönni, milyen nehéz mozognia. Ezt most nem tudom idehozni, de a fejemben már egyszer összeállt ennek a lényege. Nagyjából arra jutottam, hogy ennél a kapunál, amikor nem szabad, hogy az egyik felebressze a másikat, MINDKETTŐ A FIZIKAI SÍKON VAN.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 17:47

Áprilia írta:Amikor don Juan arról beszél, hogy annál a valahanyadik kapunál nem szabad hogy a dupla felebressze az alvó fizikai testet, annak a kapunak az a lényege, hogy a dupládat már annyira sikerült megszilardítanod, hogy ÁT TUDTAD HOZNI A FIZIKAI VILÁGBA. Tehát ennél, amit don Juan mond, nem az van, hogy az asztrál tested az ASZTRÁL SÍKRÓL szemléli a fizikai testedet, hanem a FIZIKAI SÍKON szemléli a fizikai testedet.
Ahogy én értem....
Még irja is don Juan az adott helyen, hogy amikor az általa vett értelemben annál a valahanyadik kapunál találkozik a kettő, akkor a duplának az a feladata, hogy járja körbe a fizikai testet és rá fog jönni, milyen nehéz mozognia. Ezt most nem tudom idehozni, de a fejemben már egyszer összeállt ennek a lényege. Nagyjából arra jutottam, hogy ennél a kapunál, amikor nem szabad, hogy az egyik felebressze a másikat, MINDKETTŐ A FIZIKAI SÍKON VAN.

De jó , hogy ezt így leírtad . Amúgy TKÉ-nél egyes könyvekben azt írják , hogy onnan lehet megtudni , hogy az ember a fizikai síkon tartózkodik e , vagy egy asztrális térben , hogy megfigyeli minden a helyén van e . Az asztrális síkokon előfordulhat , hogy felcserélődnek az irányok . Tehát egy jobb oldalon lévő ajtó , lehet a bal oldalon lesz . Vagyis mintha egy tükör világban lennél .De olyan is elő fordulhat , hogy van ott egy tárgy , ami amúgy nem kellene , hogy ott legyen . . vagy éppen nincs amikor kellene hogy legyen .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 10 Jan. - 17:48-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11429

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Jan. - 17:48

Victor Sanchez ezt irja a DonCarlos tanításaiban:

"AZ ÁLMODÁS GYAKORLATAINAK ALKALMAZÁSAIVAL KAPCSOLATOS MEGJEGYZÉSEK

Attól a perctől kezdve, hogy az álmodó találkozik alvó fizikai testével, képessé válik az álmodás gyakorlatiasabb alkalmazására. Rögtön az elején hangsúlyoznom kell, hogy soha, semmilyen körülmények között nem szabad felébreszteni a fizikai testet! Castaneda kijelenti, hogy ez az azonnali halálhoz vezetne. Akárhogy is van, semmi értelme ezzel kísérletezni: sokkal hasznosabb dolgokat is tehetsz.
Újraélheted mindennapjaid problémás helyzeteit, felfedezve, hogyan oldaná meg azokat az álmodó test, és később ezeket a megoldásokat a mindennapi életben is alkalmazhatod.
Kreativitásod bármely oldalát fejlesztheted: festészet, írás, gyógyítás, éneklés, tánc, építészet és így tovább. A nagual világában a kreativitásnak nincsenek határai.
Tisztázhatod a saját magaddal vagy különböző emberekkel kapcsolatos kérdéseidet, azáltal, hogy álmodás során figyeled meg őket. Az önmegfigyelés esetében úgy válaszd meg az álmodás időkeretét, hogy az ne essen egybe azzal az idővel, amikor lefeküdtél álmodni. Abból nem tanulsz túl sokat magadról, ha látod, hogyan alszol.
Az álmodás során megidézheted köznapi létezésedbe az általad vágyott dolgokat. Ha kellő erővel rendelkezel, az álmodás eseményei válhatnak a köznapi élet eseményeinek irányítóivá.
Ha egész létedet befolyásoló kérdésekben kell döntened, ezt a legjobban az álmodás teljességében teheted meg, ahol a tudomás két oldala emelkedett egységben van jelen. Az álmodás során megtapasztalhatod lehetséges döntéseid következményeit, és eldöntheted, melyik döntés vezet a kívánt eredményre.
A megbocsátás, a neheztelés elfelejtése, az emberekhez való közeledés csak néhány a közül a rengeteg dolog közül, melyeket mind megtehetsz az álmodás során, feltéve, hogy képes vagy megtalálni az adott személyt, miközben álmodsz. Természetesen közeledés alatt józan, nem önös érdekek által vezérelt közeledésre gondolok. Bármilyen arra irányuló vágy, hogy ezzel az erővel árts másoknak vagy megtéveszd őket, roppant káros saját magadra. Ez nem lenne összhangban a harcos útjával, aki - a feketemágusoktól eltérően - soha nem tekint rosszakarattal embertársaira, és nem akar személyes előnyökre szert tenni.
Ahhoz, hogy másokkal is megoszthasd álmodásbeli tapasztalásaidat, az szükséges, hogy mindketten képesek legyetek uralni álmodásotok helyét és idejét, jól ismerjétek egymást, valamint egymás energiáját és tonalját. A közös álmodás során a különböző játékok és tréfák csak akkor megengedettek, ha megerősítik az álombeli tapasztalásokat, és nem nem mennek túl bizonyos határokon, nem fajulnak el.
A másik világ felfedezése talán don Carlos munkáinak legfontosabb alkalmazása, és természetesen erre bárkinek lehetősége nyílik, aki az álmodás nehéz és bonyolult útjára lép. Soha nem szabad elfeledned, hogy ahhoz, hogy az álmodás erejét a mindennapi világ dolgaira összpontosítsd, a harcos útjának józanságára és mértékletességére van szükséged, nehogy olyan túlzásokba ess, melyekkel pont a kívánt hatás ellenkezőjét éred el."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6539

Vissza az elejére Go down

Álommal kapcsolatos tapasztalatok - Page 5 Empty Re: Álommal kapcsolatos tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.